Close
 1. Njoftim:
  Mė ndihmo! Dua tė marr pjesė nė forum!
  Albo (Shpirt Shqiptari)
  11-01-2021
  Lexime:
  6,972
Faqja 1 prej 10 123 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 466 gjithsej

Forumi: Enciklopedia letrare

Lajme, kuriozitete e diskutime mbi rrymat letrare si dhe mbi jetėn e krijimtarinė e shkrimtarėve.

» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: 10 librat mė tė bukur tė Letėrsisė Shqipe

  Hapur nga Tulipani Zi, 08-01-2007 03:35
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 38
  • Lexime: 74,691
  15-03-2019, 06:01 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Libri mė i mirė publicistik dhe akademik

  Hapur nga Ver, 24-07-2008 22:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 25,057
  16-11-2012, 16:05 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
  • Pėrgjigje: 28
  • Lexime: 1,555,037
  28-11-2014, 19:43 Shko tek mesazhi i fundit
 1. Figurat Stilistike

  Hapur nga [Perla], 17-06-2008 15:04
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 49
  • Lexime: 93,733
  20-07-2008, 15:52 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kadare, i madh apo i famshėm?

  Hapur nga kalemi, 30-12-2002 03:45
  9 Faqe
  1 2 3 ... 9
  • Pėrgjigje: 177
  • Lexime: 46,160
  10-11-2010, 06:36 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Libra te rinj

  Hapur nga dodoni, 02-02-2003 03:14
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 89
  • Lexime: 41,964
  11-01-2012, 21:14 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 16
  • Lexime: 37,271
  13-09-2007, 05:30 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Sugjerime pėr shtėpi botuese?

  Hapur nga engjellorja, 22-07-2007 07:48
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 66
  • Lexime: 33,145
  01-02-2018, 13:34 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Komente mbi poezine 'Poradeci'

  Hapur nga Yllushi, 30-01-2008 11:06
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 31,393
  24-02-2009, 21:29 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Fjalor Latinisht-Shqip

  Hapur nga Fiori, 15-10-2003 12:28
  • Pėrgjigje: 16
  • Lexime: 30,805
  13-11-2009, 07:49 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Dan Brown - Kodi Da Vinci

  Hapur nga Fiori, 23-11-2003 16:48
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 51
  • Lexime: 27,864
  19-03-2019, 08:18 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Migjeni

  Hapur nga macia_blu, 06-05-2004 20:45
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 31
  • Lexime: 26,679
  29-11-2008, 05:03 Shko tek mesazhi i fundit
 9. 14 Vjec Dhėndėr

  Hapur nga Fiori, 15-07-2002 17:23
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 23,651
  19-05-2005, 10:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 22,368
  23-09-2002, 22:14 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Forca e nderdijes

  Hapur nga Foleja_, 03-05-2006 18:12
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 22,235
  27-11-2006, 18:18 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Vleresime per Lasgush Poradecin

  Hapur nga Dita, 11-06-2002 11:28
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 21,223
  09-08-2005, 01:07 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Teoria e Letersise

  Hapur nga shigjeta, 10-11-2004 00:34
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 18,526
  10-11-2004, 00:34 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Diskutime mbi Ēmimin Nobel nė letėrsi (qė prej 2002)

  Hapur nga erzeni, 10-10-2002 18:02
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 65
  • Lexime: 14,666
  11-10-2011, 08:45 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Ti ndriste Kosoves vetem nga vjershat liria dhe fati

  Hapur nga Bel ami, 25-06-2002 13:55
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 68
  • Lexime: 14,100
  22-11-2002, 17:14 Shko tek mesazhi i fundit
 15. 10 librat qe duhet lexuar secili shqiptar

  Hapur nga FISI.SOLITERIT, 08-06-2009 06:54
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 20
  • Lexime: 14,063
  19-01-2010, 16:09 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Dy poezi te Nolit dhe diskutime

  Hapur nga Ani, 29-04-2002 02:52
  theofan_stilian_noli
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 13,944
  29-04-2004, 00:18 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Kur "takuam" Kadarenė

  Hapur nga Fiori, 19-11-2004 15:13
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 90
  • Lexime: 13,913
  20-12-2004, 07:43 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Ethem Haxhiademi

  Hapur nga Brari, 08-03-2003 11:54
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 13,848
  20-09-2016, 19:44 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Sondazh Sondazh: If nga Rudyard Kipling nė 6 pėrkthime

  Hapur nga Diabolis, 13-07-2003 15:38
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 13,318
  22-07-2003, 09:53 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Libri mė i mirė i tė gjitha kohėrave

  Hapur nga kolombi, 09-01-2005 14:06
  • Pėrgjigje: 17
  • Lexime: 13,318
  15-01-2013, 05:00 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 129
  • Lexime: 13,084
  10-10-2005, 09:19 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Astrit Cerma - poema & fabula

  Hapur nga Leila, 28-09-2003 21:39
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 39
  • Lexime: 12,915
  22-12-2004, 14:37 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Sondazh Sondazh: A lexohet letersi dhe a njihen poetet e sotem Shqiptare !?

  Hapur nga brunilda_it, 23-02-2010 09:58
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 52
  • Lexime: 12,788
  16-02-2011, 09:04 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Lasgush Poradeci, ky shpikės harmonish

  Hapur nga shigjeta, 09-10-2002 23:25
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 12,736
  10-05-2003, 13:04 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Nga Lirika Popullore Shqiptare

  Hapur nga Askusho, 01-09-2012 09:07
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 12,318
  01-09-2012, 09:07 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Pėrkthime (tė ndryshme)

  Hapur nga ^VJOSA^, 15-05-2002 18:36
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 39
  • Lexime: 12,234
  11-05-2004, 11:49 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Revista Ars Poetica

  Hapur nga *Meri*, 01-11-2007 12:50
  • Pėrgjigje: 16
  • Lexime: 12,225
  15-07-2009, 18:38 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Si ushqehet poezia moderne ?!?

  Hapur nga BluPower_blu, 20-01-2004 23:21
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 21
  • Lexime: 11,681
  23-01-2004, 12:21 Shko tek mesazhi i fundit
 28. Komente mbi poezite me te mira te shqipes

  Hapur nga uj me gaz, 20-10-2008 16:18
  • Pėrgjigje: 10
  • Lexime: 11,624
  04-09-2010, 08:33 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 10
  • Lexime: 11,419
  05-08-2010, 15:03 Shko tek mesazhi i fundit
 29. Sondazh Sondazh: Ndre Mjedja apo Lame Kodra - Mbreti i Tulės, nga Gėte

  Hapur nga Diabolis, 24-07-2003 22:07
  • Pėrgjigje: 15
  • Lexime: 11,405
  24-11-2003, 13:44 Shko tek mesazhi i fundit
 30. Lightbulb Bisha e tėrbuar

  Hapur nga Veshtrusja, 18-05-2004 10:11
  • Pėrgjigje: 15
  • Lexime: 10,798
  24-08-2015, 16:36 Shko tek mesazhi i fundit
 31. Libri i fundit i Gabriel Garcia Marquez

  Hapur nga kolombi, 09-01-2005 14:21
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 10,680
  01-06-2005, 19:58 Shko tek mesazhi i fundit
 32. Dritė qė vjen nga humnera(Drita Ēomo)

  Hapur nga Brari, 11-07-2004 03:25
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 10,576
  12-07-2004, 18:45 Shko tek mesazhi i fundit
 33. Krijime tė ndaluara

  Hapur nga Fiori, 22-04-2005 21:49
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 23
  • Lexime: 10,535
  05-09-2005, 12:19 Shko tek mesazhi i fundit
 34. Ferma e kafsheve - George Orwell

  Hapur nga Dita, 11-05-2003 17:14
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 10,399
  11-05-2003, 17:14 Shko tek mesazhi i fundit
 35. Kritikė, ese, recension

  Hapur nga trysil, 06-11-2007 18:27
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 10,394
  09-05-2012, 13:48 Shko tek mesazhi i fundit
 36. Mendimi juaj mbi Dritėro Agollin

  Hapur nga FierAkja143, 25-01-2004 00:29
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 39
  • Lexime: 10,236
  24-11-2004, 15:28 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 47
  • Lexime: 10,151
  22-04-2009, 23:04 Shko tek mesazhi i fundit
 37. Mitizimi i Kadarese ne letersine Shqiptare.

  Hapur nga shirokas, 20-11-2004 06:43
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 49
  • Lexime: 9,996
  01-12-2004, 06:55 Shko tek mesazhi i fundit
 38. Perkthime - nga Fan Noli

  Hapur nga Veshtrusja, 19-07-2004 07:36
  theofan_stilian_noli
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 9,786
  24-07-2005, 02:44 Shko tek mesazhi i fundit
 39. Epi i Gilgameshit

  Hapur nga Diabolis, 22-10-2004 16:55
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 9,644
  01-11-2004, 12:03 Shko tek mesazhi i fundit
 40. Sondazh Sondazh: Njė mendim pėr botim libri

  Hapur nga desaparacidos, 24-10-2007 08:18
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 9,414
  03-11-2017, 09:17 Shko tek mesazhi i fundit
 41. Ismail Kadare-Ese per ballkanin

  Hapur nga StormAngel, 26-07-2004 18:50
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 9,352
  22-11-2004, 17:17 Shko tek mesazhi i fundit
 42. Gjergj Fishta... nė vitin 2005

  Hapur nga Diabolis, 22-01-2005 22:41
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 20
  • Lexime: 9,246
  22-09-2005, 03:15 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 8,988
  21-04-2005, 10:00 Shko tek mesazhi i fundit
 43. Fije Bari - Uollt Uitman

  Hapur nga Diabolis, 21-06-2004 22:24
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 21
  • Lexime: 8,950
  27-07-2004, 20:25 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 10 123 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •