Close
View RSS Feed

Tė Gjitha Postimet nė Bllogje

 1. Tenisi ne Shqiperi

  Tenisi eshte nje sport shume i perhapur ne vendet e Botes ku aktualisht organizohen turne mjaft te njohur. Po ne Shqiperi sa eshte i perhapur ky sport?
  Kategoritė
  Pa Kategorizim
 2. Pse na ka braktisur Zoti?

  Po pija njė kafe me njė mikun tim i cili ishte shumė i shqetėsuar pėr situatėn nė vendin ku jetojmė, nė Amerikė. Edhe ai si unė, ėshtė i martuar me fėmijė. Dhe shqetėsimi kryesor nė mendjen e tij, fėmijėt dhe e ardhmja e tyre. Shqetėsimi i tij kryesor buronte nga propaganda e shfrenuar qė po u bėhet fėmijėve si nė shkolla, si nė ekrane televizioni, ekrane telefoni apo kompjuteri, pėr tė pranuar njė sėrė "vlerash" tė reja ku fėmijėt tanė mund tė zgjedhin vetė nė lirinė e tyre edhe ēfarė gjinie i ...

  Rifreskuar nė datėn 01-03-2024 ora 04:32 nga Albo

  Kategoritė
  Familja
 3. Agim Dedej

  Citim Postuar mė parė nga AGIMDEDEJ Lexo Postimin
  KUDOHERE


  Ne moshen e enderrave
  Dashuroja fuqishem
  Me urtesine e se mires.

  Gjithmone

  Egoizmi i shthurur njerezor.
  Plage e moralit shoqeror.

  Kudo me nje fund
  Vetevetja e perbuz.

  Humbin te pastertat ndjenja
  Ne lume te felliqur ndjenjash.

  Cdokush.

  Tradhetisht perbuzeshem
  Ne pergoime zhurmeshem.

  Gjithmone.

  Gjurme ne krijesat
  ...
  Kategoritė
  Pa Kategorizim
 4. Agim Dedej

  Citim Postuar mė parė nga AGIMDEDEJ Lexo Postimin
  KUDOHERE


  Ne moshen e enderrave
  Dashuroja fuqishem
  Me urtesine e se mires.

  Gjithmone

  Egoizmi i shthurur njerezor.
  Plage e moralit shoqeror.

  Kudo me nje fund
  Vetevetja e perbuz.

  Humbin te pastertat ndjenja
  Ne lume te felliqur ndjenjash.

  Cdokush.

  Tradhetisht perbuzeshem
  Ne pergoime zhurmeshem.

  Gjithmone.

  Gjurme ne krijesat
  ...
  Kategoritė
  Pa Kategorizim
 5. Agim Dedej

  Citim Postuar mė parė nga AGIMDEDEJ Lexo Postimin
  KUDOHERE


  Ne moshen e enderrave
  Dashuroja fuqishem
  Me urtesine e se mires.

  Gjithmone

  Egoizmi i shthurur njerezor.
  Plage e moralit shoqeror.

  Kudo me nje fund
  Vetevetja e perbuz.

  Humbin te pastertat ndjenja
  Ne lume te felliqur ndjenjash.

  Cdokush.

  Tradhetisht perbuzeshem
  Ne pergoime zhurmeshem.

  Gjithmone.

  Gjurme ne krijesat
  ...
  Kategoritė
  Pa Kategorizim
 6. Agim Dedej

  Citim Postuar mė parė nga AGIMDEDEJ Lexo Postimin
  KUDOHERE


  Ne moshen e enderrave
  Dashuroja fuqishem
  Me urtesine e se mires.

  Gjithmone

  Egoizmi i shthurur njerezor.
  Plage e moralit shoqeror.

  Kudo me nje fund
  Vetevetja e perbuz.

  Humbin te pastertat ndjenja
  Ne lume te felliqur ndjenjash.

  Cdokush.

  Tradhetisht perbuzeshem
  Ne pergoime zhurmeshem.

  Gjithmone.

  Gjurme ne krijesat
  ...
  Kategoritė
  Pa Kategorizim
 7. Mesele shqiptare

  Citim Postuar mė parė nga Hajrush Lexo Postimin
  A e din kush se si ka ardhur fjalia " M'a ke perzie me kos?!". Nė fakt as unė nuk e kam ditur pejardhjen e saj,por e kam Balin Xhafė,i cili ėshtė enciklopedi e gjallė, e sa herė qė kam nevojė pėr diēka,i drejtohem atij dhe pa pėrtesė m'ė pėrgjigjet.
  Njė ditė e pyeta: Bali Xhafė,kallxoma qeket mesele " ma ke perzie me kos", qyshė ka ba vaki kjo,ēfarė domethėnie ka?!
  -Po, shka po t'duhet mor pishpirik kjo mesele?
  -Paj, shpeshėherė po e perdorni
  ...
  Kategoritė
  Pa Kategorizim
 8. Vizite ne Singapore

  Pershendetje te nderuar anetar te ketij forumi.

  Jam Dardani nga Prishtina - Kosova. E kam ndermend me vizitu Singaporin ne muajin Prill te ketij viti dhe me sa jam informu jane 2 menyra per te hy:
  1. permes nje ftese zyretare biznesore
  2. me shku ne Istanbul dhe me apliku per vize

  Nese dikush nga ju do te kishte pase mundesine me ma dergu nje ftese permes biznesit ku ju punoni do te ja u disha per nder.

  Meqense jemi pak keq me kohe, do ...
  Kategoritė
  Pa Kategorizim
 9. Poezi

  Nje lėndim

  Nuk e di a ja vlen
  me ato qe thua?
  tė me kujtosh ne sy
  Cfarė ke bere per mua

  Sa mire i kujton
  sa ke harxhu
  por, kujto me para
  Sa here me ke lendu.
  Fjalėt Kyēe: 1*17, aqxivdmk Shto / Ndrysho Fjalėt Kyēe
  Kategoritė
  Kultura
 10. Uria e madhe shpirtėrore

  Nuk qėllon shpesh nė forumin shqiptar, qė njė temė e sapohapur tė vizitohet 10,000 herė nė vetėm pak ditė. Kjo ndodhi vetėm me temėn: "Tė mėsojmė t'i psalim Zotit"  Theodhor Peci, drejtuesi i korrit kishtar bizantin pranė Kishės Orthodhokse nė Tiranė, ka bėrė njė punė tė madhe dhe me shumė vlera. Njė dhuratė e ēmuar pėr brezat e sotėm e brezat qė do tė vinė pas nesh. Ai jo vetėm qė ka pėrkthyer nė shqip tė gjitha himnet kishtare tė vitit, ...
  Kategoritė
  Kultura , Feja
Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit