Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 5 prej 5

Tema: Terrorizmi!

 1. #1
  elixirs
  Anėtarėsuar
  25-09-2007
  Postime
  1,447
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime

  Terrorizmi!

  kush e shkakton....?!

  ..............

 2. #2
  Pasioni pėr shkencėn Maska e Erlebnisse
  Anėtarėsuar
  06-12-2007
  Postime
  3,471
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Frika ndaj tjetrit, varferia, krenaria, egoizmi, paraja: edhe terrorizmi si lufta ka shume arsye, por problemi krijohet kur terrorizmi ka idealizem sepse kthehet ne fondamentalizem e behet si tip besimi fetar: kjo eshte zor te mposhtet!
  La vita č bella...

 3. #3
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  01-08-2007
  Vendndodhja
  beyond the road... I lie in wait...
  Postime
  469
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  shih Martha Crenshaw, “The Causes of Terrorism,” Comparative Politics, 13, 4 (July, 1981), pp. 379-99.

  nqs nuk ke access atehere me thuaj e ta dergoj dokumentin ne e-mail.

 4. #4
  life is a flower Maska e maryp
  Anėtarėsuar
  02-05-2006
  Vendndodhja
  ne univers
  Postime
  3,935
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga ABSOLUTE Lexo Postimin
  kush e shkakton....?!

  ..............
  manipulimi i mendjes se njerezve
  NESSUNA VITA PUO' DIRSI COMPLETA SENZA UN PIZZICO DI FOLLIA (COELHO)

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Longarus
  Anėtarėsuar
  24-09-2007
  Vendndodhja
  Prishtine
  Postime
  553
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Pas 9/11 , dhe sulmeve ndaj Afganistanit dhe Irakut , gjithcka sa i perket termit terrorizem ka ndryshuar .
  Ka te atille qe mendojne qe permes akteve terroiste qe nje pjese e botes i quan ashtu , te arrijne synimet e tyre per liri , por egziston edhe nje pjese e botes qe ata qe kryejne veprime te tilla i quan luftetare te lirirse ose clirimtare . P.sh Rusia i quan terroriste qeqenet , Spanja katalonasit dhe basket , Izraeli palestinezet , Amerika irakianet (ne raste te caktuara) , Serbia shqiptaret e kosoves (mos te harroj) , etj etj .
  Pra une mendoj se duhet bere dallimin ne ate se cka quhet terrorizem sot . Per mua "terrorizmi" eshte nje pjese e te ashtuquajtures MODERN WARFARE .

Tema tė Ngjashme

 1. Terrorizmi, problem serioz ndėrkombėtar
  Nga Kryeplaku nė forumin Problemet ndėrkombėtare
  Pėrgjigje: 272
  Postimi i Fundit: 22-03-2016, 09:39
 2. Bibla dhe TERRORIZMI...
  Nga i fundit nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 07-09-2006, 17:21
 3. Terrorizmi Islamik-Shqiperia ne vendin e 11
  Nga Shėn Albani nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 30
  Postimi i Fundit: 10-08-2005, 23:31
 4. Shqipėria, e kėrcėnuar nga terrorizmi?
  Nga Shpirt Njeriu nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 20-03-2005, 21:31

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •