Close
View RSS Feed

Hajrush

Mesele shqiptare

Vlerėsoje Postimin
Citim Postuar mė parė nga Hajrush Lexo Postimin
A e din kush se si ka ardhur fjalia " M'a ke perzie me kos?!". Nė fakt as unė nuk e kam ditur pejardhjen e saj,por e kam Balin Xhafė,i cili ėshtė enciklopedi e gjallė, e sa herė qė kam nevojė pėr diēka,i drejtohem atij dhe pa pėrtesė m'ė pėrgjigjet.
Njė ditė e pyeta: Bali Xhafė,kallxoma qeket mesele " ma ke perzie me kos", qyshė ka ba vaki kjo,ēfarė domethėnie ka?!
-Po, shka po t'duhet mor pishpirik kjo mesele?
-Paj, shpeshėherė po e perdorni e unė nuk po marr vesh sen. Kallxom!
Bali pa hezitim nisi rrėfimin e ngjarjes se si ka ngjarė dhe si ka ngelur fjalia " m'a ke perzie me kos".
Tani, unė e di se si paska lindur kjo fjali. Nėse jeni tė interesuar ta dini edhe ju,mund ta postoj,por po ua bej me dije se meseleja kishte banalizma e, admini mund tė hidhėrohet,por edhe ndonjė lexues mund tė mė keq'interpretojė.
Ēfarė thoni,doni apo jo?[
Fjalėt Kyēe: Asnjė Shto / Ndrysho Fjalėt Kyēe
Kategoritė
Pa Kategorizim

Komente

Trackbacks