Close
View RSS Feed

ExpertPhysio

Shėrbimet e ofruara nga klinika Expert Physiotherapy

Vlerėsoje Postimin
Shėrbimet e ofruara nga klinika Expert Physiotherapy pėrfshijnė njė gamė tė gjerė tė trajtimit dhe kujdesit pėr pacientėt me probleme tė ndryshme muskulokeletike dhe tė lėndimeve tė tjera. Kėtu janė disa nga shėrbimet e zakonshme tė ofruara nga Expert Physiotherapy:

Vlerėsim Klinik: Ekipi i klinikės fillimisht bėn njė vlerėsim tė hollėsishėm tė gjendjes fizike tė pacientit. Kjo pėrfshinė historinė e sėmundjes, vlerėsimin e funksionit tė pėrgjithshėm, dhe vlerėsimin e ndonjė lėndimi ose problemi specifik.

Pėrgatitje dhe Plani i Trajtimi: Bazuar nė vlerėsimin, fizioterapisti zhvillon njė plan trajtimi tė personalizuar. Kjo pėrfshinė zakonisht njė kombinim tė teknikave tė ndryshme fizioterapeutike pėr tė pėrmirėsuar funksionin dhe lehtėsuar dhimbjen.

Terapi Manual: Pėrdorimi i manipulimeve dhe teknikave manuale pėr tė rikthyer lėvizshmėrinė normale tė pjesėve tė trupit dhe pėr tė ulur dhimbjen.

Ushtrime tė ndryshme: Zhvillimi i programeve tė ushtrimeve tė personalizuara pėr tė forcuar muskujt, pėrmirėsuar koordinimin dhe lėvizshmėrinė.

Teknikat e Masazhit: Pėrdorimi i masazhit pėr tė zbutur muskujt e tensionuar, pėr tė pėrmirėsuar qarkullimin e gjakut dhe pėr tė zvogėluar dhimbjen.

Elektroterapia dhe Tė Tjera Modalitete: Pėrdorimi i stimulimit elektrik, tėrheqjeje traksi dhe modalitete tė tjera pėr tė pėrmirėsuar shėndetin muskuloskeletik.

Rikuperim Pas Lėndimeve: Trajtimi i pacientėve pas lėndimeve ose operacioneve, duke pėrfshirė programe rehabilitimi pėr tė rikthyer funksionin normal.

Kujdesi pėr Problemet Neurologjike: Nė disa raste, ekspertėt nė fizioterapi ofrojnė kujdes pėr pacientėt me probleme neurologjike, duke pėrfshirė ata me sėmundje neurodegenerative ose pas njė goditjeje tė trurit.

Kėshillimi dhe Edukimi: Fizioterapisti ofron kėshillim dhe edukim pėr pacientėt pėr tė menaxhuar dhe pėr tė parandaluar probleme tė mundshme muskulokeletike nė tė ardhmen.

Komente

Trackbacks