Close
Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 99 prej 99
  1. #81
    Self Confidence Maska e Gimi3
    Anėtarėsuar
    24-10-2006
    Vendndodhja
    Atje ku Fati i pėrcjell Guximtarėt !
    Postime
    1,028
    Citim Postuar mė parė nga xemanuel Lexo Postimin
    por per ti shkatruar helmet ne trup nuk nevoitet agjerimi sepse e shkatron por per ti shkatruar helmet e ndryshme ne trup nevoitet pirja e ujit i kam marr disa keshilla nga specjalist te ndryshem nga interneti


    ''''''''''''''''''''


    Uje. Pini sa te kini mundesi gjate dites. Rekomandimi ditor per uje eshte 8-10 gota ne dite. Une pi gati dy here me teper. Uji eshte shume i rendesishem sepse ndihmon tretjen e ushqimit, shpejton metabolizmin e trupit, e shplan organizmin gjate dites dhe ne te njejten kohe eshte shume i rendesishem per funksionimin e kyēeve te trupit, si gjunjet dhe brylat. Nje e mire tjeter e ujit eshte qe te ben te ndjehesh i ngopur, pa ngrene shume kalori. Gjithashtu organizmi funksionon ne menyre optimale kur nuk eshte i dehidratuar. Per ē'do 2% dehidratim, muskujt humbin 14 % fuqi.


    Konsumoni ushqim me cilesi. Trupi eshte si makine, dhe si ē'do makine ka nevoje per karburant per te funksionuar mire, bile karburant me cilesi. Mbani mend, makinen mund ta nderroni sa here qe te doni por trupin e keni deri sa te vdisni, keshtu qe trajtojeni mire. Zakonisht, 5-6 porcione te vogla ushqimi eshte me mire sesa tre porcione: mengjes, dreke dhe darke qe ne jemi mesuar te hame. Porcionet me te vogla treten me shpejt ne sistemin e tretjes dhe japin me shume energji trupit. . Zgjedhja ime eshte personale , sepse me kursen kohen e te gatuarit 6 here ne dite. Kini kujdes, keto porcione duhet te permbajne me teper proteine dhe me pak karbohidrate. Zakonisht 2 gram proteine per cdo kilogram peshe trupi eshte mese e mjaftueshme. Me pak fjale, nje porcion ushqimi duhet te kete nje njesi proteine dhe nje njesi karbohidratesh. Nje menyre tjeter per te peshuar eshte me masen e dores. Kjo eshte me e thjeshte dhe e arsyeshme. Per shembull: masa e dores grusht eshte nje njesi karbohidrate, ajo eshte zakonisht nje patate apo nje portokall (ngaqe kemi shume ketu ne Florida), ndersa masa e nje proteine eshte sa dora a hapur pa matur gishtat. Kjo eshte zakonisht masa e nje berxolle.
    Atmosfera shpirtėrore gjatė agjėrimit zvogėlon stresin. Stresi ndikon nė cilėsinė e jetės dhe ėshtė shkak potencial pėr shumė sėmundje.

    1.Agjėrimi lehtėson dhe mobilizon eliminimin e substancave tė dėmshme nga organizmi, si: kolesteroli, acidi urik, dioksina dhe mbetje tė tjera toksike.

    2.Agjėrimi ndihmon senzorėt e shijes qė tė pėrshtaten me njė nivel mė tė ulėt tė kripės qė merret me ushqimin, kjo gjė i mundėson trupit tė adoptohet me shpejtėsi me njė dietė tė shėndetshme me mė pak kripė.

    Agjėrimi ka njė ndikim normalizues nė sistemin nervor. Zvogėlon shqetėsimet nė sistemin tretės si dhe qetėson gjendjen e ankthit.

    Hipertensioni ėshtė shkaktar kryesor qė kontribuon nė vdekjet dhe dėmtimet nė shoqėritė e industrializuara.

    Nė vitin 1984, qendra shėndetėsore "Tru North Health Center" nė SHBA, bėri njė studim me 174 pacientė me hipertension. Kurimi ishte qėndrimi pa ngrėnė, vetėm me ujė. 90% tė pacientėve u shėruan plotėsisht e nuk patėn mė nevojė pėr ilaēe.


    Gjatė agjėrimit, palca e kockave (vendi ku prodhohet gjaku) ngacmohet dhe shtohet sasia e prodhuar e gjakut.

    Gjatė agjėrimit ekuilibri i ujit mes qelizave dhe brenda tyre zbret nė minimum. Kėshtu nė funksionet qelizore ndodh njė qetėsim i rėndėsishėm.

    Agjėrimi ndihmon nė ruajtjen e ekuilibrit mendor dhe trupor si dhe stabilizon efektet e tėrheqjes hėnore mbi organizėm.

    Largimi i Hėnės nga Toka siē ndikon mbi detrat dhe oqeanet, po ashtu ndikon dhe mbi trupin e njeriut qė ka mbi 70% ujė.

    Rekomandohet agjėrimi i ditėve 13-14-15 sipas kalendarit hėnor, pasi janė ditėt kur rritet nė maksimum tėrheqja hėnore dhe efektet e saj negative nė organizėm.

    Agjėrimi ėshtė sekret i jetėgjatėsisė.

    "Po ta dini agjėrimi ėshtė mė i dobishėm pėr ju." ( Kur'an / El - Bekare, 184)

    Nė realitet, qėllimi i vetėm i krijimit siē e pėrshkruan Kur'ani fisnik ėshtė adhurimi dhe lartėsimi i Zotit. Ai ėshtė motivi i njohjes, perceptimit tė sė vėrtetės, drejtėsisė, dashurisė, mėshirės, vėllazėrisė e moralit njerėzor.

    Kjo vėrtetėsi e ka shoqėruar gjithnjė shoqėrinė njerėzore me anė tė shpalljes hyjnore.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Gimi3 : 04-09-2008 mė 10:42
    Fitorja Vjen Me Durim , Gėzimi Vjen Pas Dėshprimit Dhe Pas Ēdo Veshtirėsie Ka Lehtėsim .

  2. #82
    Besimtar Musliman Maska e strange
    Anėtarėsuar
    31-10-2006
    Postime
    4,278
    Citim Postuar mė parė nga zenith Lexo Postimin
    o rob hallahu hani re buk se ju grin zorret,fusni naj bexoll derri nje dopjo raki me me dolli siē e ka zakon shqiptari,kujdes rakia mos jet me sheqer se dhemb koka dhe kaq.
    Thoshte gjyshi ime: " Njeriu sa din, aq flet." Me se e vėrtete kjo thenja.
    Mėso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

  3. #83
    OPENMINDED Maska e land
    Anėtarėsuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    thuji gjyshit tat,qe shqiptari i vertete pi raki me dolli,pin shendet te pare te dyte te trete te katert dhe me radhe.
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  4. #84
    Self Confidence Maska e Gimi3
    Anėtarėsuar
    24-10-2006
    Vendndodhja
    Atje ku Fati i pėrcjell Guximtarėt !
    Postime
    1,028
    Citim Postuar mė parė nga zenith Lexo Postimin
    thuji gjyshit tat,qe shqiptari i vertete pi raki me dolli,pin shendet te pare te dyte te trete te katert dhe me radhe.
    Nese " You Don't wanna miss a thing " atehere braktise alkoolin sa nuk eshte bere vone se dikur brenda teje mushkrite do te ndertojne nje liqen artificial e zemra juaj do te verdhohet si nje keshtjelle dylli e pas ketyre gjerave te iken rinia pa e shijuar kenaqesine e te berit gjysh
    Fitorja Vjen Me Durim , Gėzimi Vjen Pas Dėshprimit Dhe Pas Ēdo Veshtirėsie Ka Lehtėsim .

  5. #85
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anėtarėsuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386
    Citim Postuar mė parė nga Gimi3 Lexo Postimin
    Me duket dicka e gabuar tek ti mesia4ever kur flet per agjerimet tek katoliket & ortodokset sepse ne njefare menyre ti i perul ata ne anen tjeter provon te larteson fene protestante.
    Ka edhe protestante qe jane tradicionale sidomos ne perendim (nese shndrrohet ne tradite gjithcka behet e rreme) une spo i ul as katoliket e as ortodokset e as nuk po e lartesoj protestantizmin e as protestantet sepse une nuk besoj ne fe une besoj vetem ne ate qe shkruhet ne Bibel. Une e kam verejtur ku ka krishterim tradicional ka me shume deshtim moral dhe kthehet ne rituale.

    Citim Postuar mė parė nga Gimi3 Lexo Postimin
    mesia4ever kendveshtrimi yt ne lidhje me agjerimin tek pjesetaret e fese islame eshte shume i varfer.
    Une fola edhe nga pervoja ime qe kam per cdo dite eh nese nuk te pelqen ti ke mendimin tim. Mos harro se mbi 90 % e shqiptareve myslimane nuk njohin fene islam sepse nuk kane lexuar kurre Kuranin, pra Librin qe ata e konsiderojne se eshte nga Zoti i tyre. Njoh edhe te tjere myslimane qe jetojne jete te shthurur por agjerojne Ramazanin. 11 muaj pijne alkohol e 1 muaj agjerojne, ku shkon kjo logjike.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mesia4ever : 04-09-2008 mė 11:21

  6. #86
    Self Confidence Maska e Gimi3
    Anėtarėsuar
    24-10-2006
    Vendndodhja
    Atje ku Fati i pėrcjell Guximtarėt !
    Postime
    1,028
    mesia4ever: Ka edhe protestante qe jane tradicionale sidomos ne perendim (nese shndrrohet ne tradite gjithcka behet e rreme) une spo i ul as katoliket e as ortodokset e as nuk po e lartesoj protestantizmin e as protestantet sepse une nuk besoj ne fe une besoj vetem ne ate qe shkruhet ne Bibel. Une e kam verejtur ku ka krishterim tradicional ka me shume deshtim moral dhe kthehet ne rituale.
    Ti nuk beson ne fe por ne Bibel ?!

    Po ne bibel a shkruan qe duhet urrejtur pjesetaret e fese tjeter ?! Pa dyshim qe JO

    Ti nuk je ne gjendje as 1 % te tregohesh i sinqert edhe ta thuash te verteten si dhe nuk je ne gjendje as 1 % tolerant !


    mesia4ever: Une fola edhe nga pervoja ime qe kam per cdo dite eh nese nuk te pelqen ti ke mendimin tim. Mos harro se mbi 90 % e shqiptareve myslimane nuk njohin fene islam sepse nuk kane lexuar kurre Kuranin, pra Librin qe ata e konsiderojne se eshte nga Zoti i tyre. Njoh edhe te tjere myslimane qe jetojne jete te shthurur por agjerojne Ramazanin. 11 muaj pijne alkohol e 1 muaj agjerojne, ku shkon kjo logjike.
    Ne fakt mesia4ever pervoja juaj eshte e gabuar ashtu sic eshte i gabuar edhe mendimi yt sepse sic e the " nga pervoja ime per cdo dite " dmth cdo dite nuk eshte Ramazan te kemi kete parasysh : D

    Keshilla ime per ty mesia4ever : Mbaje Fene tende, te tjeret e mbajne te tyren mos ofendo me qellim qe dikush tjeter mos te ofendoj, thuaje te verteten qofte edhe kur eshte e hidhur, beju mire njerezve nese nuk mund tu besh mire atehere se paku bere me voglen e mundshme d.m.th. MOS I BEN KEQ

    Kaq e kisha me ty.
    Fitorja Vjen Me Durim , Gėzimi Vjen Pas Dėshprimit Dhe Pas Ēdo Veshtirėsie Ka Lehtėsim .

  7. #87
    i/e regjistruar Maska e Daja-GONI
    Anėtarėsuar
    21-03-2006
    Postime
    1,546
    Citim Postuar mė parė nga xemanuel Lexo Postimin
    daja gonin bashk me gimin veq e ka zon ramazani po te me kishin afer 100 sharje mi kishin bo kjo eshte agjerim adekuat me sharje e nervoze
    Nuk kam nevoje une te te shaje "doktorr".Me postimin tend primitiv ke share vet vehten ne 100 e me shume forma.

  8. #88
    i/e regjistruar Maska e Daja-GONI
    Anėtarėsuar
    21-03-2006
    Postime
    1,546
    Citim Postuar mė parė nga zenith Lexo Postimin
    thuji gjyshit tat,qe shqiptari i vertete pi raki me dolli,pin shendet te pare te dyte te trete te katert dhe me radhe.

    ...behet tape,i hip kerrit e mundohet te fluturoj,shkakton ne kete menyre 2-3 aksidente deri sa mberrine ne shtepi,pastaj ka "pune" me gruan dhe femijet te cileve u hy dajak,dhe keshtu vazhdon budallallekun e trete,te katert te peste...

  9. #89
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anėtarėsuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386
    Citim Postuar mė parė nga Gimi3 Lexo Postimin
    Ti nuk beson ne fe por ne Bibel ?!

    Po ne bibel a shkruan qe duhet urrejtur pjesetaret e fese tjeter ?! Pa dyshim qe JO

    Ti nuk je ne gjendje as 1 % te tregohesh i sinqert edhe ta thuash te verteten si dhe nuk je ne gjendje as 1 % tolerant !
    A thash qe e urrej dike? Une jam pro-mysliman, pro-ateist, pro-katolik, pro te gjithe njerezve, por une 'urrej' vetem genjeshtrat, fete e rreme.

    Citim Postuar mė parė nga Gimi3 Lexo Postimin
    Ne fakt mesia4ever pervoja juaj eshte e gabuar ashtu sic eshte i gabuar edhe mendimi yt sepse sic e the " nga pervoja ime per cdo dite " dmth cdo dite nuk eshte Ramazan te kemi kete parasysh
    Jo e gabuar, por ofrova edhe fakte. E pata fjalen ne kohen e Ramazanit. Ne kete muaj cdo dite eshte Ramazan dhe ne fund Bajram.

    Citim Postuar mė parė nga Gimi3 Lexo Postimin
    Keshilla ime per ty mesia4ever : Mbaje Fene tende, te tjeret e mbajne te tyren mos ofendo me qellim qe dikush tjeter mos te ofendoj, thuaje te verteten qofte edhe kur eshte e hidhur, beju mire njerezve nese nuk mund tu besh mire atehere se paku bere me voglen e mundshme d.m.th. MOS I BEN KEQ

    Kaq e kisha me ty.
    Une po e them te verteten, por ajo per ju eshte e hidhur, e ne fakt e verteta duhet te ju beje te lire, e cfare te ju bej une juve qe jeni bere rober te genjeshtres se hidhur.

    Respekt

  10. #90
    God Bless You Maska e _Mersin_
    Anėtarėsuar
    21-05-2008
    Vendndodhja
    ne nota humori
    Postime
    2,593
    "Shoku Mjekesise"

  11. #91
    Besimtar Musliman Maska e strange
    Anėtarėsuar
    31-10-2006
    Postime
    4,278
    Citim Postuar mė parė nga zenith Lexo Postimin
    thuji gjyshit tat,qe shqiptari i vertete pi raki me dolli,pin shendet te pare te dyte te trete te katert dhe me radhe.

    Dhe njė dite edhe ketė pune e bejn .... lexo ketu
    Mėso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

  12. #92
    Besimtar Musliman Maska e Drini_i_Zi
    Anėtarėsuar
    09-09-2008
    Postime
    1,327
    A mund te lexojm dicka me shum per agjerimin e te krishterve , sepse edhe ata duhet te agjerojn, me sa kam un informata edhe pse shumica nuk agjerojn.
    Me intereson si duhet te jet agjerimi i krishterve ?

  13. #93
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anėtarėsuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar mė parė nga zenith Lexo Postimin
    thuji gjyshit tat,qe shqiptari i vertete pi raki me dolli,pin shendet te pare te dyte te trete te katert dhe me radhe.
    zenith ai qe i pi dollite me radhe ashtu asht pjanec e vertet jo shqiptar i vertet.

    e prej pjanecave t'mir nuk ka

    un per vete e konsumoj alkolin po ne masa te lejushme edhe e di qe asht gabim po se lej dot ca me ba lol
    JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

  14. #94
    i/e regjistruar Maska e LaTiNo_LoVeR[x]
    Anėtarėsuar
    25-08-2002
    Vendndodhja
    Gjakova
    Postime
    105
    Citim Postuar mė parė nga derjansi Lexo Postimin
    zenith ai qe i pi dollite me radhe ashtu asht pjanec e vertet jo shqiptar i vertet.

    e prej pjanecave t'mir nuk ka

    un per vete e konsumoj alkolin po ne masa te lejushme edhe e di qe asht gabim po se lej dot ca me ba lol
    @derjansi


    Je shum real ne thenjet e tuaja.


    ALLAHU ta mundesoft ta lesh rakin dhe te behesh rob i devotshem i ALLAHUT.



    Arber B.
    ti thith ajrin e TIJ,dhe nuk i nenshtroshesh ATIJ.

  15. #95
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anėtarėsuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar mė parė nga LaTiNo_LoVeR[x] Lexo Postimin
    @derjansi


    Je shum real ne thenjet e tuaja.


    ALLAHU ta mundesoft ta lesh rakin dhe te behesh rob i devotshem i ALLAHUT.



    Arber B.
    latino lover prej gjakovet lol falemineres per fjalt e mira

    po un sbohena rob i kerkujt.

    pershendetje. e e kalofsh sa ma leht ramazanin.
    JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

  16. #96
    Manchester Maska e -Alda-
    Anėtarėsuar
    13-07-2007
    Vendndodhja
    London
    Postime
    646
    Citim Postuar mė parė nga mesia4ever Lexo Postimin
    Cili eshte agjerimi i drejte?! Agjerimin te cilin e ka predikuar Jezusi apo ate se cfare na meson feja islame?

    Agjerimi ne Islam: vet-krenari dhe torture trupit qe nuk con askund e aq me pak ne afrim me Perendine
    Agjerimi ne Krishterim: Perkulje dhe vetmohim

    Ju uroj debat pa fyerje

    Te jesh besimtar i denjte nuk duhet te tallesh asnjehere me me ate qe ai tjetri mund ta kete te shenjte.
    Je i krishter dhe sipas teje kjo eshte feja qe te shpeton, mund ta bindesh me fakte personit tjeter dhe te tregosh respekte per fene e tij.
    Une vertet besoj tek Jezusi por nuk mund te tallem me nje njeri qe agjeron ne Ramazan sepse nuk dua te kunderten.
    Agjerim ke dhe ne fene e krishter,jo agjerim total por mosngrenjen e disa gjerave.Bibla thote keshtu,Kurani dicka pak me ndryshe,njerzit mundohen qe ti afrohen sa me shume Perendise duke interpretuar ate qe shkruhet aty.
    Edhe pse nuk kam noj interesim te madh per fene islame,mendoj se shumica e njerzve jane me besimtare se ato te fese se krishtere.Thjeshte kane me respekte per Perendine dhe i druhen me shume Atij.
    Feja eshte dicka private e cdokush e praktikon sipas menyres se tij.
    Ne Islam ashtu besojne qe agjerimi te pastron dhe te afron me Perendine,ktu nuk ka asgje te keqe dhe nuk i ben asgje kujt.
    Te nxisesh urrejtje njerfetare eshte dicka e keqe dhe jo e dobishme per shoqerine.
    м'вι вυzė ėѕнтė иנė ρυтнנє, м'вι ѕнριят ėѕнтė иנė νєтмι. נαм вσтα ρα ємėя, кυя ρяαиė мєנє ѕ'נє тι.

  17. #97
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anėtarėsuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Citim Postuar mė parė nga -Alda- Lexo Postimin
    Te jesh besimtar i denjte nuk duhet te tallesh asnjehere me me ate qe ai tjetri mund ta kete te shenjte.
    Je i krishter dhe sipas teje kjo eshte feja qe te shpeton, mund ta bindesh me fakte personit tjeter dhe te tregosh respekte per fene e tij.
    Une vertet besoj tek Jezusi por nuk mund te tallem me nje njeri qe agjeron ne Ramazan sepse nuk dua te kunderten.
    Agjerim ke dhe ne fene e krishter,jo agjerim total por mosngrenjen e disa gjerave.Bibla thote keshtu,Kurani dicka pak me ndryshe,njerzit mundohen qe ti afrohen sa me shume Perendise duke interpretuar ate qe shkruhet aty.
    Edhe pse nuk kam noj interesim te madh per fene islame,mendoj se shumica e njerzve jane me besimtare se ato te fese se krishtere.Thjeshte kane me respekte per Perendine dhe i druhen me shume Atij.
    Feja eshte dicka private e cdokush e praktikon sipas menyres se tij.
    Ne Islam ashtu besojne qe agjerimi te pastron dhe te afron me Perendine,ktu nuk ka asgje te keqe dhe nuk i ben asgje kujt.
    Te nxisesh urrejtje njerfetare eshte dicka e keqe dhe jo e dobishme per shoqerine.

    Pervec asaj e qe e nenvizova me lart qe duhet te jete a gjithcka eshte perfekte ne kete shkrim, hallall.
    Sui generis

  18. #98
    Besimtar Musliman Maska e Drini_i_Zi
    Anėtarėsuar
    09-09-2008
    Postime
    1,327
    Kisha deshir te lexoj dicka per agjerimin e krishter , por asnjeri spo merr guxim te shkruje dicka.

    Deri me tani vetem ket kam gjetur :

    Agjerimi:

    Ėshtė njė ushtrim, qė trupin dhe shpirtin e ripėrtėrijnė pėr t“na sjellur ma afėr Zotit. Me kėtė qėllim ne dėshirojmė qė tė lejojmė nė vetvete qė tė jemi njerėz tė lirė, e jo ndoshta si njerėt tė robėruar. Joeli profet na grishė pėr pendesė: “Qysh tash- ėshtė fjala e Zotit - kthehuni me gjithė zemėr kah unė, me agjėrim, me vaj e dėnesje! Shqyeni zemrat e jo petkat, kthehuni kah Zoti Hyji i juaj, sepse ėshtė i butė e edhe i mėshirshėm, i durueshėm e shumė i dhimbshėm, ndjen keqardhje pėr fatkeqėsi” (Jl 2,12-13).
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Drini_i_Zi : 23-09-2008 mė 08:22

  19. #99
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-10-2006
    Postime
    163
    nga ashtuquajtur "Leter" e Barnabes.

    Zoti ka thene edhe keto fjale: Mos agjeroni me sikurse beni sot, saqe te degjohet deri lart zhurma juaj. Mos valle eshte i tille agjerimi qe deshiroj diten kur njeriu vetmohohet? (krh Is. 58,4-5).
    Zoti tregon qarte cili eshte vullneti i tij duke thene: ja agjerimi qe une deshiroj: zgjidh ēdo zinxhir padrejtesie, thyeji lidhjet e kontratave te fituara me dhune, leri te lire te shtypurit dhe falu atyre ēdo borxh, shfuqizo ēdo detyrim te padrejte.
    Ndaje buken tende me te uriturit dhe kur te shohesh ndokend qe eshte lakuriq, vishe, dhe pranoi ne shtepine tende ata qe jane pa ēati (krh Iz 58,6-10)

    Me simpati: crici_01

Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345

Tema tė Ngjashme

  1. Kisha ėshtė Njė
    Nga Albo nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 14
    Postimi i Fundit: 29-05-2010, 11:25
  2. Agjerimi Dhe Urtesia E Tij
    Nga xhenisi nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 72
    Postimi i Fundit: 12-08-2009, 09:27
  3. Si ta forcojmė besimin !!!!!!
    Nga phyro nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 17-05-2007, 08:58
  4. Urtesia e Agjerimit te Ramazanit!
    Nga Klevis2000 nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 15
    Postimi i Fundit: 17-11-2004, 13:36
  5. Agjerimi per Kreshmet
    Nga Seminarist nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 18-03-2003, 09:33

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •