Close
Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 78
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e orbita
  Antarsuar
  28-05-2007
  Postime
  36
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Prishtin, sulmohet shtpia e kryeministrit Hashim Thaci, plagoset nj agresor

  Prishtin, sulmohet shtpia e kryeministrit Hashim Thaci, plagoset nj agresor

  PRISHTINE-Shtpia e kryeministrit kosovar Hashim Thaci sht sulmuar mbrm von nga disa persona t armatosur. Zdhnsi i Shrbimit Policor t Kosovs, Veton Elshani konfirmon ngjarjen n nj intervist pr tv. NEWS 24. Sipas tij sulmi ka ndodhur rreth ors 23. 15 minuta ne lagjen "Arbria" n Prishtin. Msohet se n momentin e sulmit n banes ndodhej vetm bashkshortja dhe djali i kryeministrit, ndrsa vet Hashim Thaci ndodhej jasht Kosovs pr nj vizit private. Sipas policis kosovare forcat e siguris s kryeministrit Hashim Thaci kan vn re nj person t dyshuar n tarracn e baness dy katshe t kryeministrit kosovar n prpjekje pr t’u futur brenda n banes. Pas paralajmrimit truprojat kan qlluar ne drejtim t personit i cili i sht kundrprgjigjur po me arm zjarri. Dyshohet se n sulmin ndaj baness s Thacit kan marr pjes m shum se nj person. Menjher pas ksaj personat jan larguar n drejtim t paditur. Sipas t dhnave paraprake tw bazuara nw provat e mbledhura nga vendi i ngjarjes dyshohet se nga shkmbimi me arm zjarri nj nga sulmuesit sht plagosur. Ende nuk dihen se sa persona kan marr pjes n kt sulm. Shrbimi policor i Kosovs ka mbledhur provat materiale n vendin e ngjarjes ndrsa po heton pr motivet dhe autort. Policia ka ngritur postblloqe ndrsa ka nisur kontrollin npr spitale dhe klinika ku dyshohet se mund t shkoj pr mjekim njri nga sulmuesit e shtpis s Thacit, i cili sht plagosur

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e bleripz
  Antarsuar
  15-06-2005
  Postime
  33
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  ajde Avni Rrustema se ky popull ka ra n gjum se leht e ka ky Esat Pasha q po e SHKOMBTARIZON popullin shqiptar t Kosovs me piunat e tij

 3. #3
  Pr nj Shqipri t madhe Maska e ment
  Antarsuar
  14-06-2004
  Mosha
  47
  Postime
  202
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Angry

  Citim Postuar m par nga bleripz Lexo Postimin
  ajde Avni Rrustema se ky popull ka ra n gjum se leht e ka ky Esat Pasha q po e SHKOMBTARIZON popullin shqiptar t Kosovs me piunat e tij
  Po a Avni rrustemi ka vra tradhtar te kombit e jo gra e femij more,,, e mos e njellos Avni Rrustemin me keso akte te dikuj qe nuk i pelqen politika e antikorrupcionit qe ashte kah udheheq Qeveria e Thaqit aty asht problemi e eshte marre te njelloset vepra e Avni RRustemit me keso vepra kriminale te keture banditve qe dojn te vrasin gra e femij,,,marri marri
  URIME FITOREN PDK

 4. #4
  Perjashtuar
  Antarsuar
  17-10-2007
  Vendndodhja
  Ne Mesfush!!
  Postime
  393
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  eshte nje dreq i madh ketu...

  dhe mos i jepni karakter kombetar kesaj pune,sepse eshte thjesh qeshtje politike,pse jo edhe qeshtje xhelozie...edhe ka kush te xhelozon ,nuk eshte kosova pa ta...

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Flora82
  Antarsuar
  17-04-2006
  Vendndodhja
  afer detit
  Postime
  900
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ata jan njerz te lig qe futen ne mes nat , po te ishin trima dota pritshin trimin ne mes dite e dot dilshin ball per ball , po ata jan minjet e regjimit qe ende mundohen te pin gjak te trimav.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Flora82
  Antarsuar
  17-04-2006
  Vendndodhja
  afer detit
  Postime
  900
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ata jan njerz te lig qe futen ne mes nat , po te ishin trima dota pritshin trimin ne mes dite e dot dilshin ball per ball , po ata jan minjet e regjimit qe ende mundohen te pin gjak te trimav.

 7. #7
  Besimtar Musliman Maska e strange
  Antarsuar
  31-10-2006
  Postime
  4,325
  Faleminderit
  1
  5 falenderime n 5 postime
  Ptuuuu, bre marre ju koft, Allahi qafen ja u theft, po si s'ju vjen marre, sa u stabilizua situata kta prap ja nisen.

  Popull i flliqur jemi qe s'ka ku shkon ma keq m.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Antarsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,277
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 21 postime
  Kush paska qen ai Avni Rrustemi qe paska sulmu kete tradhetar .. se ne kete menyr ketij duhet me i tregu se e ka shit veten ... edhe pse nuk eshte mire te behen keto gjera por paska ba mire Avniu qe i paska tregu se ka disa prej popullit qe si ka zen ende gjumi..

  niemand
  M gnjeu pasuria, jeta vrap m iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka n dhe t huaj do t vdes..

 9. #9
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Antarsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty m gjen, nn hijen tnde q m le amanet!Nse t duket q kam humb,m kerko atje ku fryn uragani i kohs,atje do m gjesh,duke t krkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  128 falenderime n 98 postime
  O zoteri po si nuk ke aspak dinjitet njerzor?Na duhen keto gjera neve apo jo?Pak na vran e na zhduken veq ende nuk u ngope Ti me gjithe ata qe kerkojn gjake shqiptari!Eshte per te ardhur keq jo vetem vepra e atyre qe veprojn keshtu por edhe perkrahsve te tyre!Kujt i pengon bashkshortja dhe djali i Kryeministrit?C'faj kan ata?Po nga diaspora leht eshte te flitet ,kam vrejt shum antar qe jetojn ne diaspor flasin keshtu siq flet Ti ,,kalimtar i rastit''por mos harroni qe te zijt e ullirit vuajtem dhe po vuajm ne qe jemi ketu ne vend ngjarje,cdo incident qe bejm ne mes vete shkon ne favor te shkaut,e ju gezoheni aq shum per tentim vrasje te dy qenjeve njerzore plotesisht te pafajshme!Mos flisni me goj po me koke ju lutem!
  Rndesia e nj personi nuk vlersohet nga hapsira q z, por nga boshlleku q le kur nuk sht m.

 10. #10
  ...beyond Maska e Alienated
  Antarsuar
  19-09-2005
  Vendndodhja
  Cassiopeia Constellation
  Mosha
  38
  Postime
  3,143
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Ate qe nuk munden ta bejne serbet e Millosheviqit po mundohen ta bejne ca shqiptare gjakprishur te cilet jane te etur per pushtet por s'kane patur kurre by*the qe ta fitojne me nder.

  Atentati ndaj kryeministrit Thaci eshte atentat ndaj luftes clirimtare te Kosoves, atentat ndaj gjakut te derdhur per liri. Liria qe sot gezon Kosova mund te mos jete e mjaftueshme, por eshte e merituar ne ate mase qe e gezojne shqiptaret e atjeshem, sepse aq luftuan - ndoshta as 10% e popullates se afte per te luftuar - te tjeret ia mbathen ne Shqiperi, Maqedoni, e gjithandej.

  Turp per kedo qe ka organizuar kete atentat...
  Koha sht e maskarenjve
  Por atdheu i Shqiptarve

 11. #11
  Perjashtuar Maska e landi45
  Antarsuar
  10-04-2008
  Postime
  1,776
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  kurvat qe u fshehen gjate luftes u vjen zeri ne kohe paqje dhe duan te vrasin mbas shpine qe te vjedhin vendin e dikujt qe e ka fituar me gjak

 12. #12
  E dua letrsin Maska e Ali Baba Tepele
  Antarsuar
  15-03-2007
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,432
  Faleminderit
  3
  38 falenderime n 36 postime
  Ata pa tjetr q nuk jan shqiptar.sht dora e Serbit q vrau edhe kryeministrin e tij,dhe tani krkon ti bj presion Kosovs e krejt shqiptarve se komandon ai.Nuk duhet t biam n ato gracka e kurthe t ngritur rishtas.

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Kosovar2006
  Antarsuar
  23-11-2005
  Postime
  447
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga Ali Baba Tepele Lexo Postimin
  Ata pa tjetr q nuk jan shqiptar.sht dora e Serbit q vrau edhe kryeministrin e tij,dhe tani krkon ti bj presion Kosovs e krejt shqiptarve se komandon ai.Nuk duhet t biam n ato gracka e kurthe t ngritur rishtas.
  Jo jo kesij metode perdoret vetem nga Shqiptari i prisht sic kan qen edhe vrasesit e Ekrem Rexhes e mandej vrasesit e shum luftetarve te liris qe kan pas luftuar per Vatan e jo per Banesa e trolle e hajni.

  Shqiptaret qdoher kan pasur tradhti se mos te kishte qen tadhtia sod ishim qen bashk prej Prevezit deri Nish eshe fuqi ballkanike. Menduh Thaqi e quan vetem MAQEDON, HIMARE njerzit quan veten Grek e kur ma do te perfundoj kjo kur

  Turp
  Ndryshuar pr her t fundit nga Kosovar2006 : 07-06-2008 m 09:01

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e juanito02
  Antarsuar
  09-07-2007
  Postime
  2,993
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Turp e faqja zeze permendni Avni Rustema per kete rast.
  Nuk thoni te zene sa me shpejt ata qelbesira qe duan te destabilizojne shtetin e ri Kosovar?
  Se Thaci eshte figura me e spikatur e shtetit te ri ne Kosove prandaj sulmohet ai.
  Jo Avni Rustema jo Esat Pasha diskutoni turp edhe njehere

 15. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  26-09-2003
  Vendndodhja
  varavingo
  Mosha
  41
  Postime
  1,087
  Faleminderit
  6
  9 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga orbita Lexo Postimin
  Prishtin, sulmohet shtpia e kryeministrit Hashim Thaci, plagoset nj agresor

  PRISHTINE- Sipas policis kosovare forcat e siguris s kryeministrit Hashim Thaci kan vn re nj person t dyshuar n tarracn e baness dy katshe t kryeministrit kosovar n prpjekje pr tu futur brenda n banes. Pas paralajmrimit truprojat kan qlluar ne drejtim t personit i cili i sht kundrprgjigjur po me arm zjarri. Dyshohet se n sulmin ndaj baness s Thacit kan marr pjes m shum se nj person. Menjher pas ksaj personat jan larguar n drejtim t paditur.
  Ky lajm eshte i keq dhe gezon vetem antishqiptaret. Ky sulm ka shum ane negative si te shqiptaret si te serbet si te nderkombetaret.

  Nderkombetarve u forcon bindjen se shqiptaret smund te qeverisin vetem por gjithmone duan evropen ti drejtoj apo pajtoj.

  Te serbet le pershptjen kur kta nuk garantojne shtepin e kryeministrit si do na garantojne jeten tone?

  Te shqiptaret nxjerr ne pah dukurin shekullore se jemi nje komb i percare dhe vlla-vrases. Eshte shume e veshtire per shqiptaret te bashkohen dhe drejtohen nga nje qeveri apo kryeminister.

  Ky krim tregon gjitheashtu dhe paaftesine dhe jo-profesionalizmit te sigurimit te policise se Kosoves. Kan ven re ne tarrace nje person te dyshuar po si hypi ky ne tarrac? Dhe ajo ikja ne dretim te paditur nga tarraca o goxha fishy. Edhe i plagosur dhe u iku sigurimit?

 16. #16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-03-2005
  Postime
  928
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga vagabondo_nyc Lexo Postimin

  ...po si hypi ky ne tarrac? Dhe ajo ikja ne dretim te paditur nga tarraca o goxha fishy. Edhe i plagosur dhe u iku sigurimit?

  Hajde gard hajde!!!!!!!!!! Pfiifiuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.

  Po qe ka mundesi, qe terroristet te kene hyre brenda, te ken par ne shtepi vetem gruan dhe djalin dhe te meqenese Hashimi nuk ndodhej aty te kane dale per te ikur. Ne ikje jane zbuluar nga gjumashet.
  Une po te isha ne vend te Hashimit, do i pushoja nga puna dhe nuk do i lejoja qe te punonin as oban (se mund tju humbasin gjysmat dhive n mal).


  Nga goja e Hashim Thaqit dolen me 17.02.2008 fjalet : "... e shpallim Kosoven e Pamvarur"

  Me keto fjale ai u fut per perjetesisht ne "Historine Shqipare" (njesoi si Ismail Qemali).
  Per keto fjale ai duhej te vritej mbreme
  Desh i madhi Zot dhe nuk ndodhi.

 17. #17
  Syrigana Maska e Kujtim Demiri
  Antarsuar
  04-12-2007
  Vendndodhja
  Kosove
  Mosha
  31
  Postime
  150
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  po e citoj edhe njeher ate qfare doli nga goja e z.Hashim Thaqit - "...e shpallim Kosoven e Pavarur", kjo na lene te kuptojme se kush jane miqt e armiqt e tij, dhe e dijme se ka shume miq e shume armiq.
  por une u ndjeva shume keq kur ndegjova se kryeministrit tone i ka ndodhur ajo.

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Antarsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,277
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 21 postime
  Kush nuk ma mbush mendjen mu ketu se kjo nuk eshte e kurdisur nga vet ky trimi.. Po si eshte e mundur.. qe mafia te hyp ne tarrac e t'shikon gjitha gjonat mrenda.. + te ikin ne drejtim te pa njohur.. duke e dite qe ne shtepin e kryeministrit jan hiq me pak se 6..7 veta si sigurim qe e ruajn shtepin e tij? Po thojn edhe 1 i plagosur ka ik .. hajde mendje hajde.. ndryshe behen planet por jo ne kete menyr.

  Un them dhe do te them gjithmon se kjo eshte e kurdisur prej vet ketyre zagarve.. qe neser te dalin dhe te thon se "Edhe neve po na sulmojn" e per fat t'keq.. kete gja e bajt met shnosh aleanca e ramushit se kush te nin per qit sen ka me thon "Ramushi" .. kjo eshte politik e Thait edhe pik.. vet e ka ba.

  niemand
  M gnjeu pasuria, jeta vrap m iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka n dhe t huaj do t vdes..

 19. #19
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  15-08-2007
  Vendndodhja
  ne strug
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 her n 1 postim
  pershendetje per te gjth njer sa per atentatin qe jesht ber familjese se kryeministrit te kosovs z-hashim thaqit mundet te jen edhe tradhetaret e kombit ton po mundet te jen edhe haina qe nuk shohin me larg se sa paraja esht nje akt terrorizmi ky qe jesh ber hashim thaqit aj esht nje njeri shum shum patriot qe e ka pas kosova dhe mbar kombi shqiptar perse duet te tentohet vrasja e nje njeriu qe deri dje e kemi pasur hidhuin ton dikur thoshi,m hashim thaqi ttrim i kosoves e tash nga disa njerz ketu e quajn ate si nje njeri qe nuk vlen fare ne keto njerz si ashimi duet ti ruajm vet ejo te ket frik nje njeri hudheheqes i luftes clirimtare te rri ne shtepin e vet mos ket sigurin ne ate vend qe per ate vend luftoi vet turp i madh ky lajm i bem me brini shkit ua hapem goin qene shqiptaret nuk jemi te zot te qevesisemi vet dhe ba duhet ndoni skllav te na qeveris ose ndoni i kforit

 20. #20
  mall Maska e bili99
  Antarsuar
  05-04-2007
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  55
  Postime
  1,803
  Faleminderit
  372
  43 falenderime n 32 postime
  Vetem banditat shqiptare mund te shtien ne drejtim te nje shtepie shqiptare,ne drejtim te familjes shqiptare ,te friksojne gra dhe femije..
  Dhe vetem njerez te morali te lig njerezor dhe kombetare mund te qellojne ne drejtim te Hashim Thacit( ish perfaqsues politik i UCKse,Kryeminister i Kosoves,Shpalles i Pavarsise se Kosoves)

  Shqiptaret te denojne kete banditizem mesjetar me gjitha metodat, deri ne izolim te plote edhe familjare bile per keta njerez qe mund te jene vetem varrmihes te Kosoves kur gjuajn mbi clirimtaret...kete vetem serbi dhe tradhetaret mund ta bejne .

  Distancoheni nga akte te tilla te turpshme kriminele ne Kosove dhe kudo ne Trojet Shqiptare...Ti themi njehere e pergjithmone lamtumire primitivizmit mesjetar dhe Tungjatjeta qytetrimit...

  Dora e zeze, dora e lige jasht Trojeve shqiptare...denime te rrepta per keta kriminele, qe populli te jetoje i lire...mjaft me dora e zeze nen pushtimin serb vrau e preu shqiptaret..kush vazhdon amanetin e serbit meriton izolim total, denim dhe eliminim te plote te kesaj te lige kombetare..
  Dhe ju ketu qe nuk denoni nje banditizem kriminel, me mire kaloni ketu pari dhe mos leni gjurme perkrahje per kete akt barbare.
  I Ilirides jam Iliri,
  dhe i lire dua me mbet.
  Per cfardo xhevahiri,
  Shqiperine se jap per jete

Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Dr. Ibrahim Rugova - Presidenti i par i Republiks s Kosovs
  Nga Albanino n forumin Elita kombtare
  Prgjigje: 2055
  Postimi i Fundit: 27-11-2014, 10:11
 2. Prishtina zyrtare: Jo planit me 6 pika te Ban Ki Moon te OKB
  Nga Harudi n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 175
  Postimi i Fundit: 08-09-2009, 16:03
 3. Pala serbe: Krkojm ndarje t but n Kosov
  Nga Sabriu n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 73
  Postimi i Fundit: 03-12-2008, 17:19
 4. Prgjigje: 139
  Postimi i Fundit: 14-06-2005, 06:29

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •