Close
Faqja 12 prej 49 FillimFillim ... 2101112131422 ... FunditFundit
Duke renditur temat 551 deri 600 prej 2413 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 482
  • Postime: 18,016
 2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 286
  • Postime: 4,159
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

  Hapur nga Darius, 12-12-2007 09:52
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 284
  • Lexime: 158,391
  14-10-2018, 07:01 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

  Hapur nga Darius, 15-09-2014 17:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 9,952
  15-09-2014, 17:48 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

  Hapur nga Uriel, 13-11-2010 16:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 39,737
  18-12-2012, 18:24 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

  Hapur nga Darius, 03-07-2007 23:26
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 296
  • Lexime: 138,895
  10-12-2012, 17:59 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

  Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 12:30
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 18,186
  29-09-2012, 12:52 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

  Hapur nga Fiori, 26-09-2006 13:43
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 37,226
  31-05-2011, 15:43 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga Darius, 08-02-2008 18:47
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 128
  • Lexime: 105,620
  03-03-2009, 11:16 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

  Hapur nga Darius, 09-06-2007 10:04
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 114
  • Lexime: 125,391
  10-06-2007, 13:04 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 12:16
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 98,070
  08-06-2007, 19:47 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 10:22
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 43,111
  08-06-2007, 11:32 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

  Hapur nga Darius, 07-06-2007 09:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 17,956
  07-06-2007, 10:04 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

  Hapur nga Albo, 14-08-2004 22:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 20,252
  14-08-2004, 22:30 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,125
  16-09-2012, 20:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 23,139
  09-09-2012, 21:27 Shko tek mesazhi i fundit
 1. Lidhja e Prizrenit (pa censure)

  Hapur nga iliria e para, 09-09-2012 07:09
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 966
  09-09-2012, 07:09 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Ari shqiptar ne Angli

  Hapur nga Era1, 16-01-2005 08:59
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 34
  • Lexime: 11,028
  08-09-2012, 21:48 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Llogori nazist Mauthausen ne Austri

  Hapur nga Nuh Musa, 31-08-2012 06:29
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 1,814
  06-09-2012, 05:47 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Vahid Lama, kujtime..

  Hapur nga Brari, 30-08-2012 10:06
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,583
  05-09-2012, 14:38 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 955
  04-09-2012, 12:31 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Lėvizur: Ismail Qemali

  Hapur nga Askusho, 04-09-2012 13:12
  •  
  •  
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 4,490
  03-09-2012, 17:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 770
  02-09-2012, 21:52 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,160
  02-09-2012, 14:41 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Dosja E Zeze E Greqise

  Hapur nga mitjuk, 30-08-2012 18:45
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,843
  30-08-2012, 18:45 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 990
  30-08-2012, 10:00 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Dren Caka i mbijetuari 10 vjeēar i nje masakre

  Hapur nga fattlumi, 24-01-2010 17:44
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 40
  • Lexime: 16,853
  27-08-2012, 18:40 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,496
  25-08-2012, 17:59 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,669
  25-08-2012, 06:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 718
  24-08-2012, 16:16 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kush, kur dhe si i regjistroi i pari shqiptarėt

  Hapur nga saura, 27-07-2012 16:55
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 28
  • Lexime: 5,166
  22-08-2012, 12:03 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Post Lufta Nacional Ēlirimtare

  Hapur nga Kryeplaku, 03-03-2003 09:47
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 157
  • Lexime: 34,603
  20-08-2012, 21:01 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Flet djali i Nikita Hrushovit..

  Hapur nga Brari, 28-11-2011 16:33
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 2,018
  16-08-2012, 23:12 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 4,149
  12-08-2012, 05:01 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 15
  • Lexime: 7,842
  11-08-2012, 04:04 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 11,069
  09-08-2012, 18:06 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Historia e Shkodrės

  Hapur nga addam, 12-07-2003 11:24
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 24
  • Lexime: 10,800
  09-08-2012, 14:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 812
  09-08-2012, 09:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 918
  08-08-2012, 11:51 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kulla e Qendreses

  Hapur nga Maqellarjot, 19-07-2012 12:23
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 2,051
  01-08-2012, 14:15 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 1,951
  31-07-2012, 06:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 3,068
  30-07-2012, 17:25 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 23
  • Lexime: 2,537
  30-07-2012, 07:20 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Mbretit te Shqiptareve: historia e Ahmet Zogut

  Hapur nga ALBA, 23-02-2005 15:23
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 51
  • Lexime: 32,586
  28-07-2012, 12:59 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Kosova ne progres

  Hapur nga fegi, 23-07-2012 11:35
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,400
  23-07-2012, 11:37 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Masakra e Izbicės,e parė dhe treguar me ndryshe!

  Hapur nga fattlumi, 16-03-2010 10:16
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 26
  • Lexime: 13,754
  22-07-2012, 16:47 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Muharrem Bajraktari

  Hapur nga Brari, 24-01-2004 13:38
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 5,962
  21-07-2012, 16:30 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Kornizat, nderi dhe seksualiteti i kombit

  Hapur nga Uriel, 19-07-2012 14:58
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,170
  19-07-2012, 14:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,927
  15-07-2012, 11:33 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Kjo histori qė kemi mėsuar ne…

  Hapur nga BOKE, 09-07-2012 12:47
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,103
  15-07-2012, 04:10 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Ahmet Zogu pėr turqit

  Hapur nga Billy Joe, 14-07-2012 17:34
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,004
  14-07-2012, 20:32 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Historia e Kosovės sipas Oliver Jens Schmitt

  Hapur nga fattlumi, 10-10-2010 05:01
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 33
  • Lexime: 8,940
  13-07-2012, 14:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 4,874
  10-07-2012, 17:22 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Arbėr dhe Kumanė

  Hapur nga Uriel, 08-07-2012 06:32
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 992
  08-07-2012, 06:32 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Ballafaqime politike nė Shqipėri

  Hapur nga ILovePejaa, 19-07-2002 01:26
  ismail bej vlora
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 6,831
  07-07-2012, 08:43 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 908
  06-07-2012, 10:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 665
  01-07-2012, 22:20 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 745
  27-06-2012, 20:42 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,035
  27-06-2012, 20:39 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 796
  27-06-2012, 20:22 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,010
  27-06-2012, 13:09 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Eqerem bej Vlorės

  Hapur nga Brari, 24-06-2012 13:13
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 784
  24-06-2012, 13:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 14
  • Lexime: 4,909
  23-06-2012, 19:02 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 12 prej 49 FillimFillim ... 2101112131422 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •