Close
Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke renditur temat 101 deri 150 prej 281 gjithsej

Forumi: Historia botėrore

Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kryqezatat: Nje Vezhgim Historik

  Hapur nga Darius, 11-09-2015 13:21
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 10,729
  03-12-2019, 16:40 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Spiunazhi

  Hapur nga Toro, 16-12-2003 00:42
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 121
  • Lexime: 105,549
  29-04-2019, 14:39 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Vatikani hap arkivat per Kaloresit Templare, pas 700 vjetesh

  Hapur nga D@mian, 11-10-2007 02:04
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 40
  • Lexime: 36,424
  25-06-2013, 10:57 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Te Urtet E Sionit – Faktet, Teorite Dhe Misteri

  Hapur nga Darius, 02-04-2011 01:23
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 11,684
  15-05-2011, 19:17 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Holokausti dhe revizionimi i historise. Debat

  Hapur nga Toro, 17-02-2005 14:36
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 142
  • Lexime: 68,438
  18-11-2010, 17:39 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 9,824
  26-10-2007, 08:31 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Post Kryetemė Kryetemė: Mbi Forumin "Historia Boterore".

  Hapur nga Enri, 08-04-2003 13:09
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 10,646
  08-04-2003, 13:09 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Vetevrasja e Jul Cezarit?

  Hapur nga ChuChu, 01-05-2003 21:06
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 39
  • Lexime: 21,475
  25-02-2011, 19:58 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Historia e gjuhės angleze

  Hapur nga fegi, 21-01-2011 02:17
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,917
  21-01-2011, 02:17 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,084
  20-01-2011, 08:04 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 2,183
  19-12-2010, 21:22 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Ulysses S. Grant

  Hapur nga Dar_di, 10-12-2010 08:48
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,416
  10-12-2010, 08:48 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 10
  • Lexime: 4,637
  04-12-2010, 21:00 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Ēfarė ndodhi nė Pyllin e Katinit

  Hapur nga Brari, 13-04-2010 02:49
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,950
  01-12-2010, 23:54 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Enverizmi+titizmi= antishqiptarizem!

  Hapur nga DYDRINAS, 10-11-2008 07:43
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 26
  • Lexime: 6,189
  27-11-2010, 20:01 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Izraeli

  Hapur nga ORIONI, 28-04-2005 12:52
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 29
  • Lexime: 10,753
  19-11-2010, 16:22 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Porta e Lartė dhe e vėrteta e turqve

  Hapur nga fegi, 02-03-2010 09:03
  • Pėrgjigje: 17
  • Lexime: 7,501
  18-11-2010, 18:01 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Historia fetare e Jeruzalemit

  Hapur nga SERAFIM DILO, 18-01-2010 20:36
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 28,464
  18-11-2010, 17:41 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Video - Historia 2000 vjeēare e Europės

  Hapur nga fegi, 14-11-2010 00:01
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,991
  14-11-2010, 03:41 Shko tek mesazhi i fundit
 10. U zbulua dera 5000 vjet e moēme

  Hapur nga fegi, 23-10-2010 06:37
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,642
  23-10-2010, 06:37 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Nocioni, lindja dhe zhvillimi i totalitarizmit

  Hapur nga Uriel, 10-10-2010 16:04
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 20,999
  14-10-2010, 19:41 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Zbulohet nė Indi njė gjuhė e panjohur

  Hapur nga fegi, 07-10-2010 10:18
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,727
  07-10-2010, 15:26 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,080
  02-10-2010, 19:27 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,113
  25-09-2010, 06:14 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Mikro-Shqipėria nė Nevada?

  Hapur nga strange, 26-03-2010 18:08
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 2,228
  05-09-2010, 06:49 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,191
  11-08-2010, 22:06 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Exclamation Wolf nje kryespiunazh.....!!

  Hapur nga laburist, 04-07-2010 13:01
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 998
  04-07-2010, 13:01 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,489
  25-06-2010, 06:18 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Realizmi ne letersine evropiane

  Hapur nga Tentim, 20-06-2010 07:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 38,031
  20-06-2010, 07:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 5,960
  10-06-2010, 12:10 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Koloseumi (Colosseum)

  Hapur nga The Clown, 22-05-2010 11:14
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,074
  22-05-2010, 11:21 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Mjekrra dhe Historia

  Hapur nga malo666, 03-07-2008 18:03
  • Pėrgjigje: 16
  • Lexime: 9,215
  01-05-2010, 13:49 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Shfarosja e hebrejve

  Hapur nga EuroStar1, 26-04-2010 12:01
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,476
  26-04-2010, 12:01 Shko tek mesazhi i fundit
 19. 12 hapa gjigandė pėr njerėzimin

  Hapur nga HELEN OF TROY, 09-03-2010 18:08
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,358
  09-03-2010, 18:08 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Vienė 1683, 11 shtatori i parė

  Hapur nga Xhuxhumaku, 15-09-2009 21:52
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 21
  • Lexime: 6,834
  06-03-2010, 14:41 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Dinasti Karamanli

  Hapur nga fegi, 27-02-2010 12:59
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,445
  27-02-2010, 13:18 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Masonėt Nė (ballkan) Ish-jugosllavi

  Hapur nga Andi Ballshi, 13-09-2009 11:09
  • Pėrgjigje: 10
  • Lexime: 8,257
  21-02-2010, 10:50 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Interpretim

  Hapur nga ajzberg, 31-01-2010 11:58
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,525
  02-02-2010, 08:48 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Hitleri shpetimtari i Europes?

  Hapur nga malo666, 08-09-2009 15:47
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 90
  • Lexime: 14,125
  09-01-2010, 08:05 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,802
  27-11-2009, 15:07 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Zbulimi i Amerikės u bė nga arabėt

  Hapur nga Davius, 25-07-2005 10:28
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 22
  • Lexime: 17,164
  20-11-2009, 16:49 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 4,245
  18-11-2009, 22:40 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,542
  10-11-2009, 20:28 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,539
  27-10-2009, 22:17 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,331
  23-10-2009, 21:05 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Asnjė Negociatė!

  Hapur nga BEDR, 17-07-2003 14:27
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 2,548
  08-10-2009, 12:54 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Mizoritė e Drakulės

  Hapur nga Xhuxhumaku, 07-10-2009 00:51
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 3,247
  08-10-2009, 07:40 Shko tek mesazhi i fundit
 28. Hugo Chavez, presidenti “Don Zhuan”

  Hapur nga Xhuxhumaku, 06-10-2009 23:17
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,238
  06-10-2009, 23:17 Shko tek mesazhi i fundit
 29. Kur Mishelle donte tė ndahej nga Obama

  Hapur nga Xhuxhumaku, 02-10-2009 18:42
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,650
  02-10-2009, 19:02 Shko tek mesazhi i fundit
 30. GANDI Njė udhėheqės ndryshe

  Hapur nga Xhuxhumaku, 01-10-2009 00:13
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,208
  01-10-2009, 00:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,937
  30-09-2009, 06:05 Shko tek mesazhi i fundit
 31. Enigma e Hartave para 12 000 vite...

  Hapur nga Kreksi, 12-12-2008 02:39
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 10,767
  27-09-2009, 07:20 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,481
  16-09-2009, 22:11 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,120
  15-09-2009, 21:36 Shko tek mesazhi i fundit
 32. Question Pomakėt

  Hapur nga Testim, 06-09-2009 15:13
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,847
  06-09-2009, 16:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,513
  06-08-2009, 21:34 Shko tek mesazhi i fundit
 33. Kur Hitleri merrte ultimatumin

  Hapur nga Xhuxhumaku, 05-08-2009 23:06
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,242
  05-08-2009, 23:06 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •