Close
Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 185 gjithsej

Forumi: Komuniteti bektashi

Nė kėtė forum besimtarėt bektashij shqiptarė mblidhen pėr tė mėsuar mė shumė mbi besimin e tyre dhe pėr tė rejat e komunitetit tė tyre.

Temat nė Vazhdim
 1. Lightbulb Qerbelaja: njė vėshtrim historik

  Hapur nga ArtanMasa, 30-08-2019 16:16
  qerbela
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,564
  30-08-2019, 16:22 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Lightbulb Islami dhe koha moderne

  Hapur nga ArtanMasa, 17-08-2019 11:04
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 664
  17-08-2019, 11:04 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Lightbulb Uniteti islam

  Hapur nga ArtanMasa, 17-08-2019 11:02
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 252
  17-08-2019, 11:02 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Lightbulb Sheri′ati

  Hapur nga ArtanMasa, 17-08-2019 11:00
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 212
  17-08-2019, 11:00 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Lightbulb Imamėt – Politika e qartė dhe koherente

  Hapur nga ArtanMasa, 17-08-2019 10:58
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 193
  17-08-2019, 10:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 226
  17-08-2019, 10:56 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Lightbulb Gnosa (‘irfan) dhe Urtia (hikmeh)

  Hapur nga ArtanMasa, 17-08-2019 10:54
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 248
  17-08-2019, 10:54 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Lightbulb Rreth veseve

  Hapur nga ArtanMasa, 17-08-2019 10:53
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 211
  17-08-2019, 10:53 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 299
  17-08-2019, 10:40 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 302
  17-08-2019, 10:39 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Lightbulb Poezi Sufiste

  Hapur nga ArtanMasa, 14-08-2019 16:05
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 312
  15-08-2019, 10:39 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Lightbulb Du'atė pėr ēdo ditė tė Ramazanit

  Hapur nga ArtanMasa, 14-08-2019 16:00
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 228
  14-08-2019, 16:00 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Lightbulb Poezi mistike

  Hapur nga ArtanMasa, 14-08-2019 15:55
  mistik, poezi
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 244
  14-08-2019, 15:55 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Lightbulb Dua-ja e Arafatit

  Hapur nga ArtanMasa, 14-08-2019 15:53
  arafat, dua
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 235
  14-08-2019, 15:53 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 256
  13-08-2019, 13:15 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Lightbulb Gratė nė njė shoqėri Kuranore

  Hapur nga ArtanMasa, 13-08-2019 13:02
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 235
  13-08-2019, 13:02 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 217
  13-08-2019, 12:58 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Lightbulb Njė vėshtrim mbi Wehhabizmin

  Hapur nga ArtanMasa, 13-08-2019 12:50
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 213
  13-08-2019, 12:50 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 202
  13-08-2019, 12:40 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 267
  13-08-2019, 12:35 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Lightbulb Pėrse agjėrojnė Muslimanėt?

  Hapur nga ArtanMasa, 13-08-2019 12:33
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 222
  13-08-2019, 12:33 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Lightbulb Haxhi i Lamtumirės

  Hapur nga ArtanMasa, 13-08-2019 12:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 229
  13-08-2019, 12:30 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Lightbulb Agjėrimi i 'Ashures

  Hapur nga ArtanMasa, 13-08-2019 12:27
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 229
  13-08-2019, 12:27 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Lightbulb Mi‘rāxhi i Pejgamberit

  Hapur nga ArtanMasa, 13-08-2019 12:25
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 185
  13-08-2019, 12:25 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Lightbulb Roli dhe Karakteri i Profetit Muhammed

  Hapur nga ArtanMasa, 13-08-2019 12:24
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 182
  13-08-2019, 12:24 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Lightbulb Sunne-ti dhe Hadith-i i Pejgamberit

  Hapur nga ArtanMasa, 13-08-2019 12:22
  hadith, pejgmber, sunnet
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 234
  13-08-2019, 12:22 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Lightbulb Pejgamberi dhe Rinia

  Hapur nga ArtanMasa, 13-08-2019 12:20
  pejgamberi
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 209
  13-08-2019, 12:20 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Lightbulb Miti i Vargjeve Satanike

  Hapur nga ArtanMasa, 30-07-2019 14:06
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 388
  30-07-2019, 14:07 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Lightbulb Thėnie tė Zgjedhura tė Imam 'Aliut

  Hapur nga ArtanMasa, 30-07-2019 13:48
  imam aliu
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 303
  30-07-2019, 13:48 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 260
  30-07-2019, 13:42 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Lightbulb Ajeti i Pastrimit dhe Ehl ul-Bejti

  Hapur nga ArtanMasa, 30-07-2019 13:39
  ehlul bejti
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 216
  30-07-2019, 13:39 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 317
  30-07-2019, 13:33 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Lightbulb Zoti dhe atributet e Tij

  Hapur nga ArtanMasa, 30-07-2019 12:38
  2 Faqe
  1 2
  imam aliu, muhamed, zoti
  • Pėrgjigje: 20
  • Lexime: 552
  30-07-2019, 13:24 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Lightbulb Para Qerbelasė-fjalimi historik nė Mina

  Hapur nga ArtanMasa, 26-07-2019 13:10
  amam aliu, fjalim, mina, qerbela
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 332
  26-07-2019, 13:10 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Lightbulb Njė Grua e Rrallė

  Hapur nga ArtanMasa, 26-07-2019 12:59
  zejneb
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 268
  26-07-2019, 12:59 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Lightbulb Miiraxhi i Pejgamberit

  Hapur nga ArtanMasa, 26-07-2019 12:49
  miraxh, pejgamberi
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 211
  26-07-2019, 12:49 Shko tek mesazhi i fundit
 28. Lightbulb 110 Virtyte tė Imam Alīut

  Hapur nga ArtanMasa, 26-07-2019 12:45
  imam aliu, virtute
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 264
  26-07-2019, 12:45 Shko tek mesazhi i fundit
 29. Lightbulb 40 hadithe mbi Kur’anin

  Hapur nga ArtanMasa, 26-07-2019 12:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 224
  26-07-2019, 12:30 Shko tek mesazhi i fundit
 30. Lightbulb Ē’thonė jomuslimanėt pėr Imam Aliun

  Hapur nga ArtanMasa, 23-07-2019 13:34
  imam aliu
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 227
  23-07-2019, 13:34 Shko tek mesazhi i fundit
 31. Lightbulb Figura e Merjemes (a.s.) nė Islam

  Hapur nga ArtanMasa, 23-07-2019 13:29
  historia, merjeme
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 280
  23-07-2019, 13:29 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 242
  23-07-2019, 13:26 Shko tek mesazhi i fundit
 32. Lightbulb Imam Huseini a.s

  Hapur nga ArtanMasa, 23-07-2019 12:31
  imam hysejni
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 226
  23-07-2019, 12:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 290
  22-07-2019, 13:41 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 293
  22-07-2019, 13:33 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 258
  22-07-2019, 13:23 Shko tek mesazhi i fundit
 33. Lightbulb Ritregim i historisė sė Islamit dhe muslimanėve

  Hapur nga ArtanMasa, 21-07-2019 07:25
  2 Faqe
  1 2
  histori, islami
  • Pėrgjigje: 28
  • Lexime: 874
  21-07-2019, 08:29 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 251
  20-07-2019, 16:39 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 246
  20-07-2019, 16:21 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 228
  20-07-2019, 15:20 Shko tek mesazhi i fundit
 34. Lightbulb Imam Sadiku: Modeli shembullor

  Hapur nga ArtanMasa, 20-07-2019 04:27
  imam sadiku
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 239
  20-07-2019, 04:27 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •