Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 64
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-09-2002
    Postime
    17

    Festa e Flamurit ( Very important)

    Ok, po hedh nje ide:

    NAAC (National Albanian American Council) ne bashkepunim me AANO (Albanian American National Organization) do organizojne Festen e Flamurit ne Boston ku hyrja do jete $65 per person! Cdo vit qe eshte organizuar kjo feste, cmimet kane qene gjithnje e me te larta, dhe kete vit kane thyer nje rekord tjeter. Nejse, puna e tyre...

    Une per vete, si student, nuk mund te shkoj tek ajo feste, sepse edhe pse i kam parate qe t'a paguaj ate shume, me duket sikur po i hedh kot. Une isha vjet tek Festa e Flamurit dhe me thene te drejten gjithcka shkoi shume mire, por nuk ia vlente te paguaje aq shume para. Plus qe klima ishte e rendomte, dhe nuk kishte fryme rinore.

    T'i bie shkurt, po mendoja qe te gjithe studentat dhe jo-studentat, te rinjte qe jemi ne Boston, apo edhe jashtu Boston-it por qe duam te festojme se bashku festen e Flamurit dhe te njihemi me njeri-tjetrin, mund te organizojme dicka tonen. Pa patur nevoje per shpenzime marramendese, me pak para mund te marrim ndonje night club/restaurant/bar ose ndonje vend tjeter per nje nate me qera (aty perfshihen edhe bouncers etj, qe te mos kemi probleme), dhe mblidhemi bashke e festojme!
    Kjo eshte thjeshte nje ide, por qe nese behemi shume veta mund te realizohet. Organizimi nuk eshte shume problem, edhe gjetja e vendit nuk do jete problem. Daten, vendin, orarin e caktojme/votojme vete dhe muziken e zgjedhim vete! Nje gje e tille nuk do ishte shume e shtrenjte per mendimin tim! Kjo ide organizimi eshte hedhur edhe me pare nga ALBSA (Albanian Student Association), por meqe tani ALBSA nuk eshte bere e gjalle, ne vete mund te organizojme dicka.
    Nejse, kjo ishte ideja qe po hedh. Tani, per ata qe ndodhen ne Boston ose mund te vijne ne Boston gjate asaj kohe, do kisha deshire te hidhnit ndonje mendim, sugjerime, dhe pse jo ide te reja dhe mund te vendosim nese eshte dicka qe mund te bejme apo jo.
    Per ata qe nuk do vijne ketu ne ate kohe, ju lutem mos beni komente ne kete teme te Forumit.

  2. #2
    Perjashtuar Maska e enka
    Anėtarėsuar
    26-05-2002
    Vendndodhja
    UsA
    Postime
    78
    Hey zorro, whats up? Erdha unaaa Sot sapo degjova per kete festen...Me behet qejfi. Tani ne liste jemi une dhe ti :P Nejse.. Jam shume e sigurt qe do dali mire ... Hajdeni Hajdeni se kemi per ber qejf hehe .. Eshte ne Back Bay right? Oke Shifemi Bye

  3. #3
    me nder qofsh
    Anėtarėsuar
    17-04-2002
    Vendndodhja
    ne fluturim e siper
    Postime
    810
    Zorro (?) e kam lexuar me pare kete mesazh tek coolsat una.

    dhe ke shume te drejte mua me duket si dicka teper absurde te paguash 65 apo dhe me shume ne disa raste per te kaluar nje mbremje qe si dihet si ecen. Zakonisht jane mire po sic the vete pa fryme rinore me duket shpesh here sikur organizohen per profit a kujdi un se sa per te festuar e per te mbledhur shqiptaret. ketu ne ny e di qe do kete plot mbremje te tilla dhe jam teper e bindur qe cmimet do jen po aq te larta dhe vallahi 70 dollare spo i paguaj jo vetem se sma mba si studente po dhe sja vlen vetem per nje nate.
    nejse po vendoset gje na lajmeroni se si dihet ndoshta na mbushet mendja po te organizohet dicka e bukur dhe interesante.
    Memory is a kind
    of accomplishment
    a sort of renewal
    even
    an initiation

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    02-11-2002
    Postime
    1
    Hey zorro, ide e mire.
    ...ke gjete vendin ti apo ...
    nese ende jo deshta te kerkoj nga te tjeret qe te na japin ca mendime...


    NewVision
    If I'm at home, I'm in front of my PC; If I'm in front of my PC, I'll get your mesage as soon as you submit it. So, feel free to write me!
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

  5. #5
    WIND_OF_CHANGE Maska e matilda
    Anėtarėsuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    Midis atyre qe pelqej e admiroj nuk mund te gjej asgje te perbashket...............-
    Postime
    89

    Festa e Flamurit dhe ne Florida!

    Nga informacionet e di qe festa e Flamurit do te zhvillohet dhe ne Florida.Por nga pershtypjet e mia per vitin e kaluar ,ajo feste ishte me te vertete me nje fryme patriotike por ........kishte shume pak shqiptare nga Shqiperia,nuk e di perse ,ndonjehere mendoj se a valle jemi patriote ne ,apo valle ........
    Por do te isha me dakord nes te gjithe shqiptaret ne Florida te binin dakord per nje feste Flamuri te organizuar nga vete ne,nqs ndonje Shqiptar ne Florida e ndjen se qendron kjo teme shkruaje.
    Kur linde ti,qave te tjeret qeshen per ty.Perpiqu te jetosh ne nje menyre te tille qe kur te vdesesh ti,te qeshesh,e te tjeret te qajne per ty.............

  6. #6
    Peja o qytet i bekuar
    Anėtarėsuar
    28-03-2002
    Postime
    310
    Pershendetje matilda!


    Ne cilin vend sivjet mblidhen shqiptaret ne FL? Ne Clearwater apo ne Jax? Neqofse mblidhen ne clearwater me trego adresen, diten kur do te mbahet dhe oren kur ja fillon?

    Mendoj se nuk do te mbahet me 28 Nentor por te dielen pas ose para 28 nentorit, apo jo?

    Neqofse mbahet ndonje te diele do te vije edhe ne nga central florida- qytetin e magjive.
    no respect whatsoever for authority - Richard Feynman.

  7. #7
    MiStReCe^BR Maska e KaMeLaaa
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    FoRuM hihihi ;)
    Postime
    184
    vui vui vui po na afron festa ... ... Matilda... hajde se te mirepresin ne ketej ne philly ....ne date 23 e kemi ...if u wanna come...u're more than welcome ...Ndersa per photo...do bejme kete vit me shumice ti tregojme pak michiganit se si e festojme ne ketej

    Po, dhe Hana do t'a dije
    Edhe Dielli do t'ket pa
    Se per qark ksaj rrokullije
    Si Shqypnija 'I vend nuk ka

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    09-11-2002
    Vendndodhja
    fl
    Postime
    93
    une do te vija me gjithe qejf megjithese te them te drejten ne shqiperi se kam festuar ndonje here.Po kur qeke jashte vendit e kuptoke rendesine e shume gjerave.Megj na thoni si, kur dhe ku dhe une bashke me shume shqipetar te tjere qe jetojme ketu afer do vime patjeter.
    glob

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anėtarėsuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    Festa e dites se flamurit ne Michigan.

    Zhvillohet me daten 1 dhjetor, dite e diele, ora 7:00pm (19:00) ne hotelin Ritz Carlton.

    Adresa eshte:
    Farlana Plaza,
    300 Town Center Drive,
    Dearborn, Mi 48126

    Telefon # 313/441-2000


    Te ftuar jane: Bujar Qamili, Agron Llakaj, Dritero Agolli, Agim Bajko, Inis Gjoni, Aurela Gace, Eli Fara, Gėzim Nika, Merita Halili, Mimoza Nazarko dhe Raif Hyseni.

    Befshi qejf!


    p.s.(ma late nimfen te kthehej ju?)

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e nimf
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Interzone
    Postime
    253
    kuqalashe,
    kam pak ore qe u ktheva. do qajjjjjjjjjjjjj.
    une kam qene e humbur, po jo aq sa te mos realizoj qe edhe ti ke humbur!
    befsh qejf edhe ti andej,

  11. #11
    Administratore Maska e Fiori
    Anėtarėsuar
    27-03-2002
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    3,016
    nimf je i pari njeri ne kete kontinent (amerike) qe qan per MI

    Gjithashtu ne MI zhvillohet dhe nje mbremje tjeter ne daten 28 ne mos gaboj tek Hilton (16 & crooks), kjo do kete me shume perzjerje shqiptaresh, ajo qe ka vene kuqka me lart thone qe do jene njerez "te zgjedhur" hehehe...une nuk besoj te jem ne MI keto dite dhe nuk kam marre shume informata, po nq se ndodh ndonje cudi dhe mbetem ketu atehere do shihemi tek mbremja e dates nje, jo per gje po do jene te zgjedhur njerzit


    Pershendetje

  12. #12
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-04-2002
    Vendndodhja
    Po bredh ne koken tende tani!
    Postime
    1,269
    Per sqarime te metejshme te mbremjes mund ti merrni ne keto numura.
    Michigan Tel (248)851-7310

    New York (212) 686-2224

    Tirane 011 355 42 30706


    Gjithashtu mund te blini bileta edha nga Barden Entertainment
    Tel (313) 496-2900

    Gjithashtu mund te dergoni nje e-mail tek jgoci@bardenent.com

    Befshi qef por dua te them se do jete pak e veshtire te gjeni bileta.

    Eshte $80 mbremja, me falni se per pak harrova.

  13. #13
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-04-2002
    Vendndodhja
    Po bredh ne koken tende tani!
    Postime
    1,269
    Nimf me fal qe po e lexoj kete mesazhin tend pak me vonese por ne Michigan ka shume vende turistike qe mund te vizitosh.
    Po ve disa ne liste.
    Detroit Institute of Arts Hapur 5 dite ne jave Te merkuren deri te djelen. Pushim te henen dhe te marten. Hapet nga ora 9 deri ne 4 mbasdite
    Franknmouth The wordls Largest christmas store.- dyqani me i madh i krishlindjeve dhe vitet te ri. Eshte vecanerisht i bukur gjate nates

    Automotive hall of fame-ketu mund te gjesh historine e makinave dhe krijimin e tyre vecanerisht ate te Fordit.

    Macinac Bridge ne pjesen veriore te michiganit

    Ne veri te michiganit ka bukuri marramandese ne bregjet e liqenit. Po te duash informacione te tjera mund te me shkruash nje e-mail dhe te te bej nje liste te gjate.

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e nimf
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Interzone
    Postime
    253
    haha estella,
    pak me vonese po faleminderit.
    nga ato qe me kishe renditur ti vetem pak kam pare, perfshi ketu brigjet e liqenit ne veri te michiganit qe me pelqyen shume.
    fiori, e di qe ku ke kujtime te duket vendi me i bukur. ndoshta prandaj...

  15. #15
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-04-2002
    Vendndodhja
    Po bredh ne koken tende tani!
    Postime
    1,269
    Me fal por e lexova paksa me vonese ate kerkesen tende. Heres tjeter kur te ndodhesh ne Mich mund te me shkruash se te nxjerr per ndonje akullore, per dore hahaha dhe ti tregoj une vendet e bukura. Na thuaj nje here ku ishe dhe ca pe?

  16. #16
    Administratore Maska e Fiori
    Anėtarėsuar
    27-03-2002
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    3,016
    nimf me behet qejfi, e vura me shume per humor ate. Se te gjithe qe i afrohen MI ju duket vetja si te mallkuar nga Zoti. Megjithate une jam mesuar shume dhe vertet me pelqen shume si vend.

    Lexova me lart vendet te cilat kishte permendur Estella per te vizituar ne MI dhe me duket ide e mire qe per cdo shtet (kuptohet secili per shtetin ku jeton, ose atje ku ka vizituar) te shtoje vende turistike apo vende te cilat ja vlen te vizitohen ne keto shtete. Me poshte po ju ve nje liste me te zgjeruar te vendeve te cilat mund te vizitoni kur vini per nje vizite te shkurter (ketu futen dhe shtepite e shqiptareve te cilet do vizitoni )


    Meadow Brook Hall (248) 370-3140
    Oakland University, Rochester.
    Gati cdo dite ka aktivitete: shfaqje teatrale, ekspozita te te gjitha llojeve, mbremje letrare etj. Ne varesi te diteve qe do jeni duhet te merrni dhe programin, i cili nuk eshte veshtire per tu gjetur ne com.

    BELLE ISLE PARK, Detroit
    Akuariumi (313) 852-4141
    Qendra Natyrore (313) 852-4056
    Kopeshti zoologjik (313) 852-4083

    Detroit Zoo - Kopeshti zoologjik
    8450 W. ten Mile Rd., Royal Oak (i rekomanduar)
    (248) 398-0903

    Muzeu historik ne Dearborn
    Dearborn Historical Museum
    915 N. Brady, Dearborn
    (313) 565-3000


    Te tjerat do i hedh me vone...

  17. #17
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-04-2002
    Vendndodhja
    Po bredh ne koken tende tani!
    Postime
    1,269
    Nje pyetje kam? Deri me sot sa veta kane vendosur dhe blere bileta per kete mbremje qe organizohet ne Ritz Carlton?

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e juliano1
    Anėtarėsuar
    03-09-2002
    Postime
    142

    per flamurin france

    per nje vite ndodhem ne france dhe do deshiroja ta kaloja festen e flamurit me studentet e tjere qe ndodhen ne france
    une ndodhem ne Rouen Normandi nqs ndonje prej jush ka organizuar dicka dhe nuk eshte larg prej ketej
    .....................................
    .....................................
    ------------------------------
    --------------------------------

  19. #19
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Postuar mė parė nga arusha84
    une do te vija me gjithe qejf megjithese te them te drejten ne shqiperi se kam festuar ndonje here.Po kur qeke jashte vendit e kuptoke rendesine e shume gjerave.Megj na thoni si, kur dhe ku dhe une bashke me shume shqipetar te tjere qe jetojme ketu afer do vime patjeter.
    Kur ta festoje ti mi zemer Diten e Flamurit????????
    Ne 84 kur linde ti........ne sapo i dhame fund.........Ahhhh, ti se ke idene c'ke humbur.
    Miqesisht , Korazoni..........
    Where does a thought go when it's forgotten?

  20. #20
    Bebi i Kelas ! Maska e LediAA
    Anėtarėsuar
    02-10-2002
    Postime
    139
    po mire per cilin flamur e kishe llafin ti njehere ?
    une festen e flamurit tim e bej vetem ne vendin tim
    Wawww... :p

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Origjina e Himnit te Flamurit
    Nga Albo nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 39
    Postimi i Fundit: 22-12-2021, 11:51
  2. Gjeneza e "Himnit tė Flamurit"
    Nga Brari nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 03-09-2006, 00:32
  3. Digjen flamujt e presidencës në Kosovë nga veteranët e UÇK-së
    Nga Nice_Boy nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 106
    Postimi i Fundit: 04-01-2006, 11:16
  4. Eqerem bej Vlora: E vėrteta e flamurit..
    Nga Brari nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 26-04-2005, 05:14

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •