Close
Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 95
 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-09-2008
  Postime
  383
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  norvegji
  .........

 2. #22
  srbe na vrbe Maska e pryll
  Anėtarėsuar
  28-12-2005
  Vendndodhja
  ke prroi palpoēit
  Postime
  576
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  nė Greqi

  kanė pėrparu aq shumė saqė kanė harru se janė shqiptarė

 3. #23
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-06-2003
  Postime
  1,566
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  varet se ne cmenyre perparojne

  po ne cdo vend kemi perparuar ne nje menyre apo tjeteren

 4. #24
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  15-01-2008
  Postime
  35
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Per mu perparimi eshte sa kane mundur emigrantet te hyjne ne jeten politike, kulturore, shkencore e sportive te shtetit ku jetojne.

  Me cfare di une ne Itali shume pak por nga shtetet e tjera skam degju fare.

  Kurse ana economike varet nga niveli ekonomik i shtetit e jo nga perparimi i emigranteve.

  Tung.

 5. #25
  Besimtar Katolik Maska e altint71
  Anėtarėsuar
  27-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  47
  Postime
  943
  Faleminderit
  2
  12 falenderime nė 8 postime
  Ne amerik ne radhe te pare ,ndersa ne evrop kam gjiruar germanin francen e zvicren,them se eshte Italia(shumicae shqiptarve) jane nga roma e lart.
  Per te vetmin fakt se ne franc e ne gjermani kam ven re qe njerzit shqiptar e kosovar knaqen me ndihmat e shqtetit per shum gjera,nga nje krah eshte e mire por nga krahu tjeter si len te hecin perpara.(knaqen me pak)
  Ne Itali jan shqiptaret ne vend te pare nga te huajt qe kan shtepit e tyre,edhe pse ka me pak ndihma per familjaret.
  Dhe e fundit ne ocidente kane ecur me shume perpara ato familje ku punon dhe nusja sado pak.

 6. #26
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-09-2008
  Postime
  73
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Kudo mund te perparojne shqiptari.
  Thjesht a ke tru dhe vullnet.
  Prralla n'lesh, Shndetja prej nesh.

 7. #27
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-02-2005
  Vendndodhja
  Dirtyyy London
  Mosha
  37
  Postime
  73
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Na angli po ecnin mire deri sa doli rouletta
  Miss, I may be drunk now, however in the morning i'll be sober and you still be ugly

 8. #28
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Anėtarėsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Shqipetaret mergimtare ne pergjithesi jane te perparuare.Mergimtaret shqipetare per ndryshe kane sherbyere s'i per atedheun ,gjithashtu edhe per vendet ku jetojne ne mergim,pra jemi shume te dobishem ,te dy anshem.

  Mos te harojme se : I huaj nje t'a jepe dhe te gjitha t'i merre

 9. #29
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime
  Ne SHqiperi.Ku vete shqiptari ka trazira...
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 10. #30
  i/e larguar Maska e dibrani2006
  Anėtarėsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  Europe
  Postime
  2,693
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Do ti theksoja ca shtete dhe une sipas mendimit tim.

  Shqiptaret kane perparuar me se shumti ne Zvicer, Belgjike,Gjermani e kam fjalen per perqindjen me te madhe, sepse edhe neper vendet e tjera kane perparuar, si Italia Franca, e tjera.
  Po une po flas per keto shtete besoj qe kane peparuar me shume sepse ketu shqiptaret kane vendet e punes njelloj si vendasi qe kane lindur ketu, ndoshta shqiptaret ndoshta kane perparuar edhe pak me teper ndoshta kane hypur neper kategorite me te larta per veē nje pune te thjesht qe ka nje emigrant neper keto shtete.

 11. #31
  I vete perjashtuar! Maska e GeNi_25
  Anėtarėsuar
  25-05-2005
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  562
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga JoniShkodran Lexo Postimin
  Kudo mund te perparojne shqiptari.
  Thjesht a ke tru dhe vullnet.
  Shqiptaret jane te zgjuar, te afte por perparimin e tyre shpesh e shohin si interes vetiak. (padyshim jo te gjithe)

  Ku e kam fjalen?

  Dua te theme qe nuk bashkpunojne me njeri tjetrin, per interes te tyre, per interes te kombit. Te shikosh ēifutet, greket, armenet etj kane shoqata, organizata teper te fuqishme. Te shikosh Shqiptaret .......


  ps: Nje here na erdhi ish- komshija e pallatit nga USA. Ka emigruar me familje. E pyet mami: Si shkoni me shqiptaret e atjeshem, a organizoheni? Pergjigja e saj : "Une nga shqiptaret u largova, ti thua a behemi me shqiptaret?!?"
  Shyqyr qe filo-greket nuk administrojne dhe kete nen-forum te Forumit Shqiptar!

 12. #32
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-09-2008
  Postime
  73
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Dinamoviti Lexo Postimin
  Shqiptaret jane te zgjuar, te afte por perparimin e tyre shpesh e shohin si interes vetiak. (padyshim jo te gjithe)

  Ku e kam fjalen?

  Dua te theme qe nuk bashkpunojne me njeri tjetrin, per interes te tyre, per interes te kombit. Te shikosh ēifutet, greket, armenet etj kane shoqata, organizata teper te fuqishme. Te shikosh Shqiptaret .......
  Po t'kuptoj mor vlla, por n'fund t'fundit per interes vetjak ka emigru shqiptari.
  Nuk ka emigru me hape shoqata etj.
  Prralla n'lesh, Shndetja prej nesh.

 13. #33
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  15-01-2008
  Postime
  35
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Nga JoniShkodrani(ndoshta)HaHaaa
  Po t'kuptoj mor vlla, por n'fund t'fundit per interes vetjak ka emigru shqiptari.
  Nuk ka emigru me hape shoqata etj.
  __________________
  Prralla n'lesh, Shndetja prej nesh.


  Po sic ka thone Skenderbeu "bashkimi ben fuqine".
  Prandaj na marrin neper kembe kudo neper bote, se nuk mblidhemi asnjehere bashke te kerkojme te drejtat tona.
  Kjo eshte zgjuarsia e Shqiptarit!!

 14. #34
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-09-2008
  Postime
  73
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga TANI0874 Lexo Postimin
  [I][U]Nga JoniShkodrani(ndoshta)HaHaaa

  Po sic ka thone Skenderbeu "bashkimi ben fuqine".
  Prandaj na marrin neper kembe kudo neper bote, se nuk mblidhemi asnjehere bashke te kerkojme te drejtat tona.
  Kjo eshte zgjuarsia e Shqiptarit!!
  Oh rob, jeni duke me keqkuptuar.

  "Pse greku me hap shoqata ka shku?", m'pyet mu nje rrush tjeter forumi.

  Une nuk jam kunder organizimit, shoqatave etj.
  Une thjesht jam tuj than se shqiptari ka emigru prej nevojes, shqiptari ka shku me ba pare, dhe me ju dhan fmijve nje jete me t'mire.
  Greku se ka pas b*then ngusht financiarisht kur ka lane greqine.

  Une nuk e di se cfare statusi ju keni ne vendet ku keni emigruar.
  Ndoshta ju jeni rehat, me letra, me pune, me shpi etj.
  Por nuk jane tan ashtu, bile shumica s'jane hic ashtu.

  Kur t'na bin tanve spata n'mjalte, sic ju paska ra disa nga juve (Tani, geni25 etj), athere do mendojme me hape shoqata.
  Deri athere per vede, se n'fund t'fundit per veten kemi emigru.

  (Pse ma ke vu kete 'ndoshta' aty?)
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga JoniShkodran : 15-10-2008 mė 11:50
  Prralla n'lesh, Shndetja prej nesh.

 15. #35
  Ylli i mėngjesit Maska e edona
  Anėtarėsuar
  26-10-2002
  Vendndodhja
  diku larg, shume larg,
  Mosha
  35
  Postime
  200
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga dea_07 Lexo Postimin
  Ai /ajo qe eshte i zoti ben hajer kudo qe te jete.Kudo si ne Shqiperi apo jashte shqiptaret jane munduar te pershtaten,te ecin perpara brenda mundesive qe kane.
  pajtohem plotesisht me ju
  ylli i mėngjesit

 16. #36
  wow Maska e Klea4
  Anėtarėsuar
  12-10-2008
  Postime
  41
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Gjithandej e kemi treguar veten.
  Mos shikoni disa kokrra qe na nxorren bojen.
  Jemi popull me tradita dhe kultur.

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e BaBa
  Anėtarėsuar
  12-03-2006
  Vendndodhja
  Facebook.com/BabaAlbanian
  Mosha
  33
  Postime
  4,064
  Faleminderit
  59
  23 falenderime nė 21 postime
  Citim Postuar mė parė nga pryll Lexo Postimin
  nė Greqi

  kanė pėrparu aq shumė saqė kanė harru se janė shqiptarė

  sjan te gjithe ashtu jo ka dhe nga ato qe nuk harrojn se nga vijne.


  PS: greqia ska asgja ma teper se shqiperia,
  vetem ka dicka te vogel -
  ekonomine qe eshte 2 hapa pak para ekonomis ton shqiptare
  Dhe kau i mirė po s'e ngacmove, s'tėrheq nė brazdė.

 18. #38
  srbe na vrbe Maska e pryll
  Anėtarėsuar
  28-12-2005
  Vendndodhja
  ke prroi palpoēit
  Postime
  576
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  e kom llafin pėr ata shqiptarėt qė kanė nė qeveri, dhimitėr rrepa, teodor pangallo, kosta lalioti, e i qerre tė tjerė. se me pas harru dhe ata qė kan vajt kto 15 vjet. vk masnej

 19. #39
  ♣AbSoLuT♣ Maska e [LoTi]
  Anėtarėsuar
  25-04-2007
  Vendndodhja
  IT
  Postime
  837
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga dibrani2006 Lexo Postimin
  Do ti theksoja ca shtete dhe une sipas mendimit tim.

  Shqiptaret kane perparuar me se shumti ne Zvicer, Belgjike,Gjermani e kam fjalen per perqindjen me te madhe, sepse edhe neper vendet e tjera kane perparuar, si Italia Franca, e tjera.
  Po une po flas per keto shtete besoj qe kane peparuar me shume sepse ketu shqiptaret kane vendet e punes njelloj si vendasi qe kane lindur ketu, ndoshta shqiptaret ndoshta kane perparuar edhe pak me teper ndoshta kane hypur neper kategorite me te larta per veē nje pune te thjesht qe ka nje emigrant neper keto shtete.
  Me te vertet kan perparuar ne Zvicer, Belgjik, Gjermani sepse jan shtetet qe shitet malli.
  |- Mė Pikņj NPik Loti, Nė Fņrm Realiteti -|

 20. #40
  ILIR NĖ GEN Maska e flory80
  Anėtarėsuar
  03-12-2006
  Vendndodhja
  Buzė Vjosės Kaltėroshe
  Postime
  1,531
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Po kėtu varet se pėr ēfar pėrparimi bėhet fjalė sepse ka lloj lloj pėrparimesh. Pėrshembull:
  Nė fushėn e prostitucionit kanė pėrparuar mė shumė nė Itali do thosha unė
  Ndėrsa nė fushėn e narkotikėve vend tė parė duhet tė zėnė Shqiptarėt nė Zvicėr
  Nė profesionin e burgaxhiut rekordin e mban Emigranti i Gėrqisė
  EH I ZIU NJERI, GĖLLTIT DIKU NJE LUGĖ ĒORBĖ TĖ PRISHUR, EDHE VJELL PASTAJ PĖR GJITHĖ JETĖN!

Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Gjergj Kastriot Skėnderbeu
  Nga Arbushi nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 432
  Postimi i Fundit: 23-02-2018, 13:46
 2. Ortodoksia Shqiptare sot
  Nga Orientalist nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 08-09-2010, 10:11
 3. Fenomeni "Abdi Baleta"
  Nga Brari nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 206
  Postimi i Fundit: 06-09-2009, 09:28
 4. Rrymat politike katolike shqiptare
  Nga ~Geri~ nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 74
  Postimi i Fundit: 30-04-2006, 04:33
 5. Forumi Mysliman: Presidenti Moisiu ka fyer ndjenjat tona
  Nga Davius nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 88
  Postimi i Fundit: 30-11-2005, 15:53

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •