Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 26
 1. #1
  Moderator Maska e Pratolini
  Anėtarėsuar
  10-01-2007
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  724
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 herė nė 1 postim

  Imagjinata jote

  Nese do te ishit brenda nje dhome ne te cilen keni vetem keto sende :
  leter
  gershere
  fill
  syze

  Cfare do mund te krijonit me to ?
  Pres pergjigjet tuaja qe jam i bindur do jene interesante

 2. #2
  me 40 hajdutė Maska e alibaba
  Anėtarėsuar
  12-12-2005
  Vendndodhja
  Ne shpellen e pirateve
  Mosha
  31
  Postime
  5,654
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Bunker.........................

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime
  balone tauke.

  syzet do i mbaja kot per qef se nuk do me hynin ne pune per balonen.

 4. #4
  Hands up! Maska e Jack Watson
  Anėtarėsuar
  30-04-2007
  Vendndodhja
  Tiron'
  Postime
  4,577
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Nqs do ishin syze optike, ndoshta do bėja naj gjo si punė dylbije, pėr tė pa nga dritarja e dhomės, pėr tė largu vetminė, meqénse jam i mbyllur aty.
  Life's too short to remove USB safely.

 5. #5
  don't bother me Maska e Apollyon
  Anėtarėsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,641
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  leter
  gershere
  fill
  syze
  Do prisja nje cike gishtin me gershere, edhe me gjakun qe do dilte do shkruaja NDIHME/HELP/AIUTO/VAFFANCULO/MERDONE/etj etj...

  Nese asnjeri nuk lexonte parullat, do merrja syzet edhe kur te binte dielli ne dritare do mundohesha ti terhiqja vemendjen ndonje rrote qe kalonte andej rastesisht.

  Nese nuk funksionon asnjera nga kto, do merrja fillin edhe do mundohesha te varja veten (por e dime qe eshte e pamundur sepse do keputej) Po thjeshte sa per ti dhene forca vetes.

  Gjithsesi perseri me gershere do kisha ber ndonje gje te frikshme.
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 6. #6
  i ē'regjistruar...
  Anėtarėsuar
  07-04-2006
  Postime
  736
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga Pratolini Lexo Postimin
  Nese do te ishit brenda nje dhome ne te cilen keni vetem keto sende :
  leter
  gershere
  fill
  syze

  Cfare do mund te krijonit me to ?
  Pres pergjigjet tuaja qe jam i bindur do jene interesante
  1.me ndihmen e gershereve do ta prisja letren ne copat dhe format e duhura.
  2.me ndihmen e fillit do ti qepja copat per ti dhene letrave formen e njeriut (mbase formen time kur rri ulur).
  3.do ti vendosja syzet atij mikut prej letre dhe do filloja tja tregoj historine time, pasi qe ai automatikisht eshte degjues perfekt.
  ......
  4. pas perafersisht 3 dite do ja hiqja syzet dhe me ndihmen e ndonje rreze dielli do ja veja flaken.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e BaBa
  Anėtarėsuar
  12-03-2006
  Vendndodhja
  Facebook.com/BabaAlbanian
  Mosha
  33
  Postime
  4,064
  Faleminderit
  59
  23 falenderime nė 21 postime
  Citim Postuar mė parė nga Pratolini Lexo Postimin
  Nese do te ishit brenda nje dhome ne te cilen keni vetem keto sende :
  leter
  gershere
  fill
  syze

  Cfare do mund te krijonit me to ?
  Pres pergjigjet tuaja qe jam i bindur do jene interesante


  me siguri nai pallat. LOOL


  PS: po dhoma ka dhe dere , mund dhe te dalesh
  Dhe kau i mirė po s'e ngacmove, s'tėrheq nė brazdė.

 8. #8
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  01-08-2007
  Vendndodhja
  beyond the road... I lie in wait...
  Postime
  469
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Pratolini Lexo Postimin
  Nese do te ishit brenda nje dhome ne te cilen keni vetem keto sende :
  leter
  gershere
  fill
  syze

  Cfare do mund te krijonit me to ?
  Pres pergjigjet tuaja qe jam i bindur do jene interesante

  ide interesante por skenar i varfer. mungojne detajet... mungon dilema... sic e kane permendur, dhoma mund te kete edhe dere, e dera mund te jete e hapur, kshtu qe s'ka dileme sepse s'rri njeri aty te shtyp trute por hap deren e iken ne shpi te vete, (necessity is the mother of inventions)

  Specifiko dhomen... siperfaqen, lartesine, dyer dritare... ndertimin e murit (nqs eshte tulle e ne kat te 2 atehere heq tullat me gershere e del). Specifiko dritaren, gjeografine e vendit... (ku ndodhet dhoma, ne mal, ne qytet, ne det, etj etj) nga sheh dritarja... (mund te ndertosh kalendar si puna e atij robit tek konti i monte kristos)... specifiko fillin, gjatesine, trashesine... perberjen (nje fill mendafshi ehste me i forte se nje pambuku)... specifiko letren... sa leter ke ne dispozicion... (po te kesh aq gazeta sa duhen, mund ti dredhesh e ti besh gershete e ti besh litar e te varesh nga kati i 10 me to)... specifiko syzet, dielli, miopi?
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga artful dodger : 18-08-2008 mė 17:14

 9. #9
  i ē'regjistruar...
  Anėtarėsuar
  07-04-2006
  Postime
  736
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Ne pyetjen e Pratolinit, mendoj se nuk eshte ideja e ikjes nga dhoma.
  Mendoj qe ketu parashtrohet ideja e krijimit.
  Te jane dhene 4 elemente dhe nese je i interesuar mendo dhe krijo dicka, futi ne pune diqysh, gjejau strukturen ku qe te katra do te ndjeheshin te nevojshme dhe te lumtura qe jane aty...
  - nese nuk di/do te krijosh Pratolini e ka lene te hapur mundesine qe te mos jesh fare ne dhome e lere me deren qe askush nuk e ka mbylle, dil nga aty.

 10. #10
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  01-08-2007
  Vendndodhja
  beyond the road... I lie in wait...
  Postime
  469
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  o njeri, ne realitet ti do te jesh ne nje situate konkrete. ne nje dhome me mure e tavan konkret, e 4 sende konkrete... edhe me to do krijosh dicka. dhoma e 4 sendet, ashtu sic paraqiten ktu jane abstrakte. a kupto ti robo? psh une mund te them, me gersheret prej floriri une do dal prej dhomes e do blej nje mercedez, sepse perderisa ai se ka specifikuar se ca materiali jane gersheret, atehere mundesite jane infinitive.

 11. #11
  Moderator Maska e Pratolini
  Anėtarėsuar
  10-01-2007
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  724
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 herė nė 1 postim
  Dodger pse mi mgaterron cunat dhe gocat ore aman

  Mjafton te japesh nje ide tenden prej infinit te tillave

 12. #12
  i ē'regjistruar...
  Anėtarėsuar
  07-04-2006
  Postime
  736
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  op artful, u kuptuam. me fal per keqkuptimin qe ke ne mes realitetit dhe imagjinates, gjersa vet ideja e kater sendeve si pike kyqe e ka imagjinaten e jo realitetin.
  por...... me vet idene e gershereve nga floriri ma dhe edhe mua nje ide tjeter per imagjinaten time ku ne cast i bera qe te katra objektet nga floriri............dhe....ah cka kam krijuar tani se.....
  respekt robo.

 13. #13
  me 40 hajdutė Maska e alibaba
  Anėtarėsuar
  12-12-2005
  Vendndodhja
  Ne shpellen e pirateve
  Mosha
  31
  Postime
  5,654
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  2.me ndihmen e fillit do ti qepja copat per ti dhene letrave formen e njeriut (mbase formen time kur rri ulur).
  Ski gjylpanė

 14. #14
  i ē'regjistruar...
  Anėtarėsuar
  07-04-2006
  Postime
  736
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  alibabe
  trusja edhe ti pak imagjinate e kepe letren pa gjylpane.

 15. #15
  The World Is Yours Maska e J@mes
  Anėtarėsuar
  27-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė
  Mosha
  38
  Postime
  1,969
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  leter
  gershere
  fill
  syze
  Me gersheret do prisja aq leter sa per te krijuar dy kausha, te cilet do i lidhja me fill, duke krijuar ne kete menyre nje aparat foles/degjues qe do me sherbente te lidhesha me boten jashte dhomes kur te merzitesha. Natyrisht qe syzet(nese do ishin miopi) do me hynin ne pune per te dalluar ndonje vrime te vogel per te kaluar fillin ne boten e jashtme. Nese do lindte nevoja gersheret do me hynin serisht ne pune per te zmadhuar vrimen/at.
  »« ¤ »«Ź£ŠŲ®ĀŠŲ»« ¤ »«

 16. #16
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  24-03-2008
  Vendndodhja
  'Itlodeum' world
  Postime
  694
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga Pratolini Lexo Postimin
  Nese do te ishit brenda nje dhome ne te cilen keni vetem keto sende :
  leter
  gershere
  fill
  syze

  Cfare do mund te krijonit me to ?
  Pres pergjigjet tuaja qe jam i bindur do jene interesante
  Nese do te isha ne nje dhome, e vetme, do merrja letren, do prisja me gershere nje forme goje duke buzeqeshur, si dhe dy syte, dhe me majen e gersheres do krijoja nje forme ovale (dmth fytyren). Syzet do i perdorja po te kisha nevoje per to. Ne te kundert do i lija ne tavoline. Me pas, do merrja fillin (supozoj se eshte spango) do t'a lidhja ke dritarja dhe do zhdukesha nga dhoma

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e extreme
  Anėtarėsuar
  29-04-2005
  Postime
  1,281
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  imagjinoni sikur te mos mund te imagjinonit .
  We are all Aliens

 18. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-03-2008
  Postime
  228
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Hic e do i mbaja kot. Qelloj ndojher ashtu po sme vete menja tmerrem me ato. Preferoj me mire te fshij tapetin.

 19. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-01-2004
  Vendndodhja
  diku
  Mosha
  38
  Postime
  1,558
  Faleminderit
  17
  24 falenderime nė 19 postime
  Citim Postuar mė parė nga Pratolini Lexo Postimin
  Nese do te ishit brenda nje dhome ne te cilen keni vetem keto sende :
  leter
  gershere
  fill
  syze

  Cfare do mund te krijonit me to ?
  Pres pergjigjet tuaja qe jam i bindur do jene interesante
  sali berishen me syze

 20. #20
  Moderator Maska e Pratolini
  Anėtarėsuar
  10-01-2007
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  724
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga maratonomak Lexo Postimin
  sali berishen me syze
  hahahaha
  Kesaj i them imagjinate une

  Sec me erdhi nje ide se si mund ta ve ne perdorim edhe fillin ne kete rast...

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Abdilbari Banush Zenuni: Imagjinata dhe shpresa
  Nga Abdilbari nė forumin Arti shqiptar
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 13-04-2007, 07:59
 2. Imagjinata Apo Dituria ?!?
  Nga Gimi3 nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 19-02-2007, 19:32
 3. Imagjinata
  Nga Nuska nė forumin Votime dhe sondazhe
  Pėrgjigje: 28
  Postimi i Fundit: 27-04-2006, 08:55
 4. Ekzistenca e Zotit
  Nga Klevis2000 nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 32
  Postimi i Fundit: 23-03-2006, 13:56
 5. Prezantimi i pergjitheshem i fese Islame.
  Nga INDRITI nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 24
  Postimi i Fundit: 12-05-2005, 06:27

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •