Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 10 prej 10
 1. #1
  kuku Maska e brooklyn2007
  Antarsuar
  18-08-2007
  Postime
  3,528
  Faleminderit
  1
  9 falenderime n 9 postime

  Thumbs up Nju Jork, nj shqiptare n jurin e American Idol

  NJU JORK- E kandiduara pr fitimin e mimit Grammy, kngtarja, kompozitorja dhe autore e teksteve t kngve Kara DioGuardi e cila pak kohe m par dha edhe nj intervist ekskluzive pr Gazeta Shqiptare, e bija e ish-kongresmenit me origjin shqiptare Jospeh J. DioGuardi do t jet krah panelit t juris si Simon Cowell, Paula Abdul dhe Randy Jackson, n edicionin e tet t spektaklit m t famshm n Shtetet e Bashkuara t Ameriks "American Idol".

  Premiera pritet t filloj n Janar 2009 dhe do t ket eskluzivitetin e kanalit m t madh televiziv amerikan Fox News. Lajmi u b i ditur nga udhheqsi dhe producenti i njohur i ktij spektakli Simon Cowell.

  Presidenti i ktij spektakli" American Idol" tha se pr shtat edicionet e kaluara Paula Abdul qndroi me eksperiencn e saj, si e vetmja femr n panelin e gjykimit n t gjitha edicionet e American Idol.
  Me Kara DioGuardi n krah t saj, Paula i ka "shpatullat e ngrohta" qe t bj edhe m shum n kt spektakl" theksoi Simon Coell n konferencn e shtypit kur konfirmoi se Kara DioGuardi do t jet n panelin e juris n sesionin e tet t American Idol.

  Kara DioGuardi si autore kngsh sht dalluar edhe n mesin e yjeve e njohura t muziks: Kelly Clarkson, Christina Aguilera, Gen Stefani, Celine Dion, Faith Hill, Carrie Underood and Pink.
  Shqiptaro-amerikanja ka marr mimin si kompozitorja m e mir e vitit n muzikn Pop.

  (s.g/NEWS24/Balkanweb)
  ABCDDhEFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 grma)

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  243 falenderime n 198 postime
  Interesant ky lajmi.Hera e pare qe degjoj per kete femer.Cfare emri qe i kane vene!Se mendoja se mund ta perdornin dhe shqiptaret kete emer.

 3. #3
  Perjashtuar Maska e landi45
  Antarsuar
  10-04-2008
  Postime
  1,776
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  interesante

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Zuchero
  Antarsuar
  09-02-2004
  Vendndodhja
  Delray Beach, Florida
  Mosha
  46
  Postime
  29
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga dea_07 Lexo Postimin
  Interesant ky lajmi.Hera e pare qe degjoj per kete femer.Cfare emri qe i kane vene!Se mendoja se mund ta perdornin dhe shqiptaret kete emer.
  Emri i saj shpjegohet me faktin qe eshte me prejardhje Arbereshe.
  Be careful about reading health books. You may die of a misprint.
  --Mark Twain--

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  243 falenderime n 198 postime
  Citim Postuar m par nga Zuchero Lexo Postimin
  Emri i saj shpjegohet me faktin qe eshte me prejardhje Arbereshe.
  Vertet? Arbereshet e perdorin me k apo c se ne Shqiperi nje emer i tille nuk ekziston dhe kam frike se ta marrin per keq po t'ja vesh femijes.

 6. #6
  Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
  Antarsuar
  29-05-2004
  Postime
  2,308
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Para sa brezash na qenka kjo shqipetare? Sec kam nje pershtypje qe me afer kane shumica majmunin se kjo te qenit shqiptare.
  Kam vetem nje limit: qiellin!

 7. #7
  ciao belli !!! Maska e donna76
  Antarsuar
  30-08-2005
  Mosha
  42
  Postime
  1,496
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 4 postime
  Ptuu t'ma besh nqs kjo din nje fjal shqip.
  ca beni kot llam llam vdiqet cik qe gjithe bota te ket prejardhjen shqiptare, po behemi dhe ne me keq se greket, megalloman
  "Mi dissero che per farla innamorare dovevo farla ridere. Ma ogni volta che ride, m'innamoro io."

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime
  Citim Postuar m par nga donna76 Lexo Postimin
  Ptuu t'ma besh nqs kjo din nje fjal shqip.
  ca beni kot llam llam vdiqet cik qe gjithe bota te ket prejardhjen shqiptare, po behemi dhe ne me keq se greket, megalloman
  moj bella topolona,...lol

  po pse beni kshu,

  ajo eshte shqiptare me zemer, i jati o arberesh e jema cifute,

  nese katnaret e shqiptrise behen greke, jevgj, rome etj per perfitim, ishin arbereshet e italise qe e rilinden shqiptarizmin.

  kshu qe kjo goc, o shqiptare dhe familja e saj ka bere dhe ben shume per shqiprine.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 9. #9
  ciao belli !!! Maska e donna76
  Antarsuar
  30-08-2005
  Mosha
  42
  Postime
  1,496
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 4 postime
  po mire xhuxhu shko thoji njehere "c'kemi? do te pergjigjet gje? ama ashtu me prejardhje te gjithe nga eva e adami jemi neve .


  te kuptohemi s'e kam inatin me ate, po me keta qe bejne titulla sensazionale, ekzagjerejshen gjithmone keta gazetaret.
  "Mi dissero che per farla innamorare dovevo farla ridere. Ma ogni volta che ride, m'innamoro io."

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime
  Citim Postuar m par nga donna76 Lexo Postimin
  po mire xhuxhu shko thoji njehere "c'kemi? do te pergjigjet gje? ama ashtu me prejardhje te gjithe nga eva e adami jemi neve .


  te kuptohemi s'e kam inatin me ate, po me keta qe bejne titulla sensazionale, ekzagjerejshen gjithmone keta gazetaret.
  Topolona,

  e di si do me pergjigjet

  tasqebap me topo demi

  lol

  edeh njehere, i jati dhe e jema e saj jane nder veprimtaret me aktive per ceshtjen shqiptare ne amerike dhe bote. keshtu qe edhe e bija s'ka si te mos mbruhet me shqiptarizem.

  ne algjeber ka nje teoreme qe quhet teorema e dy policve. nese ti ndodhesh ndermjet 2 policve ti do shkosh ku te cojne ata.

  kta matematicient e forumit muind te na shpjegojne me mire ,...lol
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-11-2016, 08:56
 2. Sul Hotla (1875-1947), Nj Jet Pr Shqiprin
  Nga strong_07 n forumin Shqipe nga Maqedonia
  Prgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 31-10-2015, 17:28
 3. Theofan Stilian Noli: Jeta dhe veprat e tij
  Nga ILovePejaa n forumin Elita kombtare
  Prgjigje: 81
  Postimi i Fundit: 21-07-2015, 13:25
 4. Kristo Frashri: Dilema pr Himarn
  Nga Qafir Arnaut n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 28-02-2006, 12:56
 5. Brukseli: Zgjedhjet e 2005, shansi juaj i fundit
  Nga Brari n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 32
  Postimi i Fundit: 12-04-2005, 14:53

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •