Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 19 prej 19
 1. #1
  i/e regjistuar Maska e Cipiripi
  Antarsuar
  27-03-2008
  Vendndodhja
  air
  Postime
  90
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Nis publikimi CV-ve t msimdhnsve n USHT

  TETOV, 17 MARS- Bibliografit akademike t msimdhnsve t Universitetit Shtetror t Tetovs (USHT), ashtu sikurse ishte paralajmruar, kan nisur t publikohen n faqen zyrtare t internetit edhe pse jo t gjitha prnjhersh dhe jo n numrin e plot t msimdhnsve q figurojn si t rregullt apo t angazhuar n fakultete prkatse t USHT-s. I pari q ka elur siparin e shpalosjes s CV-ve, sht Fakulteti i Shkencave Matematike Natyrore (FSHMN), ndrsa sipas prgjegjsve t USHT-s, deri n mbarim t puns, pr ditn e hn, do t shpaloseshin edhe CV-t e profesorve t Filologjikut, Filozofikut dhe Arteve. T hnn, ka filluar shpalosja e CV-ve t profesorve t FSHMN-s dhe pr pak dit n faqen zyrtare t USHT-s do t jen CV-t e profesorve t gjitha fakulteteve, paralajmroi Qufli Osmani, koordinatori pr implementimin e Sistemit evropian t transferimit t kredive n USHT.

  CV-t e msimdhnsve, t rregullt dhe me parttime, jan t ilustruara me fotografi, n prjashtim t ndonj rasti e, q pr ters, n USHT ka qlluar ti takoj njeriut t par me CV t publikuar. Informatika, q sht drejtimi i par i vendosur n kndin e FSHMN-s, e nis listn e msimdhnsve me prof. dr. Agni Dikn, por q pr shkaqe t neglizhencs nuk ka paraqitur CV-n. Pr arsye t njjta ose sepse CV-t mund t ishin drguar n ndonj fakultet tjetr, ku ato jan t angazhuar gjithashtu, t dhnat mungojn edhe pr katr profesort e tjer q pasojn listn. Ajo hapet me CV-n e mr. Valbon Ademit, por q nuk ka fotografi n vendin e caktuar. Mungesa e konsiderueshme e CV-ve vrehet edhe n drejtimet e tjera t FSHMN-s, sidomos n drejtimet e biologjis apo t gjeografis ku nga 24 respektivisht 15 profesor, VC-t i kan dorzuar 14 respektivisht nnt profesor.
  Dit m par, Lajm-i, pat shkruar se rreth 30 pr qind e profesorve t USHT-s ngurrojn ti paraqesin CV-t e tyre. Kjo, sht konfirmuar edhe n ditn e par t publikimit t tyre n internet, por q pr habin e shum kujt, bie n sy mungesa e CV-ve t profesorve me nj backgraund t begatshme. Pra, krahas prof. Diks, n drejtimin e informatiks, CV-t u mungojn edhe prof. dr. Murtezan Ismaili, n drejtimin e kimis apo prof. dr Asllan Selmanit, n drejtimin e gjeografis. Prqindja e CV-ve t pa publikuara t FSHMN-s, deri pasditen e s hns, ishte gati 38 pr qind. Nga 71 profesor q figurojn n listat e msimdhnsve t pes drejtimeve t FSHMN-s, hapeshin CV-t e 44 msimdhnsve. N USHT, kan pohuar se n faqen zyrtare unite.edu.mk, do t publikohen biografit akademike t 805 msimdhnsve, q numrohen aktualisht n t gjitha fakultetet e ktij universiteti.

  Nga: Laura Papraniku

  LAJMI GJENDET NE

  http://www.studentet.info/modules/ne...p?storyid=1617

 2. #2
  i/e regjistuar Maska e Cipiripi
  Antarsuar
  27-03-2008
  Vendndodhja
  air
  Postime
  90
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Publikoni CV e profesorve qe habiteni kur lexoni.

 3. #3
  i/e regjistuar Maska e Cipiripi
  Antarsuar
  27-03-2008
  Vendndodhja
  air
  Postime
  90
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Kisha rastin te shfletoje disa nga biografite e ligjeruesve ne USHT. Pershtypja ime e pare ishte se kemi te bejme me nje nivel jo aq mire te kualifikuar te kuadrit.
  Disa nga CV-te me bene qe te qeshi, si psh:

  "Jam prej fshatit Bogovine ku edhe banoj. I martuar, prind i dy djemve. Njeri eshte ne studime viti i pare fakulteti ekonomik, ndersa tjetri shkolla e mesme ne gjimnaz viti i III".

  Ndersa, disa prej ligjeruesve kishin magjistruar dhe doktoruar ne moshe te shtyre (pas te 40-tave).

  Ju lutem jepni komente per pershtypjet tuaja.

  JA CV ORIGJINALE NE FAQEN ZYRTARE TE USHT-SE

  http://unite.edu.mk/FAKULTETI%20EKON...in%20Ademi.pdf
  Ndryshuar pr her t fundit nga Cipiripi : 28-03-2008 m 10:36

 4. #4
  revolucionar Maska e bOndi_oo7
  Antarsuar
  18-10-2005
  Vendndodhja
  Shkup
  Mosha
  35
  Postime
  705
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Drita Mamuti

  ...ne CV-ne e saj, mes tjerash na perkujton se: " Ne klasem e VI kam fituar vendin e tret ne gara komunale ne lenden e historise dhe vendin e dyte ne lenden e matematikes"

  hajde tallava assistente hajde
  Pun, djers, dashuri mes njerzve dhe ndaj atdheut.

 5. #5
  i/e larguar Maska e Tigrimelara
  Antarsuar
  25-04-2002
  Mosha
  44
  Postime
  919
  Faleminderit
  0
  15 falenderime n 15 postime
  Ne FAKULTETIN jURIDIK ka nje kosh me plehra.

  Ne CV edhe mund te shenosh gjera qe te duken bukur por kapaciteti i tyre eshte i dyshimte, le qe edhe noten mesatare e kane publikuar.

  Nuk them per te gjithe ka perjashtime.

 6. #6
  ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
  Antarsuar
  11-12-2004
  Postime
  2,443
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga Cipiripi Lexo Postimin
  TETOV, 17 MARS- Bibliografit akademike t msimdhnsve t Universitetit Shtetror t Tetovs (USHT), ashtu sikurse ishte paralajmruar, kan nisur t publikohen n faqen zyrtare t internetit edhe pse jo t gjitha prnjhersh dhe jo n numrin e plot t msimdhnsve q figurojn si t rregullt apo t angazhuar n fakultete prkatse t USHT-s. I pari q ka elur siparin e shpalosjes s CV-ve, sht Fakulteti i Shkencave Matematike Natyrore (FSHMN), ndrsa sipas prgjegjsve t USHT-s, deri n mbarim t puns, pr ditn e hn, do t shpaloseshin edhe CV-t e profesorve t Filologjikut, Filozofikut dhe Arteve. T hnn, ka filluar shpalosja e CV-ve t profesorve t FSHMN-s dhe pr pak dit n faqen zyrtare t USHT-s do t jen CV-t e profesorve t gjitha fakulteteve, paralajmroi Qufli Osmani, koordinatori pr implementimin e Sistemit evropian t transferimit t kredive n USHT.

  CV-t e msimdhnsve, t rregullt dhe me parttime, jan t ilustruara me fotografi, n prjashtim t ndonj rasti e, q pr ters, n USHT ka qlluar ti takoj njeriut t par me CV t publikuar. Informatika, q sht drejtimi i par i vendosur n kndin e FSHMN-s, e nis listn e msimdhnsve me prof. dr. Agni Dikn, por q pr shkaqe t neglizhencs nuk ka paraqitur CV-n. Pr arsye t njjta ose sepse CV-t mund t ishin drguar n ndonj fakultet tjetr, ku ato jan t angazhuar gjithashtu, t dhnat mungojn edhe pr katr profesort e tjer q pasojn listn. Ajo hapet me CV-n e mr. Valbon Ademit, por q nuk ka fotografi n vendin e caktuar. Mungesa e konsiderueshme e CV-ve vrehet edhe n drejtimet e tjera t FSHMN-s, sidomos n drejtimet e biologjis apo t gjeografis ku nga 24 respektivisht 15 profesor, VC-t i kan dorzuar 14 respektivisht nnt profesor.
  Dit m par, Lajm-i, pat shkruar se rreth 30 pr qind e profesorve t USHT-s ngurrojn ti paraqesin CV-t e tyre. Kjo, sht konfirmuar edhe n ditn e par t publikimit t tyre n internet, por q pr habin e shum kujt, bie n sy mungesa e CV-ve t profesorve me nj backgraund t begatshme. Pra, krahas prof. Diks, n drejtimin e informatiks, CV-t u mungojn edhe prof. dr. Murtezan Ismaili, n drejtimin e kimis apo prof. dr Asllan Selmanit, n drejtimin e gjeografis. Prqindja e CV-ve t pa publikuara t FSHMN-s, deri pasditen e s hns, ishte gati 38 pr qind. Nga 71 profesor q figurojn n listat e msimdhnsve t pes drejtimeve t FSHMN-s, hapeshin CV-t e 44 msimdhnsve. N USHT, kan pohuar se n faqen zyrtare unite.edu.mk, do t publikohen biografit akademike t 805 msimdhnsve, q numrohen aktualisht n t gjitha fakultetet e ktij universiteti.

  Nga: Laura Papraniku

  LAJMI GJENDET NE

  http://www.studentet.info/modules/ne...p?storyid=1617

  Eshte fakt qe punet nuk shkojne ashtu sic duhet mirepo eshte fakt qe Laura Papraniku ''shvalerka'' e Izet Mexhitit i ben ballon punet. Aj le te shkoje pak ka MTV ne Shkup apo ka stacioni i autousit ne Tetove te punoje se ate e ka profesion shpofsha.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Raim
  Antarsuar
  09-11-2007
  Postime
  473
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga Cimo Lexo Postimin
  Eshte fakt qe punet nuk shkojne ashtu sic duhet mirepo eshte fakt qe Laura Papraniku ''shvalerka'' e Izet Mexhitit i ben ballon punet. Aj le te shkoje pak ka MTV ne Shkup apo ka stacioni i autousit ne Tetove te punoje se ate e ka profesion shpofsha.
  Eshte mire te prononcohesh ne lidhje me textin e jo me autorin e textit, nese dicka nuk eshte e vertet lirisht thuaje, por kur nuk keni argumenti mos ziheni kot.

  Parashtrohet pyetja perse Sadi Bexheti i mbron ligjeruesit te cilet gjyqi i akuzon per falsifikim.

 8. #8
  ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
  Antarsuar
  11-12-2004
  Postime
  2,443
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga Raim Lexo Postimin
  Eshte mire te prononcohesh ne lidhje me textin e jo me autorin e textit, nese dicka nuk eshte e vertet lirisht thuaje, por kur nuk keni argumenti mos ziheni kot.

  Parashtrohet pyetja perse Sadi Bexheti i mbron ligjeruesit te cilet gjyqi i akuzon per falsifikim.
  Une me sa e lexova tek gazeta KOHA Mesut Shabani ka dhene dorheqje prej USHT .

  Ate pyetje te Sadi Bexhetit shko parashtroe tek Bardhyl MAhmuti se eshte kuadro e tije qe ti thoje se eshte parti ne ngritje dhe me instikte fituese ( ne zgjedhjet e ardheshme sipas teje hahah ).

  p.s Une isha hapesi i temes tek faqja studentet.info per matrapazlleqet e Mesut Shabanit te cilen ky i fundit e kishte akuzuar forte. Kjo Laura ska pas kohe te ndjeke nje te tille se ka pas pune si duket shume te MTV ne Shkup .

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Raim
  Antarsuar
  09-11-2007
  Postime
  473
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga Cimo Lexo Postimin
  Une me sa e lexova tek gazeta KOHA Mesut Shabani ka dhene dorheqje prej USHT .

  Ate pyetje te Sadi Bexhetit shko parashtroe tek Bardhyl MAhmuti se eshte kuadro e tije qe ti thoje se eshte parti ne ngritje dhe me instikte fituese ( ne zgjedhjet e ardheshme sipas teje hahah ).

  p.s Une isha hapesi i temes tek faqja studentet.info per matrapazlleqet e Mesut Shabanit te cilen ky i fundit e kishte akuzuar forte. Kjo Laura ska pas kohe te ndjeke nje te tille se ka pas pune si duket shume te MTV ne Shkup .
  Une me sa e lexova tek gazeta LAJMI i lartpermenduri vazhdon te ligjeroj.

  Une me sa e di ai ka dale nga radhet e PDSHs, e tani ju e keni lehte qe te justifikoheni per ata qe nuk bejne jane kudro te Bardhylit, nuk eshte korrekte nga ana juaj.

 10. #10
  ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
  Antarsuar
  11-12-2004
  Postime
  2,443
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga Raim Lexo Postimin
  Une me sa e lexova tek gazeta LAJMI i lartpermenduri vazhdon te ligjeroj.

  Une me sa e di ai ka dale nga radhet e PDSHs, e tani ju e keni lehte qe te justifikoheni per ata qe nuk bejne jane kudro te Bardhylit, nuk eshte korrekte nga ana juaj.
  E njejta vlen ndash per kohen e DUI-t ndac per kohen tone. Aty ku duhet te prodhohen vlera nuk duhet te jene njerez pa vlera.

  Dhasht zoti ( shpresa e vetme ) vetem ata qe meritojne te jene aty ku duhet dick's.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Shkupi : 29-03-2008 m 13:37

 11. #11
  bej ashtu si bej!
  Antarsuar
  20-12-2005
  Vendndodhja
  tetove
  Postime
  306
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Cimo Lexo Postimin
  Eshte fakt qe punet nuk shkojne ashtu sic duhet mirepo eshte fakt qe Laura Papraniku ''shvalerka'' e Izet Mexhitit i ben ballon punet. Aj le te shkoje pak ka MTV ne Shkup apo ka stacioni i autousit ne Tetove te punoje se ate e ka profesion shpofsha.

  Nauk te stacioni se konkurence MAMKES o taj

 12. #12
  ...beyond Maska e Alienated
  Antarsuar
  19-09-2005
  Vendndodhja
  Cassiopeia Constellation
  Mosha
  38
  Postime
  3,143
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Booooooooooooh - akademiket cfare CV .... po eshte tragjike mo shoku ... po si i bohet kjo pune?! Me ato CV ata s'duhet te punesohen ose ke sherbimi i grumbullimit te mbeturinave...

  Te mjerret ne c'na ka gjetur
  Koha sht e maskarenjve
  Por atdheu i Shqiptarve

 13. #13
  Carpe Vinum Maska e Zombi
  Antarsuar
  27-08-2007
  Vendndodhja
  Postime
  1,035
  Faleminderit
  5
  39 falenderime n 29 postime
  Ju hodha nje sy disave, kishin me shume gabime ortografike se sa pervoje pune. Dale, pastaj qahen qe jua kane ulur rrogat!

  PS: Suzana Ibrahimi
  Statusi-Beqare

  [...lol...]
  • The rest is silence.


 14. #14
  i/e regjistruar Maska e mad_about
  Antarsuar
  10-05-2002
  Vendndodhja
  fushave
  Postime
  75
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  I lartpermenduri nuk vazhdon te jap mesim,ka deklaruar dorehqjen fatmiresisht.Nje gje per tu vleresuar tek ai eshte qe te pakten u ndergjegjesua per ate qe ishte dhe per ate se kujt i perket(i referohem perkatesise se tij politike sepse ai vetem PDSH ska qene asnjhere dhe qe ne ate parti e solli Bardhyl Mahmuti nga miqesite e tyre te vjetra,po ashtu dhe e mori nga atje).
  Me te tille si ai eshte e permbytur USHT-ja kte e verteton dhe vete fakti qe akush nuk i paraqet CV e tyre(me sakte VC e tyre),dmth CV e te gjithve lene shume per te deshiruar.
  Skandali i ketij universiteti shkon deri atje sa qe kane pranuar asistente,qe ne te gjitha univeristetet tjera e shkreta nuk mundi te jepte Psiko-testin qe eshte preliminar per regjistrime,kurse zonjusha ne fjale le qe Diplomoi ne ate universitet por dhe me mesatare,si e ka bere kte shkolle vetem ajo e di,dhe qe te ben pershtypje ne VC(opsss me fakni CV desha te them)citoj:Nga tetori i vitit2007 jam angazhuar si asistente(part time)ne fakultetin Juridik prane Univeristetit Shteteror te Tetoves me ambicje te shumta per tu pranuar si asistente e regullt ne lemin() civile (se shqip sdi te shkruaj e shkreta)
  p.s.Fillimisht do i pergezoja Unionin e studenteve qe kane mare kte iniciative,bile do thoja qe jo vetem te shqyrtojne CV dhe dosjet e profesorve por dhe cdo detaj tjeter qe ka te beje me fatin intelektual te tyre.
  Zoti na meshirofte nga njerez te tille
  Great minds have purposes, others have wishes!!

 15. #15
  ...beyond Maska e Alienated
  Antarsuar
  19-09-2005
  Vendndodhja
  Cassiopeia Constellation
  Mosha
  38
  Postime
  3,143
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Njera ishte Asistente e re, por e lindur ne vitin 1060.
  Jo - jo, s'bera gabim. Ashtu shkruante ke CV e saj ... 1060.

  Po edhe sikur te ishte 1960 perseri s'do pershtatej te ishte Asistente e re

  Me duket qe Drita e kishte emrin, dhe ishte ke Mishmashi Juridik, i Kasolles Shteterore te Tetoves.

  Ca te tjera nderkaq kishin shkruar qe kane pervoje pune si asistente ne USHT, nderkohe qe ishin diplomuar ne vitin 2007. Llogarisni ju sa pervoje kane. Do dalim se shpejti me nje analize te madhe te CV dhe do shohim kush me ke eshte ne lidhje familjare, kush ka genjyer per noten mesatare, e te ngjashme.
  Koha sht e maskarenjve
  Por atdheu i Shqiptarve

 16. #16
  Carpe Vinum Maska e Zombi
  Antarsuar
  27-08-2007
  Vendndodhja
  Postime
  1,035
  Faleminderit
  5
  39 falenderime n 29 postime
  PROGRAMI STUDIMOR GJUH DHE LETRSI ANGLEZE
  Mr. Hyreme Gurra- Arbresha Gurra

  PROGRAMI STUDIMOR PSIKOLOGJI
  Doc.dr. Myqereme Rusi- Hana Saliu (Rusi)
  • The rest is silence.


 17. #17
  ...beyond Maska e Alienated
  Antarsuar
  19-09-2005
  Vendndodhja
  Cassiopeia Constellation
  Mosha
  38
  Postime
  3,143
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga Zombi Lexo Postimin
  PROGRAMI STUDIMOR GJUH DHE LETRSI ANGLEZE
  Mr. Hyreme Gurra- Arbresha Gurra

  PROGRAMI STUDIMOR PSIKOLOGJI
  Doc.dr. Myqereme Rusi- Hana Saliu (Rusi)
  Musli HALIMI ka sjelle dhe familjen e dhenderrit aty mo aman... pritni dhe pak
  Koha sht e maskarenjve
  Por atdheu i Shqiptarve

 18. #18
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  02-01-2007
  Postime
  119
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 8 postime
  po ama duhet te analizohet edhe administrata
  ajo thone se e tera eshte farefis i sadiut

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e mad_about
  Antarsuar
  10-05-2002
  Vendndodhja
  fushave
  Postime
  75
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Pajtohem me ate qe nepotizmi e ka mbyt dhe vazhdon ta permbyt te shkreten USHT,por mua me habit fakti dhe me vjen shume keq qe ska njerez qe i menaxhojne nese jo ate proefsionale dhe kualitative te pakten anen teknike te atyre VC-ve(nuk e di pse preferoj ti quaj keshtu).
  Eshte turp qe dikush qe di shqip,te lexoje budalliqe te tipit,gjendja martesore,djali i madh me studion filan vendi i vogeli filan vendi,kam mbaruar shkollen fillore filan vendin(se vetem keto i kane te regullta te shkretet) dhe se vetem me te tilla idiotlliqe mund ti mbushin ato CV.
  Nuk pretendojme per tej modernizem te atij universiteti,por atje sjane edhe elementet baze te gjerave,fundja ne qe i kritikojme dhe qe pretendojme per me te miren e atij universiteti,duke ditur qe atje jane gjerat me te vlefshme sec ato qe bejme ne n perdishtmeri,nuk jemi dhe skemi pranuar te jemi pjese e tij,kshuqe ato qe pranojne te jene pjesa intelektuale e popullit,vallahi dhe duhet mbajtur pergjegjesi per ate qe jane.
  Great minds have purposes, others have wishes!!

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 57
  Postimi i Fundit: 02-06-2012, 10:24
 2. Drit mbi katakombet e sigurimit .
  Nga Xhuxhumaku n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 24
  Postimi i Fundit: 22-03-2006, 21:21

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •