Close
Faqja 1 prej 10 123 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 466 gjithsej

Forumi: Enciklopedia letrare

Lajme, kuriozitete e diskutime mbi rrymat letrare si dhe mbi jetėn e krijimtarinė e shkrimtarėve.

» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: 10 librat mė tė bukur tė Letėrsisė Shqipe

  Hapur nga Tulipani Zi, 08-01-2007 03:35
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 38
  • Lexime: 66,638
  15-03-2019, 07:01 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Libri mė i mirė publicistik dhe akademik

  Hapur nga Ver, 24-07-2008 23:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 19,024
  16-11-2012, 16:05 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Kadare, i madh apo i famshėm?

  Hapur nga kalemi, 30-12-2002 03:45
  9 Faqe
  1 2 3 ... 9
  • Pėrgjigje: 177
  • Lexime: 42,760
  10-11-2010, 06:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 129
  • Lexime: 12,116
  10-10-2005, 10:19 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kur "takuam" Kadarenė

  Hapur nga Fiori, 19-11-2004 15:13
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 90
  • Lexime: 10,897
  20-12-2004, 07:43 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Libra te rinj

  Hapur nga dodoni, 02-02-2003 03:14
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 89
  • Lexime: 39,667
  11-01-2012, 21:14 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Ti ndriste Kosoves vetem nga vjershat liria dhe fati

  Hapur nga Bel ami, 25-06-2002 14:55
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 68
  • Lexime: 11,930
  22-11-2002, 17:14 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Sugjerime pėr shtėpi botuese?

  Hapur nga engjellorja, 22-07-2007 08:48
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 66
  • Lexime: 28,057
  01-02-2018, 13:34 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Diskutime mbi Ēmimin Nobel nė letėrsi (qė prej 2002)

  Hapur nga erzeni, 10-10-2002 19:02
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 65
  • Lexime: 12,983
  11-10-2011, 09:45 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Sondazh Sondazh: A lexohet letersi dhe a njihen poetet e sotem Shqiptare !?

  Hapur nga brunilda_it, 23-02-2010 09:58
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 52
  • Lexime: 10,168
  16-02-2011, 09:04 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Dan Brown - Kodi Da Vinci

  Hapur nga Fiori, 23-11-2003 16:48
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 51
  • Lexime: 19,300
  19-03-2019, 09:18 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Mitizimi i Kadarese ne letersine Shqiptare.

  Hapur nga shirokas, 20-11-2004 06:43
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 49
  • Lexime: 9,181
  01-12-2004, 06:55 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Figurat Stilistike

  Hapur nga [Perla], 17-06-2008 16:04
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 49
  • Lexime: 90,578
  20-07-2008, 16:52 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 47
  • Lexime: 8,654
  23-04-2009, 00:04 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Per cilin libėr bėhet fjalė?

  Hapur nga Brari, 15-01-2005 19:14
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 47
  • Lexime: 4,637
  28-01-2005, 20:25 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Mjaftcrossoft---EDISON YPI

  Hapur nga dikeafajtore, 21-08-2005 13:14
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 45
  • Lexime: 5,472
  28-08-2005, 18:22 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Shkėmbim Librash

  Hapur nga Tulipani Zi, 05-12-2006 16:56
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 45
  • Lexime: 6,701
  07-03-2007, 17:46 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Poezi Rumune

  Hapur nga Shpirta, 18-06-2003 07:59
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 43
  • Lexime: 5,484
  25-08-2005, 10:31 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Pėrkthime (tė ndryshme)

  Hapur nga ^VJOSA^, 15-05-2002 19:36
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 39
  • Lexime: 10,918
  11-05-2004, 12:49 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Astrit Cerma - poema & fabula

  Hapur nga Leila, 28-09-2003 22:39
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 39
  • Lexime: 11,865
  22-12-2004, 14:37 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Mendimi juaj mbi Dritėro Agollin

  Hapur nga FierAkja143, 25-01-2004 00:29
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 39
  • Lexime: 9,249
  24-11-2004, 15:28 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Lasgushi me ka thene

  Hapur nga dikeafajtore, 13-05-2003 20:25
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 32
  • Lexime: 7,002
  12-01-2004, 18:46 Shko tek mesazhi i fundit
 19. 100 poezite me te mira te anetareve te forumit

  Hapur nga Eagle, 16-05-2005 01:57
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 32
  • Lexime: 6,663
  19-05-2005, 22:13 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Migjeni

  Hapur nga macia_blu, 06-05-2004 21:45
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 31
  • Lexime: 25,406
  29-11-2008, 05:03 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 28
  • Lexime: 1,469,291
  28-11-2014, 19:43 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Histori pasionesh

  Hapur nga MI CORAZON, 16-08-2003 16:50
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 27
  • Lexime: 7,840
  17-10-2007, 07:36 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Mallengjimi

  Hapur nga Veshtrusja, 10-03-2005 23:24
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 27
  • Lexime: 3,708
  11-03-2005, 01:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 24
  • Lexime: 3,085
  18-03-2005, 04:16 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Krijime tė ndaluara

  Hapur nga Fiori, 22-04-2005 22:49
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 23
  • Lexime: 9,368
  05-09-2005, 13:19 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Ferit Ramadani : Krijuesi dhe shoqėria

  Hapur nga gjakushi, 13-09-2009 10:10
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 23
  • Lexime: 4,328
  21-09-2009, 10:42 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Koha E Falsifikimeve

  Hapur nga Diabolis, 05-03-2005 07:15
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 22
  • Lexime: 6,814
  03-11-2005, 16:32 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Shkrimtari mė i mirė

  Hapur nga de Balzak, 23-04-2007 09:44
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 22
  • Lexime: 6,582
  20-07-2008, 13:07 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Si ushqehet poezia moderne ?!?

  Hapur nga BluPower_blu, 20-01-2004 23:21
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 21
  • Lexime: 10,579
  23-01-2004, 12:21 Shko tek mesazhi i fundit
 28. Fije Bari - Uollt Uitman

  Hapur nga Diabolis, 21-06-2004 23:24
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 21
  • Lexime: 7,949
  27-07-2004, 21:25 Shko tek mesazhi i fundit
 29. Lėvizur: Diskutime mbi librin pėr ish diktatorin nga Blendi Fevziu

  Hapur nga 2043, 18-04-2012 21:42
  •  
  •  
 30. Lasgushi , te Bijat dhe miqte.

  Hapur nga Brari, 09-05-2003 08:26
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 20
  • Lexime: 7,427
  12-05-2003, 00:14 Shko tek mesazhi i fundit
 31. Poezi dhe mentalitete

  Hapur nga pelin, 20-09-2003 01:46
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 20
  • Lexime: 3,475
  11-11-2003, 02:08 Shko tek mesazhi i fundit
 32. Gjergj Fishta... nė vitin 2005

  Hapur nga Diabolis, 22-01-2005 22:41
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 20
  • Lexime: 8,232
  22-09-2005, 04:15 Shko tek mesazhi i fundit
 33. 10 librat qe duhet lexuar secili shqiptar

  Hapur nga FISI.SOLITERIT, 08-06-2009 07:54
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 20
  • Lexime: 13,080
  19-01-2010, 16:09 Shko tek mesazhi i fundit
 34. Kush mund te me ndihmoje te gjej....

  Hapur nga angeldust, 16-02-2005 20:18
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 7,909
  10-03-2005, 14:51 Shko tek mesazhi i fundit
 35. Nje liber i ri i whisper...

  Hapur nga zoteria_420, 21-03-2006 16:55
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 1,905
  15-05-2006, 19:44 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 21,440
  23-09-2002, 23:14 Shko tek mesazhi i fundit
 36. Sondazh Sondazh: Njė mendim pėr botim libri

  Hapur nga desaparacidos, 24-10-2007 09:18
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 6,946
  03-11-2017, 10:17 Shko tek mesazhi i fundit
 37. Hapet panairi i librit "Tirana 2007"

  Hapur nga Fiori, 16-11-2007 11:00
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 2,144
  23-11-2007, 05:15 Shko tek mesazhi i fundit
 38. Frymezim, ndikim, apo vjedhje?

  Hapur nga buna, 01-07-2003 15:11
  • Pėrgjigje: 17
  • Lexime: 2,084
  05-07-2003, 11:56 Shko tek mesazhi i fundit
 39. Perla

  Hapur nga Diabolis, 07-04-2004 14:01
  • Pėrgjigje: 17
  • Lexime: 1,799
  13-04-2004, 19:15 Shko tek mesazhi i fundit
 40. Libri mė i mirė i tė gjitha kohėrave

  Hapur nga kolombi, 09-01-2005 14:06
  • Pėrgjigje: 17
  • Lexime: 11,147
  15-01-2013, 05:00 Shko tek mesazhi i fundit
 41. Nje arratisje tjeter e Kadarese

  Hapur nga erzeni, 11-10-2002 03:23
  • Pėrgjigje: 16
  • Lexime: 3,258
  30-05-2003, 03:26 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 16
  • Lexime: 36,615
  13-09-2007, 06:30 Shko tek mesazhi i fundit
 42. Fjalor Latinisht-Shqip

  Hapur nga Fiori, 15-10-2003 13:28
  • Pėrgjigje: 16
  • Lexime: 29,532
  13-11-2009, 07:49 Shko tek mesazhi i fundit
 43. Revista Ars Poetica

  Hapur nga *Meri*, 01-11-2007 13:50
  • Pėrgjigje: 16
  • Lexime: 11,362
  15-07-2009, 19:38 Shko tek mesazhi i fundit
 44. Lightbulb Bisha e tėrbuar

  Hapur nga Veshtrusja, 18-05-2004 11:11
  • Pėrgjigje: 15
  • Lexime: 8,251
  24-08-2015, 17:36 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 10 123 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •