Close
View RSS Feed

DardanS

Vizite ne Singapore

Vlerėsoje Postimin
Pershendetje te nderuar anetar te ketij forumi.

Jam Dardani nga Prishtina - Kosova. E kam ndermend me vizitu Singaporin ne muajin Prill te ketij viti dhe me sa jam informu jane 2 menyra per te hy:
1. permes nje ftese zyretare biznesore
2. me shku ne Istanbul dhe me apliku per vize

Nese dikush nga ju do te kishte pase mundesine me ma dergu nje ftese permes biznesit ku ju punoni do te ja u disha per nder.

Meqense jemi pak keq me kohe, do te ju kisha lute me me informu nese mundeni me be kete veprim deri ne fund te kesaj jave.
PS. Une kisha mujt me ja u dergu komplet shkresen e gatshme vetem me i vendose ju te dhenat tuaja dhe nje vule dhe nenshkrim.
PSS. le te sherbej kjo shkrese edhe per personat tjere te cilet ne te ardhmen munden me qene te interesuar me ardhe ne Singapore dhe me vizitu, pra le te kene kete tekst edhe per informim te procedurave.


Ju uroj fillimvit te mbare, shendet dhe cdo te mire perrrethi.
Fjalėt Kyēe: Asnjė Shto / Ndrysho Fjalėt Kyēe
Kategoritė
Pa Kategorizim

Komente

  1. Maska e angmokio
    Une kam jetuar mbi 10 vite ne Singapore dhe shpeshere kam asistuar ne marrjen e vizave te disa miqve te mi. Zakonisht visat procedohen nepermjet nje portali shtetetor ne te cilen kane akses vetem shtetasit Singaporean dhe ata me me residence te perhershme. Nese ke njohje me nje shtetas te tille ne Singapore , procedura eshte e thjeshte dhe zgjat disa dite. Nuk ke nevoj te shkosh ne asnje ambasade por thjeshte ploteson nje formular dhe nje foto pasaporte.
  2. Maska e DardanS
    Falemnderit shume per scarimet i nderuar. Meqense nuk e kam asnje te aferm e as te njofshem ne Singapore, a keni ju mundesine me ma ba nje favor te tille?
    dardan@albakos.net eshte emaili im

Trackbacks