Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 19 prej 19
 1. #1
  Ma®seli Maska e JaCk_DaniELs
  Anėtarėsuar
  17-05-2002
  Vendndodhja
  As Vet Se Di
  Mosha
  30
  Postime
  925
  Faleminderit
  1
  6 falenderime nė 6 postime

  Reagimi ndaj xhelozisė!

  Mbi tradhetine eshte diskutuar shume …..nga se shkaktohet, kush jane shkaktaret …..

  Po sikur te diskutojme si reagojne te dyja palet ne nje situate te tille ?

  Cfare jane te gjendje te bejne femrat per tu “hakmarre” ndaj nje tradhetie , sepse nuk eshte e thene qe me tradheti te nenkuptojme me ekstremen (dhe jo detyrimisht ciftet ndahen ), jane e ca gjera te vogla qe femrat I ben xheloze ne maximum dhe …… premtojne se do hakmerren Pra do na japin nje mesim , qe nuk do ta harrojme , e sdo e perserisim me

  E njejta gje per meshkujt dhe pse eshte pak me ndryshe “hakmarrja “ e tyre per motive xhelozie.

  Duke kerkuar verdall , gjeta nje foto te pershtatshme qe flet me shume sesa ato qe une kam thene me siper …. Dhe komentimi eshte I qarte ….

  Nje rast eshte, ajo I ka thene “ ti nxorra syte” ai se ka besuar ….. Nuk I bie kollaj inati femrave
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  E kam tė vėshtirė tė gjykoj tė tjerėt , por tė tjerėt e kan tė vėshtirė pėr mos mė gjykuar mua.....

 2. #2
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  44 falenderime nė 43 postime
  Hi , pergezime per temen interesante !

  Kam qesh me lote nga fotoja sapo e pashe Ku e ke germuar dreq, e ke pershtatur perfekt me temen.

  Tani ..... Eshte e ditur qe femrat jane natyra sic me te brishta sec duhet ne raste te vecanta ja vlen me mire te jene prej hekuri per ti kaluar me mire situatat e per mos u prekur.

  Mendoj se , kur njeriu ndjen eshte njecik normale qe kerkon te jete ne qender te vemendjes se partnerit te vet,e konkretisht femrat qe vdesin qe te perkedhelen njecik

  Kjo eshte minimalja apo jo hihihihi , Nuk eshte se kerkojne ndonje gje kushedi, kerkojne vetem me shume vemendje e perkujdesje. Xhelozia eshte e pashmangshme ne cdo rast , duan apo jo, si per femrat e per meshkujt. Vetem se reagimi eshte i ndryshem nder tyre.

  Sa te buta jane femrat aq te egra e mizore behen nqs u shkel ne shpirte ..... Kjo me 1000 prova :P

  Kjo arushja e ka nxjerre inatin, ja ka heq syte vendit se siduket ai burri vet do kete pare shume verdall e kjo asaj nuk i ka pelqyher shume..... Mire ja ka bere...

  Te mesoje te respektoje dhe nqs eshte vertete aq i dashuruar sa e shpreh veten, mos te perdridhet shume se ka dhe masa disiplinore hihihihihihihiihhihihihihihihiihihihihihiiihih
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 3. #3
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  44 falenderime nė 43 postime
  Citim Postuar mė parė nga Clauss Lexo Postimin
  aaa qėnkan sytė. uffffffffffffff u tremba pėr njė moment.. hahahaahah
  nuk do e kishin paraqitur ne foto me arusha

  Kurre mos thuaj kurre ............................... u know
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e alda09
  Anėtarėsuar
  08-02-2008
  Vendndodhja
  a casa
  Postime
  1,327
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Mungesa e respektit me terbon, "edhe guret e rruges ti hedh ne koke"(figurative). Tre fjali them po te helmoj deri ne kocke qe mos ta perserisesh me. Te tjerat gjera qe ndodhin e falen.

 5. #5
  ciao belli !!! Maska e donna76
  Anėtarėsuar
  30-08-2005
  Mosha
  42
  Postime
  1,496
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 4 postime
  femrat hakmerren, kurse meshkujt te vrasin ...lol
  "Mi dissero che per farla innamorare dovevo farla ridere. Ma ogni volta che ride, m'innamoro io."

 6. #6
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  09-11-2005
  Vendndodhja
  France ...
  Postime
  6,227
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 9 postime
  E pse duhet te hakmerrem xhanem ,i them shnet ku jena pa hapi rrugen tjetrit , te lodh trunin un me u hakmarr ai e ka bo gje qe nuk cbehet me , sja vlen esht kart e djegme tashme , as truni sduhet lodhur per persona te till ...

 7. #7
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  09-11-2005
  Vendndodhja
  France ...
  Postime
  6,227
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga [Perla] Lexo Postimin
  Wal po jo detyrimisht duhet te ndahen mi, per nje xhelozi ashtu koti koti ....

  Un sbehem xheloze kot me kot, kam arsye por skam pse hakmerrem thjesht shkelmin , nese me provokon thjesht te me shof se cfare jam ne gjendje te bej ateher do me dhibmsej se do me humbiste per mendt e kokes , njeriu mund te arrij shum gjera pa qen nevoja te shkoj ne ekstrimitet dhe provokime ...

 8. #8
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  luaj te njejten game .

 9. #9
  I wanna live 'til I die, Maska e PlAyBoY
  Anėtarėsuar
  31-08-2007
  Vendndodhja
  # Save santa a trip... be naughty with me!
  Postime
  104
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  |04:01| <@> si reagon ti zemra kur bahesh xheloze?

  |04:01| <@> i thyej te gjitha

  |04:04| <@> une edhe qaj kur behem xheloze shume nganjehre as vet nuk e di ca bej

  ja pergjigja
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga PlAyBoY : 08-05-2008 mė 23:10
  * Fightingh for peace it's.. like fu..king for virginity.!!

 10. #10
  100%Shqiptar Maska e DJAL_PELIVAN
  Anėtarėsuar
  04-12-2006
  Vendndodhja
  Texas USA
  Postime
  291
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Si reagojne femrat kur behen xheloze ? ???????

  Po Qe Se Je I Ēik Burre , Femra Nuk Reagon Fare ,Thot Shyqyr Qe i Ka Ngel Diēka Dhe Per Mu
  BanDa-BuTueSi

 11. #11
  ExceLlenCe Maska e LlaCiPaCi
  Anėtarėsuar
  10-01-2004
  Vendndodhja
  InsaNe In The MembranE
  Mosha
  30
  Postime
  897
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 7 postime
  ...

  Ore per mu ne kte argument ( Xhelozia ) nuk ka gjini.
  Ka temperament , kompleksitet ndjenjash , menyre jetese , menyre mendimi etj etj.
  Femrat mund te reagojne keq....por kshu mund te bejne ene meshkujt...
  Femrat mund te rrijne indiferente...por kshu mund te bejne ene meshkujt.

  Kshuqe mos i mshoni shume femrat femrat femrat....se ska lidhje me femrat ka lidhje me qeniet njerezore ne teresi.

  Bye Bye

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e e-v0gela
  Anėtarėsuar
  07-10-2006
  Postime
  76
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  femrat jane aq shume dinake saqe te lendojne kshu pa e kuptu fare..

 13. #13
  E Humbur Maska e elsaa
  Anėtarėsuar
  20-02-2008
  Vendndodhja
  Back Too Homme
  Postime
  2,701
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Vallai oj Perl me fol realitetin kokes ncuq nuk guxojme sado qe me nerva te bohemi prap na fry icik nga mrapa , Pastaj ne femrat behemi xheloze shpesh dhe kot nganjeher me qen ashtu mjer koka e tij thuj
  Burrat Udhėheqin Botėn, Ndėrsa Gratė Udhėheqin Burrat

 14. #14
  At'qivia Maska e Flori
  Anėtarėsuar
  12-03-2004
  Vendndodhja
  Tiranė, Albania
  Mosha
  29
  Postime
  2,560
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Femrat, reagojn duke i then shoqeve te veta, ai me tradhton dhe un do ta tradhtoj me ke te me dali tani i pari perpara, dhe i pari del nje gabel i zi qe mbledh kazanat e plenave, pastaj thot jo jo se nuk me tradhton ai, me do shum po un jam budallack :P
  Femra ne Sex:
  Akmerikanka: o yes o yes
  Gjermanja: ja gut ja gut
  Shqiptarja: "mos i trego kerkujt"

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-04-2008
  Postime
  62
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  thone .. mire mire ik me ate tjetren.. me mua ske me pune.. por brenda ato e dine

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e ani-d
  Anėtarėsuar
  18-11-2006
  Postime
  208
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Reagimet jane te shumllojshme, ne varesi te temperamentit te njeres apo tjetres...

 17. #17
  rrushja Maska e Bejbi
  Anėtarėsuar
  03-06-2007
  Vendndodhja
  Kėndej rrotull
  Postime
  382
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  eh si reagojne ,ne menyra te ndryshme
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Bejbi : 11-05-2008 mė 14:40 Arsyeja: e kam shkruar dy here
  I chose to love you in silence, for in silence I find no rejection

 18. #18
  rrushja Maska e Bejbi
  Anėtarėsuar
  03-06-2007
  Vendndodhja
  Kėndej rrotull
  Postime
  382
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Une per veten time,behem shume nostalgjike dhe filloj e qaj dhe e pyes ku kam gabuar ,perse ma bere kete?
  Nuk me shkon nder mend as te hakmerrem e as te vras njeri lol
  Po qe shkrujt me u nda do ndahesh s'ke ca ben
  Inat te vjen por asgje nuk mbahet me zor
  I chose to love you in silence, for in silence I find no rejection

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Alma07
  Anėtarėsuar
  20-05-2007
  Vendndodhja
  ktu ku nuk duhet
  Postime
  284
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Reagimi ndaj xhelozise

  Shume prej nesh, kush me shume e kush me pak, eshte ndier xheloz per partnerin kur ka kuptuar se ai ka kerkuar te krijoje nje marredhenie, i eshte pergjigjur "ngacmimit"te dikujt tjeter ose eshte larguar prej nesh per te patur nje lidhje te re. Kur e deshiron shume nje person nuk do qe ta humbasesh : deshiron te jete prane teje pergjithmone....
  Per ta mbajtur prane, per ta mbrojtur marredhenien kontrollon sjelljen e partnerit, behesh xheloze. Ne disa raste xhelozia mund te jete e bazuar ne "fakte" ne raste te tjera ne mund te jemi shkaku i saj.
  Xhelozia nuk eshte e njeanshme: Jo vetem femra por edhe mashkulli eshte xheloz… Shpesh neve na eshte thene ose kemi degjuar t’i thuhet dikujt …."Nuk me pelqeu menyra sesi te pa ai tipi"… "Mos e kthesh koken as majtas as djathtas"… "Je veshur keshtu qe te biesh ne sy: paske ndonje variant sot"… "Duhet te qendrosh ne shtepi dhe te merresh me femijet"… "Nuk me pelqen te punosh aty sepse ka shume meshkuj" madje edhe …. "Do te te vras nese marr vesh gje"…. E vrava sepse me tradhtonte…
  Nese partneri nuk eshte i sigurt ne marredhenien e tij me partneren ka shume mundesi qe te ndihet i kercenuar nga prania e meshkujve te tjere ne jeten e saj. Pasiguria per te ardhmen e lidhjes shkakton xhelozine..... Kjo forme e xhelozise mund te jete nje nder treguesit e periudhes se veshtire qe kalon marredhenia. Ne keto kushte xhelozia mjegullon pamjen dhe nuk te lejon te kuptosh ate qe po ngjet realisht me te dy partneret.

  Nese perkushtimi ndaj partnerit eshte ne nivele te uleta, ka shume mundesi qe ai te reagoje ndaj saj me xhelozi. Partneri cili merr pak vemendje dhe dashuri do te vihet ne kerkim te shkaqeve:" perse ajo nuk me do si me pare?" "Perse ka ndryshuar?" Dhe ne fakt mendja shkon per keq:" Mund te jete dikush tjeter eshte ne jeten e saj."...
  Nje mendim i tille mund te mjaftoje per te "minuar"paqen shpirterore dhe per t’i dhene goditjen e pare lidhjes.

  Nese partnerja eshte miqesore, hyn shpejt ne komunikim, terheq vemendjen e meshkujeve, partneri do te ndihet i kercenuar. Ai e interpreton sjelljen e partneres si provokim dhe i sheh meshkujt e tjere si rivale te mundshem te cilet mund te paraqesin interes per partneren e tij. Per shkak te frikes dhe inferioritetit, ai shfaq xhelozi per partneren ne marredheniet qe ajo krijon dhe do te fitoje sa me shume nga vemendja e saj.

  Nese partnerja nuk ka qene e qendrueshme ne lidhjet e meparshme, partneri priret te mendoje se ajo mund te jete e paqendrueshme edhe me te dhe mund ta lere per dike qe mund t’i pergjigjet me mire shijeve te saj!!!!

  Nese edhe ne marredheniet e meparshme mashkulli ka qene xheloz ai do te vazhdoje te shfaqe xhelozi edhe ne lidhjen ne vazhdim. Ne disa raste xhelozia mund te shkaktohet nga sjellja e partneres ose nga shkaqe te jashtme ndersa ne raste te tjera ajo eshte tipar i mashkullit dhe ka nevoje te trajtohet.

  Nese partneri kerkon te kete kontroll ne jeten e partneres dhe ajo ka thene "po" per ēdo vendim qe ai ka marre per te. Ai do te tregohet xheloz nese ai ka pak mundesi te kontrolloje ate qe partnerja ben. Ai do te behet xheloz per shkak te mungeses se kontrollit.

  Dhe e fundit...

  Nese lidhja po shkon drejt fundit dhe partneret nuk kane forcen e duhur per t’i thene gjerat ne sy, per te qene sa me te hapur dhe te drejtperdrejte ai do te nise t’i nxije jeten partneres me skena xhelozie, derisa ajo ose ai te thote fjalen e fundit!!

  Xhelozia eshte mungese tolerance, moskomunikim, dyshim, dashuri, urrejtje, frike, lume qe gryen mendimet, zjarr qe djeg perbrenda dhe nuk shuhet. Xhelozia eshte njerezore.
  Xhelozia eshte humbje kohe dhe energjie. Te ben te vuash, te torturon, te turbullon mendimet dhe ndjenjat dhe shpirtin.

  Perse mashkulli eshte xheloz ne marredhenien me partneren?
  Perse femra eshte e tille?
  Forme pasigurie apo dashurie?
  Si mund te reagojme?

  Drama e xhelozise!


  Partneri i prekur nga xhelozia e semure beson se partnerja eshte e pabese dhe se e tradhton. Perse kjo xhelozi quhet e semure?
  Sepse partneri dyshues nuk ka fakte reale per te mbeshtetur dyshimin e tij. Ne fakt kjo xhelozi e ka burimin tek imagjinata e pakontrolluar: partneri fantazon rreth tradhtive te partneres, kontrollon sjelljen e tij dhe dyshon per ēdo person te cilin ai e sheh si rival te mundshem. Ai vendos se ēfare mund dhe nuk mund te beje partneri, se me cilat persona ai mund ose jo te shoqerohet. Xhelozia e semure ne disa raste mund ta shtyje partnerin drejt "tragjedise" se vertete dhe drejt humbjes se personit qe do!

  Jo te gjithe meshkujt jane ne gjendje t’i bejne balle partneres ne nje situate xhelozie. Dhe si vetembrojtje zgjedhin "ngritjen e zerit" ose i kujtojne asaj nje histori te "vjeter". Mendoj se Ndershmeria shpesh eshte menyra me e mire per te perballuar xhelozine.

  Nga dyshimet e tjetrit mundohemi te justifikohemi...ulim veten ndonese dyshimi eshte i padrejte dhe perpiqemi me te gjitha menyrat per ti treguar atij/asaj te kunderten.
  Perse vlen?
  Kujt i duhet?!

  Mbrojtja me e mire kundra xhelozise eshte nje ruajtja e marredhenies. Nese dashuria mbahet gjalle, nese partneret jane te perkushtuar ndaj njeri-tjetrit, nese e kane njeri-tjetrin ne qender te vemendjes ne lidhjen e tyre nuk ka vend per xhelozine e semure.
  Nuk duhet ta perdorim kurre xhelozine si tregues te dashurise....
  Xhelozia e vazhdueshme nuk nenkupton dashuri te vazhdueshme.....
  Xhelozia reflekton nevojat e tua, deshiren per te ruajtur ate qe ti e deshiron per momentin dhe kerkesat per ate qe do te sjelle e ardhmja. Xhelozia reflekton interesat personale dhe dashurine per veten sesa dashurine reciproke....

  Ps..Ne kete bote kemi lindur te vetem dhe nuk i perkasim askujt,nuk mund te jemi "lodra" e askujt....Ne dashuri te vertete ka mirekuptim dhe besim te dyanshem dhe ndaj ne kete lloj marredhenie,xhelozia nuk mund te krijoje strehen e saj.

  Pa xhelozi s`ka dashuri, por me mase eshte gjithcka.
  Xhelozia e tepert eshte semundje.

  Mendoj qe njerzit qe xhelozojn shum jan adoleshenete dhe njerzit qe skan besim tek partneri .xhelozija ekziston vetem deri sa ta njofesh nje person dhe ti besosh ashtu si vetvetes mandej s'ka vend mź.: )

  Ashtu si nuk mund te masim dashurine ashtu nuk mund te masim as xhelozine.
  E kam provuar se cfare eshte xhelozia vetem nje here dhe qe atehere kam humbur sigurine ne vetevete.Shume dyshime kam ne mendje por mundohem me gjithe shpirt te mos i shpreh deri sa ta vertetoj se jane te verteta apo jo.Kurre nuk arrija te kuptoja xhelozine ne cift,dhe thoja perse xhelozojne ,por vetem pasi e provova kuptova shume gjera.

  Citim Postuar mė parė nga Bejbi Lexo Postimin
  Ashtu si nuk mund te masim dashurine ashtu nuk mund te masim as xhelozine.
  E kam provuar se cfare eshte xhelozia vetem nje here dhe qe atehere kam humbur sigurine ne vetevete.Shume dyshime kam ne mendje por mundohem me gjithe shpirt te mos i shpreh deri sa ta vertetoj se jane te verteta apo jo.Kurre nuk arrija te kuptoja xhelozine ne cift,dhe thoja perse xhelozojne ,por vetem pasi e provova kuptova shume gjera.
  Kjo luan ne disfavorin tend: ai e sheh qe ti je e pasigurte dhe mendon qe mund te jete mundesia e vetme per ty. Trego indiference ndaj atij rasti dhe deno personin ne fjale per ate veprim ne forme subtile. Ndryshe....mah, s'ke pse tharton veten per nje mashkull. Ne fund te fundit, duhet te duash veten me shume, vetja eshte qenia e vetme qe te qendron me teper besnike.

  Si e perballoj xhelozine? Thjeshte duke mos qene xheloze.

  Ah Blue_Sky nqs Hitleri do te kishte ty si Gjenerale te Ushtrise se Reich III atehere sot do flisnim qe te gjithe Gjermanisht

  ps: Kisha pershtypjen se nuk te pelqente Antikiteti por avatari yt flet ndryshe edhe ndroje ate dreq firme se jo te gjitha gjerat qe kane shije jane te verteta

  Te gjithe e kemi provuar xhelozine, te pakten nje here ne jete, por arsyet pse behemi xheloze dhe emocionet qe ne ndjejme jane te ndryshme.....
  Sipas shpjegimit psikologjik "xhelozia eshte reaksion kompleks, por edhe kerceninim i nje marredhenieje"...
  Xhelozia eshte reaksion kompleks, sepse perfshin nje sere emocionesh, mendimesh dhe ndjenjash. Emocione–dhimbje, inat, merzitje, zili etj, mendime-lendim, faj, konkurrence me rivalin, i shqetesuar rreth pamjeve, meshire per veten, sjellje-gjendje te fiket, reagime agresive, pyetje te shpeshta, kerkim shpjegimesh etj. ...

  Si vret ky vrer...


  Carlos FUENTES

  Xhelozia vret dashurinė, por jo dėshirėn.
  Ky ėshtė ndėshkimi i vėrtetė i pasonit tė tradhtuar.
  E urren gruan qė e prishi paktin e dashurisė, porse vazhdon ta dėshirosh, sepse tradhtia qė kreu ishte prova e pasionit tė saj.
  Xhelozia varet nga fakti nėse njė dashuri nuk pėrfundon me shpėrfillje.
  E dashura qė na braktis, duhet tė ketė menēurinė tė na shajė, tė na poshtėrojė, tė na sulmojė egėrsisht, qė mos ta harrojmė tė nėnshtruar. Qė tė vazhdojmė ta duam me kėtė emėr pervers tė vullnetit erotik, qė quhet xhelozi.
  Norman Mailer-i thotė se xhelozia ėshtė njė galeri portretesh, ku xhelozi ėshtė kujdestari i muzeut.
  Unė e ndiej se xhelozia ėshtė si njė jetė brenda jetės sonė.
  Mund t’i hipim avionit, tė kthehemi nė qytetin tonė apo nė njė qytet tė huaj, tė thėrrasim miqtė dhe gjer tė falim armiqtė, por gjatė gjithė kohės jemi duke jetuar njė tjetėr jetė, edhe kur ndodhet brenda nesh, me ligjet e saj tė veta.
  Kjo jetė brenda jetės sonė ėshtė xhelozia dhe shfaqet fizikisht. Siē thotė fjala e urtė meksikane, na gurgullon barku.
  Njė baticė e egėr vreri qė fryhet, ngjitet e zbret nga zemra dhe derdhet rropullive gjer te seksi i ngrirė, i kotė, qė ėshtė kthyer nė njė tė plagosur lufte. Tė vjen t’i varėsh njė medalje penisit tė gjorė. Dhe, mė pas, njė kurorė funebėr.
  Porse batica e xhelozisė nuk kremton asgjė dhe nuk ndalet pėr shumė kohė nė asnjė pjesė tė trupit. Lėviz brenda tij si njė lėng helmues dhe qėllimi i tij nuk ėshtė ta shkatėrrojė trupin, porse ta rrethojė dhe ta shtrydhė, qė lėngjet e tij mė tė liga tė hipin nė kokė dhe tė ngjiten tė jeshilta e tė ashpra si luspa gjarpri nė gjuhė, nė frymė dhe nė vėshtrimin tonė...
  Xhelozia na bėn ta ndiejmė veten tė pėrjashtuar nga jeta, sikur tė kish vdekur njė qenie e dashur... vetėm se dhembjen e vdekjes mund ta shfaqim.
  Pėrkundrazi, dhembjen e xhelozisė duhet ta fshehim, tė errėt dhe helmuese, qė tė shmangim keqardhjen apo talljen. Xhelozia e shfaqur na bėn gazin e botės. Ėshtė sikur tė kthehesh nė adoleshencė, nė kėtė moshė mjerane, kur ēdo gjė qė bėjmė publikisht – tė folurit, tė ecurit, tė vėshtruarit – mund tė na kthejė nė objekt talljeje.
  Adoleshenca dhe xhelozia na ndajnė nga jeta, na pengojnė tė jetojmė.

  Pėrktheu Mira Meksi

  jo,jo,kurre xhelozi,nese ke prova se te tradhetojne hakmerru pa meshire me menyra te sofistikuara.

  Mendoj se meshkujt jane me xheloz se femrat dhe e shfaqin ate me hapur.Si te reagojme ndaj xhelozise?
  Varet nga situata dhe tipi i personit.Une kur burri shfaq shenja xhelozie pa te drejte rri shume indiferente .Nuk kam pse ndihem ne faj per dicka qe nuk kam bere .

  Mos i jep shkak partnerit/es qe te jete xheloz/e, edhe kurr sdo keni probleme ne nje raport.

  Pak fjal do kjo tem, ndonese tejet e vlefshme.

  Pik se pai duhet filluar nga vetja, t'i parashtrosh vetes arsyet se perse xhelozon, ngase ne te shumten e rasteve vetem xhelozojm edhe pa arsye, po megjithat me se e zakonshmja esht kjo - pasiguria ne vete.

  Edhe, nese lejojm qe peshperitjet te cilat na nxisin per xhelozi te ndryshme, (sipas fes sime, interpretime nga shejtani, qoft mallkuar), te zen vend ne mendjet tona, ateher kuptohet se ato do nje dit me kohen do ekzagjerohen, saqe ne fund t'i japim fund nje lidhjeje.

  Pa arsye mos dysho as mos akuzo, pa fakte asnjeher mos vepro, ngaqe, mundet, qe vetem ti te jesh i till, i pasigurt, ajo faj ty per kte s'te ka.

  Ndryshe esht kur ti ke fakte, kur vet me sy tu e veshtron sesi ajo flirton. Mirepo, kjo i perket nje ceshtje tjeter.

  Citim Postuar mė parė nga clint Lexo Postimin
  jo,jo,kurre xhelozi,nese ke prova se te tradhetojne hakmerru pa meshire me menyra te sofistikuara.
  Nese ke prova se te tradhetojne,rruga me e drejte dhe me e ndershme eshte ndarja,por asnjehere hakmarrja!

  Nuk ke si reagon , gjithmone partneri e fillon pak nga pak deri sa te pin dhe piken e fundit te gjakut , ne fillim mendon se eshte dicka normale se ai thjesht tregon kujdes te tepruar ndaj teje dhe e lejon , ketu eshte gabimi se me von ai do filloj te behet xheloz pse vesh minifund , pse lyhesh kur ai sesht aty , pse sdel e shoqeruar deri sa ta nxin jeten , dhe zgjidhja eshte ai ne rrug te vet e ti ne tenden , ose tja vesh thanin ke gardhi qe ne fillim .....

  pilaf me miza

  Citim Postuar mė parė nga DI_ANA Lexo Postimin
  Shume prej nesh, kush me shume e kush me pak, eshte ndier xheloz per partnerin kur ka kuptuar se ai ka kerkuar te krijoje nje marredhenie, i eshte pergjigjur "ngacmimit"te dikujt tjeter ose eshte larguar prej nesh per te patur nje lidhje te re. Kur e deshiron shume nje person nuk do qe ta humbasesh : deshiron te jete prane teje pergjithmone....
  Per ta mbajtur prane, per ta mbrojtur marredhenien kontrollon sjelljen e partnerit, behesh xheloze. Ne disa raste xhelozia mund te jete e bazuar ne "fakte" ne raste te tjera ne mund te jemi shkaku i saj.
  Xhelozia nuk eshte e njeanshme: Jo vetem femra por edhe mashkulli eshte xheloz… Shpesh neve na eshte thene ose kemi degjuar t’i thuhet dikujt …."Nuk me pelqeu menyra sesi te pa ai tipi"… "Mos e kthesh koken as majtas as djathtas"… "Je veshur keshtu qe te biesh ne sy: paske ndonje variant sot"… "Duhet te qendrosh ne shtepi dhe te merresh me femijet"… "Nuk me pelqen te punosh aty sepse ka shume meshkuj" madje edhe …. "Do te te vras nese marr vesh gje"…. E vrava sepse me tradhtonte…
  Nese partneri nuk eshte i sigurt ne marredhenien e tij me partneren ka shume mundesi qe te ndihet i kercenuar nga prania e meshkujve te tjere ne jeten e saj. Pasiguria per te ardhmen e lidhjes shkakton xhelozine..... Kjo forme e xhelozise mund te jete nje nder treguesit e periudhes se veshtire qe kalon marredhenia. Ne keto kushte xhelozia mjegullon pamjen dhe nuk te lejon te kuptosh ate qe po ngjet realisht me te dy partneret.

  Nese perkushtimi ndaj partnerit eshte ne nivele te uleta, ka shume mundesi qe ai te reagoje ndaj saj me xhelozi. Partneri cili merr pak vemendje dhe dashuri do te vihet ne kerkim te shkaqeve:" perse ajo nuk me do si me pare?" "Perse ka ndryshuar?" Dhe ne fakt mendja shkon per keq:" Mund te jete dikush tjeter eshte ne jeten e saj."...
  Nje mendim i tille mund te mjaftoje per te "minuar"paqen shpirterore dhe per t’i dhene goditjen e pare lidhjes.

  Nese partnerja eshte miqesore, hyn shpejt ne komunikim, terheq vemendjen e meshkujeve, partneri do te ndihet i kercenuar. Ai e interpreton sjelljen e partneres si provokim dhe i sheh meshkujt e tjere si rivale te mundshem te cilet mund te paraqesin interes per partneren e tij. Per shkak te frikes dhe inferioritetit, ai shfaq xhelozi per partneren ne marredheniet qe ajo krijon dhe do te fitoje sa me shume nga vemendja e saj.

  Nese partnerja nuk ka qene e qendrueshme ne lidhjet e meparshme, partneri priret te mendoje se ajo mund te jete e paqendrueshme edhe me te dhe mund ta lere per dike qe mund t’i pergjigjet me mire shijeve te saj!!!!

  Nese edhe ne marredheniet e meparshme mashkulli ka qene xheloz ai do te vazhdoje te shfaqe xhelozi edhe ne lidhjen ne vazhdim. Ne disa raste xhelozia mund te shkaktohet nga sjellja e partneres ose nga shkaqe te jashtme ndersa ne raste te tjera ajo eshte tipar i mashkullit dhe ka nevoje te trajtohet.

  Nese partneri kerkon te kete kontroll ne jeten e partneres dhe ajo ka thene "po" per ēdo vendim qe ai ka marre per te. Ai do te tregohet xheloz nese ai ka pak mundesi te kontrolloje ate qe partnerja ben. Ai do te behet xheloz per shkak te mungeses se kontrollit.

  Dhe e fundit...

  Nese lidhja po shkon drejt fundit dhe partneret nuk kane forcen e duhur per t’i thene gjerat ne sy, per te qene sa me te hapur dhe te drejtperdrejte ai do te nise t’i nxije jeten partneres me skena xhelozie, derisa ajo ose ai te thote fjalen e fundit!!

  Xhelozia eshte mungese tolerance, moskomunikim, dyshim, dashuri, urrejtje, frike, lume qe gryen mendimet, zjarr qe djeg perbrenda dhe nuk shuhet. Xhelozia eshte njerezore.
  Xhelozia eshte humbje kohe dhe energjie. Te ben te vuash, te torturon, te turbullon mendimet dhe ndjenjat dhe shpirtin.

  Perse mashkulli eshte xheloz ne marredhenien me partneren?
  Perse femra eshte e tille?
  Forme pasigurie apo dashurie?
  Si mund te reagojme?

  Me gjakftohtesi megjithese nuk jam gjendur ne situata te tilla

  Citim Postuar mė parė nga Bejbi Lexo Postimin
  Une per veten time,behem shume nostalgjike dhe filloj e qaj dhe e pyes ku kam gabuar ,perse ma bere kete?
  Nuk me shkon nder mend as te hakmerrem e as te vras njeri lol
  Po qe shkrujt me u nda do ndahesh s'ke ca ben
  Inat te vjen por asgje nuk mbahet me zor
  Ti qaj ti plas.... Kurse ti Bejbi mos qaj

  Ke te drejte po qe per te ndare do ndahesh. Po mire mi goce nuk eshte e thene veten ne reastet kur te vene briret ne koke

  Psh. nuk te pelqehu si po shifte shitesen tek x dyqan, gjera qe ndoshin jane. Syte per te pare jane ,por kur eshte me ty , te matet mire. Ti e vure re dhe kur shkon ne shtepi ja numeron ca pjata kokes . hihihihihihihiihihihihih gjera qe ndodhin

  po ca si reagon femra kur bahet xheloze re.

  femrat kan xhelozi me shum me njera tjetrren se sa me meshkujt.


  lan nam lan les  shnet.

  Sme ka rene rasti te me ndodh po me ndodhi ska me kthim mbrapa as qe sja shof me fytyren
  dhe sikur te thoj do vras veten amon ktheu....Ska me kthim mbrapa .....

  Un ja kthej ne te njejten monedhe.E bej qe te ndihet dhe ai xheloz.Nese me ben ndonje gje qe s`durohet fare(dhe qe smund ta bej dhe un se ska kuptim)atehere ja them troc qe kshu kshu,nese e perserit ciao ciao po te le.

  mos ta provoj njeri kur femrat behen xheloze se behen shume te kqia;-)

  SKA DASHURI PA XHELOZI
  Po kur behet burri xheloz sa keq qe eshte,e fillon ta nzije jeten si ia behet?
  Une mendoj se pak di xhelozi e mban gjalle raportin nga te dyja anet,vec jo te ekzagjeruar.

  Femrat, kur bėhen xheloze, shtypin gjithmonė butonin e gabuar...

  More ne hedhim pjata ne koke, por ju cuna direkt dhe kallashin,jeni me evropiane ju.Perla sa kom qeshe me shkrimin tend se mu kujtua pallati 176.

  Citim Postuar mė parė nga Bejbi Lexo Postimin
  More ne hedhim pjata ne koke, por ju cuna direkt dhe kallashin,jeni me evropiane ju.Perla sa kom qeshe me shkrimin tend se mu kujtua pallati 176.
  Epo kur flasin per kallash e kobure duan te tregojne qe jane burra qe su dridhet qeleshja as qerpiku

  Femra fut shejtanin ne shishe, po e harrojne keta trimat

  Qesharake.

  Nuk jam dakord me shprehjen " ku ka dashuri ka dhe xhelozi"!!!
  Po te perkthesh me thjeshte fjalen xhelozi do te thote ....frike se mos humbesh dike qe e do shume....
  Ai qe eshte xheloz ka frike dhe mosbesim ne vetvete, ka frike qe dikush mund te jete me i mire dhe ti rrembeje ate qe ky person e konsideron absolutisht te veten dmth "prone e tij".....
  Per mua dashuria eshte diēka tjeter, midis te gjithave ate qe ne qujme "besim reciprok dhe te plote". Ku ka xhelozi, nuk ka besim dhe per rrjedhoje nuk ka dashuri.....
  Xhelozia eshte semundja e egos se njeriut.

  Xhelozia eshte rrjedhoje e dashurise.Dashuro,ta kuptosh!

  Mu me fusin tmerrin, se jan ne gjenje me ba gjithcka(shaka, po jo krejt).....Por n.q.se ke pak zotsi dhe pak marifet edhe xhelozin e saj mund ta shnderrosh ne t'qeshme duke i dhan edhe ni forcim ma teper raportit(flas kur esht xhelozi pa baza).

  po kshu si e ka nis ke ajo maj shpresat..mos te jet e para qe te boj valixhet gati!
  sa per ty te maj aman me burrin se jam njeri me respekt..sju lej te boni gjith at rrug dhe te gjeni deren myll:sjemi nga ata njerz

  Citim Postuar mė parė nga JaCk_DaniELs Lexo Postimin
  Mbi tradhetine eshte diskutuar shume …..nga se shkaktohet, kush jane shkaktaret …..

  Po sikur te diskutojme si reagojne te dyja palet ne nje situate te tille ?

  Cfare jane te gjendje te bejne femrat per tu “hakmarre” ndaj nje tradhetie , sepse nuk eshte e thene qe me tradheti te nenkuptojme me ekstremen (dhe jo detyrimisht ciftet ndahen ), jane e ca gjera te vogla qe femrat I ben xheloze ne maximum dhe …… premtojne se do hakmerren Pra do na japin nje mesim , qe nuk do ta harrojme , e sdo e perserisim me

  E njejta gje per meshkujt dhe pse eshte pak me ndryshe “hakmarrja “ e tyre per motive xhelozie.

  Duke kerkuar verdall , gjeta nje foto te pershtatshme qe flet me shume sesa ato qe une kam thene me siper …. Dhe komentimi eshte I qarte ….

  Nje rast eshte, ajo I ka thene “ ti nxorra syte” ai se ka besuar ….. Nuk I bie kollaj inati femrave
  se ca na beret ju kshu??

  varet x cfar behem xheloze...
  ne pergjithsi e shperblej me te njejten monedh,
  se dua te kuptoj si me beri te ndihem.


  Gocat kur behen xheloze nuk arsyetojne.

  Te pi gjakun

  Te gjitha femrat jane gjakpirse (PETRONIE)


  rrespekt...........................

  Celo e ke myt me ket tem :P
  Si fillim do thoja qe femra ne momentin e par qe behet xheloze mund te jete nje bombe me sahat qe pritet nga momenti ne moment te shpertheje!!! Kjo nuk esht e gjitha sepse nuk dihet se c'pasoja mund te ket shperthimi i saj...mund te jet edhe vdekjeprures :S!!!
  Larg qoft mos me raft per pjes me noj gjo e till se jam i ri akoma


  kapen prej leshrash

  Citim Postuar mė parė nga BaBa Lexo Postimin
  po ca si reagon femra kur bahet xheloze re.

  femrat kan xhelozi me shum me njera tjetrren se sa me meshkujt.


  lan nam lan les  shnet.

  Ahh tamam i ke ren pikes bravo Bab:P

  Por nuk edi pse merren me gjera koti me prishje nervash eiiiii a je ka don keshtu jo e keshtu jo e keshtu jo ateher the qafen...xhelozia shenderrohet ne semundje ruajeni veten .

  Merruni me gjera me te dobishme

  Mos na rafshin per pjese femrat xheloze se po na bojn naj hata :P larg qoft ishalla...

  p.sh femra kur behet gjeloze , rrin ne menyr :@:@ edhe mi dal kush para e mbyt hahahha

  Citim Postuar mė parė nga JaCk_DaniELs Lexo Postimin
  Mbi tradhetine eshte diskutuar shume …..nga se shkaktohet, kush jane shkaktaret …..

  Po sikur te diskutojme si reagojne te dyja palet ne nje situate te tille ?

  Cfare jane te gjendje te bejne femrat per tu “hakmarre” ndaj nje tradhetie , sepse nuk eshte e thene qe me tradheti te nenkuptojme me ekstremen (dhe jo detyrimisht ciftet ndahen ), jane e ca gjera te vogla qe femrat I ben xheloze ne maximum dhe …… premtojne se do hakmerren Pra do na japin nje mesim , qe nuk do ta harrojme , e sdo e perserisim me

  E njejta gje per meshkujt dhe pse eshte pak me ndryshe “hakmarrja “ e tyre per motive xhelozie.

  Duke kerkuar verdall , gjeta nje foto te pershtatshme qe flet me shume sesa ato qe une kam thene me siper …. Dhe komentimi eshte I qarte ….

  Nje rast eshte, ajo I ka thene “ ti nxorra syte” ai se ka besuar ….. Nuk I bie kollaj inati femrave
  xhelozia eshte nje forme per te kuptuar sesa i interesuar eshte partneri/ja. eshte gje e mire kur eshte nje xhelozi e paster e cila nuk i kalon parametrat e lejueshem. nese kthehet ne dicka obsessiv atehere dashuria eshte duke shteruar sepse tensionin e nje xhelozie te semure nuk do e duronte dot edhe me i duruari.shprehja e xhelozise eshte e lloj llojshme por me teper me pelqen kur mashkulli nga xhelozia ben si femije i vogel para partneres per ti treguar se ai vazhdon te jete aty per te dhe se ka nevoje per te e gjithashtu kur femra xheloze ben sikur nuk i intereson se po del ose jo partneri per darka pune ose te tjera situata. me pak fjale indiferenca e femres me argeton shume.

  Varet nga temperamenti.

  xhelozia eshte pjese e dashuris nqs nuk ka kalon ne ekstrem,se kthehet ne semundje.


  nqs mund te me ndodhi te behem xhelose

  Citim Postuar mė parė nga ThE_DaRk_NiGhT Lexo Postimin
  Leni mi goc filmat se beheni si te terbuara ju Prandaj degjojme ne vravi veten filanka se e la i dashuri .Leni te qeshmet se del ajo fjala qesh mire kush qesh i fundit :P
  Vajzat shkaterrojne veten me xhelozine, meshkujt femren. Ne te dyja rastet e lenduara eshte femra.

  xhelozine .......? Do e vrisja me shikim dhe luftoja me heshtjen time

  P.s. Po nuk kuptoi ka dhe arme te ftohta dhe te nxehta si ta doje.

  Citim Postuar mė parė nga dea_07 Lexo Postimin
  Vajzat shkaterrojne veten me xhelozine, meshkujt femren. Ne te dyja rastet e lenduara eshte femra.
  Realisht te dyja palet jane te prekura, ndoshta simptomat jane me te dukshme tek femra, pasi nuk i fsheh dot ato, eshte me e dobet dhe me delikate. Po dhe mashkulli se ka aspak te thjesht, shkaterohet perbrenda dhe se pertyp dot kollaje, deri sa arin ne ekstrem. Jemi qenie te cuditshme kush me e forte e kush me e bute, po ne fund shkaterimi eshte per te dy.

  Citim Postuar mė parė nga bambolabionda Lexo Postimin
  xhelozine .......? Do e vrisja me shikim dhe luftoja me heshtjen time

  P.s. Po nuk kuptoi ka dhe arme te ftohta dhe te nxehta si ta doje.
  lal shume drastike ne perfundime.nuk ke pse e vret nje njeri qe per ty tashme ka vdekur. pse te prishesh jeten tende per dike qe nuk ja vlen??????????????

  Citim Postuar mė parė nga dea_07 Lexo Postimin
  Vajzat shkaterrojne veten me xhelozine, meshkujt femren. Ne te dyja rastet e lenduara eshte femra.
  lal eshte e disata here qe te kundeshtoj ne ato qe thua she te them te drejten me duket se ti nuk je dhe aq eksperte ne kete fushe.megjithate respektoj mendimet e tua,por nuk mund te le pa vene ca pika mbi i sepse ti zonjush harron qe dhe meshkujt kur dashurojne behen xheloz dhe lendohen shume nga ju femrat.pastaj sic te kam thene dhe me pare mashkulli dashuron vetem nje here dhe keshtu dhimbja eshte me e forte dhe e gjate keshtu dhe xhelozia......

  Citim Postuar mė parė nga bambolabionda Lexo Postimin
  xhelozine .......? Do e vrisja me shikim dhe luftoja me heshtjen time

  P.s. Po nuk kuptoi ka dhe arme te ftohta dhe te nxehta si ta doje.

  mire i thone asaj shprehje

  ruaju inat te femres se eshte me e keqe se e mashkullit .

  Citim Postuar mė parė nga [Perla] Lexo Postimin
  Epo kur flasin per kallash e kobure duan te tregojne qe jane burra qe su dridhet qeleshja as qerpiku

  Femra fut shejtanin ne shishe, po e harrojne keta trimat
  po lal e vertet ka futur shejtanin ne shishe por nga qe ka floket e gjata dhe mend e shkurtra ka harruar ti vej tape dhe shejtani ka dal prap.

  pastaj sic te kam thene dhe me pare mashkulli dashuron vetem nje here dhe keshtu dhimbja eshte me e forte dhe e gjate keshtu dhe xhelozia......
  Nuk e di ku e ke lexuar kete apo e ke nga eksperienca personale. Nuk jam aspak dakord me kete perkufizmin, dhe nuk ka se si te dashuroje vetem njeher mashkulli apo femra, zemres nuk i dihet asnjeher, po ashtu as syve se cfare shikojne. Te keshilloje mos lexosh shum theniet e Oscar Wilde, sepse te lene mbrapa dhe nuk e kupton kurr dashurin nepermjet shkrimeve te tija qe jane teper te vjetra per kohen e sotme. Me mire pajtohem me Sokratin se sa me O. Wilde

  Citim Postuar mė parė nga bambolabionda Lexo Postimin
  Jo me inot mi Izadora me qejf te madh madje

  ashtu sikur e bon dhe mashkulli me qejf jo prej inotit ....
  lal cdo gje ne kte bot e ka nje arsye dhe ne kete rast per ne meshkujt duhet nje e forte.dhe nuk besoj te jete nga qe na do ne qejfi por sepse ndoshta kemi gjetur nje me te mire ose ndoshta tjesht kemi kuptuar qe nuk jemi ne lartesine tuaj,por kjo e fundit shume rrall.

  une reagoje me dipllomaci kur behem xheloze Bambolina

  i bej valixhen gati dhe dalja eshte nga ballkoni.

  hej izasora po ju sikur jeni ato qe nuk perdorni dhune.

  Citim Postuar mė parė nga mistreci87 Lexo Postimin
  lal eshte e disata here qe te kundeshtoj ne ato qe thua she te them te drejten me duket se ti nuk je dhe aq eksperte ne kete fushe.megjithate respektoj mendimet e tua,por nuk mund te le pa vene ca pika mbi i sepse ti zonjush harron qe dhe meshkujt kur dashurojne behen xheloz dhe lendohen shume nga ju femrat.pastaj sic te kam thene dhe me pare mashkulli dashuron vetem nje here dhe keshtu dhimbja eshte me e forte dhe e gjate keshtu dhe xhelozia......
  Fakti qe ti nuk bie dakort me mua nuk te ben ty me te mencur apo me ekspert, se une mistreci. Ti ke mendimin tend, une timin. Kush ka te drejte? S'ka rendesi.

  Citim Postuar mė parė nga dea_07 Lexo Postimin
  Fakti qe ti nuk bie dakort me mua nuk te ben ty me te mencur apo me ekspert, se une mistreci. Ti ke mendimin tend, une timin. Kush ka te drejte? S'ka rendesi.
  Dea, vete emri tregon qe nuk ka moshen e duhur dhe pjekurin per te respektuar bashkebiseduesin. Eshte ne periudhen e nxenies dhe marries se eksperiences, i falet te jet ekspasionist dhe delirant. Duhet te mesohesh me faktin qe ka dhe njerez qe nuk i gjejne nocionin e duhur apo kuptimin rrenjesore asaj qe kerkojne te shprehin bashkebiseduesit, dhe menyre me e thjesht per te dal superior perdorimin e fjales "UNE DI" ti je akoma veze dhe une pule. Me vjen per te qeshur, se nuk e din se sa eksperienca dhe vite mbajne mbi shpatulla ato qe fshihen mbas ekranit.

  Citim Postuar mė parė nga dea_07 Lexo Postimin
  Fakti qe ti nuk bie dakort me mua nuk te ben ty me te mencur apo me ekspert, se une mistreci. Ti ke mendimin tend, une timin. Kush ka te drejte? S'ka rendesi.
  vate fakti qe jemi ne nje forum te hapur per debate mbi prombleme te ndrryshme do te thote qe ketyre problemeve duhet ti jepet nje zgjithje adeguate ndaj qe ka te drejte eshte sh e rendesishme,megjithate une nuk thoshe qe une jam me i mencur une thash qe ndoshta une po jap mendime me te sakta.pak jomodest por kjo ne te mere te ceshtjes.

  Citim Postuar mė parė nga mistreci87 Lexo Postimin
  vate fakti qe jemi ne nje forum te hapur per debate mbi prombleme te ndrryshme do te thote qe ketyre problemeve duhet ti jepet nje zgjithje adeguate ndaj qe ka te drejte eshte sh e rendesishme,megjithate une nuk thoshe qe une jam me i mencur une thash qe ndoshta une po jap mendime me te sakta.pak jomodest por kjo ne te mere te ceshtjes.
  Adekuate doje te thoje ? Qe perputhet plotesisht me dicka tjeter, qe i pershtatet a qe i pergjigjet plotesisht dickaje tjeter. Mjete (masa) adekuate. Nocione (shprehje) adekuate. Pasqyrim adekuat i realitetit. Ne kushte adekuate. Ne menyre adekuate. Behu me praktik dhe jo me revansh, sepse asnjeher nuk e kap kuptimin qe jep tjetri. Mundohu ti frenosh emocionet dhe fol me mendje djal, ma merr si keshill miqesore, dhe jo per te te bere te ditur qe une "DI ME SHUM" po eksperiencat ne jete dhe mosha ndoshta me ben te te jap nje keshill miqesore, per deri sa jemi ne forum.

  Citim Postuar mė parė nga mistreci87 Lexo Postimin
  vate fakti qe jemi ne nje forum te hapur per debate mbi prombleme te ndrryshme do te thote qe ketyre problemeve duhet ti jepet nje zgjithje adeguate ndaj qe ka te drejte eshte sh e rendesishme,megjithate une nuk thoshe qe une jam me i mencur une thash qe ndoshta une po jap mendime me te sakta.pak jomodest por kjo ne te mere te ceshtjes.
  ceshtja zgjidhet me debat te lire me fakte argumenta dhe nese nuk zgjidhet te pakten u be debat !!! por jo me imponim !!! ngjyra e zeze per mua eshte e zeze ndersa per ty eshte e bardhe dhe e kunderta!!! kush ka te drejte ne kete rast ???

  Citim Postuar mė parė nga eagle_black Lexo Postimin
  LEXOVA DISA NGA POSTIMET ME LART TE TUA DHE ME LANE SHUME PERSHTYPJE DHE DISA ME PELQYEN VERTET DHE GJEJA QE ME RA ME SHUME NE SY ISH KUNDERPERGJIGJET E MISTRECIT KUNDREJT TEJE SI KA MUNDESI???????????
  Eshte normale eagle. Nuk jemi te tere njesoj, nuk kemi te njejtat mendime, paragjykime. Secili kyesisht flet nga eksperienca e vet. Ndonjehere me pelqen larmia e mendimeve. Kuptojme qe ka edhe mendim ndryshe nga ne me te mira ose jo. Edhe mesojme nga njeri-tjetri edhe pse nuk e shprehim, e kalojme ne heshtje. E rendesishme eshte te mirekuptohemi.

  Hej o femna ca thote ai mistreci mo ca thote qe shkon per nje "arsye te forte"
  ne kjo qeka se ka gjet nje me te mire

  po a durohet kjo moj....??????

  Po ku ka fund e mira more djale po sikur ne te kerkonim me te mirin" qyqja larg qofte"
  nuk do i kishim majt mend ma sa kishim shku....

  Citim Postuar mė parė nga bambolabionda Lexo Postimin
  Hej o femna ca thote ai mistreci mo ca thote qe shkon per nje "arsye te forte"
  ne kjo qeka se ka gjet nje me te mire

  po a durohet kjo moj....??????

  Po ku ka fund e mira more djale po sikur ne te kerkonim me te mirin" qyqja larg qofte"
  nuk do i kishim majt mend ma sa kishim shku....

  Fol per vete goce

  Sigurisht qe kerkoi me te mirin per vete. Po e mira s'ka fund, por nuk pershtatet ne kete rast. Perderisa ai qe kam zgjedhur eshte perkrah meje, do te thote qe ishte me e mira per mua dhe ajo qe mund te gjeja ( sigurisht dhe qe me pershtatet).

  Citim Postuar mė parė nga mistreci87 Lexo Postimin
  vate fakti qe jemi ne nje forum te hapur per debate mbi prombleme te ndrryshme do te thote qe ketyre problemeve duhet ti jepet nje zgjithje adeguate ndaj qe ka te drejte eshte sh e rendesishme,megjithate une nuk thoshe qe une jam me i mencur une thash qe ndoshta une po jap mendime me te sakta.pak jomodest por kjo ne te mere te ceshtjes.
  Secili ka te drejte te jap mendimin e vet, por asnjeri te percaktoj se kush ka te drejte. Ti ke te drejte te japesh variantin tend, por jo t'ua imponosh te tjereve e ta cilesosh si me i miri. Ai numri te nicku yt eshte viti i lindjes?

  Citim Postuar mė parė nga bambolabionda Lexo Postimin
  Hej o femna ca thote ai mistreci mo ca thote qe shkon per nje "arsye te forte"
  ne kjo qeka se ka gjet nje me te mire

  po a durohet kjo moj....??????

  Po ku ka fund e mira more djale po sikur ne te kerkonim me te mirin" qyqja larg qofte"
  nuk do i kishim majt mend ma sa kishim shku....
  Eshte si puna e nje anekdode. Eshte nje djal i ri dhe kerkonte femren perfekte, kalojne vite e vite dhe nuk e gjen, nderon shpesh shtetet prap asgje. Mbas shum vitesh ishte ne moshe te madhe dhe takon nje shok, dhe i thot e gjete femren perfekte, pergjigjet plaku isha shum afer, po ce do se dhe ajo po kerkonte mashkullin perfekt. Ehhh me nje fjale mundohu sa te duash per me te miren po se gjen, thjesht vetem e ben...

  [QUOTE=bambolabionda;2200715]po ti mi goce a e digjon ate mistrecin ca thote e tradhton se gjen ma te mire se ajo

  po ti si e kerkon me te mirin tuj tradhetuar??? e nese neser gjen nje tjeter me te mire se ai qe ke .........??
  si i bohet ????????

  QUOTE]
  Bambola secili ka stilin e vet. Po kam hall mos i behet rruge atij, nderrimi i femrave.

  Une shyqyr nuk jam tip xheloz.
  E di cfare i tha njera dashnores se burrit, kur ajo e mencura e ndaloi dhe i tregoi per lidhjen qe kishte me burrin e saj?
  Ne syte e saj nuk e beri veten,por i tha; ''Ok ne rregull, ty te ka te ferres, mua te krevatit''. Ngeli dashnorja e burrit si e.... Si tha fare burrit ne shtepi gruaja. Si kjo ka dhe raste te tjera. E imagjinon si do kishte reaguar nje burre po ta kishte ndaluar dashnori i gruas e ti mburrej?

  Citim Postuar mė parė nga mistreci87 Lexo Postimin
  hej izasora po ju sikur jeni ato qe nuk perdorni dhune.

  pse dhune e quan ti,berjen e valixhes gati.
  une e shoh si nje qendrim mese korrekt.  Citim Postuar mė parė nga dea_07 Lexo Postimin
  Une shyqyr nuk jam tip xheloz.
  E di cfare i tha njera dashnores se burrit, kur ajo e mencura e ndaloi dhe i tregoi per lidhjen qe kishte me burrin e saj?
  Ne syte e saj nuk e beri veten,por i tha; ''Ok ne rregull, ty te ka te ferres, mua te krevatit''. Ngeli dashnorja e burrit si e.... Si tha fare burrit ne shtepi gruaja. Si kjo ka dhe raste te tjera. E imagjinon si do kishte reaguar nje burre po ta kishte ndaluar dashnori i gruas e ti mburrej?
  hahah do na kishin therr,nqs do isha e martume.

  meqjithese varet nga tipi i personit edhe une s'jam tip xhelozeje.
  Por ketyre njerzve duhet ti ruhesh se po shperthyn ,amen!

  Hej kush po behet xheloze per meshkuj aman nuk ia vlen ja pse.

  po e mori vesh gruja tradhetine dije se e ka mor vesh gjithe dynjaja me pare
  se gruja e merr vesh e fundit.

  E po e mori vesh gruja nuk ka qene me nje relacion flash por nje ndjenje qe ka zgjat shume.

  e nuk ia vlen me ta kesh ne krah ose po e deshe hap krahun.

  Por nuk kam kohe te behem xheloze.

  shum tem e bukur kjo dhe me pelqen shume fotoja ahaha por sa i perket temes une per vete jam 100%xheloze por jo hakmarrese mund te ndryshoj ne sjellje dhe ne biseda por nuk do ta ulja kurr veten posht te hakmerrem se besoj qe nuk ja vlen..
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BvizioN : 22-04-2009 mė 09:42

Tema tė Ngjashme

 1. Reagimi ynė ndaj njė pėrgjigjeje "jo tė duhur"!
  Nga Baptist nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 30
  Postimi i Fundit: 13-11-2007, 17:59
 2. Reagimi juaj ndaj njė "ngacmimi".
  Nga thugish nė forumin Nė kėrkim tė romancės
  Pėrgjigje: 137
  Postimi i Fundit: 09-10-2007, 15:24
 3. Reagimi juaj ndaj nje Zhgenjimi
  Nga Dito nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 26-10-2004, 19:46

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •