Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 4 prej 4
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-06-2002
  Vendndodhja
  Kurrkundi
  Mosha
  31
  Postime
  132
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Muji dhe Halili

  Ai,Muji , nderkohe qe perafrohej shpejtueshem me kullen,ngrinte kindet e mustaqeve nen hunde ,si per t`i deshmuar pritesit se nuk kishte asgje te ndryshme nga me pare.Merret vesh lehte se Muji kishte rene ndesh me meskembete e veta dhe priste te tejconte ndijimet e pavena re tek AI -Tjetri.
  Eshte e njeherendodheshme dicka e tille .Dicka qe s`lejon te provohet pa u siguruar se nuk do ta zhbesh dot me kurre.I prirur per arsyetime afatshkurtera ,burri i pamoshe dridhej sensualisht ne poshte-rroba-ndergjegjiet e veta.Te heshtesh s`do te thote te hiqesh sikur si merr vesh ,as sikur si merr vesh vertete.As te bertasesh ,seshte shmangie.Vepro!
  Muji s`mund te t`i ndiente thinjat e rruazave te qarkullueshme ,kur ato behen gjysem te qarkullueshme domethene qe si bartin me te bartshmit ne vendet ku shkojne .S`mund te presesh me asgje nga ato.
  Muji eshte ne aq vite sa thuhet ,dhe i dekompozuar aq here sa bejne fshehjet e tij.
  Muji eshte burre!
  Muji ka qene veze!
  Ndoshta dikur,pak para se ne te merrnim fryme ka qene pak azot dhe hidrogjen.
  A e falni ,ju,Mujin?
  Ne male ben ftohte.Kristalshem.Kjo s`ta ndihmon dot fshehjen.As ajer-thati i lartesise.
  Ne dere te kulles-gjysem(kullat duan gjuhe te perbashketa),eshte shfaqur ,si pjese e domosdoshme AI-HALILI.Akoma qesh i shkreti ,me dy gjysem -gojet prej rinie.Po ti cosh krahet prapa fundshpines ,e te vish rrotull vendit jo-tend,kjo i jep te gjitha gjasat e pritjes .
  Hidhi gojet-poshte-Halil!
  S`ka asgjesend qe t`ma zgjoje qeshjen tash.
  Mberriti!
  ...
  Muji rreket t`jete ashtu si duhet .Ia merr duart nder buze ,ne shenje t`peruljes.Dhe Halili qesh dhe qesh dhe i bie nder gjunje.
  Dhe i flet dhe i thote.
  Ai hesht .D.m.th nuk i jeq pergjigje .Pasi tjetri pushon dhe ulet i qete ne nje nga vend-e-uljet e zgaver dhomes,Muji nis t`ia parashtroje hamendjet e veta.I flet zelarte dhe kumbues me patrembje dhe mos-vetvete-bsim.ia perserit prape ate qe i tha me pare.Eshte e ngaterruar... ne vetvete e ngaterruar!;s`kuptohet ;s`merret vesh .I bindur per gjakesine ,Halili ia ndjek shperthimet prej burri histerik.Dhe ngrihet pastaj nga atje ku ishte ,dhe i shkon perqark ,rrotull ,dhe nuk e njeh dot;dhe nuk e prek dot.
  Muji ulerin dhe kembe-merret .Kjo s`do te thote gje.Shperthesat s`mund t`i shfaqin shkaqet.
  Nje ze i larte,te bind...?
  Te dy afro-largohen ,pa marre vesh se ne c`largesi te mira do bihen rehat.
  Dhe Muji bertet,dhe klithmon pa te drejte .
  I pazbrazur dhe i pahapshem ne gjithe teresine .Ai rreket ta qafoje,ne medyshje.
  I hekurt ,ferishtesisht.
  Ne fundin e tyre ,Muji e vrau Halilin.
  The path of excess leads to the Tower of Wisdom.(Blake)

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-06-2002
  Vendndodhja
  Kurrkundi
  Mosha
  31
  Postime
  132
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  .
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  The path of excess leads to the Tower of Wisdom.(Blake)

 3. #3
  thinking Maska e Sokoli
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  930
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Shume abstrakt duket, megjithse s'mund te jete.
  Boshlleqet ne shprehje vihen re vec ne 2 raste kryesore.
  1- Kur shprehet dicka e pakristalizuar por pretendohet se eshte ndjere (po a mjafton valle jo?).
  2- Kur shprehet dicka e kondensuar, per te cilen autori, me imazhin e mbrujtur te vetes, nuk ka arsye te marre mundimin te ulet e te spjegoje.

  Do te kisha deshire te na krijoheshin kushtet per te ndare ku perket.

  Nga eshte marre kjo pjese?
  Kush e ka shkruar?
  Mua me ngacmoi!
  • Mėndjen nė mėndje e zemrėn nė zemėr.


  • Tė mirėn bėje e hidhe nė det,
   po s'e diti peshku e di Zoti vetė.

 4. #4
  Ushtari i mire
  i/e ftuar
  Sa mire qe e keni hapur kete teme.
  Ketu ku jam une, ka shume refugjate nga Klladusha e Madhe(Velika Kladusa) qe eshte ne Bosnjen Perendimore, ekipi i futbollit i tyre quhet "Krajishnik" (Kreshnik) dhe ata e kane Mujin dhe Halilin si te tyrin.
  A di njeri me shume mbi kete teme?

Tema tė Ngjashme

 1. Halili: E duam Maqedoninė si Belgjika
  Nga Faik nė forumin Shqipe nga Maqedonia
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 12-09-2009, 01:14
 2. SK Tirana
  Nga Pasiqe nė forumin Futbolli shqiptar
  Pėrgjigje: 251
  Postimi i Fundit: 22-06-2009, 20:19
 3. Nevzat Halili kandidat pėr president
  Nga Faik nė forumin Shqipe nga Maqedonia
  Pėrgjigje: 24
  Postimi i Fundit: 03-02-2009, 18:46
 4. Tifozėt e Super Kampiones Tirana
  Nga BlueBaron nė forumin Futbolli shqiptar
  Pėrgjigje: 157
  Postimi i Fundit: 26-02-2006, 22:05
 5. O dashuri , Ti ske pleqni!
  Nga Brari nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 26-11-2002, 20:58

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •