Close
Faqja 1 prej 7 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 128
 1. #1
  Besimtar Musliman Maska e eldonel
  Antarsuar
  07-09-2007
  Vendndodhja
  Prishtina
  Postime
  1,226
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime

  Disa shtje n lidhje me marrdhniet seksuale

  Ligji islam ka ndaluar pr donjrin prej bashkshortve disa veprime , prej t cilave duhet shmangur q t mos rrshqasim n haram.

  1. Ndalohet pr bashkshortt q t’iu tregojn njerzve pr at q kan br natn (mardhniet seksuale ) , qoft ajo gojarisht ose me mimik .
  Transmeton Muslimi dhe Ebu Davudi nga Muhammedi alejhisselam , ku thuhet :
  “Njerz m t kqij me pozit ,tek All-lahu n ditn e kijametit jan ata q bjn marrdhnie (seksuale ) me grat e tyre , e pastaj e prhapin fshehtsin e tyre “.
  Gjithashtu n transmetimin e Ahmedit dhe Ebu Davudit nga Ebu Hurejra thuhet :
  U falm pas Muhammedit alejhisselam dhe pasi prfundoi namazi u kthye nga ne dhe tha :”Rrini n vendet tuaja ! A ka ndonj burr prej jush q e mbyll dern e shtpis , I ul perdet dhe bn marrdhnie seksuale me gruan e tij, kurse pastaj del dhe u tregon njerzve duke u thn se ka br me gruan kt e kt ?” Ata u heshtn …… Pastaj u kthye nga grat dhe I pyeti :”A ka prej jush t tilla q I tregojn kto gjra ?” Nj vajz e re u ngrit n gjunj dhe u zgjat q ta shihte dhe ta dgjonte fjaln esaj Muhammedi alejhisselam . Ajo tha:Po vall-llahi !Edhe burrat edhe grat flasinpr kto gjra t fshehta . Muhammedi alejhisselam tha: “A e dini kujt I ngjan shembulli I ktyre ?”
  Shembulli I tyre ngjan me shembullin e nj shejtani dhe shejtaneje q kur takohen n rrug , fillojn t bjn marrdhnie (seksuale) , duke I shikuar njerzit n kt pozit “.

  2. Ndalohet pr burrin t bj marrdhni seksuale me gruan e tij n anus (rektum).
  Tansmetojn Nesaiu dhe Ibnu Hibani me sened t mir nga Muhammedi alejhisselam , ku thuhet : “ Nuk shikon me rahmet (ndjes) All-llahu nj njeri I cili bn marrdhnie (seksuale) me gruan e tij n anus “.
  N nj transmetim tjetr t Ibnu Adiut , Ebu Davudit dhe Ahmedit nga Muhammedi alejhisselam ,thuhet : “ T mallkuar jane ata q bjn marrdhnie (seksuale ) me grat e tyre n anusin e tyre “.
  N transmetimin e As-Habu Essunenit , prve Nesaiut , me sened t vertet nga Muhammedi alejhisselam, ku thuhet :”Ai q bn marrdhnie (seksuale ) me gruan e cila sht me t prmuajshmet ose bn marrdhnie n anusin e saj dhe ai q I beson ndonj falltari , ata jan prej atyre q e kan mohuar at q I ka zbritur Muhammedit alejhisselam .”
  Transmeton Nesaiu Nga Tavusi ku thuhet : sht pyetur Ibnu Ab-basi pr at q bn marrdhnie seksuale me gruan e tij n anus . Ai u prgjigj : “ Ky m pyet mua pr qufrin “ .Senedi I ktij hadithi sht I vrtet .
  Gruaja e ka pr detyr q t’Ia pamundsoj burrit marrdhnien e till , sado q t’I krcnohet dhe t jet kembnguls n kt . Kjo lidhet me hadithin e Muhammedit alejhisselam , ku thuhet : “ Nuk respektohet njeriu n at q sht gjynah te Zoti “.Transmeton Ahmedi dhe Hakimi se nse gruaja e bn kt gj , konsiderohet gjynahqare njlloj sikur burri .
  S’ka dyshim se marrdhniet seksuale n anus jan t dmshme pr shendetin , bien n kundrshtim me parimet e ahlakut (moralit) dhe jan nj nga shenjat e dalluara t degjenerimit (jonormales) …. Kt pun t shmtuar nuk e bn njeri , prve atij q cilsohet me idiotizm , shpirtposhtrsi dhe amoralitet .

  3. Ndalohet pr burrin q t bj marrdhnie seksuale me gruan e tij kur ajo sht me t prmuajshmet ose sht lhon (nifas) .
  Kjo bazohet n fjaln e All-llahut xhel-leshanuhu , ku thuhet : “ Mos kini marrdhnie (seksuale) me grat tuaja gjat t prmuajshmeve (hajzit) “ . (El-Bekare ,222)Pak m lart cekm hadithin : “Ai q bn marrdhnie (seksuale) me gruan e cila sht n t prmuajshmet … ata jan prej atyre q e kan mohuar at q I ka zbritur Muhammedit alejhisselam “.
  Kurse ndalimi I marrdhnieve gjat lehonis sht vertetuar me analogji (kijas) , ku dijetart kan krahasuar lehonin me t prmuajshmet , ngase lehonia dhe t prmuajshmet kan t njjtin shkak e kauz .
  N rastet e t prmuajshmve dhe lehonis lejohet q burri t dfrehet me gruan e tij me kusht q ajo t jet e mbuluar prej krthizs deri n gju ,kurse dfrimi pa mbules ndalohet.
  Transmeton Ebu Davudi nga Abdullah bin Sadi , ku thuhet :”E pyeta Mauhammedin alejhisselam se ka m lejohet mua prej gruas sime gjat t prmuajshmeve ? Muhammedi alejhisselam tha :”Jotja sht ajo q gjendet mbi mbules (t lejohet do gj prve mrrdhnieve (seksuale)”.
  N nj hadith tjetr t vertet tregohet se Muhammedi alejhisselam “nuk e la prekur (prkdhelur ) ndonjren nga grat e tij , por e ka urdhruar q t mbulohet (prej krthizes deri n gjunj)”.
  E fshehta e ksaj qndron n faktin q t ndalohet epshi q on nga e keqja , q t mos zhytet n at q sht haram me sheriat dhe e dmshme pr shendetin … sepse ai q afrohet rreth kufrit (haramit) sht m afr ta kaloj at . Muslimani duhet t ket kujdes pr fen dhe shendetin e tij dhe gjithmon t kapet pr at q sht m e devotshme n sjelljen e tij …
  Shkencrisht sht vertetuar se marrdhniet seksuale gjat t prmuajshmeve dhe lehonis shkaktojn kto dme :
  ● Dhembje n organet gjinore t femrs , infektimin e mitrs dhe vezoreve , duke shkaktuar madje edhe n shterpsi …
  ● Hyrja egjakut t prmuajshmeve n organin gjinor t burrit mund t shkaktoj ndezje ,q mund t arrij deri te testet dhe t’I dmtoj .Nga kjo mund t shkaktohet shterpsia ose smundja e sifilizit ,n qoft se n gjakun e saj gjenden mikrobet e tij. Shkurt marrdhniet seksuale gjat prmuajshme-ve shhkaktojn shterpsi t dyanshme ,ndezje n organet gjinore dhe n dobsimin e shndetit !
  Andaj mjekt e kohs son jan ujdi se duhet larguar marrdhnieve seksuale gjat t prmuajshmeve dhe at , si e prmend Kur’ani ,ku thuhet :
  “T pyetin ty pr t prmuajshmet (hajzin) thuaj :ajo sht gjendje e neveritur ,andaj mos kini marrdhnie (seksuale) me grat tuaja gjat t prmuajshmeve … “ .(El-Bekare ,222).
  Mendimi I dijetarve islam t shkencs s Fikhut sht :
  Ai q bn marrdhnie seksuale me gruan e tij gjat t prmuajshmeve dhe lehonis, duhet q pr kt gabim t bj pendim (teube) t vertet dhe All-llahut xhel-leshanuhu t’I lutet , t krkoj falje dhe t pendohet pr at q ka br .
  Ndrsa Medh-hebi I Ibni Abasit , Katades , Euzaiut , Is’hakut dhe Ahmedit ,(n transmetimin e dyt ) dhe mendimi I Shafiut (n fjaln e tij ) sht q t jap sadaka (lmosh ) n vlern e nj dinari a t nj gjysm dinari t athershm , varsisht nga gjendja e tij materiale , ose sipas gjakut t prmuajshmve , t kuq a t verdh . (Vlera e dinarit sht 12 drhem argjendi ,ndrsa vlera e nj drhemi sht 3 gram argjend) .
  Transmeton As-Habu Essuneni dhe Tabraniu , nga Ibn Abasi (Zoti qoft I knaqur me t ) se kur Muhammedi alejhisselam sht pyetur pr at q bn marrdhnie seksuale gja t prmuajshmeve ,ka thn :”Duhet t jap sadaka nj dinar ose nj gjysm dinari “.
  Sipas transmetimit te Tirmidhiut “Nse sht gjaku I kuq –nj dinar nse sht I verdh –gjysm dinari “.
  Pr personin q I ndodh , kjo pun ,m mir sht q t’I bj t dyja :t bj pendim t vertet tek All-llahu dhe t jap sadaka . Ndoshta All-llahu xhel-leshanuhu do t’ia fal gabimin .

  4. I ndalohet gruas t refuzoj ftesn e burrit pr marrdhnie seksuale
  Transmeton Buhariu dhe Muslimi nga Muhammedi alejhisselam ,ku thuhet :
  “N qoft se burri e thirr gruan e vet n shtrat pr marrdhnie (seksuale), kurse ajo nuk vjen (refuzon) dhe ai hidhrohet n t , ather mlaqet e mallkojn kt grua deri n agim (sabah) “. N nj transmetim tjetr thuhet : “Derisa ai t pajtohet me t (gruan)” .Kjo do t thot :Mallikimi I melaqeve do t vazhdoj ,derisa ai t pajotohet me gruan (vr.e prkth.).
  Pra gruaja e ka pr detyr q t vrej temperamentin e burrit t saj dhe t’I plotsoj at q dshiron nga zbukurimi ,mirsjellja dhe marrdhniet seksuale n koh t caktuar , q nprmjet ksaj forcohet lidhje bashkshortore midis tyre dhe t thellohet mirkuptimi dhe dashuria n shpirtin e tyre .
  N t kundrtn , jeta bashkshortore do t shkoj nga nj e keqe n tjetrn dhe ndoshta kjo mosmarrrveshje do t oj n ndarje dhe shkurorzim!

  5. Kshillat e mjekve dhe t dijetarve musliman :
  ● Njeriu t jet mesatar n marrdhnie seksuale dhe n dfrimin e epshit t tij.Kufiri midis mesatares (marrdhnieve ) sht dy her n jav , me t drejtn pr t’I shtuar ose pr t’I paksuar ,sipas nevojes dhe mbrojtjes prej harameve …
  Por e ka pr detyr q t mos I teproj ato (marrdhniet seksuale ) se ky teprim on n dmtimin e trupit , n mospun dhe largim prej barrs s pergjegjsis islame .
  ● Prkdhelja ,prqafimi e m pastaj marrdhniet seksuale ,si sht prmendur m lart .
  ● Burri ta gjej kohen e prshtatshme pr marrdhnie dhe ta vrej disponimin e gruas , ngase ndonjher mund t ndosh q ajo t mos jet e disponuar n kohn kur dshiron burri , si p.sh t jet e lodhur ose e smur dhe ta refuzoj nj gj t till , e cila mund t oj n urrejtje ,konflikt , prarje ,ndonjher edhe n shkurorzim!
  ● Marrdhniet seksuale lejohen t kryhen n fardo dit, muaji a kohe dhe n cilndo or t nats dhe dits , prve asaj q e ka ndaluar sheriati n disa koh dhe raste t caktuara ,psh. T jen duke br agjrim farz (Ramazanin ) ose t jet gruaja me t prmuajshmet ose lehoni …
  sht sunnet q marrdhniet seksuale t kryhen natn e xhuma , ose ditn e xhuma .
  Transmeton Buhariu nga Muhammedi alejhisselam, ku thuhet :”Kush lahet ditn e xhuma , me qllim pastrimi nga xhenabeti , pastaj shkon q t fal xhuman ,kjo sht njlloj sikur t jap nj deve (sadaka ) ; ai q shkon n oren e dyt , sht sikur t jap nj lop ; ai q shkon n oren e tret ,sht sikur t jap nj dash ;ai q shkon n oren e katrt , sht sikur t jap nj pul ,kurse ai q shkon n oren e pest (t fundit ) ,sht sikur t jjap nj vez pule, ndrsa kur imami del n hutbe ,ather melaqet jan t pranishme dhe e dgjojn hutben “ Kurse n hadithin q e transmeton Ebu Davudi dhe Nesaiu thuhet :
  “Ai q bn marrdhnie (seksuale ) me gruan e vet ditn e xhuma (para xhumas) , lahet dhe shkon hert n namaz ,ecn rrugs me kmb e jo hipur ,afrohet tek imami ,dgjon me vmendje hutben dhe s’ fol fjal , n do hap t br I shkruhet pun e mir , sikur t punoj nj vit :sevapi I agjrimit dhe t falurit e namazeve (nafile ) gjat nats “ .
  ● Gruaja duhet t marr leje prej burrit t saj ,nse dshiron t bj agjrim nafile .
  Transmeton Buhariu nga Muhammedi alejhisselam ,ku thuhet :
  “Si lejohet gryas t agjroj nafile kur sht burri aty (n vendlindje ) pa lejen e tij”.
  Shihet qart se marrja e lejes prej burrit pr agjrim nafile sht nj ndikim shpirtror n pacenueshmrin e burrit dhe n interesimin e tij pr shendetin e saj .
  Kto jan ndalesat m t rndsishme q kan t bjn me marrdhniet seksuale , sipas sheriatit islam t lartsuar …
  Kto jan kshillat m t rndsishme q I kan prmendur dijetart islam dhe mjekt specialist , sipas islamit , shkencs dh einteresit …
  Pra kujdesuni – o ju t rinj t martuar – q t’I praktikoni kto rregulla dhe t’I largoheni asaj q ht haram , q kshtu martesa e juaj t jet sipas parimeve q ka prcaktuar islami !  Marr nga libri : “Rregullat e fejess t martess dhe detyrimet e bashkshortsis “
  Autori : Abdullah Nasih Ulvan
  Ndryshuar pr her t fundit nga Gimi3 : 14-09-2008 m 01:07
  KOSOVA E MADHE

 2. #2
  Besimtar Musliman Maska e Drini_i_Zi
  Antarsuar
  09-09-2008
  Postime
  1,327
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  vlla eldonel t falenderoj pr kto informacione q jan t rndsishme n ditt e sotshme , kur dihet se gjat marrdhnieve seksuale mund te lindin shum probleme shndetsore , ndersa nse kto mardhnie kryhen ashtu si nuk duhen ather ne pytje mund t jet edhe jeta. N Islam edhe kjo pun sht e rregulluar n mnyr perfekte.

 3. #3
  [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
  Antarsuar
  28-01-2003
  Vendndodhja
  New York City Haven on Earth
  Mosha
  38
  Postime
  2,760
  Faleminderit
  8
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga eldonel Lexo Postimin
  ......

  4. I ndalohet gruas t refuzoj ftesn e burrit pr marrdhnie seksuale
  Transmeton Buhariu dhe Muslimi nga Muhammedi alejhisselam ,ku thuhet :
  N qoft se burri e thirr gruan e vet n shtrat pr marrdhnie (seksuale), kurse ajo nuk vjen (refuzon) dhe ai hidhrohet n t , ather mlaqet e mallkojn kt grua deri n agim (sabah) . N nj transmetim tjetr thuhet : Derisa ai t pajtohet me t (gruan) .Kjo do t thot allikimi I melaqeve do t vazhdoj ,derisa ai t pajotohet me gruan (vr.e prkth.).
  Pra gruaja e ka pr detyr q t vrej temperamentin e burrit t saj dhe tI plotsoj at q dshiron nga zbukurimi ,mirsjellja dhe marrdhniet seksuale n koh t caktuar , q nprmjet ksaj forcohet lidhje bashkshortore midis tyre dhe t thellohet mirkuptimi dhe dashuria n shpirtin e tyre .
  N t kundrtn , jeta bashkshortore do t shkoj nga nj e keqe n tjetrn dhe ndoshta kjo mosmarrrveshje do t oj n ndarje dhe shkurorzim!

  ...........
  Jam shume kurjoz te lexoj mendimin e disa vajzave muslimane per kete regull. Ma mer mendja se pyetja ime perse femrat nuk u lejohet te hyjne ne xhami nga dera kryesore por duhet te hyjne nga dera e pasme ose anash mori nje pergjigje direkt nga ky paragraf. Nuk eshte kjo shkelje e te drejtave te femres?
  Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
  N. H. Schwarzkopf

 4. #4
  Pasionale Maska e selvaggia
  Antarsuar
  07-02-2006
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Mosha
  35
  Postime
  33
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Sipas ketyre rregullave te fese myslymane une duhet te jem e mallkuar kushedi sa here dhe te kem bere harram.hahhahaha

  Sepse marrdhenie seksuale me ftese nga burri nuk bej.......Une dhe burri im bejme dashuri me deshiren dhe pasionin qe kemi per njeri-tjetrin...jo sepse duhet te permbushim detyrat bashkshortore.

  Megjithate nuk dua te gjykoj fene ne kete rast....sepse une nuk jam besimtare e cmendur dhe ritet apo zakonet e fese time nuk i ndjek....Une besoj ne Zot, vetem kaq.

 5. #5
  Besimtar Musliman Maska e Drini_i_Zi
  Antarsuar
  09-09-2008
  Postime
  1,327
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga selvaggia Lexo Postimin
  Sipas ketyre rregullave te fese myslymane une duhet te jem e mallkuar kushedi sa here dhe te kem bere harram.hahhahaha

  Sepse marrdhenie seksuale me ftese nga burri nuk bej.......Une dhe burri im bejme dashuri me deshiren dhe pasionin qe kemi per njeri-tjetrin...jo sepse duhet te permbushim detyrat bashkshortore.

  Megjithate nuk dua te gjykoj fene ne kete rast....sepse une nuk jam besimtare e cmendur dhe ritet apo zakonet e fese time nuk i ndjek....Une besoj ne Zot, vetem kaq.
  Un sjam ndonj q ka studju Islamin, ashtu sic e studjojn teologt , por si besimtar dua t t informoj se ju dhe burri juaj skeni br asnj thyrje t rregullave t Islamit , sepse ju po bni dicka me vullnetin tuaj , e n Islam krkohen t ket mirkuptim mes bashkshortve, pra ju dhe burri juaj n kt drejtim jeni ne pajtueshmri me udhzimet e Allahut. Ju dshiroj mirkuptim deri sa t jeni gjall.

 6. #6
  Pasionale Maska e selvaggia
  Antarsuar
  07-02-2006
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Mosha
  35
  Postime
  33
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Drini_i_Zi Lexo Postimin
  Un sjam ndonj q ka studju Islamin, ashtu sic e studjojn teologt , por si besimtar dua t t informoj se ju dhe burri juaj skeni br asnj thyrje t rregullave t Islamit , sepse ju po bni dicka me vullnetin tuaj , e n Islam krkohen t ket mirkuptim mes bashkshortve, pra ju dhe burri juaj n kt drejtim jeni ne pajtueshmri me udhzimet e Allahut. Ju dshiroj mirkuptim deri sa t jeni gjall.
  .....Shume mire, me behet qejfi vertet. Dua te them se as une nuk jam studjuse dhe as ndonje ithtare e Islamit, por di qe besoj ne Perendi, edhe pse nuk jam praktikuese e zakoneve, e ligjeve te fese...di te bej dallimin e se mires dhe se keqes....Di te dua Allahun dhe te kem besim si te vetja edhe tek meshira e Tij.

  Te faleminderit per urimin....Edhe une ty te uroj lumturi dhe gezime ne jete.

 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-09-2008
  Vendndodhja
  KOSOVE
  Postime
  111
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Te dhenat qe i paraqiti eldonel me duken shume te rendesishme dhe me shume interes per te gjithe ata qe nuk i dine apo nuk i kane ditur me pare.

 8. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  26-10-2006
  Postime
  996
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  4. I ndalohet gruas t refuzoj ftesn e burrit pr marrdhnie seksuale
  ● Burri ta gjej kohen e prshtatshme pr marrdhnie dhe ta vrej disponimin e gruas , ngase ndonjher mund t ndosh q ajo t mos jet e disponuar n kohn kur dshiron burri , si p.sh t jet e lodhur ose e smur dhe ta refuzoj nj gj t till , e cila mund t oj n urrejtje ,konflikt , prarje ,ndonjher edhe n shkurorzim!
  Para se te nxerrni paragjykime, duhet te lexoni tere tekstin pastaj ta nxerrni thelbine ksaj.
  Urrejtja ndaj armikut, dyfishon forcn e nj populli

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e altruisti_ek84
  Antarsuar
  18-07-2007
  Vendndodhja
  Prizren
  Mosha
  34
  Postime
  1,153
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Pershendetje per temen shum e qelluar. Une jam musliman dhe perpiqem sa me shum qe te jem me afer Aallhut dhe gjithnje lutem te jem i udhezuar nga AI pa keqkuptime kam nje pyetje qe skam mujt me i gjet pergjigje deri me tani.

  A lejohet sexi ORAL ne Islam....

  flm. per mirkuptim.
  _____________________________________
  I mencur eshte ai, i cili kujton vdekjen e tij..!

 10. #10
  Besimtar Musliman Maska e Drini_i_Zi
  Antarsuar
  09-09-2008
  Postime
  1,327
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  altruisti , un me t ndgjuar e di se sht i lejuar . Por nuk kam has n ndonj literatur pr kt pun.
  Allahu e din m s miri.

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e altruisti_ek84
  Antarsuar
  18-07-2007
  Vendndodhja
  Prizren
  Mosha
  34
  Postime
  1,153
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Flm. Drini_i_Zi edhe une keshtu kam ndegju nga disa qe thon nuk ka literatur as te ta lejon po as qe ta ndalon.
  _____________________________________
  I mencur eshte ai, i cili kujton vdekjen e tij..!

 12. #12
  Besimtar Musliman Maska e Drini_i_Zi
  Antarsuar
  09-09-2008
  Postime
  1,327
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Duhet t kihet kujdes q organet t jen t pastra sepse mos pastrtia mund t sjell semundje te ndryshme , infektime...
  Pasiq muslimant jan t br synet dhe femrat muslimane e kan pr obligim pastrimin e organeve ateher duhet t jen t lejuara.

 13. #13
  ariiii Maska e Arber gerguri
  Antarsuar
  16-10-2006
  Vendndodhja
  Bardh i Madh - Fushe Kosove
  Mosha
  32
  Postime
  809
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga altruisti_ek84 Lexo Postimin
  Pershendetje per temen shum e qelluar. Une jam musliman dhe perpiqem sa me shum qe te jem me afer Aallhut dhe gjithnje lutem te jem i udhezuar nga AI pa keqkuptime kam nje pyetje qe skam mujt me i gjet pergjigje deri me tani.

  A lejohet sexi ORAL ne Islam....

  flm. per mirkuptim.
  Lejohet por kushtimisht!.. Ne rend te pare duhet qe te siguroheni se organet gj. jan te pasterta, sepse ne islam kerkohet pasterti, dhe duhet ruajtur se mos po behet zakon kjo pune (shpeshtohet)..... Allahu e din me se miri
  Selam aljekum

 14. #14
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  669 falenderime n 475 postime
  Citim Postuar m par nga eldonel Lexo Postimin
  2. Ndalohet pr burrin t bj marrdhni seksuale me gruan e tij n anus (rektum).
  Ne shkolle kam patur disa vajza myslimane te larguara prej vendit te tyre dhe ne perendim ishin hapur me shume ndaj jetes dhe lirise seksuale. Gjate nje bisede shoqerore ne lidhje me virgjerine ishin disa ato qe konfirmuan kete qe vajzat ne keto vende, pra me besim te forte mysliman dhe me ligj te Sharia-s kur krijojne lidhje dashurore (jo martesore) kryejne marrdhenie ne anus qe mos prekin virgjerine. Dhe kjo doli nga goja e vete femrave.

  p.s. Shume gabim qe e ndalojne marrdhenien ne anus me gruan. Seksi nuk ka pse te kete kufizime, pavaresisht nga deshira e disave. Ka plot femra qe e preferojne kete lloj marrdhenie seksuale.

 15. #15
  Kurreshtare Maska e Rina3
  Antarsuar
  15-11-2003
  Mosha
  38
  Postime
  40
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga eldonel Lexo Postimin

  4. I ndalohet gruas t refuzoj ftesn e burrit pr marrdhnie seksuale
  Transmeton Buhariu dhe Muslimi nga Muhammedi alejhisselam ,ku thuhet :
  N qoft se burri e thirr gruan e vet n shtrat pr marrdhnie (seksuale), kurse ajo nuk vjen (refuzon) dhe ai hidhrohet n t , ather mlaqet e mallkojn kt grua deri n agim (sabah) . N nj transmetim tjetr thuhet : Derisa ai t pajtohet me t (gruan) .Kjo do t thot allikimi I melaqeve do t vazhdoj ,derisa ai t pajotohet me gruan (vr.e prkth.).
  Pra gruaja e ka pr detyr q t vrej temperamentin e burrit t saj dhe tI plotsoj at q dshiron nga zbukurimi ,mirsjellja dhe marrdhniet seksuale n koh t caktuar , q nprmjet ksaj forcohet lidhje bashkshortore midis tyre dhe t thellohet mirkuptimi dhe dashuria n shpirtin e tyre .
  N t kundrtn , jeta bashkshortore do t shkoj nga nj e keqe n tjetrn dhe ndoshta kjo mosmarrrveshje do t oj n ndarje dhe shkurorzim!  Marr nga libri : Rregullat e fejess t martess dhe detyrimet e bashkshortsis
  Autori : Abdullah Nasih Ulvan
  Po nese burri refuzon te bej seks me gruan e tij, cfar mallkimi a denimi e pret?

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Daja-GONI
  Antarsuar
  21-03-2006
  Postime
  1,554
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Rina3 Lexo Postimin
  Po nese burri refuzon te bej seks me gruan e tij, cfar mallkimi a denimi e pret?
  Duhet me e ba edhe nje here synet.(shaka)

 17. #17
  Kurreshtare Maska e Rina3
  Antarsuar
  15-11-2003
  Mosha
  38
  Postime
  40
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Daja-GONI Lexo Postimin
  Duhet me e ba edhe nje here synet.(shaka)

  More pse ben ti shaka pak pune, po une kam dertin tim, se si muslimane qe jam, deri me tani kam ber seks per qef timin, e kur kam pas deshire. Ndoshta edhe kur skam pas qef kam refuzu burrin, e ndoshta edhe ai kur ka qen i lodhur me ka refuzu mua. Per vete po e di qe melaqet mi paskan shti 700 mije dreqen ne bark duke me mallkuar, po cka u ba me burrin tim, a e kan mallku edhe ato, apo tja filloj une ta mallkoj? Ketu ta kam problemin una.

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Daja-GONI
  Antarsuar
  21-03-2006
  Postime
  1,554
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Rina3 Lexo Postimin
  More pse ben ti shaka pak pune, po une kam dertin tim, se si muslimane qe jam, deri me tani kam ber seks per qef timin, e kur kam pas deshire. Ndoshta edhe kur skam pas qef kam refuzu burrin, e ndoshta edhe ai kur ka qen i lodhur me ka refuzu mua. Per vete po e di qe melaqet mi paskan shti 700 mije dreqen ne bark duke me mallkuar, po cka u ba me burrin tim, a e kan mallku edhe ato, apo tja filloj une ta mallkoj? Ketu ta kam problemin una.
  Po ku ka mallkim me te madh se ta beshe burrin per se dyti synet moj Rina.
  Per ate edhe te thash.Mos ua ler ti fare ate pune melaqeve.Po te refuzoi edhe njehere,dergoje menjehere te kirurgu.Pra,me mire ta mallkosh ti se sa melaqet.

 19. #19
  Perjashtuar
  Antarsuar
  13-09-2008
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Darius Lexo Postimin
  Ne shkolle kam patur disa vajza myslimane te larguara prej vendit te tyre dhe ne perendim ishin hapur me shume ndaj jetes dhe lirise seksuale. Gjate nje bisede shoqerore ne lidhje me virgjerine ishin disa ato qe konfirmuan kete qe vajzat ne keto vende, pra me besim te forte mysliman dhe me ligj te Sharia-s kur krijojne lidhje dashurore (jo martesore) kryejne marrdhenie ne anus qe mos prekin virgjerine. Dhe kjo doli nga goja e vete femrave.

  p.s. Shume gabim qe e ndalojne marrdhenien ne anus me gruan. Seksi nuk ka pse te kete kufizime, pavaresisht nga deshira e disave. Ka plot femra qe e preferojne kete lloj marrdhenie seksuale.
  Ti duhet te jesh me origjin greke, ndryshe ska mundesi. (hajde pler hajde)

 20. #20
  Besimtar Musliman Maska e eldonel
  Antarsuar
  07-09-2007
  Vendndodhja
  Prishtina
  Postime
  1,226
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga Ardi_Pg_ID Lexo Postimin
  Jam shume kurjoz te lexoj mendimin e disa vajzave muslimane per kete regull. Ma mer mendja se pyetja ime perse femrat nuk u lejohet te hyjne ne xhami nga dera kryesore por duhet te hyjne nga dera e pasme ose anash mori nje pergjigje direkt nga ky paragraf. Nuk eshte kjo shkelje e te drejtave te femres?
  E qka je ka don me thene me kete , jo aspak , femrat kur hyne ne xhami hypin lart kurse meshkujt posht .

  Citim Postuar m par nga Darius Lexo Postimin
  Ne shkolle kam patur disa vajza myslimane te larguara prej vendit te tyre dhe ne perendim ishin hapur me shume ndaj jetes dhe lirise seksuale. Gjate nje bisede shoqerore ne lidhje me virgjerine ishin disa ato qe konfirmuan kete qe vajzat ne keto vende, pra me besim te forte mysliman dhe me ligj te Sharia-s kur krijojne lidhje dashurore (jo martesore) kryejne marrdhenie ne anus qe mos prekin virgjerine. Dhe kjo doli nga goja e vete femrave.

  p.s. Shume gabim qe e ndalojne marrdhenien ne anus me gruan. Seksi nuk ka pse te kete kufizime, pavaresisht nga deshira e disave. Ka plot femra qe e preferojne kete lloj marrdhenie seksuale.
  Ke naj gje me me vlere me thene apo vetem me thashe e theme don te mirresh , tek ne s eshte me rendesi se qfar bene ai apo ajo kryesorja eshte te dihet e verteta . Ketu ja ki fut kot plako qefi dhe arsyeja dallojn .  Citim Postuar m par nga Rina3 Lexo Postimin
  Po nese burri refuzon te bej seks me gruan e tij, cfar mallkimi a denimi e pret?
  ?????????????????????????????????????????????????? ????????????????????????
  KOSOVA E MADHE

Faqja 1 prej 7 123 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Si u grabit ari nga pushteti komunist ne Shqiperi.
  Nga DYDRINAS n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 03-04-2015, 10:52
 2. Mjer pr ju zgjohuni, o ju t rinj !!
  Nga abdurrahman_tir n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 02-02-2009, 17:20
 3. Ibn Tejmijeh - Pergjigje Te Paditurve dhe Genjeshtareve
  Nga Studentt n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-01-2007, 13:59
 4. Shpjegim i lehte mbi temat e Teuhidit
  Nga rapsod n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 82
  Postimi i Fundit: 04-05-2006, 08:01
 5. Sfida e Kuranit n lidhje me prozn dhe poezin arabe
  Nga Arrnubi n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-02-2006, 14:15

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •