Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
  1. #1
    Syrigana Maska e Kujtim Demiri
    Anëtarësuar
    04-12-2007
    Vendndodhja
    Kosove
    Postime
    150

    Pronat e shqiptarëve në veri të Mitrovicës

    ne e dijme se rreth 100.000 shqipetar nga veriu i Kosoves jane shperngulur qe nga viti 1999 dhe akoma nuk jane kthyer dhe me siguri shumica nga ata sot jane ne nje gjendje shume te keqe,
    se sa ka bere Qeveria e Kosoves per keta shqipetar te pastreh e dijme te gjithe se asgje nuk ka bere, veqse na kane kerkuar qe mos ti shesim pronat. kesaj kerkese ju kemi pergjigj shumica mirepo deri kur do te zgjas ky problem,

  2. #2
    kapedan ne mergim Maska e RedDardan
    Anëtarësuar
    01-02-2008
    Postime
    325

    Question

    Citim Postuar më parë nga Kujtim Demiri Lexo Postimin
    ne e dijme se rreth 100.000 shqipetar nga veriu i Kosoves jane shperngulur qe nga viti 1999 dhe akoma nuk jane kthyer dhe me siguri shumica nga ata sot jane ne nje gjendje shume te keqe,
    se sa ka bere Qeveria e Kosoves per keta shqipetar te pastreh e dijme te gjithe se asgje nuk ka bere, veqse na kane kerkuar qe mos ti shesim pronat. kesaj kerkese ju kemi pergjigj shumica mirepo deri kur do te zgjas ky problem,

    pse nuk e jepni kèt lajm nè perèndim a ndonjè gazetari tè huaj sepse knej na çanè veshèt pèr tè drejtat e serbève...

  3. #3
    Syrigana Maska e Kujtim Demiri
    Anëtarësuar
    04-12-2007
    Vendndodhja
    Kosove
    Postime
    150
    o RedDardan une nuk po flas per te drejtat e serbeve

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e gjashtlisat
    Anëtarësuar
    11-04-2007
    Vendndodhja
    Kosove
    Postime
    77
    Citim Postuar më parë nga Kujtim Demiri Lexo Postimin
    o RedDardan une nuk po flas per te drejtat e serbeve
    Kujtim Demiri!
    Dardani te pyeti mire lexoje dhe nje here postimin e tij .
    Sikur te alarmohej opinioni (nderkombtare me shume se ai vendor) se afer 100.000 mije banore jane jashte trojeve te veta ne Veri te Mitrovices pa asnje te drejt per kthim ne shtepite dhe trojet e tyre,se di a ka ndonje organizim te ketyre banorve qe te thirren me nje ze te gjithe ?,ta caktojne nje grup me emer te tyre qe i perfaqeson te gjithe banoret dhe mos te ndalohet kerkesa e tyre per kthim ne vatrat e veta ....sa une e kuptova dardanin thote te alarmojme kete raste, sepse per serbet gjithcka kerkohet e shkruhet per te drejta te tyre ,ndersa per banoret shqipare shume pak a hiq flitet e shkruhet .Te ngritet nje ze i unifikuar i atyre banorve shqiptare per vatrat e veta,para cdo faktori,qofte atij vendor dhe nderkombetare,ne media nderkombetare dhe vendore,pse jo me te drejt.
    Diten kur të kam përcjell...shpirtin tim,me Ty...e lashë!

  5. #5
    kapedan ne mergim Maska e RedDardan
    Anëtarësuar
    01-02-2008
    Postime
    325

    Post

    Citim Postuar më parë nga Kujtim Demiri Lexo Postimin
    o RedDardan une nuk po flas per te drejtat e serbeve
    faleminderit gjashtlisat sepse ti mè ke kuptuar shumè mirè atè qè desha tè them.

    as unè nuk flas pèr tè drejtat e serbève por pèr tè drejtat e juaja...

    ...pse sbèheni tè djallzuar si puna e serbève ktu ku jam unè (nè itali) ankohen e qahen çdo ditè "se mos rrjedh pikon".( kèshtu mendojn )

    edhe pse gènjejnè janè oganizuar aq mirè sa njè qè nuk i njef ( ka plot kèndej qè nuk din as historinè e italisè dhe jo atè tè Shqipèrisè) ) bèn be sikur ne shqiptarèt jemi katilat e shekullit.

    njè gènjeshtèr qè pèrsèritet çdo ditè vlen si njè e vèrtetè e padyshimshme...

    qani dhe ju njè çik o vèlla dhe mos keni turp tè flisni por ndaloni çdo gazetar bombardoni me e-mail gjith rrjetin dhe rezultatet do shifen pastaj...

    ça bèjn ata politikanèt nè kosovè pse nuk organizohen ?!
    le tè hapin njè zyrè qè tè punojnè nè kompjutèr ata qè dinè gjuhè tè huaja dhe tè nisin ti postojnè nèpèr forume anèmbanè botès.


    PS. unè pèr vete kèshtu bèj ku gjej ndonjè sit o ndonjè forum ktu nè itali dhe mè lénè tè publikoj i çoj ndonjè shkrim.

    PS. nè qoftè se ke ndonjè gjè shkruje ktu se kur kam koh tè lirè e pèrkthej dhe e çoj ndonjè siti nè itali

    pèrshèndetje tè gjithve
    Ndryshuar për herë të fundit nga RedDardan : 15-04-2008 më 13:22

  6. #6
    Syrigana Maska e Kujtim Demiri
    Anëtarësuar
    04-12-2007
    Vendndodhja
    Kosove
    Postime
    150
    ne fillim sory se ndryshe e kuptova
    e nuk e keni keq qe thuani se duhet organizuar dhe t'i informojm boten per shkeljen e te drejtave tona, dhe me siguri se kete gje e bejne mirepo une arsyeja pse e postova kete tem eshte sepse ka edhe shqiptar qe nuk dijne per situaten qe eshte ne Mitrovice

Tema të Ngjashme

  1. Rexhep Mitrovica
    Nga PORTI_05 në forumin Elita kombëtare
    Përgjigje: 13
    Postimi i Fundit: 06-04-2011, 08:15
  2. Mitrovica, spastrimi etnik i popullsisë Shqiptare
    Nga flory80 në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 23
    Postimi i Fundit: 20-05-2009, 15:30
  3. Qeverisja e Mitrovices - nje udhekryq i rendesishem
    Nga Enri në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 07-01-2003, 10:10
  4. Ligjerohet ndarja e Mitrovices
    Nga Eni në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 02-01-2003, 16:07

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •