Close
Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 94
 1. #41
  i/e regjistruar Maska e kleos
  Antarsuar
  28-04-2006
  Vendndodhja
  United States of Albania
  Postime
  433
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga Davius Lexo Postimin
  SONDAZHI


  Abjel, Aleksandr, Alesia, Alisa, Ambra, Arbri, Brisilda, Daniel, Dario, Ditjon, Edma, Eneida, Ergi, Enkel, Fatjon, Iljen, Jera, Jutbina, Kaltra, Katerina, Klaudia, Krejgi, Luis, Mariglen, Nikel, Orest, Oreda, Patrik, Rei, Sara, Vivjen, Xhoi, Anja, Amra, Arbes, Artiol, Atea, Detjona, Eni, Erik, Esi, Fabjan, Fjodor, Grejsi, Kerstin, Kevin, Kletia, Klevis, Knid, Metjan, Nicole, Rey, Rubin, Samuel, Xhejms, Xhesika, Albas, Alirana, Athinadia, Bjorni, Brajan, Dejvi, Diljana, Dhorin, Egi, Emi, Fjona, Fjora, Gregori, Isabel, John, Jonathan, Jonid, Joseph, Klajna, Lora, Regi, Ksenia, Samanta, Skerdi, Spiro, Tea, Andrei, Edera, Embar, Kedi, Kerstin, Klei, Kris, Lion, Luka, Mario, Marjana, Megi, Naomi, Noel, Rea, Sidrit, Spiriton, Ted.

  Shnim i redaktorit: Tre klasat e monitoruara kishin nga 34 deri 36 nxns secila. Jan hequr nga lista, emrat q prsriteshin

  SHEKULLI
  Kot si kane publikuar emer mbiemer , kush e di ca gallate do ishte ti lexoje .

 2. #42
  ILIR N GEN Maska e flory80
  Antarsuar
  03-12-2006
  Vendndodhja
  Buz Vjoss Kaltroshe
  Postime
  1,531
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  I lusim lexuesit t na mirkuptojn. Emrat e fmijve jan t gjith shum t bukur dhe voglusht tan jan si yje. (Sa pr dijeni, n list ndodhen edhe s paku tre emra fmij gazetarsh, edhe ata t huaj).
  O Zot sa emra t shmtuar!
  T vjen pr t vjell kur mendon q jan emrat e fmijve Shqiptar. Aq m tepr q mamat i paskan dhe "intelektu-hale" gazetare me demek.

  Abjel, Aleksandr, Alesia, Alisa, Ambra, Arbri, Brisilda, Daniel, Dario, Ditjon, Edma, Eneida, Ergi, Enkel, Fatjon, Iljen, Jera, Jutbina, Kaltra, Katerina, Klaudia, Krejgi, Luis, Mariglen, Nikel, Orest, Oreda, Patrik, Rei, Sara, Vivjen, Xhoi, Anja, Amra, Arbes, Artiol, Atea, Detjona, Eni, Erik, Esi, Fabjan, Fjodor, Grejsi, Kerstin, Kevin, Kletia, Klevis, Knid, Metjan, Nicole, Rey, Rubin, Samuel, Xhejms, Xhesika, Albas, Alirana, Athinadia, Bjorni, Brajan, Dejvi, Diljana, Dhorin, Egi, Emi, Fjona, Fjora, Gregori, Isabel, John, Jonathan, Jonid, Joseph, Klajna, Lora, Regi, Ksenia, Samanta, Skerdi, Spiro, Tea, Andrei, Edera, Embar, Kedi, Kerstin, Klei, Kris, Lion, Luka, Mario, Marjana, Megi, Naomi, Noel, Rea, Sidrit, Spiriton, Ted
  .

  far do t pressh nga njerz pa identitet? Njerz q nuk kan fare ndjenj kombtare.....
  far t thuash sht zgjedhje personale e gjithsecilit
  Prandaj duhet "Libri i Emrave" t Enverit ku nuk lejohej asnj emr i huaj qoft dhe emrat fetar, Turq apo Grek apo Latin.
  T gjith emrat ishin Iliro-Shqiptar
  Demokraci nuk do t thot flakja tej e Identitetit Kombtar......
  EH I ZIU NJERI, GLLTIT DIKU NJE LUG ORB T PRISHUR, EDHE VJELL PASTAJ PR GJITH JETN!

 3. #43
  me 40 hajdut Maska e alibaba
  Antarsuar
  12-12-2005
  Vendndodhja
  Ne shpellen e pirateve
  Mosha
  31
  Postime
  5,654
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Jam udit para ca ditve kur takova njrin nga Drenica, ishte bab i 8 fmijve, 53-vjear emrin Agron, kaq hert kishte fillu prdorimi i emrave ilir.

 4. #44
  i/e regjistruar Maska e saura
  Antarsuar
  07-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  3,505
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Hyj-Njeriu Lexo Postimin
  Cfare prinderish idiote po prodhohen nga 1990 e deri me sot. Shumica jane per tu shukur ne mur.

  Ca jane keto, naomi, noel,tea,andrei,xhon,xhejms ? Po te me presesh koken mua nese nuk i kane vendosur shumica derrmuese femrat keto emra femijeve.
  Edhe une ne ato vite kam lindur 89,91 po djemve i kam vene emra shqiptar Besfort dhe Sidrit.

 5. #45
  ILIR N GEN Maska e flory80
  Antarsuar
  03-12-2006
  Vendndodhja
  Buz Vjoss Kaltroshe
  Postime
  1,531
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga alibaba Lexo Postimin
  Jam udit para ca ditve kur takova njrin nga Drenica, ishte bab i 8 fmijve, 53-vjear emrin Agron, kaq hert kishte fillu prdorimi i emrave ilir.
  I kam zili Shqiptart e Kosovs pr kt!
  Zoti ua shtoft jetn!
  EH I ZIU NJERI, GLLTIT DIKU NJE LUG ORB T PRISHUR, EDHE VJELL PASTAJ PR GJITH JETN!

 6. #46

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  Abjel, Aleksandr, Alesia, Alisa, Ambra, Arbri, Brisilda, Daniel, Dario, Ditjon, Edma, Eneida, Ergi, Enkel, Fatjon, Iljen, Jera, Jutbina, Kaltra, Katerina, Klaudia, Krejgi, Luis, Mariglen, Nikel, Orest, Oreda, Patrik, Rei, Sara, Vivjen, Xhoi, Anja, Amra, Arbes, Artiol, Atea, Detjona, Eni, Erik, Esi, Fabjan, Fjodor, Grejsi, Kerstin, Kevin, Kletia, Klevis, Knid, Metjan, Nicole, Rey, Rubin, Samuel, Xhejms, Xhesika, Albas, Alirana, Athinadia, Bjorni, Brajan, Dejvi, Diljana, Dhorin, Egi, Emi, Fjona, Fjora, Gregori, Isabel, John, Jonathan, Jonid, Joseph, Klajna, Lora, Regi, Ksenia, Samanta, Skerdi, Spiro, Tea, Andrei, Edera, Embar, Kedi, Kerstin, Klei, Kris, Lion, Luka, Mario, Marjana, Megi, Naomi, Noel, Rea, Sidrit, Spiriton, Ted
  .
  90% e ketyre emrave jane pjelle e su.mes.Nuk kam degjuar asnjehere as ne lajme as ne gazete as ne rruge as ne shkolle as ne shtepi keshtu emrash.Nuk egzistojne fare.
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 7. #47
  i/e regjistruar Maska e flag
  Antarsuar
  24-04-2005
  Postime
  348
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Flamur (un)
  Lek (djali im)
  Ardita(gruaja ime)
  G(Gonxhe ose Gurra) kete do te vendosi ne fillim te shkurtit kur edhe do lind vajza(keshtu madje me kan thn se eshte vajz por te shohim)

  Ndersa per emrat nga kjo shkoll, far te them perve mekat.


  Me respekt
  Flag

 8. #48
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  242 falenderime n 197 postime
  Citim Postuar m par nga flory80 Lexo Postimin
  Ishte mir andej nga vitet 70 mor vlla!
  Shkoje pr t regjistruar at kopilin e vogl dhe t hidhte nj regjistr prpara punonjsia e gjndies civile.
  -E ke gjetur emrin apo do ta gjesh tani?
  Po t mos ishte emri n list nuk e regjistroje dot
  Lista kishte vetm emra Shqiptar!
  Duhet t futet prsri n prdorim!
  Paska ekzistuar nje liste e tille?Une kam lindur ne kohen e Enverit ,por emrat qe atehere kane qene te ngaterruar.Kusherirat e mia qe mund te jene mbi 30 i kane emra te huaj.Ne familjen time te tre femijet emra te huaj .Kryesisht emrat e djemve te fisit tim jane shqiptar,kurse te vajzave shumica te huaja. Nuk mendoj se ky problem i emrave filloi ne kohen e demokracise.

 9. #49
  ILIR N GEN Maska e flory80
  Antarsuar
  03-12-2006
  Vendndodhja
  Buz Vjoss Kaltroshe
  Postime
  1,531
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga dea_07 Lexo Postimin
  Paska ekzistuar nje liste e tille?
  Nuk e di saktsisht n far vitesh ka qn dhe prandaj hamendsova vitet 70, ndoshta ka qn n vitet 60 nuk jam i sigurt, por ka qn nj regjistr i till, dhe diku nga fillimi i viteve 80 nuk u aplikua m, dhe aty filloi bastardimi i emrave.
  Un do uroja q ky regjistr t ishte dhe sot!
  EH I ZIU NJERI, GLLTIT DIKU NJE LUG ORB T PRISHUR, EDHE VJELL PASTAJ PR GJITH JETN!

 10. #50
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-02-2004
  Vendndodhja
  Tek komshija (u.s.a)
  Postime
  56
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Teuta
  Bardhylus
  Ardian
  Taulant
  Enkelejd
  Alket
  Skerdilajd
  Bato
  Gentian
  Ilir

  A

  Emra djemsh

  Adamat,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Adan,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Admet,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Adomat,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Agron,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Aidan,-i nga nj emr njeriu, ilir

  Akal,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Alaron,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Alasin,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Alban,-i emr i mom
  Albanor,-i nga nj emr i mom
  Albion,-i emr i mom
  Algas,-i nga nj emr njeriu, ilir

  Alper,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Altin,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Alzan,i nga nj emr njeriu, ilir
  Alzen,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Alzet,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Amant,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Andam,-i nga nj emr njeriu, ilir

  Anden,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Andik,-u nga nj emr njeriu, ilir
  Ard,-i nga nj emr vendi ilir
  Ardian,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Ardit,-i nga nj fjal t shqipes
  Arion,-i nga nj emr njeriu, ilir

  Artan,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Artas,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Artian,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Artor,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Artoran,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Atintan,-i nga nj emr njeriu, ilir  Emra vajzash

  Adan/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Adani,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Adanir/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Adea nga nj emr njeriu, ilir
  Admet/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Afeid/,-a nga nj emr njeriu, ilir

  Agron/e,-ja nga nj emr njeriu, ilir
  Agrin/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Agrin/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Aidan/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Aigin/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Alaron/,-a nga nj emr njeriu, ilir

  Alasin/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Alet/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Alkan/,a nga nj emr vendi,ilir
  Alket/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Alkin/,-a nga nj emr vendi,ilir
  Alper/,-a nga nj emr njeriu, ilir

  Altin/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Alzan/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Alzet/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Alzet/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Amant/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Amantin/,-a nga nj emr njeriu, ilir

  Anden/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Andet/,-a nga fjal t shqipes
  And/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Andik/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Andin/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Anduen/,-a nga nj emr njeriu, ilir

  An/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Anil/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Antian/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Anul/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Ardian/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Arnis/,-a nga nj emr vendi, ilir
  Ars/,-a nga nj emr njeriu, ilir


  Artan/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Artian/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Artor/e,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Audar/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Audat/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Aulon/,-a nga nj emr vendi, ilir
  Auror/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Eshte shume e thjeshte ti besh
  gjerat te ngaterruara ,por shume e
  ngaterruar ti thjeshtosh ato.

 11. #51
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-02-2004
  Vendndodhja
  Tek komshija (u.s.a)
  Postime
  56
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  B

  Emra Djemsh

  Bardibal,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Bardhyl,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Barid,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Barzid,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Bato,-ja nga nj emr njeriu, ilir
  Baton,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Batoniani,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Batul-,i nga nj emr njeriu, ilir

  Bedar,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Bedarin,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Bercen,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Bergin,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Berzant,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Bilen,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Bilind,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Bilis,-i nga nj emr njeriu, ilir


  Bledar,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Bledaret,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Bledat,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Bledian,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Bledim,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Bledion,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Bledor,-i nga nj emr njeriu, ilir

  Blegin,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Blend,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Blendar,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Bleran,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Blerand,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Blerian,-i nga nj emr njeriu, ilir

  Blodin,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Blond,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Boiken,i nga nj emr njeriu, ilir
  Bonin,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Briken,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Brizid,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Busid,-i nga nj emr njeriu, ilir  Emra vajzash

  Bajul/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Bardhyl/e,-ja nga nj emr njeriu, ilir
  Barid/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Barzid/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Baton/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Batuj/,-a nga nj emr njeriu, ilir

  Batul/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Becan/,-a nga nj emr i mom
  Bedar/e,-ja nga nj emr njeriu, ilir
  Bedarin/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Belin/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Belit/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Benar/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Bers/,-a nga nj emr njeriu, ilir

  Berzant/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Besian/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Bidus/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Bilid/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Blet/e,a nga nje emer shtaze, ilir
  Blert/e,a nga nje emer ngjyre, ilir
  Eshte shume e thjeshte ti besh
  gjerat te ngaterruara ,por shume e
  ngaterruar ti thjeshtosh ato.

 12. #52
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-02-2004
  Vendndodhja
  Tek komshija (u.s.a)
  Postime
  56
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  D

  Emra Djemsh

  Delmin,-i nga nj emr vendi, ilir
  Delin,-i nga nj emr vendi, ilir
  Denat,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Dimal,-i nga nj emr vendi ilir
  Dindar,-i nga nj emr njeriu, ilir

  Dit,-u nga nj emr njeriu, ilir
  Dition,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Dorant,-i nga nj emr njeriu, ilir
  Drilon,-i nga nj emr vendi, ilir
  Drivast,-i nga nj emr vendi ilir  Emra vajzash

  Dardanesh/,-a nga nj emr vendi ilir
  Dardan/,-a nga nj emr vendi ilir
  Dastan/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Dasantil/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Dasaret/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Dastid/,-a nga nj emr njeriu, ilir

  Dazan/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Dazem/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Dazet/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Dazim/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Dazin/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Dazmen/,-a nga nj emr njeriu, ilir

  Delmin/,-a nga nj emr vendi ilir
  Denat/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Dirin/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Ditil/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Diton/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Drilon/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Drivast/,-a nga nj emr njeriu, ilir
  Eshte shume e thjeshte ti besh
  gjerat te ngaterruara ,por shume e
  ngaterruar ti thjeshtosh ato.

 13. #53
  nxenese Maska e rrezja25
  Antarsuar
  11-08-2007
  Vendndodhja
  ne kosove
  Mosha
  21
  Postime
  19
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  ketu vetem 6 emra jane shqiptare te tjeret ose jane italishte,anglisht,spanjollisht ose emra te vjeter ballkanas.kjo eshte e tmerrshme qe shqiptaret te marrin emra te huaj per femijet e tyre kur kemi emrat shqip.

 14. #54
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-02-2004
  Vendndodhja
  Tek komshija (u.s.a)
  Postime
  56
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Shume nga ju e permenden me siper, dhe une po e perseris perseri qe eshte e drejta e gjithesecilit ti emertoje femijet sipas deshires se vet, por me gjithe mend eshte per te ardhur keq qe emrat e bukur Shqiptare jane zvendesuar me emra te huaj. Edhe emri eshte pjese e tradites se nje kombi. Ashtu sikur mundohemi te ruajme kulturen dhe traditat tona,ashtu duhet ti ruajme dhe trashgimine e emrave tane. Mesa duket e kane fajin keto telenovelat e huaja qe shfaqen gjate gjithe dites ne televizionet shqiptare. Zakonisht kane qene jevgjit ne Shqiperi qe influencoheshin nga filmat apo telenovelat duke i vene emra kalamajve si psh Van Dam, Chuck Norris etj por jo shqiptaret. Kush nga ju te forumit merret me sondazhet le ta beje nje sondazh se a duhet te rikthehet regjistri me emra shqiptare ne gjendjen civile, dhe pastaj ta firmosim e t'ia dergojme Sali gallates se mbase ia jep asaj shoqes qe ka ne parlament per ta miratuar.
  Eshte shume e thjeshte ti besh
  gjerat te ngaterruara ,por shume e
  ngaterruar ti thjeshtosh ato.

 15. #55
  Besimtar Katolik Maska e altint71
  Antarsuar
  27-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  47
  Postime
  943
  Faleminderit
  2
  12 falenderime n 8 postime
  Arditi 79,rrofsh se dija qe emri im ishte Ilirian,ma kishte pas thene nena qe emrin e kam zgjedhur ne liste po mua mu dukte si emer i huaj edhe pse ne klas ishim tre.
  un jam71
  Doja te veja ne dukje qe si ketu ne itali nje kopje nga Sellecka (tepelene),tre femive i ka vu emra qe ne itali ska por edhe shqip sjan,un rrij i habitur,ja dhe emrat:
  Hernald,endriu,e kristal,si emer amerikan mduken!
  demokrazia!..

  Per kosovaret skam cte flas per kto gjera jan me mare shembull,tradicional e rujan zakone e emra,ku ne shqiptaret duhen me mare shembull .

  Komplimente dardanve.
  Ndryshuar pr her t fundit nga altint71 : 28-11-2008 m 09:24

 16. #56
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-04-2002
  Postime
  887
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga flory80 Lexo Postimin
  Prandaj duhet "Libri i Emrave" t Enverit ku nuk lejohej asnj emr i huaj qoft dhe emrat fetar, Turq apo Grek apo Latin.
  Po, po, kishte lezet athere
  p.sh. MARENGLEN Marks-Engels-Lenin
  Debatik...
  Zbrazja aty filloi...

 17. #57
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-02-2004
  Vendndodhja
  Tek komshija (u.s.a)
  Postime
  56
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga altint71 Lexo Postimin
  Arditi 79,rrofsh se dija qe emri im ishte Ilirian,ma kishte pas thene nena qe emrin e kam zgjedhur ne liste po mua mu dukte si emer i huaj edhe pse ne klas ishim tre.
  un jam71
  Doja te veja ne dukje qe si ketu ne itali nje kopje nga Sellecka (tepelene),tre femive i ka vu emra qe ne itali ska por edhe shqip sjan,un rrij i habitur,ja dhe emrat:
  Hernald,endriu,e kristal,si emer amerikan mduken!
  demokrazia!..

  Per kosovaret skam cte flas per kto gjera jan me mare shembull,tradicional e rujan zakone e emra,ku ne shqiptaret duhen me mare shembull .

  Komplimente dardanve.
  Po eshte e vertete qe shumica e shqiptareve nga Kosova i vene femijeve emra shqiptare. Ketu ku jam une njoh ca kosovare dhe emrat e tyre jane: Rinor, Petrit, Labinot, Korab, Saranda etj qe s'po me kujtohen. Respektet e mia per kete gje.
  Eshte shume e thjeshte ti besh
  gjerat te ngaterruara ,por shume e
  ngaterruar ti thjeshtosh ato.

 18. #58
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-04-2002
  Postime
  887
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga Arditi_79 Lexo Postimin
  Po eshte e vertete qe shumica e shqiptareve nga Kosova i vene femijeve emra shqiptare. Ketu ku jam une njoh ca kosovare dhe emrat e tyre jane: Rinor, Petrit, Labinot, Korab, Saranda etj qe s'po me kujtohen. Respektet e mia per kete gje.
  C'emna shqip jane toponimet?! Gjysa e toponimeve ne Shqipni jane me prejardhje prej gjuheve te kojshive, sidomos sllave.
  Po pse emen shqiptar po te duket "Saranda"?! Po Korab?

 19. #59
  me 40 hajdut Maska e alibaba
  Antarsuar
  12-12-2005
  Vendndodhja
  Ne shpellen e pirateve
  Mosha
  31
  Postime
  5,654
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Shkodra 13, a anusi po t'i nxjerr kto fjal.

  N robrin qindravjeqare, e vetmja liri n Kosov mbeti emri, dhe e vetmja mnyr komunikimi mbeti pagzimi me emra t qyteteve t Shqipris. Ne vum kto emra, nga dashuria ndaj kombit e atdheut. Ti tash thu "jo mor kto s'jon shqip".

  Mos qofshin shqip, ndrroji bre shoq, ka po pret. Kta pleqt e tan nuk e kan studiu linguistikn q t'a din se far kuptimi a prejardhje ka ky apo ai toponim. Shumica jan shqip, dhe t gjith jan qytete e vende shqiptare.

  100 vite shtet m vete, asnjher nuk ndrrove toponimet q ti thua se jan "sllavisht", asnjher nuk vure emra shqip, dhe po mundohesh me gjet kime n voe?

 20. #60
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-04-2002
  Postime
  887
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga alibaba Lexo Postimin
  Shkodra 13, a anusi po t'i nxjerr kto fjal.

  N robrin qindravjeqare, e vetmja liri n Kosov mbeti emri, dhe e vetmja mnyr komunikimi mbeti pagzimi me emra t qyteteve t Shqipris. Ne vum kto emra, nga dashuria ndaj kombit e atdheut. Ti tash thu "jo mor kto s'jon shqip".

  Mos qofshin shqip, ndrroji bre shoq, ka po pret. Kta pleqt e tan nuk e kan studiu linguistikn q t'a din se far kuptimi a prejardhje ka ky apo ai toponim. Shumica jan shqip, dhe t gjith jan qytete e vende shqiptare.

  100 vite shtet m vete, asnjher nuk ndrrove toponimet q ti thua se jan "sllavisht", asnjher nuk vure emra shqip, dhe po mundohesh me gjet kime n voe?
  Alibaba,
  ne vend qe me mesue te verteten, mshehesh mbas gishtit.
  Shif ma mire se prej kah po te dalin ty ato fjale, se tue mos m'u duke shume te squeta...
  Asht e drejta yte me i quejt si te duesh femijet, por je gabim kur mendon se asht fjale shqipe e ta dish se patriotizmi te ka shkue huq.
  Saranda vjen prej Σαράντα e don me thane katerdhete (te spjegojne ma mire ato qe dine greqisht ketu ne forum). 40 shejtoret e krishtene te martirizuem ne shek. IV. Pra, s'ndryshon aspak prej emnave tjere te krishtene qe te duken te huej.
  Per ma teper nuk asht emen shejtit, por numer ne greqisht, numri i shejtenve.

Tema t Ngjashme

 1. N Shqipri punojn 50 mij fmij
  Nga Hyllien n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 14-06-2010, 09:02
 2. Trafikimi i Fmijve
  Nga Gimi3 n forumin Tema shoqrore
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 28-03-2007, 15:08
 3. Ndal! Punes Dhe Trafikut Te Femijeve Ne Shqiperi
  Nga StormAngel n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 21-10-2004, 04:45
 4. Raporti i UNICEF-it pr trafikimin e fmijve shqiptar
  Nga Brari n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-01-2004, 15:05

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •