Close
Faqja 2 prej 7 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 128
  1. #21
    Citim Postuar më parë nga masud Lexo Postimin
    Ti duhet te jesh me origjin greke, ndryshe ska mundesi. (hajde pler hajde)
    Po ta pranosh ti qe je arab atehere po ta bej qejfin dhe po e ndryshoj origjinen time nga puro shqiptar po e bej greke.


    Citim Postuar më parë nga eldonel Lexo Postimin
    Ke naj gje me me vlere me thene apo vetem me thashe e theme don te mirresh , tek ne s eshte me rendesi se qfar bene ai apo ajo kryesorja eshte te dihet e verteta . Ketu ja ki fut kot plako qefi dhe arsyeja dallojn .
    Pasha zotin ju jeni njerez me probleme mendore. A ke gje per te thene per ate qe thashe une ore mik, lere thashethemen se skam as nge e as kohe te merrem me budallalleqet e tua. Ti si i frymezuar nga allahu i vereke arsyet e fshehta te mijat po pergjigje si jep asaj qe te thashe une. Apo harrova, e ke pergjigjen e papagallit gati, si te doje Allahu. Keshtu?

  2. #22
    4. I ndalohet gruasë të refuzojë ftesën e burrit për marrëdhënie seksuale
    Transmeton Buhariu dhe Muslimi nga Muhammedi alejhisselam ,ku thuhet :
    “Në qoftë se burri e thirr gruan e vet në shtrat për marrëdhënie (seksuale), kurse ajo nuk vjen (refuzon) dhe ai hidhërohet në të , atëherë mëlaqet e mallkojnë këtë grua deri në agim (sabah) “. Në një transmetim tjetër thuhet : “Derisa ai të pajtohet me të (gruan)” .Kjo do të thotë allikimi I melaqeve do të vazhdojë ,derisa ai të pajotohet me gruan (vër.e përkth.).
    Pra gruaja e ka për detyrë që të vërejë temperamentin e burrit të saj dhe t’I plotësojë atë që dëshironë nga zbukurimi ,mirësjellja dhe marrëdhëniet seksuale në kohë të caktuar , që nëpërmjet kësaj forcohet lidhje bashkëshortore midis tyre dhe të thellohet mirëkuptimi dhe dashuria në shpirtin e tyre .
    Në të kundërtën , jeta bashkëshortore do të shkojë nga një e keqe në tjetrën dhe ndoshta kjo mosmarrrëveshje do të çojë nç ndarje dhe shkurorëzim!
    Hajde ligj demokratik hajde . Po mire ky Buhariu qe transmeton me vale satelitore, a e ka haberin qe gruaja ka momente te caktuara qe eksitohet per seks. Qe po nuk u ndje e eksituar dhe po su krijua ambienti i tille nuk lubrifikohet ne vagine dhe per pasoje seksi per te behet teper i dhimbshem. Aq me teper qe s'eshte e thene qe gruaja te bej seks sa here i ngrefet mashkullit.
    Ne epoken e ketij Buhariut me sa shoh grate nuk i paskan pasur keto probleme, me nje llaf copa mishi me dy sy.
    ABCÇDDhEËFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gërma)

  3. #23
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-10-2006
    Postime
    992
    Citim Postuar më parë nga Darius Lexo Postimin
    Ne shkolle kam patur disa vajza myslimane te larguara prej vendit te tyre dhe ne perendim ishin hapur me shume ndaj jetes dhe lirise seksuale. Gjate nje bisede shoqerore ne lidhje me virgjerine ishin disa ato qe konfirmuan kete qe vajzat ne keto vende, pra me besim te forte mysliman dhe me ligj te Sharia-s kur krijojne lidhje dashurore (jo martesore) kryejne marrdhenie ne anus qe mos prekin virgjerine. Dhe kjo doli nga goja e vete femrave.

    p.s. Shume gabim qe e ndalojne marrdhenien ne anus me gruan. Seksi nuk ka pse te kete kufizime, pavaresisht nga deshira e disave. Ka plot femra qe e preferojne kete lloj marrdhenie seksuale.
    Se pari lidhjet dashurore (jashtmartesore) me sheriat jan te ndaluara. Mardhenia seksuale ne anus eshte gjysemhomoseksualizem, edhe kjo po ashtu eshte e ndaluar. Tani ato shoqet tuaja qe paskan bere mardhenie seksuale ne anus, nuk do te thot kjo qe ne Islam eshte e lejuar.
    Njerzit gjykohen sipas Islamit dhe jo Islami sipas njerzve. Dhe natyrisht ato shoqet tua edhe pse muslimane nuk do ti shpetojn pergjegjsis per ato qe e kan bo.
    Urrejtja ndaj armikut, dyfishon forcën e një populli

  4. #24
    Besimtar Musliman Maska e Drini_i_Zi
    Anëtarësuar
    09-09-2008
    Postime
    1,327
    Te nderuar vllezer mos u futni ne debate te kota, Islami jon shum mire i ka te qartesuara gjerat : anusi eshte vend qe rrezikon personin me semundje te shumta , nder to edhe me AIDS , pra ne Kuran para 14 shekujve ka shkrujt : marredheniet ne anus jan te ndaluara , edhe ska cka mirremi ne tani me ate cka ka ber ndonje "muslimane".

    E shtoj ket qe e tha i nderuari celyy

    Njerzit gjykohen sipas Islamit dhe jo Islami sipas njerzve.
    Respekt. Mbajeni qetsin dhe diskutoni per gjera qe ja vlen.

  5. #25
    Besimtar Musliman Maska e eldonel
    Anëtarësuar
    07-09-2007
    Vendndodhja
    Prishtina
    Postime
    1,219
    Citim Postuar më parë nga brooklyn2007 Lexo Postimin
    Hajde ligj demokratik hajde . Po mire ky Buhariu qe transmeton me vale satelitore, a e ka haberin qe gruaja ka momente te caktuara qe eksitohet per seks. Qe po nuk u ndje e eksituar dhe po su krijua ambienti i tille nuk lubrifikohet ne vagine dhe per pasoje seksi per te behet teper i dhimbshem. Aq me teper qe s'eshte e thene qe gruaja te bej seks sa here i ngrefet mashkullit.
    Ne epoken e ketij Buhariut me sa shoh grate nuk i paskan pasur keto probleme, me nje llaf copa mishi me dy sy.
    ● Burri ta gjejë kohen e përshtatshme për marrëdhënie dhe ta vërejë disponimin e gruas , ngase ndonjëherë mund të ndodhë që ajo të mos jetë e disponuar në kohën kur dëshiron burri , si p.sh të jetë e lodhur ose e sëmurë dhe ta refuzojë një gjë të tillë , e cila mund të çojë në urrejtje ,konflikt , përçarje ,ndonjëherë edhe në shkurorëzim!


    Kur ta lexosh lexoje te teren dhe jo vetem nje pjese .
    Pershendetje
    KOSOVA E MADHE

  6. #26
    Citim Postuar më parë nga eldonel Lexo Postimin
    ● Burri ta gjejë kohen e përshtatshme për marrëdhënie dhe ta vërejë disponimin e gruas , ngase ndonjëherë mund të ndodhë që ajo të mos jetë e disponuar në kohën kur dëshiron burri , si p.sh të jetë e lodhur ose e sëmurë dhe ta refuzojë një gjë të tillë , e cila mund të çojë në urrejtje ,konflikt , përçarje ,ndonjëherë edhe në shkurorëzim!


    Kur ta lexosh lexoje te teren dhe jo vetem nje pjese .
    Pershendetje

    E lexova dhe ate, mos ki merak. Por sesi mi erri syte ajo fjalia me te zeza qe ishte ne krye. Do thuash ti cdo ligj ka klauzolat e veta. Ashtu eshte. Por vetem se ne kete rast, klauzola mbetet ne dore te burrit. Psh, pranojme se ka burra qe jane me mend ne koke ne kete bote dhe nuk e detyrojne gruan e tyre te bej seks me zor, jashte deshires se saj. Ne kete rast meleket (engjejt ne SHQIP) nuk e mallkojne gruan deri ne mengjes edhe sikur ajo te refuzoj seksin. Apo jo?!
    Tani pranojme gjithashtu se ka dhe plot burra gomere nga mend e kokes, qe do apo nuk do gruaja, duan seks me zor. Gruaja refuzon. Nese ajo refuzon i bie qe cdo gje te jete ne dore te burrit nese do ti mbaje meri/inat ndaj gruas ose jo. Dhe ne rast se mbajne meri (qe ne kete rast eshte me te padrejt) i bie qe gruaja e shkrete te mallkohet nga meleket deri ne mengjes sepse refuzoi burrin e saj + te haje dhe ndonje dajak nga burri. Si te duket tani shpjegimi?!
    Ndryshuar për herë të fundit nga brooklyn2007 : 19-09-2008 më 01:01
    ABCÇDDhEËFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gërma)

  7. #27
    i/e regjistruar Maska e saura
    Anëtarësuar
    07-09-2008
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    3,498
    Zoti kur e beri mashkullin dhe femren e beri njesoj NUDO, nuk e beri mashkullin pa te mbathura dhe grua me te mbathura,keshtu te drejtat e barabarta .Nuk arrij te kuptoj qe per ate qe ndjej une duhet te vendosi nje tjeter .Dialogu zgjedh çdo gje.Po ti zbatosh gjithe keto gjera me duket shume pa kuptim dhe natyrisht shume ,e persekutuar si njeri dhe me shume si femer .
    NE 97 ANdi Bejtja publicisti jone fitoj çmimin e pare me shkrimin'NACIONALISMI ME FEREXHE''
    shkrimi fliste per shqiptaret e Maqedonise.E dua SHqiperine e varfer po jo anadollake .Sa turp qe ka akoma njerez fanatik e kaq mbrapa.Qemal Ataturku me prinder Shqipetar themeluesi i Turqise moderne ,i quajtur nga Turqit babai iTurqise,beri shume pune per te ndertuar shtetin laik Turk.Sot ne shek21 degjojme keto gjera....SA paradokse qe eshte rraca Shqiptare.

  8. #28
    [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
    Anëtarësuar
    28-01-2003
    Vendndodhja
    New York City Haven on Earth
    Postime
    2,679
    Citim Postuar më parë nga eldonel Lexo Postimin
    E qka je ka don me thene me kete , jo aspak , femrat kur hyne ne xhami hypin lart kurse meshkujt posht .
    Ajo cfare une dua te them jo qka jam ka du me thene qe kjo qe thuet ketu edhe nga shume myslimane te tjere fanatike si puna jote perulin figuren e femres une thashe pse hyjne nga anash ose mbrapa e jo nga dera kryesore e xhamise po se rine siper "ne ato xhami qe jane me ballkon" ose se rine anash edhe jo me burat ne mes mos valle ato jene me pak te priviligjuara nga "allahu" zoti. Apo nuk ka thene zoti "allahu" qe:" cdo person eshte I barabarte ne syte e mi". Sic e ka thene e brooklyn mire ai person qe e shikon edhe e kupton qe gruaja nuk eshte ne gjendje po 90% tuaja jane pa edukate edhe pa edukim te sakte kujton ti se po ju ngrit atyre e te lexojne keto qe shkruan ti do mendojne per gruan se a eshte e vlefshme? Ajo cfare une them qe ne cdo pikpamje te ketyre "ligje" pika kryesore eshtte ulja e figures femerore si shembulli qe thashe une me xhamine, apo shembuj te tjere si veshja e gruas nga koka ne kembet me perce a si I quani ju, nuk ecin grate ne nje kohe me burin po duhet te ecin mbrapa burit ... etj etj etj.
    Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
    N. H. Schwarzkopf

  9. #29
    Besimtar Musliman Maska e eldonel
    Anëtarësuar
    07-09-2007
    Vendndodhja
    Prishtina
    Postime
    1,219
    Citim Postuar më parë nga ~LiLy~ Lexo Postimin
    Eldonel,

    ajo qe me habit mua eshte se si keta "shkencetar" & "mendje ndriturit" e islamit bejne artikuj te tere dhe udhezime per maredheniet seksuale te nje cifti dhe flasin per denimin dhe mallkimet qe nje femer merr ne rast se ajo refuzon por nuk flet aspak per denimin ndaj nje mashkulli.

    Dmth, kesaj i bie qe meshkujt myslyman ose nuk i thone femres KURRE jo, ose per ata nuk ka denim. E drejte?
    Duhet pyetur per kete rast e inshAllah me kethy naj pergjigje , vet nuk mund ta dhe kete pergjigje sepse nuk kam njohuri per kete rast e kam cekur me lart .
    Te pershendes

    Citim Postuar më parë nga saura Lexo Postimin
    Zoti kur e beri mashkullin dhe femren e beri njesoj NUDO, nuk e beri mashkullin pa te mbathura dhe grua me te mbathura,keshtu te drejtat e barabarta .Nuk arrij te kuptoj qe per ate qe ndjej une duhet te vendosi nje tjeter .Dialogu zgjedh çdo gje.Po ti zbatosh gjithe keto gjera me duket shume pa kuptim dhe natyrisht shume ,e persekutuar si njeri dhe me shume si femer .
    NE 97 ANdi Bejtja publicisti jone fitoj çmimin e pare me shkrimin'NACIONALISMI ME FEREXHE''
    shkrimi fliste per shqiptaret e Maqedonise.E dua SHqiperine e varfer po jo anadollake .Sa turp qe ka akoma njerez fanatik e kaq mbrapa.Qemal Ataturku me prinder Shqipetar themeluesi i Turqise moderne ,i quajtur nga Turqit babai iTurqise,beri shume pune per te ndertuar shtetin laik Turk.Sot ne shek21 degjojme keto gjera....SA paradokse qe eshte rraca Shqiptare.
    Qka ka kjo te beje me temen se pari , k etu nuk jemi duke diskutuar per ferexhe .

    Te pershendes
    Ndryshuar për herë të fundit nga eldonel : 19-09-2008 më 18:33
    KOSOVA E MADHE

  10. #30
    [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
    Anëtarësuar
    28-01-2003
    Vendndodhja
    New York City Haven on Earth
    Postime
    2,679
    Citim Postuar më parë nga eldonel Lexo Postimin
    ......Qka ka kjo te beje me temen se pari , k etu nuk jemi duke diskutuar per ferexhe .....
    Nga e gjitha ajo qe saura ka shkrojtur e vetmja gje qe kape ti ishte FEREXHE edhe u mundove te anashkalosh ate cfare ajo ka shkrojtur. E gjitha ka te beje me peruljen e femres. Do te te jap e une nje shembull meqe dikush kishte permendur dubain para nja 5 muajsh instalova nje sistem inerneti ne nje hotel ne NJ USA Embasy Suites e kishte emrin ku vinin grupet e avjonave te fluturimit nga kompanite e Katarit, Yemenit, Dubait, EBA, edhe pata mundesine te bisedoja shume mire e imtesisht me disa nga keto goca qe sa vinin ne hotel hiqnin robat e punes e direkt visheshin me minifunde e me gjysmen e gjoksit perjashta valle pse e benin kete gje. Sepse ketu ne kete hotel ishte vendi i vetem qendiheshin te lira te benin cfare te donin
    Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
    N. H. Schwarzkopf

  11. #31
    i/e regjistruar Maska e Flora82
    Anëtarësuar
    17-04-2006
    Vendndodhja
    afer detit
    Postime
    899
    Pse ne shqiptaret te merrum me kto ligje te arabise ? cfare ka lidhje se cfare mardhenje kane bashkshortet ne shtrat! cili done me bere dashuri e cili nuk done hahahaaa cili ka gjume e cili nuk ka cili hyne ne gjynah e cili rrine me melaqe ncncncnc pse kto gjera te shtjellohen pa kuptim janê te gjitha , edhe shume fjale si kuptoj ne kete temê !

  12. #32
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-09-2008
    Vendndodhja
    KOSOVE
    Postime
    111
    Citim Postuar më parë nga Flora82 Lexo Postimin
    Pse ne shqiptaret te merrum me kto ligje te arabise ? cfare ka lidhje se cfare mardhenje kane bashkshortet ne shtrat! cili done me bere dashuri e cili nuk done hahahaaa cili ka gjume e cili nuk ka cili hyne ne gjynah e cili rrine me melaqe ncncncnc pse kto gjera te shtjellohen pa kuptim janê te gjitha , edhe shume fjale si kuptoj ne kete temê !
    Pse te mos merremi me debate qe jane me interes .Dhe nuk jane keto,, ligje te arabise''por rregulla te ISLAMIT ,e nese nuk ju duken te mira mos veproni sipas tyre,nuk jeni te detyruar.

  13. #33
    Besimtar Musliman Maska e eldonel
    Anëtarësuar
    07-09-2007
    Vendndodhja
    Prishtina
    Postime
    1,219
    Citim Postuar më parë nga Ardi_Pg_ID Lexo Postimin
    Nga e gjitha ajo qe saura ka shkrojtur e vetmja gje qe kape ti ishte FEREXHE edhe u mundove te anashkalosh ate cfare ajo ka shkrojtur. E gjitha ka te beje me peruljen e femres. Do te te jap e une nje shembull meqe dikush kishte permendur dubain para nja 5 muajsh instalova nje sistem inerneti ne nje hotel ne NJ USA Embasy Suites e kishte emrin ku vinin grupet e avjonave te fluturimit nga kompanite e Katarit, Yemenit, Dubait, EBA, edhe pata mundesine te bisedoja shume mire e imtesisht me disa nga keto goca qe sa vinin ne hotel hiqnin robat e punes e direkt visheshin me minifunde e me gjysmen e gjoksit perjashta valle pse e benin kete gje. Sepse ketu ne kete hotel ishte vendi i vetem qendiheshin te lira te benin cfare te donin
    Ore hape nje teme per kete qeshtje dhe do diskutojm inshAllah por ketu nuk dua te diskutoj ta perziejm temen ndoshta me kupto .
    Te pershendes

    Citim Postuar më parë nga Flora82 Lexo Postimin
    Pse ne shqiptaret te merrum me kto ligje te arabise ? cfare ka lidhje se cfare mardhenje kane bashkshortet ne shtrat! cili done me bere dashuri e cili nuk done hahahaaa cili ka gjume e cili nuk ka cili hyne ne gjynah e cili rrine me melaqe ncncncnc pse kto gjera te shtjellohen pa kuptim janê te gjitha , edhe shume fjale si kuptoj ne kete temê ! :D
    Oj flora te shtyne kush me zor ty a? Ai qe do mu marre le te mirret ai qe s don mos te mirret , ndoshta jam i qarte te pershendes .
    KOSOVA E MADHE

  14. #34
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-12-2006
    Postime
    180
    Po Cili Eshte Aji Mashkull Qe E Refuzon Seksin Kur Ta Thrret Gruja Vet Po Veq Tregoni Kush Eshte Aji Mashkull Te Presmi Me Shpat

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anëtarësuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    Citim Postuar më parë nga altruisti_ek84 Lexo Postimin


    A lejohet sexi ORAL ne Islam....

    flm. per mirkuptim.
    Po nese ai sendi normal ste punon
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  16. #36
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anëtarësuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    Citim Postuar më parë nga bekim prushi Lexo Postimin
    Po Cili Eshte Aji Mashkull Qe E Refuzon Seksin Kur Ta Thrret Gruja Vet Po Veq Tregoni Kush Eshte Aji Mashkull Te Presmi Me Shpat
    ooooh ka coftana e pijanica boll.......
    shyqyr qe ne islam ndarja s'asht e ndaluar si ne kristianizem....
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  17. #37
    i/e regjistruar Maska e altruisti_ek84
    Anëtarësuar
    18-07-2007
    Vendndodhja
    Prizren
    Postime
    1,151
    Citim Postuar më parë nga Dorontina Lexo Postimin
    Po nese ai sendi normal ste punon
    Ai sendi mua me punon si " SAHAT" por une e kisha fjalen qka eshte e ndaluar ne Islam dhe qka eshte e lejuar sa i perket sexit sepse edhe po te punon ai sendi ne anus eshte e ndaluar prandaj e bera kete pyetje .
    _____________________________________
    ™I mencur eshte ai, i cili kujton vdekjen e tij..!

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anëtarësuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    Citim Postuar më parë nga altruisti_ek84 Lexo Postimin
    Ai sendi mua me punon si " SAHAT" por une e kisha fjalen qka eshte e ndaluar ne Islam dhe qka eshte e lejuar sa i perket sexit sepse edhe po te punon ai sendi ne anus eshte e ndaluar prandaj e bera kete pyetje .

    Po ne anus asht i ndaluar se atu ka fekalus...
    ....vetem per pasterti,islami te run nga smundjet
    tani qfar ndjen tjetri nese punon vetem per mashkull....
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e altruisti_ek84
    Anëtarësuar
    18-07-2007
    Vendndodhja
    Prizren
    Postime
    1,151
    Citim Postuar më parë nga Dorontina Lexo Postimin
    Po ne anus asht i ndaluar se atu ka fekalus...
    ....vetem per pasterti,islami te run nga smundjet
    tani qfar ndjen tjetri nese punon vetem per mashkull....
    Po pajtohem plotesisht me ty sepse ather femra e humb vleren e saj dhe shendrrohet ne nje objekt argetimi per mashkullin gje qe jam kategorisht kunder.
    Femra eshte dhurata me e madhe dhe e qmuar per nje mashkull dhe nese ai mashkull e keqperdor kete ather kjo eshte vertet per te te ardhur keq.
    _____________________________________
    ™I mencur eshte ai, i cili kujton vdekjen e tij..!

  20. #40
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anëtarësuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    Citim Postuar më parë nga Flora82 Lexo Postimin
    Pse ne shqiptaret te merrum me kto ligje te arabise ? !
    pyetje me vend,gjith njerzit i intereson mi rrxu te fortit.
    qka te flitet per fe tjera....ne qdo kultur ka diqka per tu pshurr....

    psh ne perendim ka qe gru kan qenin ...
    ka qe kan edhe gru e burr e keta biseksual per mu jan sadik....
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

Faqja 2 prej 7 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Si u grabit ari nga pushteti komunist ne Shqiperi.
    Nga DYDRINAS në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 03-04-2015, 10:52
  2. Mjerë për ju …zgjohuni, o ju të rinj !!
    Nga abdurrahman_tir në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 02-02-2009, 18:20
  3. Ibn Tejmijeh - Pergjigje Te Paditurve dhe Genjeshtareve
    Nga Studentt në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 27-01-2007, 14:59
  4. Shpjegim i lehte mbi temat e Teuhidit
    Nga rapsod në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 82
    Postimi i Fundit: 04-05-2006, 08:01
  5. Sfida e Kur’anit në lidhje me prozën dhe poezinë arabe
    Nga Arrnubi në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 24-02-2006, 15:15

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •