Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 13 prej 13
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e andrida
  Anėtarėsuar
  31-08-2005
  Mosha
  42
  Postime
  91
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Informacion per Kolegjin Turk ne Tirane

  Pershendetje,

  Kush ka ndonje informacion per Kolegjin Turk nė Tirane, vecanerisht per filloren. Cfare kushtesh ka, sa eshte pagesa per klasen e pare (nese e dini). Cfare pershtypjesh keni per te. A ka bursa per filloren nese femija del me rezultate sh. te mira? A ia vlen per te cuar femijen ne kete shkolle? Ose dhe ndonje detaj tjeter.
  Ju lutem jepni sa me shume hollesi se do te me ndihmonit shume.
  Dite te mbare!

 2. #2
  Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
  Anėtarėsuar
  29-05-2004
  Postime
  2,308
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Duke u nisur thjeshte nga principi qe jane Turq qe drejtojne institucionin ku ti i le ne dore femijen, do i qendroja larg. Turqit s'jane njohur ndonjehere per zgjuaresi apo per tolerance. Besoj qe arsimi publik eshte ok, sidomos per femije te asaj moshe.
  Kam vetem nje limit: qiellin!

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-10-2006
  Postime
  246
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Blue_sky Lexo Postimin
  Duke u nisur thjeshte nga principi qe jane Turq qe drejtojne institucionin ku ti i le ne dore femijen, do i qendroja larg. Turqit s'jane njohur ndonjehere per zgjuaresi apo per tolerance.
  Ouuu, sjane njohur turqit per zgjuarsi? Nuk e di por per te pushtuar gjysmen e Evropes duhet te kesh pak tru apo jo?

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime
  Citim Postuar mė parė nga andrida Lexo Postimin
  Pershendetje,

  Kush ka ndonje informacion per Kolegjin Turk nė Tirane, vecanerisht per filloren. Cfare kushtesh ka, sa eshte pagesa per klasen e pare (nese e dini). Cfare pershtypjesh keni per te. A ka bursa per filloren nese femija del me rezultate sh. te mira? A ia vlen per te cuar femijen ne kete shkolle? Ose dhe ndonje detaj tjeter.
  Ju lutem jepni sa me shume hollesi se do te me ndihmonit shume.
  Dite te mbare!
  tani per tani,

  eshte shkolla me e mire, ne shqiperi.

  por ka me duket pak me teper disipline, se c'mund ne shqiptaret.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Borix
  Anėtarėsuar
  17-01-2003
  Postime
  2,326
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Hap faqen www.gulistan.edu.al, ku Gulistan eshte emri i institucionit turk qe permbledh kolegjet turke (ne te gjithe boten, perfshire SHBA). Aty do te gjesh informacione kontakti; te keshilloj te kontaktosh me ta drejtperdrejt per informacione te detajuara.
  "The rule is perfect: in all matters of opinion our adversaries are insane." (M. Twain)

 6. #6
  Hakmarrese
  Anėtarėsuar
  07-05-2002
  Vendndodhja
  Ne vednin me te pershtatshem
  Postime
  75
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Pershendetje Andrida

  Une vete nuk kam ndonje opinion per kolegjin turk pasi nuk jam ne shqiperi dhe nuk e di se si funksionon. Megjithate do te jepja disa keshilla qe ti keshe parasyh kur kerkon shkolle per femijen tend.
  Si fillim ti e ke nisur shume mire qe je duke marre informacion nga njerez qe kane patur eksperinece ne kete kolegj. Gjeja tjeter qe duhet te besh eshte te kontaktosh shkollen dhe te lesh nje takim ku te besh nje tour ne shkolle, te kerkosh te takosh mesuesen qe do jete me femijen tend, te kerkosh informacion per planin mesimor qe ata afrojne, te dish mbi masat e tyre displinore, dhe a i pershtaten ato masa idealeve dhe principeve te tua ne edukimin e femijes tuaj.
  Gjeja tjerer duhet te pyesesh ne shkolla ka open door policy, qe do te thote qe te lejoje prinidn te vije e te vizitoje femijen ne nje ore mesimim, gjithnje duke biseduar me pare me mesuesen apo drejtoine e ketij institucioni.
  Te gjitha keto pyeteje dhe shume pyeteje te tjera qe ti mund ti kesh ne mendje duhet ti besh, ato do te japin me shume ide se si funksionon ky institucion dhe a te pershtatet ty dhe femijese tend.

  Besoj se te gjitha keto ide do te ndihmojne ne kerkimin tend.

 7. #7
  Hands up! Maska e Jack Watson
  Anėtarėsuar
  30-04-2007
  Vendndodhja
  Tiron'
  Postime
  4,577
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga zari Lexo Postimin
  Ouuu, sjane njohur turqit per zgjuarsi? Nuk e di por per te pushtuar gjysmen e Evropes duhet te kesh pak tru apo jo?
  Me falni qe jam jasht teme, po s'mu nejt dot. Plako si je me matematiken? Ballkani qenka gjysma e Evropes he??

  Life's too short to remove USB safely.

 8. #8
  Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
  Anėtarėsuar
  29-05-2004
  Postime
  2,308
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga Jack Watson Lexo Postimin
  Me falni qe jam jasht teme, po s'mu nejt dot. Plako si je me matematiken? Ballkani qenka gjysma e Evropes he??
  Do kete qene ne kolegjin Turk
  Turqit qe jane nje nder rracat me te trasha...100 femije te kem, kurren e kurres s'do kisha vene arsimimin e tyre ne doren e turqve; studentet turq neper Europe me te dobetit jane. Keto s'arrijne te arsimojne veten, jo me te shkojne ne Shqiperi te arsimojne brezin e ri...pff! Eshte t'i kapesh shqelma prapanice e t'i nisesh nga kane ardhur; aq te paafte jemi si popull sa as arsimimin e femijeve tane s'arrijme te organizojme vete?
  Kam vetem nje limit: qiellin!

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
  Anėtarėsuar
  29-09-2004
  Vendndodhja
  Bangkok
  Postime
  2,617
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Un di te them, qe ne gjimnaz mos beni gabim ti dergoni femijet ne kolegj. Kam njerez te mite aty...dhe jan bere pishman 200 here. Megjithmend sja vlen.
  Per fillore sdi cte them.
  If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-08-2002
  Vendndodhja
  N.Y.
  Mosha
  47
  Postime
  660
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Kolegji Turk....Hm. Eshte nje nder shkollat e para private te hapura ne Shqiperi. E di se 95 % e mesuesve jane shqipetare, e di se atje mesohet gjuha shqipe angleze dhe turke. Vec kesaj ne ate shkolle mesohet edhe historia e shqiperise. Eshte shkolle laike dhe nuk ka te beje fare me fene.Sa per tarifat nuk i di, se ato ndryshojne. E di se ka edhe bursa, kane nje sistem te mire transporti si dhe ushqim, mengjes dhe dreke.Megjithate 3 jane faktoret kryesore ne kerkesat e nje prindi per shkollen e femijes se tij:
  1 - Mesuesi
  2 - Programet mesimore
  3 - Ambjentet , kushtet etj.
  Shendet!

 11. #11
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  21-05-2008
  Vendndodhja
  ne nota humori
  Postime
  2,687
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Kolegjet turke per vete faktorin qe ato kane disipline, staf dhe mjete per zhvillimin e mesimit ne mynyren bashkekohore ia vlen ti cosh femeijet aty.Dhe se rezultatet pedagogjike te tyre jane sot me te vleresuara ne shqiperi.

  Fitues Olimpiadash me medalje ari jane pikerisht studentet e Kolegjeve turke

  http://www.shekulli.com.al/news/142/...008-05-19.html

  Ja dhe disa nga cmimet qe ato kane fituar ne rang kombetar dhe nderkombetar.

  FAQJA E SUKSESEVE TONA  OLIMPIADAT:

  Albana Ndreu – Kazakistan,Olimpiada e pare Nderkombetare e projektit ne matematike.
  Medalje e argjendte

  Jerina Dushku – Kazakistan,Olimpiada e dyte Nderkombetare e projektit ne matematike.
  Medalje e arte.

  Blerina Xhabli - Nikosia,Olimpiada e 15te Ballkanike(8maj 1998)
  Cmim i vecante

  Nertila Poci - Moldavi,Olimpiada e pare Ballkanike per Ekologjine(2002-2003)
  Vendi i trete

  Gerta Hoxhaj - Moldavi,Olimpiada e pare Ballkanike per Ekologjine(2002-2003)
  Vendi i trete.

  Eva Shyqyriu - Shqiperi,Olimpiada e Biologjise(1998-1999)
  Vendi i trete

  Blerina Xhabli - Tirane,Olimpiada e Matematikes(1998-1999)
  Vendi i trete

  Alda Huqi - Tirane,Olimpiada e Kimise(1999-2000)
  Vendi i trete

  Ardeta Gjikola - Tirane,Olimpiada e Biologjise(1999-2000)
  Vendi i dyte

  Alda Huqi - Shqiperi,Olimpiada e kimise(2000-2001)
  Vendi i pare

  Selma Delia - Tirane,Olimpiada e Matematikes(2000-2001)
  Vendi i dyte

  Aida Koka - Tirane,Olimpiada e Kimise(2000-2001)
  Vendi i trete

  Dorina Strori - Tirane,Olimpiada e Matematikes(2000-2001)
  Vendi i trete

  Ardita Gjikola - Tirane,Olimpiada e Biologjise(2000-2001)
  Vendi i dyte

  Marsela Hafizi - Tirane,Olimpiada e Biologjise(2000-2001)
  Vendi i trete


  Per orarin e mesimeve dhe te tjera mund ti gjeni ketu

  http://www.gulistan.edu.al/makvajza/...&Itemid=63%20-


  Une vete nuk kam studiuar atje, porse atje do kisha deshire te studionin femijet e mi ne te ardhmen.

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Renea
  Anėtarėsuar
  12-08-2007
  Vendndodhja
  andej-kėndej
  Postime
  3,195
  Faleminderit
  1
  24 falenderime nė 22 postime
  Per fillore nuk di.
  Ne Shkup ka nje shkoll te mesme turke , esht shtrenjt , mirpo aty dalin nxenesit me te zgjuar , qe kan mundesi te praktikojn gjith ate qe mesojn , poashtu ata qe shkollohen aty u mundesohet nese kan rezultate te mira qe shkollimin ta vazhdojn ne universitetet ne Turqi .
  3 nxenes (2 sllave dhe nje shqiptare) qe mesojn ne Shkup moren cmim ne nje gare Europiane per nje inovacion qe kishin ber.
  Shqiperi eshte edhe Cameria

 13. #13
  bitter girl Maska e marsela
  Anėtarėsuar
  11-06-2002
  Postime
  1,163
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 6 postime
  Uaaa me paska dal emri ktu..
  Per mendimin tim kto shkollat turke ja vlejne per disiplinen dhe kushtet qe kane, krahasuar me shkollat publike sot per sot ne vend.Per filloret nuk kam shum njohuri, se mesa di tani jane hapur, po e mesmja ne kohen time ka qene me shum nivel dhe te gjithe maturantet kane ecur vertet shume mire.
  Un gjithsesi do isha shume e pavendosur per te zgjedhur per arsimimin e femijes, ndoshta do ishte e vetmja arsye per te cilen mund te zgjidhja ta lija Shqiperine..Ne shkolla publike kushtet skandaloze, 40 veta nje klase, mesuesit qe te duan neper kurse, librat keq e me keq..Dhe nga ana tjeter privati i pakontrolluar si duhet nga shetti, nxenes me lek e nga familje pa shum nivel qe vec per mesime sduan tja dine dhe mesues qe ta japin noten kollaj se normalisht te marin leket..Shume problem eshte po ti e dashur pyet 100 vete e bej si di vete..Shih te gjitha mundesite
  Inner beauty takes some finding, but it lasts forever..

Tema tė Ngjashme

 1. Lista e 813 personave nė kėrkim nga Interpoli
  Nga Albo nė forumin Portali i forumit
  Pėrgjigje: 54
  Postimi i Fundit: 29-12-2014, 09:16
 2. Polifonia Popullore
  Nga Eni nė forumin Folklori shqiptar
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 18-07-2012, 15:27
 3. Libra te rinj
  Nga dodoni nė forumin Enciklopedia letrare
  Pėrgjigje: 89
  Postimi i Fundit: 11-01-2012, 20:14
 4. Kishat, Famullite dhe Misionet... ne Shqiperi, Kosove etj.
  Nga NoName nė forumin Komuniteti katolik
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 11-04-2006, 18:11
 5. Kishat dhe Misionet e Veprimit Katolik ne Shqiperi
  Nga NoName nė forumin Komuniteti katolik
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-04-2006, 16:50

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •