Close
 1. Njoftim:
  Mė ndihmo! Dua tė marr pjesė nė forum!
  Albo (Shpirt Shqiptari)
  11-01-2021
  Lexime:
  7,218
Faqja 3 prej 10 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke renditur temat 101 deri 150 prej 466 gjithsej

Forumi: Enciklopedia letrare

Lajme, kuriozitete e diskutime mbi rrymat letrare si dhe mbi jetėn e krijimtarinė e shkrimtarėve.

» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: 10 librat mė tė bukur tė Letėrsisė Shqipe

  Hapur nga Tulipani Zi, 08-01-2007 03:35
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 38
  • Lexime: 74,767
  15-03-2019, 06:01 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Libri mė i mirė publicistik dhe akademik

  Hapur nga Ver, 24-07-2008 22:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 25,091
  16-11-2012, 16:05 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Letėrsia e sulmuar si peshku i Heminguejit

  Hapur nga Fiori, 11-03-2010 13:00
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,450
  11-03-2010, 13:00 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,517
  09-03-2010, 09:58 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Letėrsia dhe qyteti

  Hapur nga Fiori, 08-03-2010 13:22
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,791
  08-03-2010, 13:22 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,817
  03-02-2010, 03:41 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kosova nė romanin e Katherinė Paterson

  Hapur nga fegi, 02-02-2010 16:07
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,251
  02-02-2010, 16:07 Shko tek mesazhi i fundit
 4. 10 librat qe duhet lexuar secili shqiptar

  Hapur nga FISI.SOLITERIT, 08-06-2009 06:54
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 20
  • Lexime: 14,067
  19-01-2010, 16:09 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kadare merr ēmimin ‘Rexhai Surroi’

  Hapur nga toni007, 23-12-2009 12:52
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 2,217
  01-01-2010, 11:35 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 3,175
  23-12-2009, 04:29 Shko tek mesazhi i fundit
 6. 150 vjetori i vdekjes sė Wilhelm Grim-it

  Hapur nga shigjeta, 17-12-2009 18:54
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,278
  17-12-2009, 18:54 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Naum Prifti per Dhimitėr Xhuvanin

  Hapur nga Brari, 10-12-2009 06:06
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,084
  10-12-2009, 06:06 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,310
  22-11-2009, 20:53 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Ismailroman

  Hapur nga Brari, 16-11-2009 17:57
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,455
  18-11-2009, 10:39 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Fjalor Latinisht-Shqip

  Hapur nga Fiori, 15-10-2003 12:28
  • Pėrgjigje: 16
  • Lexime: 30,814
  13-11-2009, 07:49 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 4,317
  27-10-2009, 11:21 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Thuhet qė Ali Pasha e pushtoi Bajronin

  Hapur nga Xhuxhumaku, 16-09-2009 21:13
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 6,122
  30-09-2009, 09:54 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,229
  29-09-2009, 22:11 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Proverbat arabe

  Hapur nga Xhuxhumaku, 24-09-2009 22:38
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,515
  25-09-2009, 01:50 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,221
  24-09-2009, 20:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 2,973
  24-09-2009, 17:05 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Ndihme!!! Ne kerkim te nje artikulli

  Hapur nga SkApA, 11-12-2005 13:50
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,733
  21-09-2009, 22:46 Shko tek mesazhi i fundit
 13. I pari dhe mė i miri

  Hapur nga Xhuxhumaku, 19-09-2009 18:52
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,826
  21-09-2009, 19:45 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Ferit Ramadani : Krijuesi dhe shoqėria

  Hapur nga gjakushi, 13-09-2009 09:10
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 23
  • Lexime: 5,292
  21-09-2009, 09:42 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Marredhenia Mitike Shkrimtar-lexues

  Hapur nga Xhuxhumaku, 01-08-2009 20:11
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,996
  13-09-2009, 18:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 3,685
  12-09-2009, 01:07 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Shqiptari i mistershėm

  Hapur nga Xhuxhumaku, 10-09-2009 20:40
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,295
  10-09-2009, 20:40 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Narcizmi ne disa shkrime vetemburrese

  Hapur nga macia_blu, 29-08-2009 22:26
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,705
  31-08-2009, 01:30 Shko tek mesazhi i fundit
 18. E drejta e mendjes

  Hapur nga Xhuxhumaku, 12-08-2009 20:26
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,324
  12-08-2009, 20:26 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,139
  03-08-2009, 11:24 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Rreth konceptit te jetes virtuoze

  Hapur nga artisti., 02-08-2009 11:50
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,300
  02-08-2009, 11:50 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Skėnder Sherifi

  Hapur nga Brari, 30-07-2009 15:13
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,257
  30-07-2009, 18:46 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,376
  22-07-2009, 12:54 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Revista Ars Poetica

  Hapur nga *Meri*, 01-11-2007 12:50
  • Pėrgjigje: 16
  • Lexime: 12,233
  15-07-2009, 18:38 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,804
  10-07-2009, 16:50 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Udha E Parimeve

  Hapur nga trimrron, 08-07-2009 17:03
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,290
  08-07-2009, 17:03 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,522
  08-07-2009, 16:53 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Dy vellezer deshmore

  Hapur nga Anesti_55, 13-05-2009 10:35
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,754
  14-06-2009, 01:44 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Interviste me Gėzim Alpion

  Hapur nga shigjeta, 12-05-2009 22:25
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,280
  12-05-2009, 22:25 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,865
  29-04-2009, 16:59 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 47
  • Lexime: 10,160
  22-04-2009, 23:04 Shko tek mesazhi i fundit
 25. disa poezi te `Romeut dhe Xhulietas`

  Hapur nga BesmiiRi, 21-04-2009 13:12
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,240
  21-04-2009, 13:12 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Vėshtrim

  Hapur nga sabit idrizi, 17-04-2009 03:52
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 3,266
  17-04-2009, 08:18 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Pikpamje per poetin Izet S. Culli

  Hapur nga Jorgo Telo, 10-04-2008 09:31
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 2,670
  13-04-2009, 09:53 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 15
  • Lexime: 6,678
  09-04-2009, 06:50 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,565
  08-04-2009, 04:18 Shko tek mesazhi i fundit
 28. Intervistė

  Hapur nga sabit idrizi, 23-03-2009 10:14
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,089
  23-03-2009, 10:14 Shko tek mesazhi i fundit
 29. Sytė blu

  Hapur nga Brari, 22-03-2009 03:08
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,519
  22-03-2009, 03:08 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,468
  04-03-2009, 10:15 Shko tek mesazhi i fundit
 30. Hasta La Vista, Petro Marko !

  Hapur nga Kreksi, 01-06-2008 12:48
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 5,487
  25-02-2009, 13:33 Shko tek mesazhi i fundit
 31. Komente mbi poezine 'Poradeci'

  Hapur nga Yllushi, 30-01-2008 11:06
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 31,419
  24-02-2009, 21:29 Shko tek mesazhi i fundit
 32. Minush Jero

  Hapur nga Brari, 10-02-2009 13:47
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 3,123
  11-02-2009, 18:52 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 3 prej 10 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •