Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 40
  1. #1
    ALBANIAN ATTITUDE
    Anėtarėsuar
    10-10-2003
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    291

    Google Adsense

    Google: ėshtė kompania numėr njė pėr "kėrkime motorike" - "Search Engine". Kjo ėshtė njė degė e saj e ashtuquajtur “Google Adsense”, ėshtė njė rrugė fitimprurėse si pėr kėrkuesit edhe pėr ata qė bėjnė “sign up” – “nėnshkrim” nė kėtė program.

    GOOGLE-ADSENSE

    Ēdo njėri, mund tė regjistrohet dhe tė ketė kodin e tij qė mund tė jetė thjesht njė reklamė ose log-ua ose akses nė “search engine” ose video pėr shikim. Mos u ēudisni kur shumė herė gjeni website-a qė japin “free daily pictures” ose video si dhe filma pa lekė. Ato kanė tė fshehur njė kod qė sa herė e shtypni atė ai qė ka web-in merr: pėr shembull, njė cent. Programet e google-it janė kaq tė avancuara sa qė kur i vendos nė web-in tėnd personal ato bėjnė “search” dhe gjejnė se cfarė informacione pėrmban ai site/faqe. Kėshtu qė, reklama ka mundėsi tė jetė e ngjashme me site-in. Tė josh mė tepėr pėr ta shtypur. Mos u frikesoni, nuk janė as viruse as ndonjė program qė pėrmbledh informacione prej jush thjesht bisnes.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga nikas : 07-04-2008 mė 22:22

  2. #2
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anėtarėsuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Duhet tė kesh llogari bankare? Pėr atė centin e kam fjalėn...
    Life's too short to remove USB safely.

  3. #3
    Te dergojne check ose ti transferojne ne banke po deshe.

  4. #4
    ALBANIAN ATTITUDE
    Anėtarėsuar
    10-10-2003
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    291
    Citim Postuar mė parė nga Jack Watson Lexo Postimin
    Duhet tė kesh llogari bankare? Pėr atė centin e kam fjalėn...
    Jo e ke gabim, nuk ka nevoje, llogaria bankare eshte thjesht per lehtesim dhe shpejtesi deposit-parash. Ty mund ti japesh nje adress shtepie dhe ata te dergojne cdo 15 te muajit (ah kjo kondicina e shkrete) n.q.se ke bere me shume se 100 dollar po i ke dhene llogari bankare ti kalojne atomatikisht, ndryshe i kalojne muajit tjeter deri sa te behen 100.

    shko tek ky siti dhe rregjistohu. Per disa dite te kthejne pergjigje dhe te hapin nje llogari ne adsense. Aty shikon te gjitha statistikat sa veta klikuan reklamen sa blene kur e me the te thashe. tregon edhe shumen e lekeve qe berety si edhe ai qe ty i reklamove produktin. Eshte mire po te kesh nje web-sit tendin dhe i vendos aty. sa me shume veta shkojne ne ate sit aq me shume lek nxjer. Tani me eshumta qe ka nxjer dikush ka qene nje indian qe nxori reth 150,000 dollar per muajin Maj (2006). Duhet pak teknike qe te terheqesh njerez ne sitin tend.

  5. #5
    DaRk §©®īžt Maska e ThE_DaRk_NiGhT
    Anėtarėsuar
    03-01-2008
    Vendndodhja
    Aty Ku Gomari Thyen Kaviljen Dhe Shqiponja Rrine Me Nje Kembe
    Postime
    634
    Kam harruar karten e kreditit ne shtepi
    Kur te jesh ne vend te huaj, dita te duket muaj. - (Podrime)

  6. #6
    ALBANIAN ATTITUDE
    Anėtarėsuar
    10-10-2003
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    291
    Citim Postuar mė parė nga ThE_DaRk_NiGhT Lexo Postimin
    Kam harruar karten e kreditit ne shtepi
    nuk blen gje qe te paguash, te paguajne, keshtu qe lere karten e kreditit ne shtepi.

  7. #7
    i nėnshtruar Maska e master2006
    Anėtarėsuar
    15-09-2006
    Vendndodhja
    Prishtinė
    Postime
    1,238
    E kam vene re me heret se nje tem e till nuk ekziston ne ket forum dhe gjithsesi eshte shum teme interesante edhe pse un nuk arrij ndoshta ta kuptoj mir, por gjithsesi se do te isha i interesuar te mesoj me shume.

    Sa per perfitime ne internet permes ketyre adsense (ads), un kam filluar te perdor nje site http://bux.to/?r=bajqinca dhe per qdo klikim qe bejme ne, fitojm nga 0.01€, dhe kemi se pagu 12 klikime ne dit, po ashtu per qdo invite dhe per qdo klikim qe bejn shoket, ju fitoni nga 0.01€.

    Terheqja e parave behet ne xhirollogari permes nje "alertpay" e cila hapet pa pagese, dhe parat mund te terhiqen pasi qe ti arrijme 10€.

    Besoj qe pas meje dikush do ta shpjegoj kete me mir.

  8. #8
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anėtarėsuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Unė psh administroj njė site (tė cilin preferoj tė mos e them ) qė ka rreth 600-700 vizitorė unikė ēdo ditė, nuk janė shumė. Nuk kam reklama nė tė, ngaqė e mbaj pėr qejf. Psh, po tė fus atė google adsense apo edhe kėtė qė thua t'i master2006 minimumi sa euro bėhen nė fund tė muajit? Dmth futja me hamendje ti, ose sa cent?

    Life's too short to remove USB safely.

  9. #9
    ALBANIAN ATTITUDE
    Anėtarėsuar
    10-10-2003
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    291
    nuk eshte aq e thjeshte. varet se cfare reklame do vendosesh dhe si do perdoret ai. ne qofte se vetm e klikojme mund te jete reth 2-3 cent dollare. po ne.q.se edhe blejne gje shtpohet cmimi i klikimit. ai addsense mund te jete ne shume menyra, mund ta maresh si search engine, mund ta maresh si referim sit edhe si thjesht reklame produkti sic e ka edhe ky sit po e ke vene re. po e vendos ne sitin tend ajo eshte komplet legale. n.q.se e dergon me e-mail ai eshte nje spam dhe eshte ilegale. Zoti qofte me ty pastaj. Tani une kam pare shume kompani te tjera si google adsense madje nga njehere marin edhe ma teper se googli por ama une besoj vetem googlein se eshte kompani serioze.

    tani 600 veta, le te themi 2 cent mesatarisht plus 10 veta blerje plus regjitdrime, reth 30 i bie reth 100-200 dollar ne muaj. ky eshte minimumi se mund te veje edhe me shume. varet nga veprimet e klikuesve. une te dhashe rastin me te keq!!

  10. #10
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anėtarėsuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Lol mos na rrit veshėt me ato 100-200 dollar , unė 20 Euro desha.

    A blejnė shiqiptarėt njėherė . Gjithsesi rrofsh pėr informatat, do ta bėj njė herė provė.
    Life's too short to remove USB safely.

  11. #11
    ALBANIAN ATTITUDE
    Anėtarėsuar
    10-10-2003
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    291
    Citim Postuar mė parė nga Jack Watson Lexo Postimin
    Lol mos na rrit veshėt me ato 100-200 dollar , unė 20 Euro desha.

    A blejnė shiqiptarėt njėherė. Gjithsesi rrofsh pėr informatat, do ta bėj njė herė provė.
    po une 20 euro i bera vetem tani me 12 veta qe e pane kete sitin qe vendosa une....just kidding.

  12. #12
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anėtarėsuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Citim Postuar mė parė nga master2006 Lexo Postimin
    E kam vene re me heret se nje tem e till nuk ekziston ne ket forum dhe gjithsesi eshte shum teme interesante edhe pse un nuk arrij ndoshta ta kuptoj mir, por gjithsesi se do te isha i interesuar te mesoj me shume.

    Sa per perfitime ne internet permes ketyre adsense (ads), un kam filluar te perdor nje site http://bux.to/?r=bajqinca dhe per qdo klikim qe bejme ne, fitojm nga 0.01€, dhe kemi se pagu 12 klikime ne dit, po ashtu per qdo invite dhe per qdo klikim qe bejn shoket, ju fitoni nga 0.01€.

    Terheqja e parave behet ne xhirollogari permes nje "alertpay" e cila hapet pa pagese, dhe parat mund te terhiqen pasi qe ti arrijme 10€.

    Besoj qe pas meje dikush do ta shpjegoj kete me mir.
    Mė e sinqertė ėshtė ta kėrkosh invite-n hapur sesa ta fshehėsh.
    Life's too short to remove USB safely.

  13. #13
    i nėnshtruar Maska e master2006
    Anėtarėsuar
    15-09-2006
    Vendndodhja
    Prishtinė
    Postime
    1,238
    Citim Postuar mė parė nga Jack Watson Lexo Postimin
    Mė e sinqertė ėshtė ta kėrkosh invite-n hapur sesa ta fshehėsh.
    U befasova se si nuk e tha kete asnjeri deri tani.

  14. #14
    ALBANIAN ATTITUDE
    Anėtarėsuar
    10-10-2003
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    291
    Si tha mantenxheri i nasit tek portokallia, "Po nuk e ndjeve nuk quhet e futur!"

  15. #15
    Citim Postuar mė parė nga Jack Watson Lexo Postimin
    Unė psh administroj njė site (tė cilin preferoj tė mos e them ) qė ka rreth 600-700 vizitorė unikė ēdo ditė, nuk janė shumė. Nuk kam reklama nė tė, ngaqė e mbaj pėr qejf. Psh, po tė fus atė google adsense apo edhe kėtė qė thua t'i master2006 minimumi sa euro bėhen nė fund tė muajit? Dmth futja me hamendje ti, ose sa cent?

    30-40 ne muaj besoj se mund ti besh.

  16. #16
    Citim Postuar mė parė nga nikas Lexo Postimin
    tani 600 veta, le te themi 2 cent mesatarisht plus 10 veta blerje plus regjitdrime, reth 30 i bie reth 100-200 dollar ne muaj. ky eshte minimumi se mund te veje edhe me shume. varet nga veprimet e klikuesve. une te dhashe rastin me te keq!!
    cfare jane keto blerjet ?

  17. #17
    Shqipetar i dashur Maska e Never Say Never
    Anėtarėsuar
    22-11-2002
    Vendndodhja
    Paris
    Postime
    33
    e mira eshte qe ēdo prej jush te tregoje se sa fiton nga Adsense keshtu qe kemi dhe nje menyre per te krahasuar. Une e vendosa ne fillim ne sitin tim dhe te them drejten nuk isha i kenaqur pasi reklamat ishin psh per hormone rritjeje etj gje qe nuk me pelqeu dhe qe atehere e kam hequr.
    Pra do te isha i interesuar per te ardhurat qe secili ka dhe per strategjine e e krijimit te adsense. Kush mund te na beje nje permbledhje te shkurter do ti isha mirenjohes.

    faleminderit
    Love And You'll Be Loved

  18. #18
    Per reklamat ato zakonisht kane lidhje gjithmone me permabjtjen e faqes. Do kete pasur fjale ne faqe qe kane qene te perbashketa me fjalet e atyre faqeve per hormone rritjeje.

    Se si llogaritet pagesa per cdo klikim dhe per cdo search qe behet, nuk dihet tamam me sa di une dhe Google nuk jep asnjehere cmim fiks. Por kam idene se nese e njeta reklame klikohet shume here fillon dhe bie pagesa per cdo klikim.

    Une ka mundesi fitoj $10-20 ne muaj nga rreth 200 klikime unike ne dite. Ka raste dhe me pak. Por nuk kam vene shume raklama ne faqe.

  19. #19
    ALBANIAN ATTITUDE
    Anėtarėsuar
    10-10-2003
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    291
    Citim Postuar mė parė nga Qyfyre Lexo Postimin
    cfare jane keto blerjet ?
    per shembull, une te reklamoj nje laptop dhe ty e klikon. une mar 2-3 cent per klikimin si edhe per searching qe bere ty ne ate sit. por po e bleve ty ate laptopin mar edh 20 cent apo 1 dollar.

  20. #20
    ALBANIAN ATTITUDE
    Anėtarėsuar
    10-10-2003
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    291

    Thumbs up

    Citim Postuar mė parė nga Never Say Never Lexo Postimin
    e mira eshte qe ēdo prej jush te tregoje se sa fiton nga Adsense keshtu qe kemi dhe nje menyre per te krahasuar. Une e vendosa ne fillim ne sitin tim dhe te them drejten nuk isha i kenaqur pasi reklamat ishin psh per hormone rritjeje etj gje qe nuk me pelqeu dhe qe atehere e kam hequr.
    Pra do te isha i interesuar per te ardhurat qe secili ka dhe per strategjine e e krijimit te adsense. Kush mund te na beje nje permbledhje te shkurter do ti isha mirenjohes.

    faleminderit
    shiko, n.q.se nuk ke nje sit apo nje trafic te mire aty ku e ke vendosur nuk nxjer shume. ka dhe menyra ilegale por Google ta bllokon llogarine po te kapi. Nje shoku im ne kanada hapi nje llogari muajin e kaluar. por po e klikonte vet duke ndryshuar IP iu ben reth 1,200 dollar. diten qe do i merte leket, google ia bllokoi llogarine dhe ia konfiskoi leket. Ia shpjeguan arsyen! Nuk kishte se cfare te thoshte. pra duhet kujdes jo me menyra ilegale se te kap "polici".

    Kur e fillon per here te pare fillon me nga 10-20 dollar ne muaj. Me kalimin e kohes ritet por jo shume. mund te veje deri ne 50. N.q.se ke web me shume trafik...kercet leku pastaj. Eshte nje web-site qe reklamon vello nusesh, trafiku reth 3000-4000 veta ne dite. ai po ben lek. sepse jo vetem qe clikojne por blejne edhe vello, te cilat jane shume te shtrenjta.
    duhet te kuptoni qe leket megjithese ti paguan google ty me te vertete ti jep shitesi i produkteve qe ty reklamon. ai ka nje lloagari te vecante dhe shikon aty se cfare fitimi i sjell ty atij. Ne rastin e atij shokut tim ai sperfitoi asgje, si mund ti paguante shqipos 1,200 dollar kur ky e kishte ganjyer? google do kete investiguar dhe e ka gjetur.

    ne rastin e kanadezit qe shet vello ka fitim kolosal keshtu qe i rit edhe klikun, ndoshtra 40 cent. plus qe i jep edhe perqindje nga shitja. Kanadezi nuk del pa nje 30,000 ne muaj, te pakten.

    Keshtu qe shqipe duhet te gjesh menyren qe reklama edhe te shese qe te filloje dollari te bie...

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Kush i krijon stemat e Google?
    Nga Lokjaa nė forumin Lajme nga informatika
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 04-10-2006, 12:11
  2. Google Pack (beta)
    Nga besart nė forumin Lajme nga informatika
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 10-04-2006, 13:41
  3. Google – superfuqia e re
    Nga Davius nė forumin Lajme nga informatika
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 15-09-2005, 19:53
  4. Lajme nga GOOGLE... VoIP
    Nga Miremengjes nė forumin Lajme nga informatika
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 27-01-2005, 17:17

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •