Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 8
  1. #1
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anėtarėsuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375

    Eh moj rini????

    Pershendetje per gjithe juve.
    Thonin se rinia jone eshte nder mat mirat jo vetem ne Evrope por edhe ne bote??
    Thon se jem rini evropiane??
    Po ku more jem rini evropiane kur nuk kem asnje perspektiv jetesore ...jetojm sot per neser , askush se qan koken per problemet tona , as kryetari i shtetit as kryeministri asni minister edhe shiko ku kem ardhur ne ate gjendje qe qdo i ri kosovar nen moshen 18 vjeqare konsumon pa frik sasi te medha alkooli , konsumon duhan sa ti ka qejfi , shkojn ne shkoll vetem per te kaluar kohen dhe jo per te mesuar, seksin e kan bere mode ne kete kohe , vashat 15-16 humbin gjene met shtrejt dhe perseri del kryeministri thot se me rini tonen nuk ka .

    Kjo eshte se pari turp per baballaret dhe nenat dhe tani per shtetin qe nuk eshte duke bere asgje per rinin qe eshte duke u fundosur nen kembet e te larteve te shtetit .

    PSE???

    Po ata skan dert sa familja shkaterrohet nga femijet e tyre qe perdorin drogen sepse ata kan pune me te menqur duhet te shikojn kuj ti jipet tenderi dhe ku munden me vjedh ma shum.

    TURP TURP TURP QEVERIA E HASHIM THAQIT EDHE GJITH QEVERITE PARA TEJE QE PO E FUNDOSNI KETE RINI

  2. #2
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anėtarėsuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Pe shoh qe askush nuk eshte i interesuar per te folur per problemet qe e kan kaplu rinin tone

  3. #3
    Ylli i mėngjesit Maska e edona
    Anėtarėsuar
    26-10-2002
    Vendndodhja
    diku larg, shume larg,
    Postime
    200
    Citim Postuar mė parė nga xhamia Lexo Postimin
    Pershendetje per gjithe juve.
    Thonin se rinia jone eshte nder mat mirat jo vetem ne Evrope por edhe ne bote??
    Thon se jem rini evropiane??
    Po ku more jem rini evropiane kur nuk kem asnje perspektiv jetesore ...jetojm sot per neser , askush se qan koken per problemet tona , as kryetari i shtetit as kryeministri asni minister edhe shiko ku kem ardhur ne ate gjendje qe qdo i ri kosovar nen moshen 18 vjeqare konsumon pa frik sasi te medha alkooli , konsumon duhan sa ti ka qejfi , shkojn ne shkoll vetem per te kaluar kohen dhe jo per te mesuar, seksin e kan bere mode ne kete kohe , vashat 15-16 humbin gjene met shtrejt dhe perseri del kryeministri thot se me rini tonen nuk ka .

    Kjo eshte se pari turp per baballaret dhe nenat dhe tani per shtetin qe nuk eshte duke bere asgje per rinin qe eshte duke u fundosur nen kembet e te larteve te shtetit .

    PSE???

    Po ata skan dert sa familja shkaterrohet nga femijet e tyre qe perdorin drogen sepse ata kan pune me te menqur duhet te shikojn kuj ti jipet tenderi dhe ku munden me vjedh ma shum.

    TURP TURP TURP QEVERIA E HASHIM THAQIT EDHE GJITH QEVERITE PARA TEJE QE PO E FUNDOSNI KETE RINI
    ajo nuk eshte rinia e hashimit as e as e askujt ajo eshte rini e kosoves, dhe eshte shume e shendosh ne krahasim me vendet tjera, askush nuk mundet me te fundos nese je i fundosun poashtu askush nuk mundet me te fundos nese Ti nuk deshiron
    ylli i mėngjesit

  4. #4
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anėtarėsuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Citim Postuar mė parė nga edona Lexo Postimin
    ajo nuk eshte rinia e hashimit as e as e askujt ajo eshte rini e kosoves, dhe eshte shume e shendosh ne krahasim me vendet tjera, askush nuk mundet me te fundos nese je i fundosun poashtu askush nuk mundet me te fundos nese Ti nuk deshiron
    Me fal po ti e lexon teksit apo jo .
    Nuk e kam quajtur rini e hashimit e as te kerkuj po qeverin e hashimit
    Edhe me trego qa po sheh te mir ne kete rini te lutem me trego sepse une nuk jam ka shoh asgje te mir perveq shkaterrim te saj

  5. #5
    … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anėtarėsuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    TURP TURP TURP QEVERIA E HASHIM THAQIT EDHE GJITH QEVERITE PARA TEJE QE PO E FUNDOSNI KETE RINI
    Nuk eshte detyre e qeverise edukimi yt individual. Mundesite te krijohen po te duash perfito prej tyre , po te duash rri e bej qef pa menduar per neser ...

    Secili e ka ne dore veten e vet dhe me duket shume e pavend qe ato pergjegjesi qe i takojne gjithesecilit te hidhen si pesh e te tjereve.
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  6. #6
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anėtarėsuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Citim Postuar mė parė nga [Perla] Lexo Postimin
    Nuk eshte detyre e qeverise edukimi yt individual. Mundesite te krijohen po te duash perfito prej tyre , po te duash rri e bej qef pa menduar per neser ...

    Secili e ka ne dore veten e vet dhe me duket shume e pavend qe ato pergjegjesi qe i takojne gjithesecilit te hidhen si pesh e te tjereve.
    Perla une jam shum ne rregull .
    Po thua qe nuk ka te beje qeveria me kete !!!
    Si moj nuk ka sikur te angazhohet qeveria te ndalohet shitja e alkoolit dhe e duhanit per personat nen moshen 18 vjeqare nuk do vinim dej ne rastet e perdorimit te droges , nuk do vinim deri te vjedhjet rrugve te qyteteve tona , shtepive , nuk do vinim dej te dhuna familjare qe shkaktojn rinia ndaj prinderve , te braktisja e shkollave e shum e shum te tjera.
    Une kam kaluar fazen e adoleshences por po shoh shum e shum te ri qe menzi po e kaloj pse ????? -----per shkak te droges .
    Te duket ty shum e pa vertet po eja dhe shiko vet ti sa e sa i riu konsumon mariuhan , kokain e shum e shum lloje tjera .

    Kalofsh bukur

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga xhamia Lexo Postimin
    Perla une jam shum ne rregull .
    Po thua qe nuk ka te beje qeveria me kete !!!
    Si moj nuk ka sikur te angazhohet qeveria te ndalohet shitja e alkoolit dhe e duhanit per personat nen moshen 18 vjeqare nuk do vinim dej ne rastet e perdorimit te droges , nuk do vinim deri te vjedhjet rrugve te qyteteve tona , shtepive , nuk do vinim dej te dhuna familjare qe shkaktojn rinia ndaj prinderve , te braktisja e shkollave e shum e shum te tjera.
    Une kam kaluar fazen e adoleshences por po shoh shum e shum te ri qe menzi po e kaloj pse ????? -----per shkak te droges .
    Te duket ty shum e pa vertet po eja dhe shiko vet ti sa e sa i riu konsumon mariuhan , kokain e shum e shum lloje tjera .

    Kalofsh bukur
    Mos u bej merak Xhamia se droga dhe alkooli eshte shume problem dhe ketu ne usa ,ku nuk lejohet alkooli nen 21 vjec.Ka shume te rij te alkoolizuar dhe te droguar.Biles kam degjuar qe po kerkohet nga te rinjte qe te ulet mosha e alkoolit.Ata thone qe te rinjte njesoj do ta pijne alkoolin .Ndalesa me shume i shtyn ata ta provojne .

  8. #8
    … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anėtarėsuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Citim Postuar mė parė nga xhamia Lexo Postimin
    Perla une jam shum ne rregull .
    Po thua qe nuk ka te beje qeveria me kete !!!
    Si moj nuk ka sikur te angazhohet qeveria te ndalohet shitja e alkoolit dhe e duhanit per personat nen moshen 18 vjeqare nuk do vinim dej ne rastet e perdorimit te droges , nuk do vinim deri te vjedhjet rrugve te qyteteve tona , shtepive , nuk do vinim dej te dhuna familjare qe shkaktojn rinia ndaj prinderve , te braktisja e shkollave e shum e shum te tjera.
    Une kam kaluar fazen e adoleshences por po shoh shum e shum te ri qe menzi po e kaloj pse ????? -----per shkak te droges .
    Te duket ty shum e pa vertet po eja dhe shiko vet ti sa e sa i riu konsumon mariuhan , kokain e shum e shum lloje tjera .

    Kalofsh bukur
    PO se te tjeret duan te shkelin ligjin atehere s'ke c'ti besh . Ky eshte problem ne gjithe boten e jo vetem tek ne. Nuk e ve ne dyshim qe duhet me shume mbikqyrje ligjore, por ne konsumimin e droges,alkoolit, cigares .... eshte problemi i secilit indivit, pasi sic edhe ti thua jo te gjithe e zgjedhin kete rruge.

    Kalofsh bukur gjithashtu.
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •