Close
View RSS Feed

Hajrush

 1. Mesele shqiptare

  Citim Postuar mė parė nga Hajrush Lexo Postimin
  A e din kush se si ka ardhur fjalia " M'a ke perzie me kos?!". Nė fakt as unė nuk e kam ditur pejardhjen e saj,por e kam Balin Xhafė,i cili ėshtė enciklopedi e gjallė, e sa herė qė kam nevojė pėr diēka,i drejtohem atij dhe pa pėrtesė m'ė pėrgjigjet.
  Njė ditė e pyeta: Bali Xhafė,kallxoma qeket mesele " ma ke perzie me kos", qyshė ka ba vaki kjo,ēfarė domethėnie ka?!
  -Po, shka po t'duhet mor pishpirik kjo mesele?
  -Paj, shpeshėherė po e perdorni
  ...
  Kategoritė
  Pa Kategorizim