Close
Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 128 prej 128
  1. #121
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anëtarësuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221
    Citim Postuar më parë nga mia@ Lexo Postimin
    Ne bote ka plot meshkuj qe s'jane martuar asnjehere. Po keta sipas teje ci pengon te gjejne nje femer? Nuk ka femra?
    Mi@!!
    Pyete njehere kete "dijetarin" se per çfare arsyeje ne Islam nuk lejohet qe nje grua te kete dy burra, ndersa anasjelltas burri mund te kete me shume se nje grua??
    E pyete se çfare bejne per te kaluar kohen gjithe ata harape qe nuk martohen, kur dihet boterisht qe raporti meshkuj-femra ne ato vende eshte 2-1???!
    Jarigas

  2. #122
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-08-2004
    Postime
    9
    Citim Postuar më parë nga jarigas Lexo Postimin
    Mi@!!
    Pyete njehere kete "dijetarin" se per çfare arsyeje ne Islam nuk lejohet qe nje grua te kete dy burra, ndersa anasjelltas burri mund te kete me shume se nje grua??
    E pyete se çfare bejne per te kaluar kohen gjithe ata harape qe nuk martohen, kur dihet boterisht qe raporti meshkuj-femra ne ato vende eshte 2-1???!
    JARIGAS
    nese te interesojne shpjegimet ateher ne rregull por me duket se vetem je duke bere pyetje provokative dhe sulm ndaj disa gjerave qe ty nuk te pelqejne, perndryshe nese qenia jote do te ishte e interesuar per qetesim shpirteror atehere me te vertete do ta kishe kerkuqar pergjigjen dhe me beso se do ta kishe gjetur pergjigjen....

  3. #123
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anëtarësuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221
    Citim Postuar më parë nga Kosovari30 Lexo Postimin
    JARIGAS
    nese te interesojne shpjegimet ateher ne rregull por me duket se vetem je duke bere pyetje provokative dhe sulm ndaj disa gjerave qe ty nuk te pelqejne, perndryshe nese qenia jote do te ishte e interesuar per qetesim shpirteror atehere me te vertete do ta kishe kerkuqar pergjigjen dhe me beso se do ta kishe gjetur pergjigjen....
    Pse ty te pelqen qe grate nuk kane te drejta te barabarta me burrat??!!
    Pergjigjen e kam kerkuar dhe eshte pikerisht diskriminimi qe pasqzrohet ne Kuran.....
    Jarigas

  4. #124
    wake up&smell the roses Maska e Era-R
    Anëtarësuar
    16-11-2010
    Vendndodhja
    Home is where your heart is
    Postime
    275
    Une mendoj se Zoti ja ben pak si ai prindi kur keshillon femijet,i merr gjithsecilin me vete dhe i meson. Allahu(xh.sh) ua ndalon femrave te refuzojne,dhe nga ana tjeter i porosit meshkujt te jene te kujdesshem ne kerkesat e tyre. Pra mjafton ta kuptojme menyren e tij dhe do shohim se nuk ben dallime.Nuk ka me te drejte se Ai
    Ska rëndësi se sa shpejt vjen e keqja,sepse e mira është gjithmonë një hap përpara

  5. #125
    Robi i All-llahut
    Anëtarësuar
    09-01-2008
    Vendndodhja
    Në Itali
    Postime
    1,774
    Citim Postuar më parë nga jarigas Lexo Postimin
    Mi@!!
    Pyete njehere kete "dijetarin" se per çfare arsyeje ne Islam nuk lejohet qe nje grua te kete dy burra, ndersa anasjelltas burri mund te kete me shume se nje grua??
    E pyete se çfare bejne per te kaluar kohen gjithe ata harape qe nuk martohen, kur dihet boterisht qe raporti meshkuj-femra ne ato vende eshte 2-1???!
    A don përgjigje o injorant, prite pra, se përgjigjja është se në rastëse nji grua marttohet me dy burra, fëmija që të lind kë e ka babë, apo të dy?????

    Por, për ju të devijuarve ësjhtë njisoj se jeni të prishur si nga nderi dhe morali.

    Nuk meritoni tjetër ju vetëm se pritni dënimin e Zotit se nuk e keni larg.

  6. #126
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anëtarësuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221
    Citim Postuar më parë nga ramazan_it Lexo Postimin
    A don përgjigje o injorant
    Me quan "injorant", qe dmth "i paditur"!!! Per cilen fushe te fese apo shkences e ke fjalen???
    A je ne gjendje ti, te besh nje ballafaqim me mua, ne cilendo fushe qe t ekesh qejf e te shohim se kush eshte i paditur??!!
    , prite pra, se përgjigjja është se në rastëse nji grua marttohet me dy burra, fëmija që të lind kë e ka babë, apo të dy?????
    Cfare rendesie do te kishte per Allahun se cili rob i Tij eshte babai??!! A nuk eshte Ai i gjithedijshem, ti gjoja zgjut??!!
    Por, për ju të devijuarve ësjhtë njisoj se jeni të prishur si nga nderi dhe morali.
    Duhet perpara te percaktojme se çfare eshte nder per ty!!
    Per mua per shembull, martesa me te mitura, martesa me kusherirat(cilesdo grade), martesa me me shume se nje grua, rrahja e gruas, vleresimi i gruas sa gjysma e burrit ne rast trashegimie, mburrja e fese, nderzimi kunder fetareve te religjioneve te tjera, etj, jane gjera te pamoralshme!! Po per ty???!
    Nuk meritoni tjetër ju vetëm se pritni dënimin e Zotit se nuk e keni larg.
    Sikur te isha qorr dhe hundeperpjete, do t emendoja edhe une se jam zot dhe do te te thoja te njejten fraze!!
    Por une, ndryshe nga ti, mendoj se Zoti e din vete se kush eshte ne rruge te Tij e prape, nuk kerkoj nga Ai, qe te denoje nje tjeter krijese te tij, edhe pse mysliman apo pagan!!
    Jarigas

  7. #127
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    gjithmone tejkalohen temat nejse
    nuk kam lidhje fikse por ashtu ma
    kam 10 dite qe skam pike deshire per seks po ama pike
    e them sinqerisht
    a mendoni ka te bejne me stresin qe po me mbizoteron apo me cfare
    ju flm
    JO SEKS PARA MARTESE

  8. #128
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anëtarësuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221
    Mund te kete shume arsye dhe jo vetem nje!!
    Stresi eshte bne vend te pare, por edhe bioritmi ka vendin e vet.....pa permendur pastaj se mund edhe jesh ngopur jashte mase me pare.....
    Jarigas

Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567

Tema të Ngjashme

  1. Si u grabit ari nga pushteti komunist ne Shqiperi.
    Nga DYDRINAS në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 03-04-2015, 10:52
  2. Mjerë për ju …zgjohuni, o ju të rinj !!
    Nga abdurrahman_tir në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 02-02-2009, 18:20
  3. Ibn Tejmijeh - Pergjigje Te Paditurve dhe Genjeshtareve
    Nga Studentt në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 27-01-2007, 14:59
  4. Shpjegim i lehte mbi temat e Teuhidit
    Nga rapsod në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 82
    Postimi i Fundit: 04-05-2006, 08:01
  5. Sfida e Kur’anit në lidhje me prozën dhe poezinë arabe
    Nga Arrnubi në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 24-02-2006, 15:15

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •