Close

Rezultati i Sondazhit: Sa te suksesshme jane femrat ne biznes?!

Votues
10. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Shume

  5 50.00%
 • Pak

  5 50.00%
 • Aspak

  0 0%
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 45
 1. #1
  DaRk §©®īžt Maska e ThE_DaRk_NiGhT
  Anėtarėsuar
  03-01-2008
  Vendndodhja
  Aty Ku Gomari Thyen Kaviljen Dhe Shqiponja Rrine Me Nje Kembe
  Postime
  634
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Sa te suksesshme jane femrat ne biznes?!

  Kemi pare shpeshhere qe meshkujt jane me te pranishem ne biznes dhe gjithashtu bizneset me te medha drejtohen nga meshkujt. Po femrat sa te suksshme jane ne drejtim biznesesh?
  Kur te jesh ne vend te huaj, dita te duket muaj. - (Podrime)

 2. #2
  Elbasanlli 4eve® Maska e AnGeL_DeViL
  Anėtarėsuar
  16-01-2008
  Vendndodhja
  As Ne Toke,As Ne Qiell
  Postime
  508
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Per mendimin tim femrat nuk jane te suksesshme ne biznes se ato nuk kane shum tru kte na e thot edhe nje prove qe eshte bere ne konkuronte nje mashkull edhe nje femer hidhet mashkulli nga maja e nje shkembi e bie me koke(kjo na tregon qe ka shume mend prandaj i peshon koka)pastaj hidhet femra edhe bie me prapanice(kjo do te thote qe femra ka me shume prapanice se mend)ehhhhhh sa jam lodh roman fare e bana :P
  Trimi Mire Me Shoqe Shume

 3. #3
  DaRk §©®īžt Maska e ThE_DaRk_NiGhT
  Anėtarėsuar
  03-01-2008
  Vendndodhja
  Aty Ku Gomari Thyen Kaviljen Dhe Shqiponja Rrine Me Nje Kembe
  Postime
  634
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Ehe ate proven e di une po thjeshte po e bej kete teme per femrat qe te thone vete qe jane apo sjane
  Kur te jesh ne vend te huaj, dita te duket muaj. - (Podrime)

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e suada dr
  Anėtarėsuar
  04-04-2008
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  femrat jan shum te suksesshme, por sjena msu me pa ne ne shqip se skan si te ken sukses femrat kur si le burri me dal nga dera shpis, ose familja.
  Nese femra do arrinte te hapte nje biznes, ose do te trashegonte(puna saj), mendoj se do te korrte goxha sukses.
  Femra fut shejtanin nshishe....

 5. #5
  BeLeGu Maska e KaLajsi
  Anėtarėsuar
  19-05-2004
  Vendndodhja
  MiLaNo
  Mosha
  35
  Postime
  366
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga suada dr Lexo Postimin
  Femra fut shejtanin nshishe....
  E vertet esht e fut , po ce do gjithmon harron te vej tapen edhe del prap

  Kan shum sukses ne biznes
  Jufka ime ...

 6. #6
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  100 falenderime nė 94 postime
  Ne biznes meshkujt jane mbreterit e suksesit, ndersa edhe femrat kane sukses por eshte shume i vogel, andaj Pak.
  Sui generis

 7. #7
  Larguar Maska e Gerrard
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Anfield Road
  Postime
  1,648
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga RaPSouL Lexo Postimin
  Ne biznes meshkujt jane mbreterit e suksesit, ndersa edhe femrat kane sukses por eshte shume i vogel, andaj Pak.
  Sa kontradiktore eshte kjo pergjigjia jote. Mendoje se nuk paske eksperinc fare ne fushen e Ekonomi Biznesit dhe te keshilloje qe mos shkruash dicka qe nuk e njef. Nuk dua te te jap tani fakte se sa te suksesshme jan femrat po me nje fjale te vetme do te thoja, qe Biznesi pa femer ne gjirin e tij eshte nje shkretetire e that. Femra eshte motori i c'do lloje biznesi, prandaj te keshilloje te lexosh disa libra ne lidhje me biznesmet me te medhenje ne bot si Prsh. Bill Gattes, Donald Trump, George Dell, etj. Dhe shikoje se c'fare thone per biznesin ne lidhje me femren se c'fare suksesi kan dhe c'fare roli luajne. Shpresoje ti lexosh Autobiografite e ndonjerit nga keto Multimiliardera dhe ateher do e kuptosh cili eshte celesi i suksesit te tyre dhe ajo quhet Femra.

  P.s Do kerkoje per nje teme qe eshte e ngjashme me kete dhe do bej te mundur bashkimin.

  Kalofsh mire.
  Liverpool is now where it belongs
  The cry was no surrender,
  We'll fight for the boys in red,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The team that Shankly bred.
  We'll fight for Alun Evans,
  We'll fight for Ian St.John,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The pride of division one - two- three - four
  Listen to the Kopites roar

  LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

 8. #8
  Larguar Maska e Gerrard
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Anfield Road
  Postime
  1,648
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga suada dr Lexo Postimin
  femrat jan shum te suksesshme, por sjena msu me pa ne ne shqip se skan si te ken sukses femrat kur si le burri me dal nga dera shpis, ose familja.
  Nese femra do arrinte te hapte nje biznes, ose do te trashegonte(puna saj), mendoj se do te korrte goxha sukses.
  Femra fut shejtanin nshishe....
  Po te vendos une disa emra, dhe jane me te fuqishme se sa burrat ketu ne Shqiperi.

  1. Shefika (Donatore kryesore e Birres Tirana, FK Tirana)
  2. Anila Muēa (Administratore e "Euro Ndertim")
  3. Brixhilda Kokedhima (Administratore e 2K, Abissnet, Spekter, A1 TV)
  4. Elmira Drini (Administratore Eskluzive e Pijeve Alkoolike)
  5. Donika Rrexhepaj (Administratore e AHTS Travel)

  Kam akoma ne liste ku mund te jene pa frike dhe nja 35 emra te tjere. Po te nxora keto kryesoret.

  kalofsh mire
  Liverpool is now where it belongs
  The cry was no surrender,
  We'll fight for the boys in red,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The team that Shankly bred.
  We'll fight for Alun Evans,
  We'll fight for Ian St.John,
  We'll fight, we'll fight for Liverpool,
  The pride of division one - two- three - four
  Listen to the Kopites roar

  LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

 9. #9
  ..She is so cute... Maska e jessi89
  Anėtarėsuar
  25-08-2003
  Postime
  958
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Kane sukses sa te dush.....mendoj qe ajo eshte celesi i suksesit ne biznes.
  Wild and crazy can't be lazy

 10. #10
  don't bother me Maska e Apollyon
  Anėtarėsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,641
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Un do thoja shume.

  Per arsye se femrave sjua merr dot mendjen aq kollaj, sa ja merr nje sekretare seksi nje mashkulli. Femrat jan me te suksesshme, jan me te vendosura, ska majtas djathas gili vili.
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 11. #11
  i/regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-03-2008
  Vendndodhja
  Pistoia
  Postime
  590
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Femrat n'pėrgjithsi e kan frikė jetėn...

  pra si konkluzion...

  jo vetėm nė biznies, por kudo... pa mbėshtetjen e mashullit, femra ngelet thjesht njė femėr

  ky ėsht realiteti i kohrave tė sotme...

 12. #12
  DR-GR Maska e oliver55
  Anėtarėsuar
  07-09-2007
  Vendndodhja
  Europa
  Postime
  666
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Jane Shume Te Sukseshme.

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Gerrard : 21-04-2008 mė 10:48
  PARA KOMBIT DHE KOMBESISE. VE NJERIUN;

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e pseudo
  Anėtarėsuar
  29-02-2008
  Postime
  366
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Pas cdo burri te suksesshem qendron nje grua e fuqishme ,

  ndersa pas nje grua te suksesshme qendrojne shume burra te fuqishem,
  por ka edhe raste te vecanta.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga pseudo : 20-04-2008 mė 18:56

 14. #14
  gone Maska e INFINITY©
  Anėtarėsuar
  08-11-2007
  Postime
  4,376
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga pseudo Lexo Postimin
  Pas cdo burri te suksesshem qendron nje grua e fuqishme ,

  ndersa pas nje grua te suksesshme qendrojne shume burra te fuqishem,
  por ka edhe raste te vecanta.
  pseudo te them te drejten nuk e di se ku i ke marre keto thenie sepse une nje thenie kam degjuar, qe eshte: "Behind every good man, there's always a great woman" (Pas cdo burri te mire qendron gjithmone nje grua e mrekullueshme). Kjo shprehje nuk ka te bej fare me se sa e fuqishme eshte nje femer apo nje mashkull. Ajo shprehja e dyte njehere nuk ka kuptim fare.

  Per mendimin tim nje femer mund te jete shume e suksesshme ne bisnes. Per burrat pritet qe te jene te fuqishem, por kur nje femer eshte inteligjente, e pergatitur dhe e vendosur, ajo zoteron respektin e te gjitheve dhe ka me teper avantazhe se sa nje mashkull. Ketu nuk po flasim per femra qe e arrijne suksesin nga fundet e shkurter apo nga fakti qe jane femer. Ketu po flasim per nje femer qe arrin te hyj ne nje conference room me kokat e nje kompanie dhe te arrij te marri nje deal sepse vertet di se si ta bej punen e saj dhe te arrij te bej nje panel burrash te besojne tek ajo.

  klm
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga INFINITY© : 22-04-2008 mė 17:24

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e pseudo
  Anėtarėsuar
  29-02-2008
  Postime
  366
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga DeAdA Lexo Postimin
  pseudo te them te drejten nuk e di se ku i ke marre keto thenie sepse une nje thenie kam degjuar, qe eshte: "Behind every good man, there's always a great woman" (Pas cdo burri te mire qendron gjithmone nje grua e mrekullueshme). Kjo shprehje nuk ka te bej fare me se sa e fuqishme eshte nje femer apo nje mashkull. Ajo shprehja e dyte njehere nuk ka kuptim fare.

  Per mendimin tim nje femer mund te jete shume e suksesshme ne bisnes. Per burrat pritet qe te jene te fuqishem, por kur nje femer eshte inteligjente, e pergatitur dhe e vendosur, ajo zoteron respektin e te gjitheve dhe ka me teper avantazhe se sa nje mashkull. Ketu nuk po flasim per femra qe e arrijne suksesin nga fundet e shkurter apo nga fakti qe jane femer. Ketu po flasim per nje femer qe arrin te hyj ne nje conference room me kokat e nje kompanie dhe te arrij te marri nje deal sepse vertet di se si ta bej punen e saj dhe te arrij te bej nje panel burrash te besojne tek ajo.

  klm
  Thenia qe kisha shkruajtur e kisha degjuar ne nje program televiziv dhe ishte pikerisht nje deputete qe u shpreh keshtu.

  Me fal, nuk kam dashur te te fyej , nuk e ve ne dyshim qe femrat jane shume te zonja per gjithcka , madje jane ato qe zene gjithmone vendet e para gjithandej , ne shkolle konkurse apo kudo.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga pseudo : 22-04-2008 mė 18:28

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e suada dr
  Anėtarėsuar
  04-04-2008
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Gerrard Lexo Postimin
  Po te vendos une disa emra, dhe jane me te fuqishme se sa burrat ketu ne Shqiperi.

  1. Shefika (Donatore kryesore e Birres Tirana, FK Tirana)
  2. Anila Muēa (Administratore e "Euro Ndertim")
  3. Brixhilda Kokedhima (Administratore e 2K, Abissnet, Spekter, A1 TV)
  4. Elmira Drini (Administratore Eskluzive e Pijeve Alkoolike)
  5. Donika Rrexhepaj (Administratore e AHTS Travel)

  Kam akoma ne liste ku mund te jene pa frike dhe nja 35 emra te tjere. Po te nxora keto kryesoret.

  kalofsh mire
  ok shum flm e perforcove me shum pergigjen time.
  klm

 17. #17
  KamehamehA Maska e no_name87
  Anėtarėsuar
  25-03-2008
  Postime
  21
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ka shum femra te sukseshme, por ka gjithashtu edhe shum femra te tjera qe edhe duke pasur njohurit dhe kapacitetin e duhur, punojn ne hijen e nje mashkulli te paafte.
  Fatkeqesisht, shoqeria, dhe ajo ne ambiente ekonomike mbetet akoma maskiliste, dhe se shum hapa para jan ber. Per tu siguruar mbi vertetesin e ksaj shprehje mjafton ti hedhesh nje sy statistikave te cilat pa shum hije tregojn qe, jo vec femrat ne poste drejtuese jan ne % shum her me te ulet se meshkujt, por edhe qe rroga qe kto te fundit marin ne te njejtat poste me meshkujt esht me e ulet.
  Me te njejtat mundesi dhe pergatitje profesionale, nje mashkulli i jepet gjithmon me shum perparesi ne poste te larta. Plus qe esht perhap fenomeni, te pakten ktu ku jetoj un, qe kur te kerkojn te firmosesh nje kontrat ne te ndodhen dhe disa klauzola ne te cilat specifikohet se per sa kohe nuk duhet te kesh femij, dmth te dalesh ne maternitet. Cte thuash me shum.
  ...E ardhmja e ka zemren e Lashte...

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Be_sa
  Anėtarėsuar
  15-02-2009
  Vendndodhja
  Prishtine
  Mosha
  27
  Postime
  25
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Edhe femrat mund te bejn biznis vetem hyni neper internet edhe shifni sa femra kan bizniset e tyre personale dhe shume te sukseseshme,ne familjen time shumica e femrave mirren me biznis kan shume suksese sepse jane shume detajiste,meshkujt i bine me shkurt gjerave,me pelqejn femrat e sukseseshme dhe pse tek na jan me te pakta

 19. #19
  Sensual
  Anėtarėsuar
  17-02-2009
  Postime
  4,331
  Faleminderit
  2
  14 falenderime nė 14 postime
  femrat jan bosat e bosave .. imagjinoje ca suksesi te patundshem kan ...

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime
  Citim Postuar mė parė nga Enii Lexo Postimin
  femrat jan bosat e bosave .. imagjinoje ca suksesi te patundshem kan ...
  DREJT SUKSES TE PATUNDESH DUKE U TUND

  LOL

  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Objektet fluturuese tė paidentifikuara, UFO
  Nga Darius nė forumin Fenomene Paranormale
  Pėrgjigje: 1052
  Postimi i Fundit: 10-04-2014, 09:58
 2. Suedia, aty ku femrat jetojnė parajsėn
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Problemet ndėrkombėtare
  Pėrgjigje: 78
  Postimi i Fundit: 13-05-2012, 12:02
 3. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-06-2010, 09:31
 4. Femrat dhe ekonomia - Nga Kotelja!
  Nga Dita nė forumin Ekonomi & biznes
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 08-07-2002, 14:16

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •