Close
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 143 gjithsej

Forumi: Komuniteti bektashi

Nė kėtė forum besimtarėt bektashij shqiptarė mblidhen pėr tė mėsuar mė shumė mbi besimin e tyre dhe pėr tė rejat e komunitetit tė tyre.

Temat nė Vazhdim
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 28
  22-07-2019, 12:41 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 22
  22-07-2019, 12:33 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 21
  22-07-2019, 12:23 Shko tek mesazhi i fundit
 1. Lightbulb Ritregim i historisė sė Islamit dhe muslimanėve

  Hapur nga ArtanMasa, 21-07-2019 06:25
  2 Faqe
  1 2
  histori, islami
  • Pėrgjigje: 28
  • Lexime: 78
  21-07-2019, 07:29 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 46
  20-07-2019, 15:39 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 44
  20-07-2019, 15:21 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 38
  20-07-2019, 14:20 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Lightbulb Imam Sadiku: Modeli shembullor

  Hapur nga ArtanMasa, 20-07-2019 03:27
  imam sadiku
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 72
  20-07-2019, 03:27 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Lightbulb Biografia e Hz. Hatixhes

  Hapur nga ArtanMasa, 19-07-2019 14:40
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 44
  19-07-2019, 14:43 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Lightbulb Kalifati i Ali ibn Ebu Talibit

  Hapur nga ArtanMasa, 19-07-2019 12:51
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 52
  19-07-2019, 13:42 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Lightbulb Ngjarja e Ghadir Khummit

  Hapur nga ArtanMasa, 19-07-2019 12:22
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 56
  19-07-2019, 12:25 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Lightbulb Sunnizmi dhe Shi′izmi

  Hapur nga ArtanMasa, 19-07-2019 12:16
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 76
  19-07-2019, 12:16 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Lightbulb Nga e ka burimin medhhebi i Ehlu’l-Bejtit

  Hapur nga ArtanMasa, 19-07-2019 11:59
  imam aliu, rifai, tarikat
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 48
  19-07-2019, 11:59 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Thumbs up Historiku i Bektashizmit nė Shqipėri

  Hapur nga shendelli, 06-04-2003 18:44
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 26
  • Lexime: 21,193
  06-07-2019, 16:20 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 260
  25-06-2019, 16:26 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Nga dallojnė besimtarėt bektashinj nga besimtarėt myslyman?

  Hapur nga lamb, 13-03-2006 08:48
  33 Faqe
  1 2 3 ... 33
  • Pėrgjigje: 649
  • Lexime: 168,315
  05-01-2019, 18:29 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Vendet e shenjta ne Shqiperi

  Hapur nga OROSHI, 01-09-2009 08:44
  • Pėrgjigje: 14
  • Lexime: 18,169
  11-11-2018, 05:33 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Thumbs up Tragjedia e Qorrbelasė

  Hapur nga ATMAN, 01-09-2004 11:27
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 13,954
  13-12-2017, 03:45 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Ēfarė ėshtė Sufizmi?

  Hapur nga ocean, 03-05-2008 17:45
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 46
  • Lexime: 26,928
  15-11-2017, 00:42 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 59,292
  28-10-2017, 07:42 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,155
  28-10-2017, 07:23 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Pse vdiq Fatima (as)?

  Hapur nga Faton1995, 27-07-2017 05:10
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,431
  28-10-2017, 07:07 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Arrow Pse egzistoj !

  Hapur nga Dr.Repi, 24-10-2017 13:47
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 664
  24-10-2017, 13:47 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Kuzhina bektashiane tek "panorama" ne kruje

  Hapur nga abica, 06-10-2017 15:51
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 701
  06-10-2017, 15:51 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Zgjidhet Kryegjyshi i ri Bektashian

  Hapur nga Bel ami, 13-06-2011 20:59
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 27
  • Lexime: 12,356
  29-09-2017, 04:54 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Thumbs up Ēfarė besojnė bektashijtė?

  Hapur nga ATMAN, 28-08-2004 03:48
  • Pėrgjigje: 17
  • Lexime: 14,284
  29-09-2017, 04:47 Shko tek mesazhi i fundit
 18. SHiit-e ne Islam

  Hapur nga machori, 14-09-2005 20:05
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 86
  • Lexime: 28,794
  10-07-2017, 04:13 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Vendet e shenjte ne Shqiperi

  Hapur nga Enerjeta89, 12-11-2013 09:33
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,413
  10-07-2017, 03:19 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Siria, Shijat dhe Jehudet - Enis Rama

  Hapur nga faruk9, 19-02-2012 07:42
  • Pėrgjigje: 16
  • Lexime: 7,667
  10-07-2017, 02:59 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Rreth figures se Imam Aliut r.a.

  Hapur nga Shkodrani_79, 14-09-2009 06:08
  • Pėrgjigje: 15
  • Lexime: 8,107
  10-07-2017, 02:30 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Teqea e Madhe e tarikatit “Sa’adi”

  Hapur nga Mexhid Yvejsi, 26-05-2009 07:57
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 8,442
  27-02-2017, 07:51 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Tarikati Bektashi

  Hapur nga Mexhid Yvejsi, 03-06-2009 04:45
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 19,151
  23-01-2015, 15:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,698
  24-08-2014, 06:55 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Ēka ėshtė Bektashizmi?

  Hapur nga Elytony, 22-07-2011 11:28
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 4,676
  09-08-2014, 07:18 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,527
  13-05-2014, 11:43 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,722
  08-04-2014, 07:23 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,633
  30-03-2014, 19:10 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Post Gezuar Festen e Sulltan Novruzit

  Hapur nga Bel ami, 22-03-2014 23:41
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,548
  22-03-2014, 23:41 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,545
  08-10-2013, 08:32 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Mehdi Frasheri: Tarikati i Bektashive

  Hapur nga Qafir Arnaut, 18-11-2005 17:14
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 6,824
  17-09-2013, 19:14 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Arrow Kush jan shijat?

  Hapur nga Ibn Abdu Rrahim, 08-04-2012 04:35
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 5,380
  20-08-2013, 17:50 Shko tek mesazhi i fundit
 28. Shejh Shefqet Shehu (1900-1952)

  Hapur nga Mexhid Yvejsi, 16-05-2009 13:21
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 57
  • Lexime: 23,179
  03-08-2013, 10:21 Shko tek mesazhi i fundit
 29. si behet lutja ne drejtim te evliave

  Hapur nga eldonel, 22-12-2007 18:01
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 66
  • Lexime: 28,722
  29-07-2013, 11:03 Shko tek mesazhi i fundit
 30. bekteshi apo shija ?

  Hapur nga pejani34, 02-10-2007 05:42
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 84
  • Lexime: 29,042
  29-07-2013, 10:27 Shko tek mesazhi i fundit
 31. Gezuar diten e Sulltan Novruzit

  Hapur nga Erind.B, 22-03-2013 18:50
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 2,896
  17-07-2013, 13:25 Shko tek mesazhi i fundit
 32. = kush eshte i mir ,kush eshte i keq...?

  Hapur nga Bahri., 12-03-2013 05:39
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,497
  12-03-2013, 09:20 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,440
  01-01-2013, 14:37 Shko tek mesazhi i fundit
 33. Historia e kuzum babait ne vlore

  Hapur nga abica, 01-01-2013 14:32
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,697
  01-01-2013, 14:32 Shko tek mesazhi i fundit
 34. 2006: Festa e Sulltan Novruzit

  Hapur nga Qafir Arnaut, 17-04-2006 15:02
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 21
  • Lexime: 9,661
  21-12-2012, 15:54 Shko tek mesazhi i fundit
 35. Kultura rrufai ne tirane

  Hapur nga abica, 21-12-2012 15:52
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,502
  21-12-2012, 15:52 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •