Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 47
  1. #1

    Kërkoj të blej një i-Phone

    Me duhet te blej nje cel Apple iPhone..Ka ndonjeri nga ju ose me sakt e shet ndonjeri nga ju...
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  2. #2
    Moderator Maska e benseven11
    Anëtarësuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Te kushton shume.Pervec blerjes duhet te paguash per dy vjet kontrate sherbimi me ATT.Ai qe e shet mbyll kontraten me Att.Nqs eshte para afatit paguan gjobe.Ai qe e blen kerkohet te hape kontrate me ATT(ne Amerike) ose sherbim telefonik te autorizuar nga Apple per europen.Kontrata eshte 2 vjet qe do te thote te paguash 24 muaj me nje cmim fiks te caktuar nga kompania e telefonit qe te cbllokosh tel dhe besh telefonata.Plus taksat...Shkon shume
    Edhe po te shkosh ne dyqan ta blesh pervec cmimit te telefonit qe paguan do te kerkojne te plotesosh,firmosesh kontrate dhe paguash per dy vjet dhe te jepet pastaj numri i telefonit dhe e cbllokojne.
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  3. #3
    progress Maska e BvizioN
    Anëtarësuar
    18-03-2005
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    3,119
    Mund te blesh me nje shume perafersisht £300, version 8GB (ketu ne UK) te zhbllokuar qe te punojme me te gjitha rrjetet. Behet fjale per versionin e kaluar dhe jo kete te fundit 3G i cili del ne shitje me 11 Korrik.

    Une personalisht nuk kam, keshtu qe nuk shes. Kam apple itouch 16GB per ta shitur ne ebay por per kete sma merr mendja qe je i interesuar.
    Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

  4. #4
    Sa e shet zim....
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  5. #5
    Citim Postuar më parë nga MorDor Lexo Postimin
    Sa e shet zim....
    O xhek , mba ate nokian e tipit (t u l l)?? Ky 16 g kush e di sa ben???
    Keyboard not found .... press any key to continue!

  6. #6
    progress Maska e BvizioN
    Anëtarësuar
    18-03-2005
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    3,119
    I fundit, 3G nga apple (16 GB ) ne ebay mbi £700 dhe i zhbllokuar.

    Meqe po flasim per iphone, nje Sayn Design i ketij telefoni shitet ne ebay VETEM $8,500.00 !! Pikerisht ky ne foton me poshte......



    Ajo qe kam une eshte ipod, itouch 16gb dhe jo telefon. Ka pjesen me te madhe te programeve qe permban telefoni, sebashku me google maps, email, kohe, you tube, safari, etj. Por nuk ka ndonje menyre si te besh tregti me juve ne Shqiperi per arsye se posta Shqiptare nuk eshte hiq e sigurte!
    Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

  7. #7
    vetem 8,500,00$ axa.Nice nice.Faleminderit per info Zim...
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  8. #8
    Me mire blen nji laptop.
    Keyboard not found .... press any key to continue!

  9. #9
    Ose rri nje nat ne dubai ne hotel me 7 yje lol...
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  10. #10
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anëtarësuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    i-phone do jete gjithmone si telefon i dyte. Nokia ka vendin e pare, sado qe i-phone mundohet ta konkuroje, me shume e kan ber si celular per videogame se sa per te fol.

    ps; prit edhe i cike, se do dale i-phone ne mase, do e gjesh me 195 euro.
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e lumi123
    Anëtarësuar
    24-06-2008
    Vendndodhja
    !!!!!!!!!!
    Postime
    3
    a ka mundsi te porosis edhe une nje iphone te me vij nga amerika une per momentin jam ne kosov te dielen do te shkoi ne angli kam per te qendruar 2 muaj , per keta dy muj kisha pas deshir qe te kthehem me nje iphone me at qmimin qe shitet ne amerik 200 dollar ose ket iphonin e ri 3g 290 dollar , nese nuk kam keqkuptuar ndonje gje me ket per qmime

  12. #12
    Te dashur bashkekombas te painformuar e te nderuar. Iphone me $200 apo $300 nuk ka neper dyqane, pervec dyqaneve te hajduteve qe mund ti gjesh edhe me $150. Me $199, blen Iphonin e ri qe del ne 11 Korrik dhe qe bashke me te duhet te blesh dhe planin telefonik ketu ne USA qe kushton 70-80 $/muaj per 2 vjet rresht. Pra me pak matematike, $80 shumezuar 24 muaj pagese + $199 telefoni = gjejeni vete
    Ndryshuar për herë të fundit nga brooklyn2007 : 27-06-2008 më 23:00
    ABCÇDDhEËFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gërma)

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e lumi123
    Anëtarësuar
    24-06-2008
    Vendndodhja
    !!!!!!!!!!
    Postime
    3
    Citim Postuar më parë nga brooklyn2007 Lexo Postimin
    Te dashur bashkekombas te painformuar e te nderuar. Iphone me $200 apo $300 nuk ka neper dyqane, pervec dyqaneve te hajduteve qe mund ti gjesh edhe me $150. Me $199, blen Iphonin e ri qe del ne 11 Korrik dhe qe bashke me te duhet te blesh dhe planin telefonik ketu ne USA qe kushton 70-80 $/muaj per 2 vjet rresht. Pra me pak matematike, $80 shumezuar 24 muaj pagese + $199 telefoni = gjejeni vete
    kuuu qfar shire e madhe po dilka , , ska shanca me ble une asi telefoni 2119 dollar

  14. #14
    progress Maska e BvizioN
    Anëtarësuar
    18-03-2005
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    3,119
    Tregu i zi eshte alternativa e dyte per ata qe nuk u pelcen te jene te lidhur ne nje kontrate. Edhe pse Apple supozon se telefoni i saj 3G nuk do e shkele tregun e zi, ky telefon tregtohet ne kete moment qe shkruaj, domethene 13 dite pa dalur zyrtarisht ne shitje te pergjitheshme. Dhe mos ngaterroni £ me $ sepse kane shume ndryshim nga vlera.

    Por edhe kjo alternative nuk ka ndonje ndryshim dramatik ne lidhje me koston....keshtu qe mos u nzitoni.

    Apollyon, Nokia ka dekada ne kete biznes. Telefoni i pare mobile nga Nokia - Mobira Cityman 900, eshte prodhuar ne vitin 1982 ndersa telefoni i pare nga Apple eshte prodhuar vetem vitin e kaluar. Nokia prodhon perafersisht 30-50 modele telefonesh ne vit, shumica e te cileve jane dezanjime te rendomta. Apple vetem me nje telefon e beri boten qe te ktheje koken dhe te ngelet e mahnitur nga teknologjia e re qe prezantuan. Telefonet mobile tash me nuk jane thjesht nje aparature qe e perdor per thirrje telefonike por nje aparature multimedia me nje variacion mundesish dhe funksionesh. Suksesi i apple me telefonin e pare te tyre flet vete. Ka te beje kjo me startegjine e pa arritshme te Apple ne marketim apo me cilesine dhe teknologjine e saj? Koha do ta tregoje. Per nga tekologjia, apple do ngelet gjithmone disa vite perpara nga markat e tjera.
    Ndryshuar për herë të fundit nga BvizioN : 28-06-2008 më 03:05
    Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

  15. #15
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    MorDor razor z3 motorola shes un nese je i interesuar me thuaj se me ka nxir jeten


    ps. iphonet nuk jan gje.

  16. #16
    Une kerkoj iPhone....Firake ca ti bej une razrit tend ta shartoj me n70 tim qe te dali Apple iPhone lol...E ca eshte me i mire ky qe del ne 11 korrik,..Kush ma gjen nje mua me 200$ qe te punoje ne SHQIPERI<....
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e elijsa
    Anëtarësuar
    09-03-2007
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    138
    Kam une nje IPHONE 16 Gb per ta shitur. E kam blere 500 Euro para 1 muaji dhe e shes 400 Euro. Kush eshte i interesuar te njoftoje me mesazh. Momentalisht punon ne shqiperi.

  18. #18
    300 Po deshe elisja...
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  19. #19
    Edhe nje gje cdo iphone punon me kartat eagle ose amc ose vodafone te shqiperise???
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  20. #20
    300 Euro po deshe elisija...:k:w
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Permbledhje dua te zgjedhura
    Nga Nur_11 në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 16-03-2009, 08:09
  2. kerkoj nje kenge !
    Nga kris3006 në forumin Ndihmoni njëri-tjetrin
    Përgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 20-01-2009, 22:31
  3. Lutje për Muslimanët
    Nga Acid_Burn në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 25
    Postimi i Fundit: 03-03-2006, 10:59
  4. te kerkoj (se me mungon)
    Nga ^VJOSA^ në forumin Letërsia shqiptare
    Përgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 09-01-2003, 10:25
  5. Kërkoj!
    Nga zemri në forumin Letërsia shqiptare
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 07-08-2002, 08:23

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •