Close
Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 158
 1. #21
  Unquestionable! Maska e Cupke_pe_Korce
  Antarsuar
  24-06-2002
  Postime
  1,602
  Faleminderit
  0
  15 falenderime n 15 postime
  Citim Postuar m par nga Di68
  Edhe nje verejtje kisha, ju mos shihni si i mbajne jevgjit thonjte, te gjata shume e me lara, shihni dhe te bukuren, nje french i lezetshem vetem bukuri i sjell duarve.
  te ve nje hudher une se mos me marrin thonjte mesysh

  E vertete, french manicure eshte shume i lezecem ne thonjte jo shume te gjate. Te tjerat ti sjellin zorret ke goja, sidomos ato me "xhevahire" qe shkelqejne.
  Summertime, and the livin' is easy...

 2. #22
  |Live Your Life| Maska e Zzanushjaa
  Antarsuar
  20-08-2003
  Postime
  83
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga BRADYKININ
  Zzanushja, shume te bukura i ke gishtat (fotoja 7, # 1). Me pelqejne vajzat qe e mirembajne vetveten dhe tregojne kujdes per thonjte. Por kujdes nuk eshte te mbash thonjte e gjate ose t'i vendosesh fallco. Personalisht jam kundra sepse c'i japin nje shpifesire duarve ato....dhe ai zhuli qe mblidhet nen thonj....aman aman...s'ka gje me te ndyre. Apo kur keputen....E pastaj ato modelet lajla lule si te jevgjiteve qe thone "hello, I am here". E mos flasim per lehtesine e kryerjes se veprimeve ditore.
  Une per vete kam qef ti pres thonjte normal dhe t'i mbaj duart te zbutura me krem.
  Aty nuk jane duart e mia...nga interneti i kam marr...edhe mua me pelqejne natyral te jene e ne ndonje rast kisha pas deshir ti vendos.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  ♥♥♥♥♥♥

 3. #23
  ♥Nice♥ Maska e cool
  Antarsuar
  25-05-2005
  Vendndodhja
  Ne Ajer
  Postime
  73
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  shume bukur thonjet natyral.
  ~Proud to be Albanian~

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e baby dream
  Antarsuar
  04-02-2006
  Vendndodhja
  Tirane,Albania
  Postime
  126
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  thonjte i kam shume te bukur edhe te forte me vjen keq qe nuk kam nje foto tjua tregoja
  ESHTE E PAMUNDUR TE LEPISH BERRYLIN

 5. #25
  ♥Nice♥ Maska e cool
  Antarsuar
  25-05-2005
  Vendndodhja
  Ne Ajer
  Postime
  73
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ke mundesi ta krijosh nje foto me kamere te kompjuterit...
  ~Proud to be Albanian~

 6. #26
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  26-04-2006
  Vendndodhja
  Prishtine
  Postime
  397
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Thonjet i mbaj gjithmon te gjate qe nga gjimnazi,ngjyra qe e kam qef shume eshte e zeza po nuk i beje shpesh ashtu se thonjet po damtohen,i mbaj me shume french,me dizajne i kam bere vetem nje here dhe nuk mu duken komod ndoshta pse nuk jam mesuar
  Ne se njerezit flasin keq per mua: Ta dinin c'kam thene une per ata: Do te flisnin edhe me keq.---JM

 7. #27
  Jam Tea :) Maska e My_Soul
  Antarsuar
  07-02-2004
  Vendndodhja
  Diku...
  Postime
  464
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Une isha te premten per pedicure and manicure. Ai pedicure ja vlen me shume per kenaqesine qe ndjen, lol. Apo nuk rastisa ne chair me massage dhe vjetnamezja punonte ngadale per qejf te vet se nuk kishte shume njerez.
  HAKUNA MATATA

 8. #28
  femmedecarriere Maska e Visage
  Antarsuar
  27-04-2006
  Vendndodhja
  LarG ... aty ke veriu i veriut
  Postime
  590
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ahhhhhhhhhhhh thonjte merak i kam me te vertete. Thonjte i kam pas gjithmone te gjata prej shume vitesh. I urrej thonjte fallco, i her i kam provu dhe s'du me vene here tjeter. Thonjte e mi i mbaj shume te gjate, dhe jo te prera katrore sic jane keto thonjte me lart, por i kam prerje te rrumbullaket, dhe pa design, thjesht nail polish. Love my nails dhe behem upset kur me thyhen.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Visage : 12-06-2006 m 13:47

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e Renegata
  Antarsuar
  05-01-2006
  Vendndodhja
  perbri me ke
  Postime
  296
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Cu paskeni punu thonjve mi gra.Per korniz i keni bo.

  une per veten e ime,kur fillova mos ti lyej me thonjte ath mu rregullun.nuk me rine te verdh,efekt i manikyrit ky,dhe nuk me ikin me shtresa shtresa.i mbaj pak te gjate dhe ne forem pak katrore.

 10. #30
  Perjashtuar
  Antarsuar
  08-11-2002
  Postime
  1,509
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Me perpara si mbaja dot, tani si ndaloj dot se rriten shume shpejt.
  Isha ne spital njehere dhe donin te me vinin nje O2 sensor, me zgjoi infermjerja nga gjumi se po mundohesha te hiqte thoin se kujtoi se ishte fallco. Shyqyr qe isha ne spital thuaj se budallacka e dreqit ma hoqin thoin per nje cike.

 11. #31
  Jam Tea :) Maska e My_Soul
  Antarsuar
  07-02-2004
  Vendndodhja
  Diku...
  Postime
  464
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Thone qe menyra me e mire per te patur te bute lekuren e kembeve eshte qe ne darke pas atyre qe tha kuqja me siper dhe pas lyerjes me krem te vishni nje pale corape te lara, lol te buta dhe qe vine ere te mire dhe te flini gjithe naten me to.
  HAKUNA MATATA

 12. #32
  ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
  Antarsuar
  20-01-2003
  Vendndodhja
  Jabanxhi
  Postime
  1,911
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  E para punes eshte gje e mire qe nje vajze kujdeset per thonjet & per me shume tregon nje estetik primare ne te.Mua nuk me pelqejn vajzat qe i tejkalojne gjatesin e thonjeve,me pelqejne te dalin nga siperfaqja e mishit te gishtrinjve,por jo deri ne ate mas sa ke frik ti japesh doren se te zhvati ndonje cop mishi

  I urrej kur i lyejne ca e ca me te zeze apo me ndonje ngjyre tjeter qe bie ne sy,per mua do ishte shume e bukur dhe terheqese nje vajze qe perdor ngjyreat e hapura si bardha/roza/apo dhe pa ngjyer fare,thjseshte me solucion pastrues.

  Me qe jemi akoma ne kete teme:

  Une e kam nje problem dhe do e quaja problem shume serioz,ose me sakte eshte nje ves te ciline e kam qe ne vogelsi.

  Si mund ta evitpje ngrenjen e thonjeve?E kam provuar ti ve detyre vetes por me ndodh kur jam i merzitur dhe i stresuar,i ha i gri fare,sa ndonjiher dhe me jan ifektuar.

  Di ndonjeri/a ndonje metod apo sekret ?
  Feel the pump √

 13. #33
  Klea Maska e kleadoni
  Antarsuar
  15-03-2006
  Postime
  3,599
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  pershendetje!!!

  edhe une i kam fiksim thonjte...nuk kam nevoje ti mbaj shume te gjate pasi i kam gishtat e holle e te gjate e edhe te shkurter duken bukur-....po gjithsesi kujdesem shume per to,i lyej me perforcues 2-3 here ne jave e kur kam kohe i bej edhe french ....

  per te gatuar e per te bere punet e tjera s'e kam problem,kjo gjatesi qe mbaj nuk me pengon aspak...

  per thonjte fallco nuk jam shume dakord pasi kane gjatesi te ekzagjeruar, po te jene me gjatesi normale edhe do i perdorja por deri ne sot nuk kam gjetur...

  me pelqejen shume vajzat qe kujdesen per thonjte sepse jam e mendimit qe kush kujdeset per duart eshte mjaft i kujdesshem edhe per te gjithe trupin...

 14. #34
  |Live Your Life| Maska e Zzanushjaa
  Antarsuar
  20-08-2003
  Postime
  83
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  :)

  Citim Postuar m par nga kleadoni
  me pelqejen shume vajzat qe kujdesen per thonjte sepse jam e mendimit qe kush kujdeset per duart eshte mjaft i kujdesshem edhe per te gjithe trupin...
  Jame dakord me ty,,,ato vajza qe kujdesen per duart e tyre jane shume te kujdeshme per tere trupin.
  Per momentin thonjet e mi jane shume ne gjendje te rende...me thyhen shume, kam provuar shume ilaqe por kot...shpresoj te rregullohen dikur..
  tung te gjitheve.
  ♥♥♥♥♥♥

 15. #35
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  24-05-2006
  Postime
  87
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Pershendetje te gjitheve,

  Edhe une kujdesem shume per thonje, i bej dy here ne jave ne sallon, i mbaj te shkurtra french ose te kuqe.


  per Zanushen: ke provuar te marresh multivitamina??????????????, ndihmojne shume ne rritjen dhe forcimin e thonjve.

 16. #36
  Jam Tea :) Maska e My_Soul
  Antarsuar
  07-02-2004
  Vendndodhja
  Diku...
  Postime
  464
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga Zzanushjaa
  Jame dakord me ty,,,ato vajza qe kujdesen per duart e tyre jane shume te kujdeshme per tere trupin.
  Per momentin thonjet e mi jane shume ne gjendje te rende...me thyhen shume, kam provuar shume ilaqe por kot...shpresoj te rregullohen dikur..
  tung te gjitheve.
  Ti ke mungese vitaminash ne organizem. Duhet te ushqehesh me mire, me ushqime vitaminoze dhe te marresh me shume kalcium.
  HAKUNA MATATA

 17. #37
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  30
  Postime
  4,462
  Faleminderit
  2
  16 falenderime n 16 postime
  Citim Postuar m par nga __SwEeT_GirL__
  Edhe un fiksim i kam thonjte. : )..mua me rriten vete edhe i mbaj relativisht goxha te gjate ;D

  Pse tjeret i rrisin me shoke e shoqe.
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 18. #38
  |Live Your Life| Maska e Zzanushjaa
  Antarsuar
  20-08-2003
  Postime
  83
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga My_Soul
  Ti ke mungese vitaminash ne organizem. Duhet te ushqehesh me mire, me ushqime vitaminoze dhe te marresh me shume kalcium.
  Eshte e mundur te kem munges vitaminash....pemet nuk i ha hiq.. do te filloj te marr vitamina qe tani...flm ju pershendes
  ♥♥♥♥♥♥

 19. #39
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime n 22 postime
  TREGIMI PR THONJT

  A mund t thuhet pr nj femr se sht e bukur nse i ka thonjt e parregullt, t kafshuar dhe t shtresuar me shtresa llaku nj mbi nj? Disa detaje, sado n dukje t vogla, siq jan thonjt e duarve dhe t kmbve, mund ta ndryshojn fotografin mbi bukurin e njeriut n syt e tjerve.
  Ndr gjrat e para q vrehen n pamjen e femrs jan edhe thonjt. N ann tjetr, kafshimi i thonjve me dhmb jo vetm q i dmton ato dhe lkurn prreth tyre, por nuk sht fare higjienike dhe e shndosh. Kjo shprehi patjetr duhet t largohet me vendosmri, ashtu siq luftohet edhe do shprehi tjetr.

  Pr ti zbukuruar thonjt tuaja, dhe n kt mnyr pr ta kompletuar fotografin e bukuris tuaj, nuk sht patjetr q t shkoni te ndonj manikir apo pedikir, ngase pr bukurin e tyre mund t kujdeseni edhe vet. Mjafton q nj here n jav, ather kur t keni koh t lire, t'i vendosni duart n uj t vakt apo n vaj t ngroht t ullirit, q thonjt t zbuten. Pastaj me ann e lakuar (t rrumbullakt) t lims pr thonj shtyni skajet e thonjve kah rrnja e saj dhe filloni tu jepni form duke i trajtuar me kujdes me an t lims s dedikuar pr thonj. Skajet e thonjve mos i preni asnjher. Thonjt assesi nuk bn ti lyeni para se ti lustroni mir me lim pr lustrim. sht e preferueshme q nse dshironi q t keni llakun m t bukur , s pari ta lyeni me nj shtres baz pr llaqe t tejdukshme, kshtu qo do t keni thonj m t bukur dhe llaku do t qndroj m gjat. N rast se thonjt apo lkurn e keni t plasaritur dhe t vrazhd, s pari do duhet t'i kuroni ato me ndonj krem pr duar duke i lyer edhe thonjt deri n rrnj. Sa m e shndosh q sht rrnja e thonjve, aq m t bukura, m t forta dhe m t shndosha do ti keni thonjt.

  Edhe mungesa e vitamineve n organizm mund t manifestohet me rregullime n thonj. Nse thonjt tuaja bhen t vrazhda dhe shtresohen fleta-fleta, ather mund t flitet pr arregullim t kalciumit, gjegjsisht munges t saj n organizem.

  Thonjt, si ato t duarve po ashtu dhe ato t kmbve, merritojn kujdes gjat gjith kohs. Mirpo kujdes m t madh duhet ti kushtohet gjat sezonit t vers, kur mbahen npr kmb sandale dhe papuqe. Po ashtu preferohet larja e kmbve n uj t vakt, dhe kjo, jo vetm pr arsye higjienike, por ngase me at veprim, thonjt dhe shputat zbuten dhe m leht formsohen.

  Gjat prerjes s thonjve, mundohuni q t jen t prera drejt e jo pjertazi, sidomos skajet e tyre. Nse thonjt i preni pjertazi, ather ado do tmund t rriten dhe t deprtojn n lkur. Dhe pr fund, para se ta vendosni shtresn e llakut, kujdesuni q tr yndyrn nga thonjt ta largoni.

  N sezonin e vers, kur kmbt djersiten shum, para se ti veshni kpuct, sprkatni ato me pudr pluhur apo sprej. Mund t prdorni edhe talk, pudr t rndomt q shitet npr barnatore. Kshtu kmbt do ti keni t freskt pr nj koh m t gjat, dhe do t pengoni shfaqjen e bakterieve dhe t kpurdhave n to. Dhe, nse edhe pas gjith kujdesit tuaj, nuk jeni t knaqur me thonjt tuaja, provoni ta vizitoni ndonj pedikir apo manikir nse keni n afrsi dhe konsultohuni me t.
  My silence doesn't mean I am gone!

 20. #40
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime n 22 postime
  RRUGTIMI I THOJNVE NJQIND VITET E FUNDIT

  'do dekad i ka karakteristikat e veta, vuln e vet. Si pjes e asaj vule, jan edhe thonjt dhe transformimi i tyre npr vite, varsisht nga moda e kohs. Lexoni n vazhdim si dukeshin thonjt e femrave npr vite t ndryshme.

  Viti - 1930
  Llaku ishte i kuq i mbyllur. Gjat lyerjes, bhej nj hark ashtu q fillimi i thonit mbetej pa u lyer dhe maja e thonit po ashtu pa u lyer.

  Viti - 1940.
  Thonjt ishin t gjat dhe ovale. Fund i thonit mbetej pa u lyer, njjt sikurse n modn e vitit 1930. Ngjyra m e preferueshme ishte e kuqja me primesa t ngjyrs s portokallt.

  Viti - 1950.
  Thonjt jan t gjat. Maja e formsuar si e shtiz. I gjith thoni deri te vijat e lkurs mbulohej me llak q zakonisht ishte e kuqe apo roze e dhezt.

  Viti - 1960.
  Edhe m tej thoni sht i gjat, por jo m n form shtiz. N maje ka formn katranshe gj q ishte risi n kohn e athershme. Kt vit n mode hyjn edhe thonjt e rrejshme (apo artistike siq i qujn sot). Ngjyrat e llakut jan shum m t elta, sedefore, t bardh dhe me nuansa.

  Viti - 1970.
  Thoni vazhdon t jet n form katranshe por, n kt koh sht m i shkurtr se ajo e forms m klasike. Plotsisht sht e mbuluar me llak q ka ngjyr t kuqe, t purpurt, ngjyr gshtenje madje edhe t zez. Po ashtu prdoreshin llaqet e t gjtiha nuansave t s kaltrts

  Viti - 1980.
  Forma ishte katranshe ndrsa thoi ishte m s shpeshti i mbuluar me llak t ngjyrs s zbeht. Po ashtu n SHBA ishin n mod thonjt tejet t gjat me ngjyr t kuqe korrale.

  Viti - 1980./90.
  Gjat ktyre viteve manikirt franqez bjn revolucion, s pari n SHBA dhe mpastaj edhe n Europ. Maja e thonit ishte i ngjyrosur me t bardh natyrale t tejdukshme t ciln e pasonte ngjyra e zbeht verdhacake.

  Viti - 1995 dhe risit nga Chanel.
  Kthehen n mode llaqet me ngjyra t t'gjitha nuancave. Zgjedhja sht plotsisht e lire ngase gjithka sht n mod. Ngjyrat e tilla jan: E kuqja, e kuqja korrale, e kuqja n kombinim me ngjyrat m t errata apo m t elta, roze e elt e errt, ngjyra e zbeht natyrale, e verdh e art etj
  My silence doesn't mean I am gone!

Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Suplement veror: Bukuria femrore n syt e nj mashkulli
  Nga PLaku-i-Detit n forumin Bukuri dhe estetik
  Prgjigje: 28
  Postimi i Fundit: 06-05-2008, 13:20
 2. ...Je me i bukuri nder te bukurit...
  Nga xixe xixellonja n forumin Komuniteti katolik
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 25-06-2006, 17:19
 3. Relikte udhtimesh shpirtrore
  Nga InFinita n forumin Letrsia shqiptare
  Prgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 11-09-2003, 07:56
 4. Bukuri brenda barkut t nns
  Nga Shiu n forumin Mjeku pr ju
  Prgjigje: 24
  Postimi i Fundit: 30-06-2003, 11:07

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •