Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 36
 1. #1
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Antarsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,305
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime

  Vjersha pr t dashurit tan: Fmijt

  Ariu i Uritur


  Nje ari i uritur
  Nga gjumi ishte zgjuar
  Doli ne pyll
  Mjalte per te kerkuar

  Nuk eci shume
  Dhe ja nje hoje
  U aferua ta marr
  Por aty ishte blete zoja

  Posa Ariu i uritur
  Zgjati doren
  Bleta e vogel
  Menjeher e kafshoi

  Uau Uau
  Ariu bertet
  ZEEEZEEEEZE
  Bleta e vogel qesh
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 2. #2
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Antarsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,305
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Joni i Vogel


  Eshte nje djalosh i vogel
  E i bukur si lepurushi
  Te gjite ate e thrrasin
  OOO Jonush Bukurush

  Ai ka tet muaj
  Dhe tash kaleron me dubak
  Shume shpesh mamit
  I then ndonje bardak

  Tani ka dy dhembe
  Dhe fillon te gecmon
  Por si nje mi i vogel
  Mollen e kafshon

  Eshte shume i bukur
  Dhe sy te bukur ka
  Lume te tri motrat
  Qe e kan kete vlla
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 3. #3
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Antarsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,305
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Klasa e pare


  Ne lagjen time
  Eshte nje vajze
  E cila tash shkon
  Ne klasen e pare

  Emrin e ka Rinesa
  Te gjithe Rina e tharrisn
  Vetem e ule koken
  Kur te tjeret bertasin

  Ajo eshte e bukur
  Ka syte ngjyre qjelli
  Mami dhe Babi tharrasin
  Rinush kacameli

  Kur kthehet nga shkolla
  Rina ne shtepi
  Ne kohen e lire ajo shikon
  Zogjet mbi qati....
  Klasa e kater


  Mas klases se tret
  Vjen nje klase tjeter
  Aty do shkon Ronika
  Sikur nje lepur

  Nika eshte nje vajze
  Shume e diciplinuar
  Pa i bere detyrat
  Ne shkoll ska per te shkuar

  Ajo eshte e urte
  Dhe e sjellshme sa te thuash
  Motres saj Rines
  Plot vjersha i ka mesuar

  Une jam i sigurt
  Qe Nika dhe Rina bashke
  do te lozin ne kohen e lire
  ne oborr me litar.

  Nika motren e saj Rinen
  Oh sa shume e do
  Dhe per dore kete vite
  Ne shkoll do te shkojne

  Le te thojne qfar te duan
  Ato jan te pa ndara
  As njera as tjetra
  Nuk munde te rrine te ndara

  Klasa e gjasht

  Ne klasen e gjasshte
  Shkone nje far Kaltrina
  Qe babi shume shpesh e thrret
  O mini O Tina

  E tani per nje mend
  Une do te ju rrefej
  Tina eshte sjellshme
  dhe mua sme genjen

  Ajo shkon ne shkoll
  Ajo eshte e qete
  i ndihmon mami
  perher ne jete

  ajo e ka nje vlla
  qe quhet Jon
  e perkund tere diten
  dhe kur shef televizion

  e sikur te ishin keshtu
  te gjithe femijet e botes
  une do te isha shume krenar
  qe i ngjajn Kaltroshes.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Roi : 06-09-2008 m 03:31
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 4. #4
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Antarsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,305
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Shtatori


  Erdhi shtatori O femije
  Mbushet shkolla per bukuri

  Rruget ngjallen ato qeshin
  te pa shfrytezuara ato ishin

  Tani femijet po shkojn ne shkoll
  Po lozin e vrapojne ulen e pushojn

  O shtator une te kam shume mik
  Se me thret ne loj,se me thrret ne mesim

  Na sjell shume loje te pemve ti
  Molle dardhe fton e rrush ne hardhi.

  Te faleminderit qe erdhe e aspak s’vonove
  Sepse 1 shtatorin e shkruar kam ne fletore
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 5. #5
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Antarsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,305
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Voglushi im

  Ah sa kam deshire te jem atje
  Te shiqoj qdo minut
  Se si rritesh o pellubi im
  Bash si nje lepurush

  Babi ty te ka xhan
  Te kete mire e di
  Se shpejti do te vije
  E ti do me pritesh ne shtepi

  Babi ty te ka pellumb
  Ty te kam dhe leurosh
  Kur te vi do te lozim
  Dhe te jem bashk tok

  Vogelushi i babit eshte rritur
  Dhe do me del para
  Do me puth ne faqe
  Dhe do me tregoj prralla
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 6. #6
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Antarsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,305
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Lepuri dhe Luani

  Ne pyll sonte diqka u degjua
  Luani mbret na ishte hidheruar

  Kishe disa porobleme me mikun lepurosh
  se mbajti fjalen te luajn se bashku ai bardhosh

  Po sa lepurushi ulurin degjoj
  i ra nder mend se luanin e tradhetoj

  Shkoj ngadal te shtepija e tije
  dhe bisedoj me te emen sikur nje femije

  Po perse or lepurush luanin tradheton
  kur ai nga ujku lekuren ta shpeton.
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 7. #7
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Antarsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,305
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Shtepija ime ne pyll.

  O sa bukur O sa lumturi
  Kam ne mes te pyllit nje shtepi

  Aty une jetoj me shume miqe
  Miku me i mire lepuri shkutrabiq

  Edhe majmuni afer banon
  Hidhet me nje deg e ne tjetren pushon

  Ariu me sjell mjaltin ne gjdo mengjes
  Kurse dhelpra rrushin ende me ves

  O sa i lumtur jam me shoket e mi
  Kurr nuk do te jetoj me ne tjeter shtepi

  Ketu ka hare ketu ka gazmend
  Me kafshet e egra mbledhim nje kuvend..
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 8. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  31-05-2009
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  shumm bukur i keni shkruu ama nja shkrune per 1 shtatorin se hina ne shkoll te re e duhet me thann njaa juu lutem

 9. #9
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Antarsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,305
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Basri ja nje Vjersh per Shtatorin shpresoj se do te pelqen..

  Shtatori..

  N kt pushim t gjat,
  Pr shkollen m morri malli.
  Me knaqsi n fletoren time
  Shtatorin kam me shkronja t arit.

  Nje Shtatori mua m thrret
  Q n shkoll un t shkoj
  Me shok e shoqe n klasen time
  S bashku do kendojm.....

  anten me libra do ta mubush.
  Me shum gezim do kndoj.
  Prindrit e mi do te gzohen
  Se une n shkolle po shkoj

  Do thrras shoket e shoqet
  Dhe do nisem pr n shkoll
  Do filloj me pesat e mia
  Mesuesen do ta prqafoj

  O shtator un t kam mik
  Dhe t dua shume ty
  Se me ty o i dashur muaj
  Fillon edhe viti i ri.

  Un tani sa po pres
  Pr ty jam duke shkruar
  Shtator i dashur mos harro
  Se pr ty jam permalluar..
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 10. #10
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Antarsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,305
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Dreni dhe Joni.

  Dimri i ftohet,
  Erdhi me acar.
  Shtepi dhe lagjen,
  I ka veshur bardh..

  Rruga ime tani,
  sht zbardhuar..
  Fmijet me saja,
  N t kan marshuar.

  Dreni dhe Joni,
  Nje saj kan marr,
  Kush do hip n t.
  Kush po behet kal,

  Dreni me dredhi,
  I tha djaloshit Jon..!
  Mua me dhemb kemba,
  T lutem t vazhdojm..

  Joni trimi i vogel,
  Kapi shpejt litarin.
  Dhe vrapoi rruges,
  Ishte m i pari..

  Ndersa Dreni .
  Qeshte me knaqesi
  Nuk ka me te shpejt
  Se ne dy o fmije.

  Por n fund t rruges,
  Ata dy kur mberrin
  Joni u ul n saj,
  Dhe po pesheperit..

  Eh more Dren,
  Mua s’me mashtron..
  Tani une po ulem ,
  E ti po kalron..
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Antarsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,732
  Faleminderit
  243
  118 falenderime n 95 postime
  Citim Postuar m par nga Roi Lexo Postimin
  Dreni dhe Joni.

  Dimri i ftohet,
  Erdhi me acar.
  Shtepi dhe lagjen,
  I ka veshur bardh..

  Rruga ime tani,
  sht zbardhuar..
  Fmijet me saja,
  N t kan marshuar.

  Dreni dhe Joni,
  Nje saj kan marr,
  Kush do hip n t.
  Kush po behet kal,

  Dreni me dredhi,
  I tha djaloshit Jon..!
  Mua me dhemb kemba,
  T lutem t vazhdojm..

  Joni trimi i vogel,
  Kapi shpejt litarin.
  Dhe vrapoi rruges,
  Ishte m i pari..

  Ndersa Dreni .
  Qeshte me knaqesi
  Nuk ka me te shpejt
  Se ne dy o fmije.

  Por n fund t rruges,
  Ata dy kur mberrin
  Joni u ul n saj,
  Dhe po pesheperit..

  Eh more Dren,
  Mua sme mashtron..
  Tani une po ulem ,
  E ti po kalron..
  Sa bukur ,kur shkruan vjersha per engjujt

 12. #12
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Antarsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,305
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Citim Postuar m par nga Midja Lexo Postimin
  Sa bukur ,kur shkruan vjersha per engjujt
  Faleminderit Midja,
  Ata jan e ardhmja jon..
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Dar_di
  Antarsuar
  16-08-2008
  Vendndodhja
  Dardani e lasht (Oeneum), aty ku ajri i freskt m bn t ndihem i relaksuar.
  Postime
  1,972
  Faleminderit
  1
  13 falenderime n 12 postime
  Poezi mjaft te bukura Roi. Te pergezoj! Me pelqyen fort... Me lej tuaj po shtoj nje poezi te nje mikut tim.

  KECAT

  Nisin lojn kecat
  Dhe krcejn pa nda
  Luajn shum me Linn
  Dhe t’iu ndahen ska

  Ngado q shkon Lina
  Mbrapa kecat shkojn
  Shum e dojn Erinn
  Dhe kurr se harrojn

  Zgjohen n mngjs
  Kecat shum gzohen
  Kur e shohin Linn
  Prej ahurit lshohen

  Vraponj pas Erins
  Lozin t gjith tok
  Njrin e ka zemer
  E tjetrin e ka shok

  Venhar Rahimi
  "Fet` e best t`i kemi, po t ndar t mos jemi." Naim Frashri

 14. #14
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Antarsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,305
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Citim Postuar m par nga Dar_di Lexo Postimin
  Poezi mjaft te bukura Roi. Te pergezoj! Me pelqyen fort... Me lej tuaj po shtoj nje poezi te nje mikut tim.

  KECAT

  Nisin lojn kecat
  Dhe krcejn pa nda
  Luajn shum me Linn
  Dhe tiu ndahen ska

  Ngado q shkon Lina
  Mbrapa kecat shkojn
  Shum e dojn Erinn
  Dhe kurr se harrojn

  Zgjohen n mngjs
  Kecat shum gzohen
  Kur e shohin Linn
  Prej ahurit lshohen

  Vraponj pas Erins
  Lozin t gjith tok
  Njrin e ka zemer
  E tjetrin e ka shok

  Venhar Rahimi
  Dar_di,
  Ju faleminderit per vlersimin tuaj.
  Me kete poezi te bukur ju vetem se e zbukuruat kendin tim per femije..
  Faleminderit miko, Respekte..
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 15. #15
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Antarsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,305
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  BLETA N KOPSHT.

  Kopshti im
  me lule plot
  E ujis une
  Tash sa mot

  Bleta bukur
  Aty pushon
  N kopshtin tim
  Shtepi nderton

  Ne mengjes une
  Heret shum...
  Veshtroj bleten
  Se si ben pune

  Ajo mua kurr
  Nuk me shef
  Lule me lule
  Nektar vjedh

  Por une ate
  Nuk e pengoj
  Lule me Lule
  le te fluturoj..
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 16. #16
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Antarsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,305
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Msueses time.

  U bn shum vite
  U b shum koh
  Mesuesen e pare
  Kurr nuk e harroj

  Mesusja m e mire
  Mua m ka mesuar
  Kur nuk do ta le
  Ate pa e kujtuar

  Ishte aq e mire
  Sikur nj hyri
  Mi mesoj shkronjat
  Sikur me magji.

  Por nje gje o miq
  Qe ajo me mesoj
  Me mesoj t dua
  Dhe t respektoj

  Tani q jam rritur
  Gjithnje do ta kujtoj
  Lule m t bukura
  Te varri do i drgoj
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 17. #17
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Antarsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,305
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Qeni dhe Macja.


  Ham ham ham
  Pr cdo dite
  Qenushi ime
  m peshperit

  Ai shum gzohet
  Po sa me shef
  Koken e ul ne bar
  E bishti i valvet

  Kur shef macjen
  Bhet nervoz
  Vrapon pas saj
  E fton t loz...

  Por zonja mace
  I ben ca dredhi
  N'prehr me futet
  Por si nj fmij

  Pastaj more miq
  Un loz me ta..
  M bejn t qeshi
  Ha ha ha ha ha
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e marcus1
  Antarsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Greqi
  Mosha
  46
  Postime
  2,574
  Faleminderit
  0
  17 falenderime n 17 postime

  Kush vall m shptoi?

  Nj blet krahleht,
  tek shkonte fluturim,
  aty n pyll t bert,
  u ndal te nj burim.

  Me mjalt ishte ngarkuar,
  e lodhur ish sa s'ka,
  papritur, pakujtuar,
  rrshqiti edhe ra.

  Iu njomn t dy kraht,
  m kot po pplitet,
  bobo e shkreta, sa keq,
  po mbytet

  Pllumbi bor i bardh,
  kreh pendt mir e mir,
  dhe mbi burim ka ardh,
  t shihet n pasqyr.

  Pasqyra e burimit,
  'ka sot q s'sht e qet,
  aty lviz dika,
  aty po vdes nj blet.

  Pllumbi te nj lule,
  na shkoi me nxitim,
  dhe mori nj petale,
  e hodhi n burim.

  E hodhi pran blets,
  dhe bleta pak nga pak,
  u ngjit prmbi petale,
  tamam si mbi nj vark.

  E pylli tundi gjethet,
  e gjethet bn er,
  kjo era shtyn petalen,
  e tej n breg e nxjerr.

  E dielli lshon rreze,
  e rrezet ngrohtsi,
  e blets t dy kraht
  iu terrn prsri.

  E zu, zu, zu, kjo bleta,
  u ngrit e fluturoi,
  dhe pyllin e pyeti:
  -Kush vall m shptoi?

  E pylli iu prgjigj:
  Ty t shptoi pllumbi,
  kjo bleta e krkoi,
  po nuk e pa gjkundi.

  Ja n koshere hyri,
  dhe pa pushuar fare,
  me mjalt nga m i miri,
  mbush nj lvozhg arre.

  Eh, mjalt si ky,
  kurrkund nuk mund t gjesh;
  kjo bleta do t'ia oj,
  pllumbit si peshqesh.

  Sa mbrriti te burimi,
  nga pesha djerst vu,
  ashtu e friksuar,
  bobo, 'i pan syt!

  Aty na pasksh mbrritur
  m par nj gjuetar,
  iften kishte ngritur,
  pllumbin pr ta vrar.

  N ast kjo krahlehta,
  gjith mjaltin e lshoi,
  dhe n kapak t syrit,
  gjahtarin e thumboi.

  Ai brtiti "U, u, u!"
  e iftja bri bam,
  e samat kuturu,
  s'u pan se nga van...

  Pllumbi hapi kraht
  e tutje fluturoi,
  e pyllin e pyeti:
  - Kush vall m shptoi?

  - Ajo q pak m par
  ti i shptove jetn...

  Pllumbi e krkoi,
  po nuk e gjeti bletn,
  sepse bashk me thumbin,
  ajo kish ln dhe jetn.
  The experience of love, is not when you receive it, but when you give it! - Durin Hufford

 19. #19
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Antarsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,305
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  28 NNTORI.

  Nga shkolla erdhi Rina,
  Me nj Flamur t'bukur.
  Mami, mami e thirri,
  O sa jam e lumtur...

  Sot n shkollen ton,
  Mesuesja ka treguar.
  Pr diten e Flamurit
  Ajo na ka shpjeguar.


  Mesuam historin,
  Pr Skenderbeun
  Pr Ismail Qemailin
  Pr tr mmedheun

  Mesuam pr t madhin,
  Bac Adem Jasharin..
  Mesuam pr UK-n
  Pr luften, pr vatanin.


  Sa e bukur kjo dite,
  28 Nntori i bekuar.
  Ne oren e par t mesimit
  Himnin e kenduam.
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

 20. #20
  Voleur du coeur.. Maska e Roi
  Antarsuar
  10-06-2004
  Vendndodhja
  Ne vendin tim....
  Postime
  2,305
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  *Viti i ri.*

  *Erdhi erdhi Viti i ri ,*********
  *Gzohem un e gjdo fmi.***
  *Presim babadimrin t vjen,**
  *Me dhurata t na shperblen.

  *N ogjakun ton t madh,**
  *Nuk kemi ndezur as zjarr,**
  *E kemi fshire pr mrekulli.**
  *Q t presim vitin e ri..****

  *Aty kalon nj njeri*******
  *Babadimiri i jon o femije**
  *Me dhurata t na gezon**
  *Shum shtepi ai kalon****

  *Mjekrr bardh e i dashur**
  *Thesi n shpin i prplasur*
  *Nj kamion t bukur ka***
  *Jonit kt vit ja ka nda..**

  *Por e kish edhe nj kukull**
  *Nuk tregoj por iku si flutur**
  *Rines at i ka premtuar*****
  *Ja tani ka per te ja dhuruar.*
  Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Gjendja e fmijve jetim shqiptar
  Nga Albo n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 12-11-2010, 16:19
 2. Nj epidemi e rrezikshme
  Nga Apolloni31 n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-05-2009, 16:08
 3. Disa nga Ilacet me te zakonshme dhe efektet e tyre
  Nga Vinjol n forumin Mjeku pr ju
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-01-2009, 08:12
 4. Atropina
  Nga Vinjol n forumin Mjeku pr ju
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-01-2009, 08:11
 5. T msosh aktrimin njhersh me abetaren
  Nga TiLoNcE n forumin Kinematografia dhe televizioni
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 21-09-2005, 09:48

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •