Close
Faqja 1 prej 7 123 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 309 gjithsej

Forumi: Historia botėrore

Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kryqezatat: Nje Vezhgim Historik

  Hapur nga Darius, 11-09-2015 12:21
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 23,272
  03-12-2019, 16:40 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Spiunazhi

  Hapur nga Toro, 16-12-2003 00:42
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 121
  • Lexime: 193,969
  29-04-2019, 13:39 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Vatikani hap arkivat per Kaloresit Templare, pas 700 vjetesh

  Hapur nga D@mian, 11-10-2007 01:04
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 40
  • Lexime: 63,281
  25-06-2013, 09:57 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Te Urtet E Sionit – Faktet, Teorite Dhe Misteri

  Hapur nga Darius, 02-04-2011 00:23
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 21,817
  15-05-2011, 18:17 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Holokausti dhe revizionimi i historise. Debat

  Hapur nga Toro, 17-02-2005 14:36
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 142
  • Lexime: 112,747
  18-11-2010, 17:39 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 19,696
  26-10-2007, 07:31 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Post Kryetemė Kryetemė: Mbi Forumin "Historia Boterore".

  Hapur nga Enri, 08-04-2003 12:09
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 20,377
  08-04-2003, 12:09 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Mitet Hebraike LIBRI I ZANAFILLES

  Hapur nga Akuamarini, 06-06-2024 09:23
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 247
  06-06-2024, 09:23 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Greket e lashte dhe greket e sotshem

  Hapur nga King_Gentius, 08-12-2005 04:20
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 51
  • Lexime: 19,827
  25-04-2024, 08:29 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 935
  03-03-2024, 15:46 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 23
  • Lexime: 10,609
  20-02-2024, 11:03 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 15
  • Lexime: 12,598
  05-10-2023, 17:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,052
  24-09-2023, 14:25 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Zbulohen 17 piramida nė Egjipt

  Hapur nga fegi, 25-05-2011 07:24
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 70
  • Lexime: 30,543
  05-04-2023, 13:49 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 650
  27-03-2023, 10:19 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,005
  08-12-2022, 18:17 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,288
  30-06-2022, 05:44 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,154
  23-01-2022, 07:21 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Lėvizur: Rrugėtimi qė bėri Dole pėr pavarėsinė e Kosovės

  Hapur nga Akuamarini, 06-12-2021 19:54
  •  
  •  
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,169
  20-10-2021, 15:47 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,362
  29-08-2021, 13:07 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kush ishin Toaleanėt?

  Hapur nga fegi II, 28-08-2021 06:56
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,231
  28-08-2021, 06:56 Shko tek mesazhi i fundit
 6. A ishte Moisiu Faraon?

  Hapur nga fegi II, 21-08-2021 14:28
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,209
  21-08-2021, 14:28 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kush ėshtė Vladimir Putin?

  Hapur nga Neteorm, 17-06-2021 12:27
  portret, rusia, vladimir putin
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,844
  17-06-2021, 12:27 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Si kanė mbetur fosilet ne shkemb?

  Hapur nga fegi II, 08-03-2016 15:03
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 14,563
  05-05-2021, 14:26 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Zhvillimet biblike nė Dritėn e Arkeologjisė PAUL Z. GREGOR

  Hapur nga fegi II, 09-02-2020 09:03
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 80
  • Lexime: 20,486
  30-05-2020, 05:41 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,073
  21-05-2020, 08:57 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Epoka e Epidemis

  Hapur nga Akuamarini, 20-04-2020 14:45
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 5,796
  28-04-2020, 02:07 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 4,470
  22-03-2020, 10:26 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Vendndodhja e kopshtit tė Edenit

  Hapur nga Akuamarini, 11-01-2020 15:21
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 4,732
  11-01-2020, 15:22 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Ribėrja e historisė

  Hapur nga fegi, 28-02-2010 07:32
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 47
  • Lexime: 35,363
  12-08-2019, 15:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 7,166
  24-02-2019, 16:16 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Pjetri i Madh. Njeriu qe modernizoi Rusine

  Hapur nga Enri, 20-07-2003 07:48
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 31,744
  10-02-2019, 14:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 7,806
  29-09-2018, 08:23 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Martin Gelb,nje hero i vertete amerikan.

  Hapur nga benseven11, 05-09-2018 16:31
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,805
  05-09-2018, 16:31 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Mbreti Solomon (Sulejmani)

  Hapur nga Akuamarini, 25-05-2018 05:24
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 5,428
  26-05-2018, 09:55 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 4,659
  20-03-2018, 13:20 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Ertugruli

  Hapur nga Neteorm, 10-03-2018 14:42
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 7,496
  10-03-2018, 18:32 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Kush ishte Zeusi?

  Hapur nga fegi II, 16-04-2017 09:17
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 13,288
  17-09-2017, 09:54 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Lamtumirė, Europė Lindore!

  Hapur nga Neteorm, 05-03-2017 18:35
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 5,817
  05-03-2017, 18:35 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Paraqitja e Rasave Te popujve Te Botes Dhe Kultura e Tyre

  Hapur nga fegi, 29-04-2010 06:41
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 21
  • Lexime: 21,131
  03-10-2016, 08:02 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 8,124
  17-06-2016, 02:29 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Adolf Hitler

  Hapur nga Lioness, 05-04-2006 19:41
  9 Faqe
  1 2 3 ... 9
  • Pėrgjigje: 168
  • Lexime: 98,784
  02-05-2016, 05:26 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Mbreti Arthur ėshtė nga Dalmacia?

  Hapur nga fegi II, 19-03-2016 17:57
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 7,856
  19-03-2016, 17:57 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Ormusi eleksiri i jetes per faraonet

  Hapur nga ajzberg, 16-02-2016 17:29
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 5,072
  07-03-2016, 15:46 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 6,295
  11-02-2016, 11:57 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 7 123 ... FunditFundit

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •