Close
 1. Njoftim:
  Mė ndihmo! Dua tė marr pjesė nė forum!
  Albo (Shpirt Shqiptari)
  11-01-2021
  Lexime:
  7,213
Faqja 1 prej 10 123 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 466 gjithsej

Forumi: Enciklopedia letrare

Lajme, kuriozitete e diskutime mbi rrymat letrare si dhe mbi jetėn e krijimtarinė e shkrimtarėve.

» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Libri mė i mirė publicistik dhe akademik

  Hapur nga Ver, 24-07-2008 22:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 25,089
  16-11-2012, 16:05 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: 10 librat mė tė bukur tė Letėrsisė Shqipe

  Hapur nga Tulipani Zi, 08-01-2007 03:35
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 38
  • Lexime: 74,766
  15-03-2019, 06:01 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Visar Zhiti

  Hapur nga shigjeta, 21-08-2002 17:45
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,211
  21-08-2002, 17:45 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 6,028
  02-09-2002, 19:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 22,394
  23-09-2002, 22:14 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Letersia jashte protokollit

  Hapur nga Albo, 24-09-2002 06:27
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,440
  24-09-2002, 06:27 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kuvend pėr letėrsinė shqipe nė romė

  Hapur nga Albo, 24-09-2002 06:29
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,972
  24-09-2002, 20:22 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 3,783
  25-09-2002, 14:26 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Letersia dhe Pushteti

  Hapur nga Fiori, 30-09-2002 13:14
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,351
  30-09-2002, 13:14 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Stine e merzitshme ne Olimp

  Hapur nga Fiori, 30-09-2002 13:17
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,443
  30-09-2002, 13:17 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,606
  16-10-2002, 14:04 Shko tek mesazhi i fundit
 6. E diela letrare

  Hapur nga erzeni, 20-10-2002 10:55
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 2,126
  03-11-2002, 13:05 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,816
  15-11-2002, 05:46 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Mbylli syte shkrimtari Kol Jakova

  Hapur nga erzeni, 16-11-2002 09:17
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 3,123
  16-11-2002, 09:19 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 6,660
  20-11-2002, 20:19 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Ti ndriste Kosoves vetem nga vjershat liria dhe fati

  Hapur nga Bel ami, 25-06-2002 13:55
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 68
  • Lexime: 14,125
  22-11-2002, 17:14 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Letersia dhe pavaresia nga regjimi politik

  Hapur nga Albo, 16-11-2002 14:14
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 4,116
  24-11-2002, 21:18 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Mbi Esat Mekulin

  Hapur nga Albanino, 12-10-2002 06:18
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 2,722
  01-12-2002, 19:59 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Mimoza..

  Hapur nga erzeni, 18-10-2002 04:12
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,825
  07-12-2002, 07:44 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Lėvizur: Francesk Armadhi

  Hapur nga deti_bajri, 24-01-2010 01:03
  •  
  •  
 13. Shen Pjetri pa mangall.

  Hapur nga erzeni, 25-12-2002 14:01
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,548
  25-12-2002, 14:01 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Marin Barleti

  Hapur nga shigjeta, 27-12-2002 03:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 7,779
  27-12-2002, 03:30 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Themeluesit e bajronizmit ne shqiperi

  Hapur nga shigjeta, 04-01-2003 02:15
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 6,593
  04-01-2003, 02:15 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 3,118
  07-01-2003, 22:19 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Albanologu Kristian Gyt

  Hapur nga dodoni, 21-03-2003 08:31
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,204
  21-03-2003, 08:31 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Lėvizur: Jeronim De Rada

  Hapur nga dodoni, 20-01-2012 12:44
  •  
  •  
 18. Unhappy Ballkoni I Burgut - Dino Buxati

  Hapur nga Sokoli, 17-05-2002 17:54
  • Pėrgjigje: 14
  • Lexime: 6,294
  28-03-2003, 11:11 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Ēerdhja

  Hapur nga dikeafajtore, 16-04-2003 22:23
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,442
  21-04-2003, 16:48 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Lasgush Poradeci, ky shpikės harmonish

  Hapur nga shigjeta, 09-10-2002 23:25
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 12,746
  10-05-2003, 13:04 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Ferma e kafsheve - George Orwell

  Hapur nga Dita, 11-05-2003 17:14
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 10,402
  11-05-2003, 17:14 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Lasgushi , te Bijat dhe miqte.

  Hapur nga Brari, 09-05-2003 07:26
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 20
  • Lexime: 8,185
  11-05-2003, 23:14 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 13
  • Lexime: 3,682
  15-05-2003, 16:09 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Lloje poezish

  Hapur nga Diabolis, 03-05-2003 02:19
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 8,292
  24-05-2003, 03:06 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Tragjedia e Kadarese

  Hapur nga forever, 27-05-2003 19:13
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,417
  27-05-2003, 19:13 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Nje arratisje tjeter e Kadarese

  Hapur nga erzeni, 11-10-2002 02:23
  • Pėrgjigje: 16
  • Lexime: 3,745
  30-05-2003, 02:26 Shko tek mesazhi i fundit
 26. "Beat" poetry ose poezia "Beat"

  Hapur nga Calexico, 13-05-2003 00:06
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,952
  02-06-2003, 22:53 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Don Kishoti ne Ballkan - Kadare

  Hapur nga lulja9, 04-06-2003 05:32
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 3,873
  06-06-2003, 03:37 Shko tek mesazhi i fundit
 28. Satire rumune

  Hapur nga Shpirta, 07-06-2003 09:38
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,849
  07-06-2003, 09:38 Shko tek mesazhi i fundit
 29. Bubiko

  Hapur nga Shpirta, 11-06-2003 11:04
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,391
  11-06-2003, 11:06 Shko tek mesazhi i fundit
 30. Sa per ti thene annes , Te dua shume!

  Hapur nga macia_blu, 10-06-2003 22:36
  • Pėrgjigje: 10
  • Lexime: 2,369
  13-06-2003, 08:53 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 5,346
  14-06-2003, 08:25 Shko tek mesazhi i fundit
 31. Sondazh Sondazh: Kur dyzet dimra - sondazh

  Hapur nga Diabolis, 17-06-2003 21:01
  • Pėrgjigje: 10
  • Lexime: 2,255
  21-06-2003, 12:10 Shko tek mesazhi i fundit
 32. Frymezim, ndikim, apo vjedhje?

  Hapur nga buna, 01-07-2003 14:11
  • Pėrgjigje: 17
  • Lexime: 2,446
  05-07-2003, 10:56 Shko tek mesazhi i fundit
 33. Ndahet nga jeta shkrimtari Dhimitėr Shuteriqi

  Hapur nga Fiori, 22-07-2003 02:00
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,982
  22-07-2003, 02:00 Shko tek mesazhi i fundit
 34. Sondazh Sondazh: If nga Rudyard Kipling nė 6 pėrkthime

  Hapur nga Diabolis, 13-07-2003 15:38
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 13,327
  22-07-2003, 09:53 Shko tek mesazhi i fundit
 35. Literatura Shqipe

  Hapur nga KosovaHawaii, 14-05-2003 22:41
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 3,906
  28-07-2003, 21:50 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,546
  09-08-2003, 02:41 Shko tek mesazhi i fundit
 36. Tokė e askujt (fushat e gjelbra te Frances).

  Hapur nga Sokoli, 16-08-2003 14:15
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,901
  16-08-2003, 14:21 Shko tek mesazhi i fundit
 37. Me shkrimtarin Nasho Jorgaqi.

  Hapur nga ChuChu, 07-09-2003 03:22
  theofan_stilian_noli
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,294
  07-09-2003, 03:22 Shko tek mesazhi i fundit
 38. Figura te ndryshme te letersise

  Hapur nga Leila, 11-09-2003 20:02
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 5,126
  11-09-2003, 20:05 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 10 123 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •