Close
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 47
 1. #1

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime

  Krkoj t blej nj i-Phone

  Me duhet te blej nje cel Apple iPhone..Ka ndonjeri nga ju ose me sakt e shet ndonjeri nga ju...
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 2. #2
  Super Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,514
  Faleminderit
  68
  179 falenderime n 165 postime
  Te kushton shume.Pervec blerjes duhet te paguash per dy vjet kontrate sherbimi me ATT.Ai qe e shet mbyll kontraten me Att.Nqs eshte para afatit paguan gjobe.Ai qe e blen kerkohet te hape kontrate me ATT(ne Amerike) ose sherbim telefonik te autorizuar nga Apple per europen.Kontrata eshte 2 vjet qe do te thote te paguash 24 muaj me nje cmim fiks te caktuar nga kompania e telefonit qe te cbllokosh tel dhe besh telefonata.Plus taksat...Shkon shume
  Edhe po te shkosh ne dyqan ta blesh pervec cmimit te telefonit qe paguan do te kerkojne te plotesosh,firmosesh kontrate dhe paguash per dy vjet dhe te jepet pastaj numri i telefonit dhe e cbllokojne.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 3. #3
  progress Maska e BvizioN
  Antarsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,111
  Faleminderit
  0
  83 falenderime n 68 postime
  Mund te blesh me nje shume perafersisht 300, version 8GB (ketu ne UK) te zhbllokuar qe te punojme me te gjitha rrjetet. Behet fjale per versionin e kaluar dhe jo kete te fundit 3G i cili del ne shitje me 11 Korrik.

  Une personalisht nuk kam, keshtu qe nuk shes. Kam apple itouch 16GB per ta shitur ne ebay por per kete sma merr mendja qe je i interesuar.
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 4. #4

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  Sa e shet zim....
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e P@R4nOi@C_LorD
  Antarsuar
  05-05-2006
  Postime
  2,426
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga MorDor Lexo Postimin
  Sa e shet zim....
  O xhek , mba ate nokian e tipit (t u l l)?? Ky 16 g kush e di sa ben???
  Keyboard not found .... press any key to continue!

 6. #6
  progress Maska e BvizioN
  Antarsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,111
  Faleminderit
  0
  83 falenderime n 68 postime
  I fundit, 3G nga apple (16 GB ) ne ebay mbi 700 dhe i zhbllokuar.

  Meqe po flasim per iphone, nje Sayn Design i ketij telefoni shitet ne ebay VETEM $8,500.00 !! Pikerisht ky ne foton me poshte......  Ajo qe kam une eshte ipod, itouch 16gb dhe jo telefon. Ka pjesen me te madhe te programeve qe permban telefoni, sebashku me google maps, email, kohe, you tube, safari, etj. Por nuk ka ndonje menyre si te besh tregti me juve ne Shqiperi per arsye se posta Shqiptare nuk eshte hiq e sigurte!
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 7. #7

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  vetem 8,500,00$ axa.Nice nice.Faleminderit per info Zim...
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e P@R4nOi@C_LorD
  Antarsuar
  05-05-2006
  Postime
  2,426
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Me mire blen nji laptop.
  Keyboard not found .... press any key to continue!

 9. #9

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  Ose rri nje nat ne dubai ne hotel me 7 yje lol...
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 10. #10
  don't bother me Maska e Apollyon
  Antarsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,641
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  i-phone do jete gjithmone si telefon i dyte. Nokia ka vendin e pare, sado qe i-phone mundohet ta konkuroje, me shume e kan ber si celular per videogame se sa per te fol.

  ps; prit edhe i cike, se do dale i-phone ne mase, do e gjesh me 195 euro.
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e lumi123
  Antarsuar
  24-06-2008
  Vendndodhja
  !!!!!!!!!!
  Mosha
  30
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  a ka mundsi te porosis edhe une nje iphone te me vij nga amerika une per momentin jam ne kosov te dielen do te shkoi ne angli kam per te qendruar 2 muaj , per keta dy muj kisha pas deshir qe te kthehem me nje iphone me at qmimin qe shitet ne amerik 200 dollar ose ket iphonin e ri 3g 290 dollar , nese nuk kam keqkuptuar ndonje gje me ket per qmime

 12. #12
  kuku Maska e brooklyn2007
  Antarsuar
  18-08-2007
  Postime
  3,528
  Faleminderit
  1
  9 falenderime n 9 postime
  Te dashur bashkekombas te painformuar e te nderuar. Iphone me $200 apo $300 nuk ka neper dyqane, pervec dyqaneve te hajduteve qe mund ti gjesh edhe me $150. Me $199, blen Iphonin e ri qe del ne 11 Korrik dhe qe bashke me te duhet te blesh dhe planin telefonik ketu ne USA qe kushton 70-80 $/muaj per 2 vjet rresht. Pra me pak matematike, $80 shumezuar 24 muaj pagese + $199 telefoni = gjejeni vete
  Ndryshuar pr her t fundit nga brooklyn2007 : 27-06-2008 m 23:00
  ABCDDhEFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 grma)

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e lumi123
  Antarsuar
  24-06-2008
  Vendndodhja
  !!!!!!!!!!
  Mosha
  30
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga brooklyn2007 Lexo Postimin
  Te dashur bashkekombas te painformuar e te nderuar. Iphone me $200 apo $300 nuk ka neper dyqane, pervec dyqaneve te hajduteve qe mund ti gjesh edhe me $150. Me $199, blen Iphonin e ri qe del ne 11 Korrik dhe qe bashke me te duhet te blesh dhe planin telefonik ketu ne USA qe kushton 70-80 $/muaj per 2 vjet rresht. Pra me pak matematike, $80 shumezuar 24 muaj pagese + $199 telefoni = gjejeni vete
  kuuu qfar shire e madhe po dilka , , ska shanca me ble une asi telefoni 2119 dollar

 14. #14
  progress Maska e BvizioN
  Antarsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,111
  Faleminderit
  0
  83 falenderime n 68 postime
  Tregu i zi eshte alternativa e dyte per ata qe nuk u pelcen te jene te lidhur ne nje kontrate. Edhe pse Apple supozon se telefoni i saj 3G nuk do e shkele tregun e zi, ky telefon tregtohet ne kete moment qe shkruaj, domethene 13 dite pa dalur zyrtarisht ne shitje te pergjitheshme. Dhe mos ngaterroni me $ sepse kane shume ndryshim nga vlera.

  Por edhe kjo alternative nuk ka ndonje ndryshim dramatik ne lidhje me koston....keshtu qe mos u nzitoni.

  Apollyon, Nokia ka dekada ne kete biznes. Telefoni i pare mobile nga Nokia - Mobira Cityman 900, eshte prodhuar ne vitin 1982 ndersa telefoni i pare nga Apple eshte prodhuar vetem vitin e kaluar. Nokia prodhon perafersisht 30-50 modele telefonesh ne vit, shumica e te cileve jane dezanjime te rendomta. Apple vetem me nje telefon e beri boten qe te ktheje koken dhe te ngelet e mahnitur nga teknologjia e re qe prezantuan. Telefonet mobile tash me nuk jane thjesht nje aparature qe e perdor per thirrje telefonike por nje aparature multimedia me nje variacion mundesish dhe funksionesh. Suksesi i apple me telefonin e pare te tyre flet vete. Ka te beje kjo me startegjine e pa arritshme te Apple ne marketim apo me cilesine dhe teknologjine e saj? Koha do ta tregoje. Per nga tekologjia, apple do ngelet gjithmone disa vite perpara nga markat e tjera.
  Ndryshuar pr her t fundit nga BvizioN : 28-06-2008 m 03:05
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

 15. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2003
  Postime
  2,831
  Faleminderit
  4
  14 falenderime n 14 postime
  MorDor razor z3 motorola shes un nese je i interesuar me thuaj se me ka nxir jeten


  ps. iphonet nuk jan gje.

 16. #16

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  Une kerkoj iPhone....Firake ca ti bej une razrit tend ta shartoj me n70 tim qe te dali Apple iPhone lol...E ca eshte me i mire ky qe del ne 11 korrik,..Kush ma gjen nje mua me 200$ qe te punoje ne SHQIPERI<....
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e elijsa
  Antarsuar
  09-03-2007
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  138
  Faleminderit
  4
  17 falenderime n 17 postime
  Kam une nje IPHONE 16 Gb per ta shitur. E kam blere 500 Euro para 1 muaji dhe e shes 400 Euro. Kush eshte i interesuar te njoftoje me mesazh. Momentalisht punon ne shqiperi.

 18. #18

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  300 Po deshe elisja...
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 19. #19

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  Edhe nje gje cdo iphone punon me kartat eagle ose amc ose vodafone te shqiperise???
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 20. #20

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  300 Euro po deshe elisija...:k:w
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Permbledhje dua te zgjedhura
  Nga Nur_11 n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-03-2009, 08:09
 2. kerkoj nje kenge !
  Nga kris3006 n forumin Ndihmoni njri-tjetrin
  Prgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 20-01-2009, 21:31
 3. Lutje pr Muslimant
  Nga Acid_Burn n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 25
  Postimi i Fundit: 03-03-2006, 09:59
 4. te kerkoj (se me mungon)
  Nga ^VJOSA^ n forumin Letrsia shqiptare
  Prgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 09-01-2003, 09:25
 5. Krkoj!
  Nga zemri n forumin Letrsia shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-08-2002, 08:23

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •