Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 31
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e evalt
    Anëtarësuar
    12-09-2007
    Vendndodhja
    Italia
    Postime
    249

    Këshilla për Rapidshare

    Jam nje nga shume utent ne kete bote qe e ka perdorur dhe e perdor rapidshare.
    E kam fjalen vetem per te abonuarit!!!!
    Po u jap disa keshilla per abonimet:
    abonimet per 1 muaj ju kushtojne rreth 7 euro keni mundesine te shkarkoni 25GB material (te ndryshem) çdo jave per 1 muaj pra 25x4= 100 GB total ne muaj. mos mendoni se jane shume 100GB file, edhe pse e paguani 1 muaj jeni gjithmon te limituar ,pra nuk mund ta kaloni kufirin e 100 GB.

    Kete abonim nuk u a keshilloj!!!!.

    U keshilloj te beni abonim vetem nga tre muaj e siper , do tu kushtoj rreth 16 euro (per tre muaj) por ne kete rast rapidshare u le te lire mund te shkarkoni pa kufi , nuk ka limit.
    U bllokohet vetem kur u skadon abonamenti.

    Keshilla e fundit rinovoni gjithmone te njejtin account sepse ne kete menyre do te jeni me te privilegjuar , fitoni pike dhe bonus kohe per te shkarkuar me shume.

    GOOD DOWNLOAD WITH RAPIDSHARE.

  2. #2
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anëtarësuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Një këshillë tjetër për të abonuarit:

    Ngarkoni fajla në RS (diçka warez për shembull, set me foto, nje film, dicka qe te ngjall interes) dhe linqet postojini nëpër forume warez. Sa më shumë që të shkarkohen aq më shumë pikë fitoni, me 10 mijë pikë merrni një muaj shtesë falas. Në këtë mënyrë kam fituar 2 muaj.
    Life's too short to remove USB safely.

  3. #3
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Me sa lexova keto jane gjithe informacione ose keshilla si te duani quajeni, per ata qe kane Premium Acount ne Rapidshare.

    Gjithsesi flm.
    Sui generis

  4. #4
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anëtarësuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Citim Postuar më parë nga RaPSouL Lexo Postimin
    Me sa lexova keto jane gjithe informacione ose keshilla si te duani quajeni, per ata qe kane Premium Acount ne Rapidshare.

    Gjithsesi flm.
    Për ata që shkarkojnë falas ka vetëm një këshillë: mos humbni kohën me disa lloj programesh që dalin nëpër faqe warez, gjoja se thyejnë RS dhe (gjasme) ju lejojnë të shkarkoni njësoj sikur të ishit me abonim. E pakta që mund të merrni janë një tufë me viruse të instaluar në PC pa dijeni tuaj.

    Më mir blejeni, ia vlen.
    Life's too short to remove USB safely.

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-09-2008
    Postime
    6
    Ne rastin se nuk keni mundesi te paguani, me e pakta eshte te merrni nje program te tipit:

    JDownload
    http://jdownloader.org/news

    Eshte nje program qe bazohet ne Java, nuk ben asnje "puc", nuk ka viruse. Eshte i licensuar e ben te mundur vetem "pertesen" e te venit te gjitha linkeve njera pas tjetres

    Te pakten me kete i vendosni te gjitha filet qe doni e programi i ben automatikisht shkarkimet. Pranon RS dhe Megaupload!

  6. #6
    Ju jap une nje keshille. Mos harxhoni leke per rapidshare por futuni neper forume warez edhe do ju kerkojne te beni nja 3 ose 4 postime per ta dhe perfitoni RS falas. Nje te marre accounti futi nje file 5mb ne account dhe me programin RS load shtoni RS points sa te doni per ta shtyre accountin me muaj te tere.

  7. #7
    $ Qeveri Më Vete $
    Anëtarësuar
    02-02-2005
    Postime
    62
    une ke rapidshare e kam per nje vit mire me ka ec lume ecen shkarkimi

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    24-10-2005
    Postime
    35
    Lajme te keqija nga RS!!
    Shkarkimi eshte tashme me limit 80Gb ne muaj.
    Po mendoj te kaloj ne Megaupload.

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e sarandioti_
    Anëtarësuar
    25-04-2006
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    131
    Citim Postuar më parë nga Rev12 Lexo Postimin
    Ju jap une nje keshille. Mos harxhoni leke per rapidshare por futuni neper forume warez edhe do ju kerkojne te beni nja 3 ose 4 postime per ta dhe perfitoni RS falas. Nje te marre accounti futi nje file 5mb ne account dhe me programin RS load shtoni RS points sa te doni per ta shtyre accountin me muaj te tere.
    A mund ta dime cilat quhen forumet warez?
    Perderisa nuk kam atë që dua, do të dua atë që kam.

  10. #10
    Forum warez jane forumet te cilat programet dhe filmat dhe cdo gje qe blihet me lek e gjen falas te crack-uar ose te vjedhur ose ku di une.

    Rapid Share rrezikon te iki per lesh.

    Rapidshare ka shtuar dy opsione te reja per ata qe kane accounte Premium.
    1- Ka shtuar nje opsion i cili e ben pothuaj te pamundur nderrimin e te dhenave te rs pasi ka vene nje tip kodi te sigurte i cili mund te aktivizohet dhe caktivizohet vetem nga ai qe e ka blere.Dhe kur kerkon ti ndryshosh te kerkon kete kodin me duket

    2-Nqs nje acc eshte duke shkarkuar nje file dhe kete Premium account e ka edhe nje njeri tjeter i cili po shkarkon ne te njejten kohe dmth dy file nga ip te ndryshme atehere Accounti bllokohet pergjithmone dhe nuk mund te hapet me.
    Imagjinoni ata qe kane ip dinamike qe i nderrohen dy shifrat e fundit te IP sa here qe ndizet dhe fiket Routeri.Ptu ptu se do na fikin deren po e mbajten dhe per shume kete opsionin e dyte.
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e evalt
    Anëtarësuar
    12-09-2007
    Vendndodhja
    Italia
    Postime
    249
    Citim Postuar më parë nga Jack Watson Lexo Postimin
    Për ata që shkarkojnë falas ka vetëm një këshillë: mos humbni kohën me disa lloj programesh që dalin nëpër faqe warez, gjoja se thyejnë RS dhe (gjasme) ju lejojnë të shkarkoni njësoj sikur të ishit me abonim. E pakta që mund të merrni janë një tufë me viruse të instaluar në PC pa dijeni tuaj.

    Më mir blejeni, ia vlen.

  12. #12
    Kush ka nevoje per rapidshare te dergoje nje pm por kuptohet kundrejt ndonje shperblimi te vogel.

  13. #13
    Citim Postuar më parë nga Rev12 Lexo Postimin
    Kush ka nevoje per rapidshare te dergoje nje pm por kuptohet kundrejt ndonje shperblimi te vogel.
    Ik re pall boj cicin...doke dhe shperblim te vogel.

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e Glend
    Anëtarësuar
    10-12-2006
    Postime
    139
    Citim Postuar më parë nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
    Forum warez jane forumet te cilat programet dhe filmat dhe cdo gje qe blihet me lek e gjen falas te crack-uar ose te vjedhur ose ku di une.

    Rapid Share rrezikon te iki per lesh.

    Rapidshare ka shtuar dy opsione te reja per ata qe kane accounte Premium.
    1- Ka shtuar nje opsion i cili e ben pothuaj te pamundur nderrimin e te dhenave te rs pasi ka vene nje tip kodi te sigurte i cili mund te aktivizohet dhe caktivizohet vetem nga ai qe e ka blere.Dhe kur kerkon ti ndryshosh te kerkon kete kodin me duket

    2-Nqs nje acc eshte duke shkarkuar nje file dhe kete Premium account e ka edhe nje njeri tjeter i cili po shkarkon ne te njejten kohe dmth dy file nga ip te ndryshme atehere Accounti bllokohet pergjithmone dhe nuk mund te hapet me.
    Imagjinoni ata qe kane ip dinamike qe i nderrohen dy shifrat e fundit te IP sa here qe ndizet dhe fiket Routeri.Ptu ptu se do na fikin deren po e mbajten dhe per shume kete opsionin e dyte.
    1. Opsioni i pare eshte per siguri ndaj phishing. Ai eshte nje hap shume i mire se nuk mund te te vjedhin accountin. Siguri = Besueshmeri = Me shume njerez

    2. S'eshte e vertet, Rapidshare kontrollon nga cfare vendi vjen IP-ja, une kam shkarkuar nga 3-4 kompjutera njekohesisht me IP te ndryshme, dhe nuk e bllokojne. Bllokimi nodh ne raste kur ka download masive nga SHUME IP, jo vete 4-5.
    School is practice, practice makes perfect, but nobody's perfect so why practice?

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e Aldi1
    Anëtarësuar
    30-09-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    401

    Bjeri qylit........

    Deri tashti une shkarkoj nga rapidshare pe lek fare, thjesht pres deri sa te kaloje koha e limituar per "qylaxhinjte" dhe vazhdoje punen me filma lojra per ne rrjet softe e c'far te me duhet.........
    Aldi Shuli

  16. #16
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-10-2008
    Postime
    76
    Citim Postuar më parë nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
    Forum warez jane forumet te cilat programet dhe filmat dhe cdo gje qe blihet me lek e gjen falas te crack-uar ose te vjedhur ose ku di une.

    Rapid Share rrezikon te iki per lesh.

    Rapidshare ka shtuar dy opsione te reja per ata qe kane accounte Premium.
    1- Ka shtuar nje opsion i cili e ben pothuaj te pamundur nderrimin e te dhenave te rs pasi ka vene nje tip kodi te sigurte i cili mund te aktivizohet dhe caktivizohet vetem nga ai qe e ka blere.Dhe kur kerkon ti ndryshosh te kerkon kete kodin me duket

    2-Nqs nje acc eshte duke shkarkuar nje file dhe kete Premium account e ka edhe nje njeri tjeter i cili po shkarkon ne te njejten kohe dmth dy file nga ip te ndryshme atehere Accounti bllokohet pergjithmone dhe nuk mund te hapet me.
    Imagjinoni ata qe kane ip dinamike qe i nderrohen dy shifrat e fundit te IP sa here qe ndizet dhe fiket Routeri.Ptu ptu se do na fikin deren po e mbajten dhe per shume kete opsionin e dyte.
    kjo qe te djeg accountin eshte e sigurt se e bleu nje shok per 6 muaj dhe ja mbyllen per 1 muaj ngaqe shkarkonim me ip nga shtete te ndryshme...

    une e kam gjet zgjidhjen me nje program qe quhet FreeRapid-0.81 ky ben thjesht shkarkimin free .. e provon nje link cdo 3-5-15 minuta deri sa ta gjen te lire per tu shkarkuar ..jam shume i kenaqur me kete se i fus linket ne resht epunon vet ai....

  17. #17
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-03-2009
    Postime
    1
    mund te me ndihmoni me nje peremiu account.....ose me tregoni si mund te hap nje premiumaccount ne rapid share.......................???

  18. #18
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anëtarësuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Citim Postuar më parë nga endri007 Lexo Postimin
    mund te me ndihmoni me nje peremiu account.....ose me tregoni si mund te hap nje premiumaccount ne rapid share.......................???
    Nqs ke kartë krediti mund të të ndihmojmë.
    Life's too short to remove USB safely.

  19. #19
    T'majt e jotja. Maska e Reiart
    Anëtarësuar
    28-04-2002
    Vendndodhja
    Atje ku arrin tymi i SHARRES
    Postime
    621
    Citim Postuar më parë nga Aldi1 Lexo Postimin
    Deri tashti une shkarkoj nga rapidshare pe lek fare, thjesht pres deri sa te kaloje koha e limituar per "qylaxhinjte" dhe vazhdoje punen me filma lojra per ne rrjet softe e c'far te me duhet.........
    Ke shume te drejte cuno! Eshte nje cike bezdisese te presesh rradhen por ne fund ja vlen se shkarkon pa leke. Mire e the QYL.
    Injoranti eshte......
    Injorant nuk eshte ai qe nuk di, por ai qe nuk meson!

  20. #20
    Pa pagese shkarkohet keshtu:

    e shkarkon p/sh. linkun e pare te ndonje filmi, pastaj nese hyn qe ta shkarkosh linkun e dyte, normalisht qe do te bllokohesh ose do te kesh te drejte qe te download ish pas 24 ose 48 oresh.
    Ne kete moment duhet te diskonektohesh prej internetit e pas 5 sekondash perseri konektohu dhe shkarko linkun e dyte lirisht pa pengese. Pastaj prap disconect .... conect... shkarko .... e keshtu deri ne infinit.
    Mos i harxhoni leket kot.
    Suksese!:
    Ndryshuar për herë të fundit nga Explorer : 03-04-2009 më 18:06

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Këshilla Estetike/Në kushte shtëpiake
    Nga Mina në forumin Bukuri dhe estetikë
    Përgjigje: 225
    Postimi i Fundit: 05-02-2015, 13:50
  2. Këshilla dhe udhëzime rreth provimeve shkollore
    Nga titi-a në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 28-12-2008, 09:44

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •