Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 73 prej 73
  1. #61
    i/e regjistruar Maska e ujkus
    Anėtarėsuar
    17-10-2006
    Postime
    327
    o preng se vjedh eshte e drejte ta hash dhe plumbin se e ke meritu ne kohe te ndryshme ose jo . po kjo e ramizese eshte ndryshe .edhe ramizeja ashtu ka qene si te tjeret dakort me ty po gjithsesi ramizeja zahoja , qemalstafa ishin ata qe viqen 22 vjec more preng me ideale qe u dolen bashk me gjakun neper buze . dhe u vrane nga gjak helmuarit sic vrau bab myslymi duke pire uje

  2. #62
    i/e regjistruar Maska e ujkus
    Anėtarėsuar
    17-10-2006
    Postime
    327
    kajo karafilin qe ikendo kavaja kenge sot

    te vrane kajo te cesmja

    prandaj preng keto jane luftrat per pushtet qe gjihtmone e luftojne elementin idealist qe kerkon me cdo kusht te fitojen e te NGADHENJEJE MBI VDEKJEN .

    po ket po themi dhe ne te gjykojme me ligjet e kohes

    tradhetia dhe BESPRERJA ESHTE VETI jo e shqiptarit .

    edhe me kanuk ta kishin gjyku ramizene duhet te ishin 3 vete qe takishin pare vete se nuk vritet robi me bese prerje . dhe enveri e hoqi ****** menjane duke thene se erdhi nakua me luti dhe une ber nje leter po nuk arriti letra . si ajo letra e krye prokurores qe nuk arriti ta arrestonte fasllicin ne aeroport .

  3. #63
    i/e regjistruar Maska e Preng Sherri
    Anėtarėsuar
    19-02-2007
    Postime
    1,274
    Puna e kajos ėshtė pak mė ndryshe dhe besoj qė e dini qė Myslimi e kishte si bir t'vetin. Kajon e vranė fashistėt dhe mė pastaj e nxorėn nga varri dhe e ekspozuan pėr ta parė tė tjerėt.
    Kur kam vizituar varrezat e dėshmorėve nė Tiranė tek varri i Kajos isha ndalė mė shumė se tek tė tjerėt.
    Kur flisni pėr ata djemė qė u vranė, harroni qė tė gjithė ishin tė rinjė edhe Vojo Kushi edhe Misto mame edhe Ēelo Sinani por kishte nga ata qė u vranė e tė cilėt ishin nė moshė.
    Luftė ishte dhe atė jo dosido por ishte Luftė e dytė Botėrore.
    E tmerrshme.
    Unė pėr tė satėn herė e them dhe kjo qėndron: Ramizeja u vra sipas ligjeve tė Luftės sikurse qė u vranė po sipas atyre ligjeve tė luftės dy tė rinjė nga Komisare ramizeja pėr tė vetmen arsye qė kishin bė njė vjedhje nė njė shtėpi fshati.
    kanuni me tre apo 100 njerez s'ka rėndėsi ka kohė tė zbatohet ngaqė si bėhet vonė ndėrsa nė kohė Lufte s'ke kohė pėr asgjė ngaqė bombat kėrcasin nga tė gjitha anėt.
    Po ashtu e kam thėnė dhe e them sėrish qė; Ajo letra e Enverit nuk kishte ardhė me kohė sipas disave por me sa ka njohuri Prenga ajo letėr nė faktė s'ka ekzistuar asnjėherė!
    Nakua s'ka pas pėrse ta lutė Enverin pėr Ramizen sikurse qė Enveri s'ka pas arsye qė tė mos bėnte ndonjė tė mirė pėr Ramizenė tė cilėn Ay nė faktė mezi qė e njihte.
    Nuk kemi tė dhėnė qė kanė pas ndonjė vendtakim tė pėrbashkėt me Enverin.
    Nė grupet e Tiranės Ramizeja ishte nė tė njetin grup me nako Spirun, Misto Memen, Liri Belishovėn etj.
    Grupi tjetėr ishin Nexhmija, Fikret Sanxhaktari, Qemal Stafa, Drita Kosturi ( e fejuara e Qemalit) etj.
    Nė atė artikullin e mė lartėm lexojm qė nexhmija bėri kėtė apo atė ndėrsa ajo s'bėri asgjė ngaqė roli i saj gjatė luftės ka qenė i vogėl.
    Nexhmija si " partizane" pėrfundimisht kishte dalė mė 20 mars tė vitit 1944 megjithėse kishte marrė pjesė nė disa Konferenca. Por ajo Tiranen e le nė atė datė.
    Tė lexojm mė parė letrėn e Ramizes dėrguar nexhmijes dhe pastaj pėrgjigjen e saj.
    KURR' SHQIPERI S'KAM ME T'HARRUE
    EDHE N'VORR ME T'PĖRMENDĖ KAM!

  4. #64
    i/e regjistruar Maska e Preng Sherri
    Anėtarėsuar
    19-02-2007
    Postime
    1,274
    Letra e Ramize Gjebresė

    " I dashur delegat"
    Tė kemi nisur para njė muaji njė letėr, unė Xhaka, me njė korier tė besueshėm por pėrgjigje s'kemi marrė. Nuk dimė se si vajti puna, e keni marrė apo jo


    ( Nexhmija ishte nė Tiranė dhe s'kishte mundėsi tė marrjes sė asnjė vendimi. Edhe Hysni kapo qė pas lufte u bė nga njerzit mė me rėndėsi tė qeveris Komuniste, gjatė luftės ishte nėn urdherat e komandantit tė Divizionit Dali Ndreut - sqarim P. Sherri).

    " kemi kaq kohė pa korrespodencė dhe u bėmė fare si tė harruar me ju andej.
    Pėr katėr muaj e mė tepėr, zona e Vlorė Gjirokastrės me tėrė rrethet e tyre, ėshtė sulmuar nga tė gjitha pikat prej ushtrisė gjermane dhe asaj balliste. Sė pari u fillua sulmi kundra Brigadės sė VI, e cila ndodhej nga ana e Pėrmetit. Njė fuqi gjermane bashkė me zervistėt grekė, vijnė nga ana e zagorias nga tė gjitha pikat. Brigada tėrhiqet pa humbje. Gjermanėt djegin Zagorinė ( bazė e jona), Poliēanin, fshat me gati 500 shtėpi, Sheperin e tė tjerė, iu futėn Gjirokastrės me forca tė tjera, tėrė rezomės sė delvinės dhe, mė nė fund, pėrqėndrojnė forcat nga ato anė.
    Mė 29 janar, forcat gjermane tė Vlorės bashkė me ballistėt sulmojnė Brigadėn e V-tė nga tė gjitha pikat, nga ana e Drashovicės, nga ana e Tepelenės, nga ana e Gjormit, nga ana e delvinės, me qėllim qė tė rrethonin forcat e brigadės, prej Vlorės e prej Kurveshit tė Sipėrm.
    Koha ka qenė shumė e keqe, me shi, me dėborė tė madhe. Mungesa e bukės, veshmbathja pothuajse mungonte nė 50 pėrqind. Dhe mbi tė gjitha armėt moderne tė armikut, prapė partizanėt kanė luftuar heroikisht.
    Humbjet kanė qenė fare tė pakta edhe nga ana e jonė.
    janė vrarė disa dhjetra gjermanė.
    Gjermanėt pasi qė janė larguar , lanė nė kėto zona miqtė e tyre, ballistėt. pas disa pėrpjekjėsh me ta, kanė ēuar forcat tona si lopėt deri nė fund tė Kurveleshit tė poshtėm- deri nė kufirin e fshatrave Vranisht- Tėrbaē.
    Kėtu edhe sot qė po shkruaj luftohet akoma. populli ka vuajtur shumė. Pėrveē urisė dhe tė ftohtit, ajo qė ėshtė e tmershme, ka qenė vrasja nga ana e gjermanėve e 54 burrave, tė rinjve dhe 2 grave tė fshatit Vranisht, prej 300 shtėpive. Pėrveē tė vrarėve ky fshat u dogj i tėri. Nė Kuē po ashtu janė vrarė 5-6 veta dhe kush e di se satė tjerė qė nuk dimė akoma.
    ka rėnė zia pėr bukė. Nė disa fshatra bėrtasin edhe kundėr nesh, duke thėnė se ne po provokojm qė tė vijnė Ata.
    Ē'tė them: fshatrat e Vlorės po bėhen hi. marr vesh tani, se, nė Vlorė, ka ardhur Xhafer Deva me kosovarė mercenarė. Sigurisht prit tjetėr operacion nga kėta. Sido qė tė jetė puna, njė pjesė e ushtrisė sonė qė ėshtė mėsuar me vuajtje, do tė dalė edhe mė e fortė nga kėto operacione, por ia kemi frikėn njė pjesė tjetėr tė brigadės sonė qė ka nė radhėt e saj partizanė jo fort tė sprovuar nė vuajtje e mundime.
    Gjatė operacionit Xhaka ka qenė me mua. ka dy ditė qė ėshtė ndarė. Sigurisht qė kur tė mėsojė qė unė gjeta korier, do t'i vijė keq, qė nuk po shkruan.


    ( Ishte koha kur gjermanėt kishin ndėrrmarrė operacionin e dimrit. Kur binte nata, kur frynte era me furtunė kur vetėtimat gjarpėronin njėra - tjetrėn, ashtu si partizanėt e tjerė edhe zahua me Ramizenė gjenin strehė nė shpella. Nė njė nga netėt plot rebesh, Zahua zuri vend nė hyrje tė shpellės sė tavės. Pranė tij shkonė dhe ramizeja. I kishte ikur zėri nga tė ftohtit. Dridhej e tėra. I lutet Zahos qė ta ngrohte me sharkun qė i kish dhėnė Gjikė Bala. Dhe ai e afroi, e mbėshtolli pranė krahėrorit tė tij. Kėtu thonė " dėshmitarėt" nisi ajo " dashuri e tyre" qė tė tjerėt e quajtėn " paturpėsi" - sqarim Prengė Sherri).

    " Nga shoku Deti kemi mjaftė kohė qė s'kemi lajme, as letėr. Nuk dimė si vete puna e tij; ėshtė a s'ėshtė. Sidoqoftė, i shkruaj edhe ti qė unė dhe Xhaka presim medeomos letėr prej tij. Kėtu po vė edhe njė letėr pėr tė. Nisja sa mė parė! Korieri qė po vjen ėshtė i besuar.
    Shoku Delegat
    Nėse ka mundėsi. mė dėrgoni ndonė palė kėpucė alpine 38, pse kam mbetur keq dhe ndonjė palė ndėrresa, se morrat dhe tė pandėrruarit po na kolisin sėmundje. Ne kemi muaj tė tėrė qė s'kemi marrdhėnje me qytetin, qė tė mund tė furnizohemi!
    Na shkruani!medoemos!Po presim!
    Tė pėrqafoj
    Interesant

    Vdekje fashizmit
    Liri e popullit

    Ora 8.20' e mbrėmjes.



    P.S.
    Kjo letėr e saj nė njė vend ėshtė e grisur dhe mungon njė gjysmė faqe sidomos aty ku kemi tė bėjmė me " Detin". Naku Spiru mė vonė kishte sqaruar se ajo ishte grisur ngaqė aty kishte emra dhe ishte bėrė pėr arsye konspirative.
    KURR' SHQIPERI S'KAM ME T'HARRUE
    EDHE N'VORR ME T'PĖRMENDĖ KAM!

  5. #65
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    22-12-2005
    Postime
    538
    Sa e ngeshme qe je moj Prenga. Ne nga nje fjale e ti bam nje histori. I ke hyre historise se Luftes vellavrasese me themel dhe ne ca pika ke te drejte. Me thuj nje burre te mire te asaj kohe qe ska marre te tjere ne qafe. Per kedo nga te pushkatuarit para dhe pas shpine mund te hapen paranteza per te na kujtuar se ..edhe ai keshtu vrau, keshtu beri, keshtu tha etj etj. Me sa duket kjo eshte historia e Revolucionit qe hengri bijte e vete nje e nga nje por me se shumti dy e nga dy. Besoj qe edhe ti duhet te te kete rene ne sy fakti qe Enveri sulmonte ne grup.
    Sa per punen e relatave mesues nxenes...atje si dihet or Preng.
    Veprat e Enverit? I do te plota? Une do bej nje fushate ne forum ti mbledhim per ty. Do edhe te Mao Ce Dunit ?
    Ajo puna e Ramize Gjebreze , qe te mos e zgjatim shume eshte shume e thjeshte. E pushkatuan se guxoi te dashuroj nje djal qe e kish emrin Zaho Koka. Dhe injorantet e pushteti te ardhshem i bene gjyq dite e nate. Pse..pse...pse beni dashuricka? A nuk u gjykua keshtu me ngulm dhe Nako Spiru? A nuk u ngulmua keshtu edhe per Mehmetin? Jevtushenko thote qe ska vetevrasje, ka vetem vrasje. Dhe vrasjet kishin filluar qe heret , ndaj dhe Petro Marko shkroi ate romanin "Stina e armeve"
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga djaliepirotas : 10-02-2010 mė 15:12
    Heeej
    Shqipėria ėshtė e Bukur
    Shqipėria ėshtė mė e Madhe.....

  6. #66
    i/e regjistruar Maska e Preng Sherri
    Anėtarėsuar
    19-02-2007
    Postime
    1,274
    Citim Postuar mė parė nga djaliepirotas Lexo Postimin
    Sa per punen e relatave mesues nxenes...atje si dihet or Preng.
    Veprat e Enverit? I do te plota? Une do bej nje fushate ne forum ti mbledhim per ty. Do edhe te Mao Ce Dunit ?
    . Dhe vrasjet kishin filluar qe heret , ndaj dhe Petro Marko shkroi ate romanin "Stina e armeve"
    Sa u pėrket librave s'kam preferencė pėr autorėt sepse thjeshtė e dua librin e gjithėsecilit autor ta kem nė pronėsi; s'ka lidhje titulli dhe emri me rėndėsi tė jetė libėr!
    Pėr kėtė gjė Prenga edhe ka bė njė Poezi tė cilėn e kam botuar kėtu dikund nė njė Temė tė forumit e tė cilėn me" kėrkesėn tėnde" do ta sjellė edhe njė herė:


    KJO ĖSHTĖ JETA IME!

    Kur filloi pėr ta lexuar librin
    Frigohem se po vdes
    pa e kuptuar pėrfundimin.

    Kur e pėrfundoi sė lexuari librin
    Frikohem se po vdes
    pa e shfaqur mendimin.

    Frikohem kur mendoj qė njė ditė
    Patjetėr do tė vdes
    E shumė libra do t'i lė tė palexuara!


    P.S.
    Sa pėr Petro markon kam po ashtu njė mendim tė tij rreth rastit pėr tė cilin po diskutojm dhe , pse jo, mė vonė ta marrim edhe mendimin e Petro Markos.
    KURR' SHQIPERI S'KAM ME T'HARRUE
    EDHE N'VORR ME T'PĖRMENDĖ KAM!

  7. #67
    i/e regjistruar Maska e Preng Sherri
    Anėtarėsuar
    19-02-2007
    Postime
    1,274
    Petro Marko ka qenė mirė i informuar rreth " dashuris sė Zahos dhe Ramizes" dhe ay disa herė ka treguar, dėshmuar pėr kėtė gjė. Petro Marko e njihte zaho Kokėn mjaftė mirė dhe ishin shokė.
    Por ta lamė pak anash Petron dhe t'i kthehemi letrės sė cilės Ramizeja ia dėrgon Nexhmije Hoxhės nė Tiranė nėpėrmjet njė korieri dhe bashkė me atė letėr edhe letrėn tjetėr pėr Nako Spirun ( letėr qė e kemi botuar nė kėtė Temė).
    Nexhmije Hoxha duke mos pasur akoma dijeni per vrasjen e Ramizes i shkruan asaj letėr mė 11 mars tė vitit 1944 teksa Ramizeja bėnte pesė ditė qė ishte pushkatuar.

    Letra e Nexhmijes pėr Ramizen

    " I dashur shok"
    Tė shkruaj nga Tirana se, nė fund tė marsit, do tė jemi pranė shtabit bashkė me Shpuzėn. Nuk e di nėse i ke marrė ato letra: tė shkruaj edhe unė, edhe Deti dhe adresoheshin Vuno, ku ishte Lidhja.
    Kemi njė javė qė jemi kėndej dhe ėshtė mirė tė bėni pėrpjekje, por mbasi unė dua tė kthehem sa mė parė nė Tiranė, duhet qė menjėherė tė nisesh pėr nė Pėrmet. Mė datėn 8-10 duhet tė jesh aty nė qoftė se mund tė arrish mė parė, atėherė mė lajmėro me korierėt qė rrinė te shtabi! Edhe nė qoftė se vonohesh pėrtej kėsaj date, pasi mund tė tė gjejnė shpejt, prapė, tė lajmėrosh Shpuzėn dhe bėn takimin me tė. Duhet tė pėrgatisim dhe tė organizojmė brenda kėtij muaji Kongresin e parė tė vendit pėr zgjedhjen e Komitetit tė Pėrgjithshėm tė bashkimit tė Rinisė Antifashiste Popullore tė Shqiperisė.
    Prandaj mendo edhe ti pėr vendin dhe pėr nevojat e tjera.
    11/III/44

    Tė fala shoqėrore
    Delegat
    KURR' SHQIPERI S'KAM ME T'HARRUE
    EDHE N'VORR ME T'PĖRMENDĖ KAM!

  8. #68
    i/e regjistruar Maska e Amantide
    Anėtarėsuar
    01-07-2009
    Postime
    52
    Citim Postuar mė parė nga Preng Sherri Lexo Postimin
    E para, duhet tė dini qė nė kohė lufte ekzistojn ligjet e luftės e tė cilat janė shumė-shumė tė rrepta. Pra.ligjet e luftės quhen tė tilla ngaqė s'janė ligje tė aprovuara nga ndonjė parlament apo ligje demokratike por ligje tė imponuara.
    Nuk kam aspak deshire dhe as me shkon ndermend te nis diskutimin mbi mendimet qe ke shprehur per kete ngjarje dhe ne pergjithesi se si e konceptoni femren qe shihet nga epiteti vulgar qe ju keni perdorur me lart "levriēkė".

    Megjithate dua te ndalem ne keto dy gjera qe keni sjellur dhe perdorur si teza mbrojtese te mendimeve absurde qe keni.

    Ne asnje "ligj" lufte, te shkruar apo te pashkruar, nuk ka qene kurre metode pushkatimi i nje vajze apo djali (aq me pak partizan) te pushkatohet sepse donte nje person edhe pse ishte i fejuar. Per mentalitetin e atehershem mund te shihej keq, mund te etiketohej si pa moral por te pushkatohej per kete arsye kjo ska qene kurre metode. Jo vetem ne bote por as tek komunistet me fanatike shqipetare gjate luftes. Kete e verteton fakti se nuk ka asnje rast tjeter, pervec rastit te Gjebrese, qe nje partizan/e te jete pushkatuar me kete pretekst. Sidomos ne kohe lufte eshte nje absurd ta mendosh.
    Tani ne qofte se ju mendoni se vetem kjo vajze (midis qindra e mijra te tjera qe ishin partizane) paska qene e dashuruar me nje shok lufte dhe prandaj edhe u pushkatua per kete arsye "you are welcome". Keni mendimin tuaj te lire dhe mund te thoni edhe qe e bardha eshte ngjyre e zeze, veten see beheni qesharak nuk eshte se sillni ndonje informacion qe eshte i denje te quhet i tille.


    Vrasja e saj ka qenė mė e tmerrshme.
    S'pari togi u grave ( partizane) kishin shtirė nė tė dhe ajo nga plumbat kishte rėnė pėrdhe dhe meqė nga tė shtėnat e para akoma jepte shenja jete, njė nga partizanėt i afrohet ( s'ka shenime por unė mendoj qė ky duhet tė jetė Hito Ēakua) dhe me katėr plumba revoleje e qėllon nė fytyrė.
    Tregojn gratė mė vonė qė e kishin marrė atė pėr ta varrosur dhe qė vendi pėr vite e vite ishte mbajtė i fshehur, fytyra e saj nuk dallohej mė nga tė shtenat e plumbave
    Gjeja tjeter qe doja the shtoja eshte lidhur me kete moment qe ke sjellur nga libri, sic duket. Dua ta sjell sepse eshte e lidhur edhe me nje fraze qe ke shlruaj me siper dhe citoj "Pra, nėse shikohet nga ana e ligjeve tė Luftės, nga ana kanunore, Ramizja kishte bėrė gabime tė rėnda."

    Sic e shkruajta edhe me lart nuk ka pase anje ligj lufte te tille, te shkruar apo te pashkruar dhe ky eshte fakt.

    Se dyti po e marr nga ana e kanunit qe e njoh shume mire dhe qe bjen ne kundershtim me ato qe shkruani ju.

    Une nuk e njoh mire Kanunin e Laberise, prandaj ketu do i referohem Kanunit te Leke Dukagjinit, por me sa njohuri kam une edhe Kanuni i Laberise eshte pak a shume i njejte me ate te Lekes.

    Gjithesesi Kanuni i Lekes eshte e vertete qe e denon "sjellje" por nuk ka te drejte ta beje askush tjeter por vetem familja.
    Se dyti me Kanun nuk mund te vrasesh askend mbas shpine dhe se treti, qe eshte edhe me e rendesishme, jo vetem qe nuk mund te shtihet me plumb (apo arme tjeter) ne fytyre por kufoma as nuk duhet te preket dhe te trajtohet keq. Bile eshte me kanun qe personit te vrare, qe zakonisht ishin burra dhe kishin arme me vete, te mos ti mirrej as arma por ti vihej me respekt prane.

    Prandaj Z.Preng "Savonarola" mos e permendni Kanunin kot se koti sepse ne kete rast kanunit ja kane veshe shkelmin dhe nuk ka te beje fare.

    Sic e shihni as Kanuni dhe as ato "ligje" absurde, qe vetem ne koken tuaj mund te lindin, nuk hyjne fare.

    Se fundi une nuk arrij ta kuptoj, por ky sigurisht mund te jete nje "limit" i imi, se si ka mundesi qe nje njeri te justifikoje nje vrasje ne emer te Kanunit - qofte edhe sikur te ishte bere ne emer te tij por qe nuk eshte e vertete - kur ky kanun eshte kodifikuar (edhe pse ka egzistuar me perpara) ne shekullin e 15te.

    Merre me mend se si ju "punon" mendjen, ne qofte se e keni akoma gje per te cilen une dyshoj. Ju ka ngelur akoma ne ate shekull.

    p.s. Me duket se sjam "mire" as une qe harxhoj kohe te zbras mendjen time qe te mbush boshen tende, ne vend qe te nxjerr qenin tim (qe eshte me inteligjent) jashte per shetitje.

    Merr pak ajer me shpesh se ke nevoje.

  9. #69
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    20-04-2014
    Postime
    5

    Pėr: Ramize Gjebrea

    o cte te them mor djal ..kish thene plaku Gilo.. ja tha kiheshin ne bithe ata me njeri jatrin..
    si kiheshin o baba kish then i biri i tromaksur ne kulm.. mo e ke fjalen figurativisht o baba..
    jo mo jo tha c'figurativisht o te keqen..po tahmėm..
    lol

  10. #70
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    20-04-2014
    Postime
    5

    Pėr: Brari

    Po po .Dhe Sal Berisha nuk i ka shpėtuar kirjes lol.

  11. #71
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    20-04-2014
    Postime
    5

    Pėr: Ramize Gjebrea

    Ramizeja me sa kuptoj ka qenė vajzė kapedane.
    Qė nė moshė fare tė re,me shpirtin e saj tė zjarrtė ,e pėrkushtuar ndaj idealit patriotik ka galvanizuar mendjet dhe zemrat e rinisė sė asaj kohe me oratorinė dhe pamjen e saj tė bukur.
    Ka qenė njė forcė e natyrės.
    Pa frikė mund tė themi se Ramize nuk bėn mė nėna.
    Tė ishte nė Amerikė ishte e denjė pėr tė garuar nė senatin amerikan.Kaq e zonja dhe trime sa ishte.
    Po kėtu ėshtė Shqipėri.Vend leshi.
    Mėkati i saj ishte se nuk arriti ta fshehė simpatinė pėr Zahon trim dhe simpatik.
    Epo rrufetė bien nė vende tė larta jo nė hale.
    Dhe rrufeja vėrtet ra.
    Kur lexon historinė e Ramizesė dhe pas kaq vitesh qė ka ndodhur eliminimi i saj i turpshėm dhe barbar nuk mund tė mos ndiesh dhimbje.
    Komunistėt janė kriminelėt mė tė mėdhenj tė dheut.Janė minj gjirizesh qė pėrpunojnė metodat mė tė ulėta pėr tė eliminuar dhe pėrbaltur kundėrshtarėt.Janė tė pafe.janė tė paskrupullt.
    Tė zezės i thonė e bardhė dhe tė bardhės e zezė.patriotėt i bėnė tradhtarė dhe e kundėrta.
    Varfėrisė ,izolimit i thoshin zhvillim dhe lumturi.
    Shpifės mė tė ndyrė nuk ka nė faqe tė dheut.
    Ndėr kėta minj gjirizesh ėshtė dhe ky prengu klysh i kuq qė nuk ngurron tė hedhė vrer dhe pėr njė figurė qė shkėlqeu dhe frymėzoi tėrė rininė e njė kohe siē ishte dhe Ramizeja.
    Zoti tė tė ketė pritur nė parajsė Ramize Gjebrea,kurse tėrė fundėrrinat enveriste si puna e kėtij prengut,le t'i zėrė i mallkimi yt!

  12. #72
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826

    Pėr: Ramize Gjebrea

    nukkash..

    mo harro se fal berishes ne sot guxojme te flasim per ramize gjebrene.. e per te tjera ceshtje..

  13. #73
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    20-04-2014
    Postime
    5

    Pėr:Brari

    Mendjen e enveristit qė ke ta mbash me shėndet.Po ai Saliu yt ka qenė sekretar i partisė sė punės.Ashtu dhe do tė ngordhė.
    Ti vazhdo milito nė partinė e punės sė veriut (PD) pėr ndo1 kockė.Unė me shpirt kam qenė kontribues dhe votues i saj deri sa Partia ime Demokratike ,ku bėhej kuvendimi mė burrnor pėr ta demokratizuar dhe afruar Shqipėrinė tonė martire me Europėn u katandis nė strehė pėr vemje si Lul Basha dhe njė klan fisnor qė u dėrrmua nga vota plebeshitare.

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Tema tė Ngjashme

  1. Ardit Gjebrea
    Nga briiigi nė forumin Muzika shqiptare
    Pėrgjigje: 84
    Postimi i Fundit: 08-01-2023, 17:37
  2. Ke preferoni: Gjebrea apo Cako?
    Nga shigjeta nė forumin Muzika shqiptare
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 04-05-2011, 12:59
  3. Nderi dhe turpi i Vlorės
    Nga {FIGO} nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 131
    Postimi i Fundit: 28-10-2006, 12:51
  4. Ardit Gjebrea në Toronto
    Nga anabanana nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
    Pėrgjigje: 94
    Postimi i Fundit: 04-12-2005, 03:33
  5. Ramize Gjebrea
    Nga erzeni nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 30-11-2002, 03:06

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •