Close
Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 141
  1. #41
    _____
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Boo c'urrejtje paska ketu..
    Dallim midis kosovarve dhe shqiptarve nuk di sepse s'kam njohur njerez nga kosova..

  2. #42
    i/e regjistruar Maska e ALBA
    Anėtarėsuar
    21-05-2002
    Vendndodhja
    Gjermani (Dortmund)
    Postime
    2,609
    Ne se do te qendroj brenda temes, dhe vertet te dallojm se cfar ndryshimi ka rinia e Kosoves me ate te Shqiperis,jam me Ben Shkodranin, esht e vertet se rinia Shqipetare eshte me intelegjente se rinia Kosovare.Une jetoj reth 13 vjet ne diaspore,dhe per kete kam fakte qe kjo eshte e vertet,dhe sa per inteligjencen qe kjo lind ,kete nuk e kuptoj sepse njeriun e ben jeta shkolla mund te them dhe vuajtjet inteligjent,per kete te fundit me vjen cudi se gjithe ato vuajtje qe ka kaluar rinia e Kosoves,prap nuk esht inteligjent ashtu sic duhet,qe te barazohet me vuajtjet e tij.Me fal se ndoshta ju ngelet hatri ju Kosovareve por, kete e thojn vet rinia e kosoves qe ju rinia Shqipetare jeni me te zgjuar se ne.Me falni per ndonje gabim ne drejtshkrim ,"se nuk e di mire shqipen"
    "Jeten duhet ta paguash me cmimin e vuajtjes."
    .

  3. #43

    Teme interesante.

    Lexova shumė nga mendimet tuaja kėtu , dhe thashė tė shkruaj edhe unė timin.
    Pėr arsye pune apo dhe nė jetėn e pėrditshme kam patur dhe kam shumė kontakt nė jetėn e pėrditshme me komunitetin shqiptar nga Kosova. Disa thonin s’ka dallime , jemi tė njė gjaku, disa i tejaklonin dallimet . Sipas mendimit tim , qė ka dallim ka, dhe arsyet e dallimeve ishin prekur nė shkrimet e mėsipėrme fare qartė por po i shpreh edhe unė ca sipas atij kėndvėshtrimit tim.

    Ne tė Shqipėrisė vėrtet jemi mė tė kapshėm nė situata dhe bėjmė si bėjmė i gjėjmė njė zgjidhje problemeve, ama kosovarėt janė me tė fjalės dhe kanė mė shumė respekt ndaj femrave si dhe ndaj grave tė tyre. Njė kosovar e ndien detyrė ti dalė zot familjes , gruas , fėmijės , njė i Shqipėrisė nuk e ndien njė gjė tė tillė njėjtė si kosovari.

    Kosovarėt edhe pse nuk njihen shumė me njėri-tjetrin e ruajnė atė sensin e familjaritetit. Nėse ti takon njė familje kosovare fare rastėsisht qoftė edhe nė udhė , je shumė shpejt i ftuari i tyre , pėr ēaj , kafe apo drekė a darkė , e njė familje nga Shqipėria nuk e prish aq shumė terezinė tė krijojė miqėsi tė re me shqiptarėt . As vetė nuk arrij ta kuptoj pse ne tė Shqipėrisė i largohemi kaq shumė njėri-tjetrit.

    Njė kosovar pėr bashkėfshatarin e tij merr udhėt nė mes tė natės ta ndihmojė pėr hallin qė ka , ne nuk dalim deri poshtė pallatit nėse nuk e kemi tonin tė familjes.



    Elna.
    ( Elna shkrimin e editova ashtu sic e deshiroje por hoqa komentet qe kishe shkruar per lexuesit qe te lexonin ne fillim postin tend te fundit) Estella
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Estella : 05-01-2003 mė 18:22

  4. #44
    Rinia e Shqipėrisė ėshtė mė e tėrhequr pas shkollimit se ajo e Kosovės, kjo jo pėr faktin se ne tė Shqipėrisė e duam shkollimin shumė, por se nė tė Shqipėrisė kemi shumė ambicje dhe nuk duam qė tjetri tė na e kaloi nė aftėsi profesionale, ndėrsa kosovarėt ca i ka lėnė regjimi serb, ca i ka lėnė fanatizmi (femrat) , ca i ka lėnė mėrgimi dhe ja kanė mbetur pak si mė mbrapa nesh nė kėtė pikė.
    Vėrtet mė vjen keq kur shoh kėtu qė tė rinjtė kosovar tė lindur dhe rritur kėtu bėjnė punė tė rėndomta tė trashėguar nga prindi , pa patur interes pėr mė shumė . Ndėrsa njė student (e) nga Shqipėria e ka keq vitin e parė sa tė mėsojė gjuhėn se vitet e tjera veten ha sa tė gjėjė punė qė ti pėrshtatet pas terezisė dhe profesionit tė saj, por kjo s’do tė thotė qė nė njerzillėk ne jemi mė lart se kosovarėt, aspak.

    Nėse je femėr e ke mė tė vėshtirė tė krijosh raporte thjesht shoqėrie si ato shoqėritė tona me shokėt e klasės apo bashkėmoshatarėt e lagjes , sepse nė kėtė pikė kosovarėt kanė ca si vėshtirėsi nė kuptimin shoqėror midis njė femre dhe njė mashkull. Pėr to njė femėr dhe njė mashkull e vetmja gjė qė kanė tė thonė ėshtė sexi dhe asgjė tjetėr. Kjo e vlefshme vetėm nė raportet tek pėr tek tė dy gjinive tė ndryshme , sepse nė raportet familjare midis dy cifteve gjėrat ndryshojnė pėr sė mbari nė kėtė pikė. Nuk them se djemtė e Shqipėrisė nuk e tentojnė shansin e tyre nė kėte pikė , por kanė njė lloj finese dhe pėrdorin njė si lloj indirekti e tėrhiqen menjėherė sa marrin nėnkuptimin nė pėrgjigjen e parė, ndėrsa vėllezėrve kosovarė nė kėtė pikė duhet t’ua thuash tullė qė s’mė pėlqen me ēu dashni me ty, por tė vlerėsoj si shok dhe pikė dhe jalla ti heqėsh qafe po u pat rėnė nė kokė.

    Nė marrėdheniet vėllazėrore kosovarėt janė mė tė lidhur njėri me tjetrin se ne tė Shqipėrisė.
    Pėr ata ėshtė detyrė tė ndihmojnė vėllain nėse ai nuk ka , tek ne ėshtė po ma pati qejfi e ndihmoj vėllain edhe pse s’ka, po s’ma pati qejfi shoh punėn time.

    Pra sipas meje , kosovarėt janė mė tė gjindshėm dhe mė tė fjalės nė raporte familjare,
    Mė atdhetarė , shumė mė atdhetar se ne por dhe se muhabetin se femrave e kanė temė dite tė ēdo bisede , me vend apo pa vend, njoft e pa njoft.
    Mendimi im ky.

    Me respekt Elna.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Estella : 05-01-2003 mė 18:23

  5. #45
    *KOSOVARE* Maska e Arjeta
    Anėtarėsuar
    17-10-2002
    Vendndodhja
    Danimarke
    Postime
    184
    Te dashur forumist.......

    Ka kohe qe nuk kam shkruar ne forum per arsyje se mbrem jam kthyer nga Kosova ku qendrova per disa jave, vertet u befasova kur i lexova shkrimet e juaja!
    E shof se tema ime eshte keqkuptuar shummmm dhe me me kete u binda se ju ne vend se ti gjeni dallimet e mira ju jeni munduar ta nenqmoni njeri tjetrin dhe ti gjeni mangesit..
    Aspak nuk jam munduar ti bej perqarje mes Kosoves dhe Shqiperis por ne te kunderten kam pas deshire te afrohemi me shum,qe ne te ardhmen te behemi nje shtet, te forcohemi qe ta perballojme armikun qe po na rrethon ne qdo ane,ne qdo kufi..nese sot hyn perqarja mes nesh dhe bejm dallimet ne mes intelegjences dhe patriotizmit ateher qka presim nga te tjeret,mendoni se italianet,greket,serbet apo ruset do te na ndihmojne ata kenaqen duke na par te ndar, ndersa ne mundohemi ti imitojme shtetet perndimore dhe e harrojme te kaluaren tone te gjakosur....

    arjeta
    [size=0.5]Sometimes friends
    cause You pain & happiness
    they come & go
    but one thing 4 sure
    they Love & miss you,
    believe me I am 1
    of them......!!![/size]

  6. #46
    i/e regjistruar Maska e peshkatari
    Anėtarėsuar
    19-05-2002
    Vendndodhja
    Anonim
    Postime
    103
    Arjeta bėre mirė qė ndėrhyre dhe bėre nje sqarim te vogėl, pasi me sa po shof une tema po degjeneron ne keqkuptime.
    Une do ta kuptoja dhe do tė kisha dėshire tė ishte keshtu pyetjen tėnde. Qė, kush ėshtė ndryshimi? ( Unė kėtu do tė isha me mendimin e Albos) dhe nėse ėshtė mundur qė ne forumistet nė tė gjithe botėn duke parė difektet ose ndryshimet e njėri tjetrit tė kontribuojmė qė ti korrigjojme dhe ti shkrijmė nė njė tė mirat dhe tė kėqiat e njėri tjetrit.
    Unė nuk do tė doja tė kishte dallime ndėrmjet Shqiptarėsh por te detyruar nga kushtet ne kemi jetuar tė ndarė dhe detyrimisht dhe kemi ndryshuar nė mentalitete nė varesi tė regjimeve nga tė dyja anėt. Duhet tė kemi parasysh qė ndryshime nė zakone ka nga krahina nė krahinė brenda njė vendi dhe jo mė nė dy familje tė ndryshme siē jemi detyruar te jetojmė nė kėto vite ndarjeje.
    Pėrsa i pėrket problemeve madhore them se ne jemi shumė tė pafuqishėm pėr tė vendosur se shqiptarėt nga tė dyja anėt do tė kenė tė njėjtin flamur apo jo, por unė them se Shqiptarėt nė zemėr kanė njė gjak dhė nė shpirt njė flamur. Por politikat e momentit dhe sigurisht forca e mė tė fortėve do ti detyroj Kosovarėt pėr momentin ndoshta tė ndrojnė dhe flamurin, por them qė kjo do tė jetė njė zgjidhje politike momentale.
    Pėrsa i pėrket asaj se ēdo gjė qė ka lidhje me krimin ėshtė dhe dora e Shqipėtarėve brėnda, unė nuk jam dakort sepse do tė bėja njė sqarim pė kėtė. Nė tė gjithė botėn ka kriminelė dhe tė ēdo lloj rrace e kombi por problemi shqipėtar ėshtė hiperbolizuar pak si shumė pėr arsye politike Perėndimore. Por nga ana tjetėr do tė thoja sikur juve tė shkonit nė njė vend tė huaj dhe tė mos kishit asnjė pėrkrahje sociale si nga shteti nė tė cilin shkoni ( Ashtu siē u ndjenė njė pjesė e madhe e shqipėtarėve) por dhe nga njerėzit me tė cilėt do tė ndeshenit do t'ju pėrēmonin, ē'do tė bėnit. Atėherė situatėn e kapėn elementėt potentė e keqbėrės (Mafia) pėr tė pėrdorur kėtė kontigjent pa pėrkrahje pėr tė realizuar punėt e tyre tė fėlliqura me njė kosto shumė tė ulėt. Nga ana tjetėr nė atė gjendje qė u ndodhėn emigrantėt e paligjshėm Shqipėtarė ē'do tė bėnit? Do tė hanit edhe barė por dorėn Mafias nuk do tia shtrinit?! Pra si pėrfundim mos i fusni tė gjithė njerėzit nė kallupin e sė mirės apo sė keqes pa marrė parasysh rrethanat nė tė cilat ndodhet gjithėsecili. Pra nė tė njėjtėn mėnyrė dhe kombet. (Nuk po flasė pėr individė tė tillė qė si moto tė tyre kanė vetėm vrasjen dhe krimin)
    Mos shikoni tek vetja (Shqipėria +Kosova pjesa Shqipėtare e ndarė forcėrisht nga mė tė fortėt) vetėm tė keqen por shihni dhe tė mirėn e cila na bashkon dhe na identifikon si komb. Unė do tė thoja mbi tė gjitha feja e Shqipėtarit kudo qė tė ndodhen ėshtė Shqipėtaria.
    instruktori

  7. #47
    i/e regjistruar Maska e Zanė Kosove
    Anėtarėsuar
    04-01-2003
    Postime
    157
    Nuk lexova te gjitha komentet e juaja te dashur diskutues, sepse keto pak qe lexova shume neveritese!!!!
    Elna i afrohet realitetit, edhe pse nuk mungon nje nuance e lehte ulje!

    O te dashur forumista nuk duhet te lavderoheni ne kohen, them keshtu sepse sikur neve qe na eshte imponuar heshtja,mosshkollimi nga orteku sllav, edhe juve u eshte imponuar "aftesia komunikuese" e asesi inteligjenca siq ishte shprehur njera, Xhaxhi ju edukoj edhe malet jo juve!

    Mirepo nje di t'ju them se nuk lakmoj fare kete "inteligjence" tuajen sepse JU LARGOI, e neve edhe pse tendence e shkaut ishte t'na shperndaj, largoje, hape neve u bashkuam!

    Pa asnje keqkuptim, ju lutem te dashur forumista! vetem desha te prek bazen e realitetit pa dashje ofendimi-ulje!

  8. #48
    i/e regjistruar Maska e ALBA
    Anėtarėsuar
    21-05-2002
    Vendndodhja
    Gjermani (Dortmund)
    Postime
    2,609
    Zane kosove,per cfar arsye qenke neveritur,sepse ne thame realitetin,dhe realiteti keshtu eshte,sic e tregojn me siper,vete kosovaret e pohojn me gojen e tyre se ju rinia e Shqiperise jan me te zgjuar se rinia e Kosoves,dhe ky eshte vertet realiteti,dhe nje gje,me kujtohet nje perkthim i nje kosovari,qe kishte perkthyer tekstet e teoris per dhenien e patentes se shoferit,qe ne gjermani u mbante me i miri si perkthyes,c'te shikoje e kishte perzier shqipen me gjuhe serbe,u habita si ka mundesi????
    "Jeten duhet ta paguash me cmimin e vuajtjes."
    .

  9. #49
    yells `aziz! light!` Maska e AsgjėSikurDielli
    Anėtarėsuar
    12-09-2002
    Vendndodhja
    the black light
    Postime
    1,786
    ALBA_MAUSI,

    pa ma trego ndonje fjale (me kuptimin e saj ne shqip) serbe, e une ta di qe ti me te vertete e thua kete?

    E sa per perkthyes, ata u "morren vesh" edhe ne Tribunalin e Hages gjate deshmise te Ibrahim Rugoves.

    ASD

  10. #50
    i/e regjistruar Maska e ALBA
    Anėtarėsuar
    21-05-2002
    Vendndodhja
    Gjermani (Dortmund)
    Postime
    2,609
    mmmmmmmmm une nuk i kam tekstet ketu por po i gjeta do ti skanoj dhe ti coj,por nje gje me ka ber pershtypje.psh( llava) kujt i thoni ju se ne llava i themi llaves se vullkanit ,dhe ai donte te tregonte me ate nje tuf kaprojsh,e shume gjera te tjera ,por kur ta gjej teksin te jap fjalen se do ta nis ketu ne forum ok
    "Jeten duhet ta paguash me cmimin e vuajtjes."
    .

  11. #51
    yells `aziz! light!` Maska e AsgjėSikurDielli
    Anėtarėsuar
    12-09-2002
    Vendndodhja
    the black light
    Postime
    1,786
    ALBA_MAUSI, thua se i perkthente tekstet e teorise se dhenies se patent-shoferit, e ne mes e futen Llaven me tufe kaprojsh???

    Cfare lidhje ka kjo me patent-shoferin?

    ASD

    P.S. Po pres me padurim te mi tregosh ato, jo vetem te mi tregosh, por edhe ta dokumentosh se nga cilat fjale serbe vijne.

  12. #52
    yells `aziz! light!` Maska e AsgjėSikurDielli
    Anėtarėsuar
    12-09-2002
    Vendndodhja
    the black light
    Postime
    1,786
    ALBA_MAUSI, thua se i perkthente tekstet e teorise se dhenies se patent-shoferit, e ne mes e futen Llaven me tufe kaprojsh???

    Cfare lidhje ka kjo me patent-shoferin?

    ASD

    P.S. Po pres me padurim te mi tregosh ato, jo vetem te mi tregosh, por edhe ta dokumentosh se nga cilat fjale serbe vijne.

  13. #53
    i/e regjistruar Maska e Zanė Kosove
    Anėtarėsuar
    04-01-2003
    Postime
    157
    Postuar mė parė nga ALBA_MAUSI
    Zane kosove,per cfar arsye qenke neveritur,sepse ne thame realitetin,dhe realiteti keshtu eshte,sic e tregojn me siper,vete kosovaret e pohojn me gojen e tyre se ju rinia e Shqiperise jan me te zgjuar se rinia e Kosoves,dhe ky eshte vertet realiteti,dhe nje gje,me kujtohet nje perkthim i nje kosovari,qe kishte perkthyer tekstet e teoris per dhenien e patentes se shoferit,qe ne gjermani u mbante me i miri si perkthyes,c'te shikoje e kishte perzier shqipen me gjuhe serbe,u habita si ka mundesi????
    rinia e Shqipėrise mė tė mprehtė nė komunikim mirepo jo ne njerėzi, edhe une zonjush te flase nga REALITETI! Gjithėmon pytem jeni Kosovare apo Shqiptare kur tregoj se KOSOVARE gjithemon marre pergjigjen:falė zotit, munde te flase lireshem dhe jam e lodhur nga keto fraza: kam debulese per Kosovaret, juve jeni me nacionaliste, patriot, jeni per njeri tjetrin, kam respekt per Kosovaret, kam mbajte ne shtepi Kosovare etc...

    po zonje llava serbe e perdorim, po e din ti zonjush sa fjalet greke e italiane kane zane vend ne te folmen shqipe ne Shqipri;

    nje duhet ta dini se jemi me te njerezishėm nė ēdo aspekt, gjej nje Kosovare qe therret Socialin dhe lajmeron se fqiu punon apo plot te bera tjera, me mire kjo "inteligjence" e pakte qe kemi por sensin NJERI gjen ne neve!

    *pafshim!
    Zanė Kosove

  14. #54
    i/e regjistruar Maska e ALBA
    Anėtarėsuar
    21-05-2002
    Vendndodhja
    Gjermani (Dortmund)
    Postime
    2,609
    Ja po ta coj nje perkthim te cilen mezi e gjeta se jan 3000pyetje
    "Jeten duhet ta paguash me cmimin e vuajtjes."
    .

  15. #55
    i/e regjistruar Maska e Zanė Kosove
    Anėtarėsuar
    04-01-2003
    Postime
    157
    e nderuar, fjalen llavė/a e kam lexuar edhe ne fjalorin e shkrimtarėve dhe gazetarėve shqiptare dhe se jam mė se e sigurte se kjo fjalė gjindet edhe nė fjalorin E shqipes sė sotme.

    Llav/ė/a/at- tufė ujqėrish etc.

  16. #56
    i/e regjistruar Maska e ALBA
    Anėtarėsuar
    21-05-2002
    Vendndodhja
    Gjermani (Dortmund)
    Postime
    2,609
    mmmmmmmm nuk e paska mar qenka e madhe po po mundohem ta zvogloj,Zana e malit po me vjen keq qe paske shume neveri per Shqiptaret,por mos haro nje fjal popullore (pyll pa derra nuk ka)se dhe kosovar ka sa te duash qe bejn te njejtat idjotizma si dhe Shqipetaret,por do te thoja qe mos harrro vitet 90 kur ne ishim ne kulmin e fukarallikut,dhe ne Shqipri plasen Kosovaret duke mashtruar vajza 14 15 vjecare ,qe kjo ishte gjeja me e ndyre qe kan perdorur Kosovaret ne ate kohe ke ne ,kemi shume histori mos i harro keto gjera,dhe e dyta dhe kosovaret na kan spiunuar ne boll ne diaspor sa nuk ka ku te shkoje,por une nuk mund ti them gjthe popullit qe jane te ndyre dhe ti fus me nje thes.ok Dhe kjo teme esht hapur me sa di une Se ku jane ndryshimet ndermjet rinis Kosovare dhe asaj Shqiptare,dhe une thash qe rinia jon ,esht me e zgjuar se ajo e kosoves,dhe kete nuk e thash per pune inati, por sepse ashtu e kam vertetuar une ketu ne diaspor,duke jetuar me kosovaret,ndoshta ju mund te jeni te zgjuar qe flisni ketu ne forum,dhe sa per gjuhen mund te jete e vertet qe krahina e jugut mund te kete disa fjal greke ne perdorim por jo ne perkthim,ndersa per tu mar vesh me nje kosovar them se 70 %flet shqip dhe 30 %serbisht,dhe mua nuk me vjen mir per kete,me vjen shume keq,sepse une e di se si i keni pasur kushtet per tu shkolluar,por mua me vjen nje gje keq sepse ju nuk tregoni realitetin sic eshte por e spekulloni duke na fyer neve dhe duke ngritur vendin tuaj,Ne jemi te gjithe Shqiptar nje komb nje gjuhe nje race nje flamur kemi.Se dhe vllezerit qe jane te nje nene nuk jane njesoj nuk kan nje ide vllai me vlla per kete duhesh te bindesh,besoj se je e qarte per kete. Me respekt Alba_Mausi
    "Jeten duhet ta paguash me cmimin e vuajtjes."
    .

  17. #57
    i/e regjistruar Maska e Zanė Kosove
    Anėtarėsuar
    04-01-2003
    Postime
    157
    Shume e nderuar Alba,

    ta thot motra yte se asgje nuk spekulova, mirepo per arsye te konfidences se une do sillja plot argumente qe edhe vete do habiteshe!
    Sa rini shqiptare morret rruget e botes dhe kapte statuset si Kosovare, kesaj i thua shkathtesi?
    Ndihmova nje te re nga Tirana ne vitin 1998, ishte marre me shume pune te ndyera ne Gjermani, dhe u paraqit Kosovare ku edhe u pranua para meje si Kosovare e vertet, dhe kur ne ato kohera e tere bota u trishtua nga masakrat qe u benin ne Kosove, eh dynjallek tregoheshin kufomat e familjes Jashari, ajo qeshej dhe thoshte duke ju drejtuar nje Korcare shife, shife kane linde si shtaze e shtaze po vdesin!!!!!!!
    Ndersa sa i perket asaj qe thua Kosovaret erdhen dhe mashtruan vajzat e reja shqiptare, po ti a harrove moter e dashur qe ta them me plot sinqeritet se ndiej dhimbje per ato, ato u trafikuan edhe nga vete vellezerit, burrat, baballaret e tyre!
    Pse nuk flitni kurre per greket e italianet qe moren me qindra vajza te reja dhe mbushen bordelet e tyre me femra shqiptare!

    Flitni, me nje ultesi dhe urrejtje ndaj Kosovareve edhe pse paraqiteni ne shkallen kinse dallimit!

  18. #58
    i/e regjistruar Maska e ALBA
    Anėtarėsuar
    21-05-2002
    Vendndodhja
    Gjermani (Dortmund)
    Postime
    2,609
    E nderuara Zanene e di te gjithe historin ,ndoshta jam me moshe e vogel ,por jam shume e zgjuar, lexoj gazetat, lajmet nat e dit televizorin e mbaj sa ke Shqipria sa ke Kosova; dhe i kuptoj te gjitha gjerat qe ndodhin si ne fillim dhe tani ne fund,por ti rin vete ne Gjermani dhe duhet ti dish shume gjera si per shqiptaret ashtu dhe per kosovaret se si jan sjell ketu ne megim,dhe une nuk e mohoj as se kam mohuar por perkundrazi e kam mallkuar ate gje qe bejn shqiptaret tek motrat e tyre dhe per kete kam krijuar dhe poezi,dhe kam diskutuar shume,por mir tha njeri ne forum,qe ne lehim kot se asgje nuk nxjerim ne drit ketu,ne dore e ka gjithkush te permirsoj veten,dhe kryesorja eshte qeveria,qe tu hapi njerezve vende pune qe mos te meren me korrupsjon,ti krijojn standartin e jeteses,sepse ne shqiperi nuk ka standart jetese,standarti aty eshte 1 me 10,une po te jap ketu disa linke ku mund te shohesh idet e mija. me respekt Alba_Mausi
    [http://www.forumishqiptar.com/forumd...&threadid=6097
    "Jeten duhet ta paguash me cmimin e vuajtjes."
    .

  19. #59
    i/e regjistruar Maska e ALBA
    Anėtarėsuar
    21-05-2002
    Vendndodhja
    Gjermani (Dortmund)
    Postime
    2,609
    "Jeten duhet ta paguash me cmimin e vuajtjes."
    .

  20. #60
    i/e regjistruar Maska e Zanė Kosove
    Anėtarėsuar
    04-01-2003
    Postime
    157
    Alba,

    shtrirja e fjaleve t'mija nuk te perfshinte vetem tya, kapa emrin tende si nje nga ato/a!

    mirekuptim!
    Zanė Kosove

Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Dr. Ibrahim Rugova - Presidenti i parė i Republikės sė Kosovės
    Nga Albanino nė forumin Elita kombėtare
    Pėrgjigje: 2055
    Postimi i Fundit: 27-11-2014, 11:11
  2. Kėshtu foli Tahir Zemaj
    Nga Nice_Boy nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 123
    Postimi i Fundit: 01-01-2014, 18:52
  3. Vrasja e Kolonel Ahmet Krasniqit..
    Nga Brari nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 47
    Postimi i Fundit: 04-10-2010, 04:41
  4. Kosova nė udhėkryq
    Nga ARIANI_TB nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 01-03-2009, 11:52

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •