Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 78
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e orbita
    Anëtarësuar
    28-05-2007
    Postime
    36

    Prishtinë, sulmohet shtëpia e kryeministrit Hashim Thaci, plagoset një agresor

    Prishtinë, sulmohet shtëpia e kryeministrit Hashim Thaci, plagoset një agresor

    PRISHTINE-Shtëpia e kryeministrit kosovar Hashim Thaci është sulmuar mbrëmë vonë nga disa persona të armatosur. Zëdhënësi i Shërbimit Policor të Kosovës, Veton Elshani konfirmon ngjarjen në një intervistë për tv. NEWS 24. Sipas tij sulmi ka ndodhur rreth orës 23. 15 minuta ne lagjen "Arbëria" në Prishtinë. Mësohet se në momentin e sulmit në banesë ndodhej vetëm bashkëshortja dhe djali i kryeministrit, ndërsa vetë Hashim Thaci ndodhej jashtë Kosovës për një vizitë private. Sipas policisë kosovare forcat e sigurisë së kryeministrit Hashim Thaci kanë vënë re një person të dyshuar në tarracën e banesës dy katëshe të kryeministrit kosovar në përpjekje për t’u futur brenda në banesë. Pas paralajmërimit truprojat kanë qëlluar ne drejtim të personit i cili i është kundërpërgjigjur po me armë zjarri. Dyshohet se në sulmin ndaj banesës së Thacit kanë marrë pjesë më shumë se një person. Menjëherë pas kësaj personat janë larguar në drejtim të paditur. Sipas të dhënave paraprake tw bazuara nw provat e mbledhura nga vendi i ngjarjes dyshohet se nga shkëmbimi me armë zjarri një nga sulmuesit është plagosur. Ende nuk dihen se sa persona kanë marrë pjesë në këtë sulm. Shërbimi policor i Kosovës ka mbledhur provat materiale në vendin e ngjarjes ndërsa po heton për motivet dhe autorët. Policia ka ngritur postblloqe ndërsa ka nisur kontrollin nëpër spitale dhe klinika ku dyshohet se mund të shkojë për mjekim njëri nga sulmuesit e shtëpisë së Thacit, i cili është plagosur

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e bleripz
    Anëtarësuar
    15-06-2005
    Postime
    33
    ajde Avni Rrustema se ky popull ka ra në gjumë se lehtë e ka ky Esat Pasha që po e SHKOMBËTARIZON popullin shqiptarë të Kosovës me piunat e tij

  3. #3
    Për një Shqipëri të madhe Maska e ment
    Anëtarësuar
    14-06-2004
    Postime
    202

    Angry

    Citim Postuar më parë nga bleripz Lexo Postimin
    ajde Avni Rrustema se ky popull ka ra në gjumë se lehtë e ka ky Esat Pasha që po e SHKOMBËTARIZON popullin shqiptarë të Kosovës me piunat e tij
    Po a Avni rrustemi ka vra tradhtar te kombit e jo gra e femij more,,, e mos e njellos Avni Rrustemin me keso akte te dikuj qe nuk i pelqen politika e antikorrupcionit qe ashte kah udheheq Qeveria e Thaqit aty asht problemi e eshte marre te njelloset vepra e Avni RRustemit me keso vepra kriminale te keture banditve qe dojn te vrasin gra e femij,,,marri marri
    URIME FITOREN PDK

  4. #4
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    17-10-2007
    Vendndodhja
    Ne Mesfush!!
    Postime
    387
    eshte nje dreq i madh ketu...

    dhe mos i jepni karakter kombetar kesaj pune,sepse eshte thjesh qeshtje politike,pse jo edhe qeshtje xhelozie...edhe ka kush te xhelozon ,nuk eshte kosova pa ta...

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e Flora82
    Anëtarësuar
    17-04-2006
    Vendndodhja
    afer detit
    Postime
    899
    Ata jan njerz te ligë qe futen ne mes natë , po te ishin trima dota pritshin trimin ne mes dite e dot dilshin ball per ball , po ata jan minjet e regjimit qe ende mundohen te pin gjak te trimav.

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e Flora82
    Anëtarësuar
    17-04-2006
    Vendndodhja
    afer detit
    Postime
    899
    Ata jan njerz te ligë qe futen ne mes natë , po te ishin trima dota pritshin trimin ne mes dite e dot dilshin ball per ball , po ata jan minjet e regjimit qe ende mundohen te pin gjak te trimav.

  7. #7
    Besimtar Musliman Maska e strange
    Anëtarësuar
    31-10-2006
    Postime
    4,278
    Ptuuuu, bre marre ju koftë, Allahi qafen ja u theftë, po si s'ju vjen marre, sa u stabilizua situata këta prapë ja nisen.

    Popull i fëlliqur jemi qe s'ka ku shkon ma keq më.

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
    Anëtarësuar
    25-01-2004
    Vendndodhja
    Larg vendlindjes i pa shpi..
    Postime
    4,220
    Kush paska qen ai Avni Rrustemi qe paska sulmu kete tradhetar .. se ne kete menyr ketij duhet me i tregu se e ka shit veten ... edhe pse nuk eshte mire te behen keto gjera por paska ba mire Avniu qe i paska tregu se ka disa prej popullit qe si ka zen ende gjumi..

    niemand
    Më gënjeu pasuria, jeta vrap më iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka në dhe të huaj do të vdes..

  9. #9
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750
    O zoteri po si nuk ke aspak dinjitet njerzor?Na duhen keto gjera neve apo jo?Pak na vran e na zhduken veq ende nuk u ngope Ti me gjithe ata qe kerkojn gjake shqiptari!Eshte per te ardhur keq jo vetem vepra e atyre qe veprojn keshtu por edhe perkrahsve te tyre!Kujt i pengon bashkshortja dhe djali i Kryeministrit?C'faj kan ata?Po nga diaspora leht eshte te flitet ,kam vrejt shum antar qe jetojn ne diaspor flasin keshtu siq flet Ti ,,kalimtar i rastit''por mos harroni qe te zijt e ullirit vuajtem dhe po vuajm ne qe jemi ketu ne vend ngjarje,cdo incident qe bejm ne mes vete shkon ne favor te shkaut,e ju gezoheni aq shum per tentim vrasje te dy qenjeve njerzore plotesisht te pafajshme!Mos flisni me goj po me koke ju lutem!
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  10. #10
    ...beyond Maska e Alienated
    Anëtarësuar
    19-09-2005
    Vendndodhja
    Cassiopeia Constellation
    Postime
    3,139
    Ate qe nuk munden ta bejne serbet e Millosheviqit po mundohen ta bejne ca shqiptare gjakprishur te cilet jane te etur per pushtet por s'kane patur kurre by*the qe ta fitojne me nder.

    Atentati ndaj kryeministrit Thaci eshte atentat ndaj luftes clirimtare te Kosoves, atentat ndaj gjakut te derdhur per liri. Liria qe sot gezon Kosova mund te mos jete e mjaftueshme, por eshte e merituar ne ate mase qe e gezojne shqiptaret e atjeshem, sepse aq luftuan - ndoshta as 10% e popullates se afte per te luftuar - te tjeret ia mbathen ne Shqiperi, Maqedoni, e gjithandej.

    Turp per kedo qe ka organizuar kete atentat...
    Koha është e maskarenjëve
    Por atdheu i Shqiptarëve

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e landi45
    Anëtarësuar
    10-04-2008
    Postime
    1,711
    kurvat qe u fshehen gjate luftes u vjen zeri ne kohe paqje dhe duan te vrasin mbas shpine qe te vjedhin vendin e dikujt qe e ka fituar me gjak

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e Ali Baba Tepele
    Anëtarësuar
    15-03-2007
    Vendndodhja
    Greqi
    Postime
    1,878
    Ata pa tjetër që nuk janë shqiptar.Është dora e Serbit që vrau edhe kryeministrin e tij,dhe tani kërkon ti bëjë presion Kosovës e krejt shqiptarëve se komandon ai.Nuk duhet të biam në ato gracka e kurthe të ngritur rishtas.

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e Kosovar2006
    Anëtarësuar
    23-11-2005
    Postime
    443
    Citim Postuar më parë nga Ali Baba Tepele Lexo Postimin
    Ata pa tjetër që nuk janë shqiptar.Është dora e Serbit që vrau edhe kryeministrin e tij,dhe tani kërkon ti bëjë presion Kosovës e krejt shqiptarëve se komandon ai.Nuk duhet të biam në ato gracka e kurthe të ngritur rishtas.
    Jo jo kesij metode perdoret vetem nga Shqiptari i prisht sic kan qen edhe vrasesit e Ekrem Rexhes e mandej vrasesit e shum luftetarve te liris qe kan pas luftuar per Vatan e jo per Banesa e trolle e hajni.

    Shqiptaret qdoher kan pasur tradhti se mos te kishte qen tadhtia sod ishim qen bashk prej Prevezit deri Nish eshe fuqi ballkanike. Menduh Thaqi e quan vetem MAQEDON, HIMARE njerzit quan veten Grek e kur ma do te perfundoj kjo kur

    Turp
    Ndryshuar për herë të fundit nga Kosovar2006 : 07-06-2008 më 09:01

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e juanito02
    Anëtarësuar
    09-07-2007
    Postime
    2,964
    Turp e faqja zeze permendni Avni Rustema per kete rast.
    Nuk thoni te zene sa me shpejt ata qelbesira qe duan te destabilizojne shtetin e ri Kosovar?
    Se Thaci eshte figura me e spikatur e shtetit te ri ne Kosove prandaj sulmohet ai.
    Jo Avni Rustema jo Esat Pasha diskutoni turp edhe njehere

  15. #15
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-09-2003
    Vendndodhja
    varavingo
    Postime
    1,084
    Citim Postuar më parë nga orbita Lexo Postimin
    Prishtinë, sulmohet shtëpia e kryeministrit Hashim Thaci, plagoset një agresor

    PRISHTINE- Sipas policisë kosovare forcat e sigurisë së kryeministrit Hashim Thaci kanë vënë re një person të dyshuar në tarracën e banesës dy katëshe të kryeministrit kosovar në përpjekje për t’u futur brenda në banesë. Pas paralajmërimit truprojat kanë qëlluar ne drejtim të personit i cili i është kundërpërgjigjur po me armë zjarri. Dyshohet se në sulmin ndaj banesës së Thacit kanë marrë pjesë më shumë se një person. Menjëherë pas kësaj personat janë larguar në drejtim të paditur.
    Ky lajm eshte i keq dhe gezon vetem antishqiptaret. Ky sulm ka shum ane negative si te shqiptaret si te serbet si te nderkombetaret.

    Nderkombetarve u forcon bindjen se shqiptaret smund te qeverisin vetem por gjithmone duan evropen ti drejtoj apo pajtoj.

    Te serbet le pershptjen kur kta nuk garantojne shtepin e kryeministrit si do na garantojne jeten tone?

    Te shqiptaret nxjerr ne pah dukurin shekullore se jemi nje komb i percare dhe vlla-vrases. Eshte shume e veshtire per shqiptaret te bashkohen dhe drejtohen nga nje qeveri apo kryeminister.

    Ky krim tregon gjitheashtu dhe paaftesine dhe jo-profesionalizmit te sigurimit te policise se Kosoves. Kan ven re ne tarrace nje person te dyshuar po si hypi ky ne tarrac? Dhe ajo ikja ne dretim te paditur nga tarraca o goxha fishy. Edhe i plagosur dhe u iku sigurimit?

  16. #16
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-03-2005
    Postime
    926
    Citim Postuar më parë nga vagabondo_nyc Lexo Postimin

    ...po si hypi ky ne tarrac? Dhe ajo ikja ne dretim te paditur nga tarraca o goxha fishy. Edhe i plagosur dhe u iku sigurimit?

    Hajde gardë hajde!!!!!!!!!! Pfiifiuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.

    Po qe ka mundesi, qe terroristet te kene hyre brenda, te ken parë ne shtepi vetem gruan dhe djalin dhe te meqenese Hashimi nuk ndodhej aty te kane dale per te ikur. Ne ikje jane zbuluar nga gjumashet.
    Une po te isha ne vend te Hashimit, do i pushoja nga puna dhe nuk do i lejoja qe te punonin as çoban (se mund tju humbasin gjysmat dhive në mal).


    Nga goja e Hashim Thaqit dolen me 17.02.2008 fjalet : "... e shpallim Kosoven e Pamvarur"

    Me keto fjale ai u fut per perjetesisht ne "Historine Shqipare" (njesoi si Ismail Qemali).
    Per keto fjale ai duhej te vritej mbreme
    Desh i madhi Zot dhe nuk ndodhi.

  17. #17
    Syrigana Maska e Kujtim Demiri
    Anëtarësuar
    04-12-2007
    Vendndodhja
    Kosove
    Postime
    150
    po e citoj edhe njeher ate qfare doli nga goja e z.Hashim Thaqit - "...e shpallim Kosoven e Pavarur", kjo na lene te kuptojme se kush jane miqt e armiqt e tij, dhe e dijme se ka shume miq e shume armiq.
    por une u ndjeva shume keq kur ndegjova se kryeministrit tone i ka ndodhur ajo.

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
    Anëtarësuar
    25-01-2004
    Vendndodhja
    Larg vendlindjes i pa shpi..
    Postime
    4,220
    Kush nuk ma mbush mendjen mu ketu se kjo nuk eshte e kurdisur nga vet ky trimi.. Po si eshte e mundur.. qe mafia te hyp ne tarrac e t'shikon gjitha gjonat mrenda.. + te ikin ne drejtim te pa njohur.. duke e dite qe ne shtepin e kryeministrit jan hiq me pak se 6..7 veta si sigurim qe e ruajn shtepin e tij? Po thojn edhe 1 i plagosur ka ik .. hajde mendje hajde.. ndryshe behen planet por jo ne kete menyr.

    Un them dhe do te them gjithmon se kjo eshte e kurdisur prej vet ketyre zagarve.. qe neser te dalin dhe te thon se "Edhe neve po na sulmojn" e per fat t'keq.. kete gja e bajt met shnosh aleanca e ramushit se kush te nin per qit sen ka me thon "Ramushi" .. kjo eshte politik e Thaçit edhe pik.. vet e ka ba.

    niemand
    Më gënjeu pasuria, jeta vrap më iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka në dhe të huaj do të vdes..

  19. #19
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    15-08-2007
    Vendndodhja
    ne strug
    Postime
    22
    pershendetje per te gjth njer sa per atentatin qe jesht ber familjese se kryeministrit te kosovs z-hashim thaqit mundet te jen edhe tradhetaret e kombit ton po mundet te jen edhe haina qe nuk shohin me larg se sa paraja esht nje akt terrorizmi ky qe jesh ber hashim thaqit aj esht nje njeri shum shum patriot qe e ka pas kosova dhe mbar kombi shqiptar perse duet te tentohet vrasja e nje njeriu qe deri dje e kemi pasur hidhuin ton dikur thoshi,m hashim thaqi ttrim i kosoves e tash nga disa njerz ketu e quajn ate si nje njeri qe nuk vlen fare ne keto njerz si ashimi duet ti ruajm vet ejo te ket frik nje njeri hudheheqes i luftes clirimtare te rri ne shtepin e vet mos ket sigurin ne ate vend qe per ate vend luftoi vet turp i madh ky lajm i bem me brini shkit ua hapem goin qene shqiptaret nuk jemi te zot te qevesisemi vet dhe ba duhet ndoni skllav te na qeveris ose ndoni i kforit

  20. #20
    mall Maska e bili99
    Anëtarësuar
    05-04-2007
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    1,804
    Vetem banditat shqiptare mund te shtien ne drejtim te nje shtepie shqiptare,ne drejtim te familjes shqiptare ,te friksojne gra dhe femije..
    Dhe vetem njerez te morali te lig njerezor dhe kombetare mund te qellojne ne drejtim te Hashim Thacit( ish perfaqsues politik i UCKse,Kryeminister i Kosoves,Shpalles i Pavarsise se Kosoves)

    Shqiptaret te denojne kete banditizem mesjetar me gjitha metodat, deri ne izolim te plote edhe familjare bile per keta njerez qe mund te jene vetem varrmihes te Kosoves kur gjuajn mbi clirimtaret...kete vetem serbi dhe tradhetaret mund ta bejne .

    Distancoheni nga akte te tilla te turpshme kriminele ne Kosove dhe kudo ne Trojet Shqiptare...Ti themi njehere e pergjithmone lamtumire primitivizmit mesjetar dhe Tungjatjeta qytetrimit...

    Dora e zeze, dora e lige jasht Trojeve shqiptare...denime te rrepta per keta kriminele, qe populli te jetoje i lire...mjaft me dora e zeze nen pushtimin serb vrau e preu shqiptaret..kush vazhdon amanetin e serbit meriton izolim total, denim dhe eliminim te plote te kesaj te lige kombetare..
    Dhe ju ketu qe nuk denoni nje banditizem kriminel, me mire kaloni ketu pari dhe mos leni gjurme perkrahje per kete akt barbare.
    I Ilirides jam Iliri,
    dhe i lire dua me mbet.
    Per cfardo xhevahiri,
    Shqiperine se jap per jete

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Dr. Ibrahim Rugova - Presidenti i parë i Republikës së Kosovës
    Nga Albanino në forumin Elita kombëtare
    Përgjigje: 2055
    Postimi i Fundit: 27-11-2014, 11:11
  2. Prishtina zyrtare: Jo planit me 6 pika te Ban Ki Moon te OKB
    Nga Harudi në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 175
    Postimi i Fundit: 08-09-2009, 16:03
  3. Pala serbe: Kërkojmë ndarje të butë në Kosovë
    Nga Sabriu në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 73
    Postimi i Fundit: 03-12-2008, 18:19
  4. Përgjigje: 139
    Postimi i Fundit: 14-06-2005, 06:29

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •