Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 31
  1. #1
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anėtarėsuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956

    EURO 2008 vjen nė ekranin e televizionit ALSAT-M

    Firmosja e saj u arrit mes drejtuesve tė televizionit dhe pėrfaqėsuesve tė UEFA-s.

    Kjo ėshtė hera e parė njė televizion privat nė Maqedoni siguron tė drejtat e transmetimit tė njė kampioni evropian futbolli. ALSAT do tė transmetoj tė gjitha ndeshjet, nga ky eveniment sportive i cili zhvillohet njė herė nė katėr vjet. Spektakli mė i madh i futbollit evropian, Euro 2008, kėtė vit zhvillohet nė Austri dhe Zvicėr. 31 ndeshjet do tė luhen nga datat 7 deri nė 29 Qershor. 16 kombėtaret evropiane do tė luftojnė pėr titullin e kampionit tė kontinentit tė vjetėr. Nderin e hapjes sė kėtij evenimenti, do ta kenė Zvicra me Ēekinė. Deri nė 18 qershor, kur pėrfundon faza e parė nė grupe, do tė dihen edhe kombėtaret qė do tė marrin pjesė nė ēerekfinale, e gjysmė finale, ndėrkohė qė finalja e madhe, nė 29 qershor, do tė mbahet nė Vjenė. Evenimenti mė i madh sportiv, EURO 2008, kėtė vit, ekskluzivisht pushton Ekranin e ALSAT. Pėrveē ndeshjeve sportive ekipi i gazetarėve tė ALSAT-it, do tė pėrgatisė edhe emisione speciale ku nė qendėr, do tė jetė ecuria e kombėtareve, si dhe analizat sportive nga ekspertė tė futbollit.

    ALSAT-M
    My silence doesn't mean I am gone!

  2. #2
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anėtarėsuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956
    Pėr tė gjithė shqiptarėt e Maqedonisė, kjo gjė ėshtė mė se e mirė. Ne ēdo herė kemi shikuar futboll nė televizionet maqedonase dhe mandej e kishim problem edhe terminologjinė e sportit tė futbollit. Tani kur gjithēka vjen shqip, edhe atė falas, ne gėzohemi. Unė personalisht kam pasur probleme terminologjie sportive kėtu nė forum nė fillim, por mė vonė u pėrmirėsova. Besoj se edhe DIGITALB nė platformėn e vet do tė ketė EURO-2008, por me pagesė, ndėrsa nė ALSAT-M, gjithēka ėshtė falas.
    My silence doesn't mean I am gone!

  3. #3
    ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
    Anėtarėsuar
    11-12-2004
    Postime
    2,443
    Citim Postuar mė parė nga Davius Lexo Postimin
    Pėr tė gjithė shqiptarėt e Maqedonisė, kjo gjė ėshtė mė se e mirė. Ne ēdo herė kemi shikuar futboll nė televizionet maqedonase dhe mandej e kishim problem edhe terminologjinė e sportit tė futbollit. Tani kur gjithēka vjen shqip, edhe atė falas, ne gėzohemi. Unė personalisht kam pasur probleme terminologjie sportive kėtu nė forum nė fillim, por mė vonė u pėrmirėsova. Besoj se edhe DIGITALB nė platformėn e vet do tė ketė EURO-2008, por me pagesė, ndėrsa nė ALSAT-M, gjithēka ėshtė falas.
    Tash le te ken probleme pak maqedont me terminologjine hahhaha

  4. #4
    Larguar Maska e Gerrard
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Anfield Road
    Postime
    1,603
    Ahhh lumsi ju, jua ofrojne gjithshka falas. Ketu tek ne eshte bere monopol, gjithshka e blen dhe jep vetem Digitalb, paguajme 18000 lek per te pare ndeshjet, kujt t'ia thuash ve duart ne koke. Vjet e bera kete gabim ndersa sivjet kam mare SKY dhe i shikoje per qejf te gjitha kanalet si sport, filma, dokumentar, emisione, discovery etj. Per 140 Euro ne vit, ndersa me DigitALB duhet te paguaja 34000 lek per nje vit. Qe do te thot qe paguaje vetem gjysmen dhe kam shum here me shum kanale filma emisione etj. Kete vit na e kan bere Free tek SKY sports EURO 2008.

    Kalofshi mire.
    Liverpool is now where it belongs
    The cry was no surrender,
    We'll fight for the boys in red,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The team that Shankly bred.
    We'll fight for Alun Evans,
    We'll fight for Ian St.John,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The pride of division one - two- three - four
    Listen to the Kopites roar

    LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e OO7
    Anėtarėsuar
    07-12-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    3,822
    Sipas ligjeve te UEFA te pakten nje nga ndeshjet e Euro 2008 do te jete ne transmetim te lire qe besoj se do te jete ne Top Channel. Tani ka mundesi qe ti transmetoje dhe ndonje kanal tjeter ndeshjet duke u bere keshtu dy kanale.

  6. #6
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anėtarėsuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Nė ēdo vend ku ka jetė
    Postime
    5,321
    Halimi, eshte e vertete kjo qe thua ti, edhe ne CH.L te pakten nje ndeshje ka qene ne transmetim te lire, por ne Shqiperi, ne transmetim te lire japin ndeshjet me pa interes, ndersa ndeshjet e forta, mes gjigandeve te futbollit asnjehere nuk i gjen ne transmetim te lire.

    Me vjen mire qe Shqiptaret e Maqedonise do te kene shancin te shikojne free ndeshjet e EURO 2008.
    Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

  7. #7
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anėtarėsuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Ore se nuk e kuptova, pėr gjithė Maqedoninė e kanė blerė tė drejtėn? Dmth maqot do tė detyrohen ta shohin me komentim shqip? Hajde ē'bėnet .
    Life's too short to remove USB safely.

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e Lukather
    Anėtarėsuar
    09-10-2007
    Postime
    239
    alsat-m jep mundesi qe te zgjidhet njera nga gjuhet qe preferohet nga shikuesi per te pare (degjuar) ndeshjen, gjuhe shqipe ose gjuhe maqedonase, kjo vlen edhe ne tranfsmetimet e Bundesliges te sezonit aktual. Megjithate sa i perket programacionit qe do te zhvillohet gjate Euro2008 kjo gje besoj se nuk do jete e mundur, pasiqe emisionet do jene ne gjuhen shqipe (ndoshta me perkthim ne gjuhen maqedonase), por jo me mundesine per te degjuar me audio2 (maq.).

    Sa i perket Euro2008, per te pare falas mjafton nje antene satelitore qe te mundeson te shikosh teper kanele qe transmetojne ndeshjet nga ky evenimet futbollistik. P.sh. kanalet shteterore gjermane ARD dhe ZDF etj.

  9. #9
    Turp per TV ALSAT-M,

    I vetėquajturi TV kombetar tani e tregoi fytyren e tij te vertet: Se eshte prone e sllavo-shkijeve. Kjo paēaver me indinjoi teper sepse kete kampionat e transmeton vetem ne gjuhen maqedonase plus kesaj edhe komentet gjat pauzave si dhe pas ndeshjeve i zhvillon ne gjuhen maqedonse.

    Prandaj per mua ky TV do jet BLOCK ne TV-n time.

  10. #10
    i rregjistruar Maska e LaCosTa
    Anėtarėsuar
    15-02-2007
    Vendndodhja
    Tetovė
    Postime
    249
    Bravo i qoft Alsatit se edhe ket na e beri neve shqiptareve ne maqedoni vetem per interes te vet.Ne fillim filloj me lajmet ne dy gjuhe Shqip dhe Maqedonisht mandej filloi cdo program qe e kishte ne shqip e perkthente ne titra ne maqedonisht.Tani Euro 2008 e fillo transmetimin ne gjuhen Maqedone.
    Si shihet do te rikthehet ne total Television maqedon.
    Dashuro Nese Done Te Jetosh,Pastaj Jeto Nese Te Lejon Dashuria

  11. #11
    .. Maska e km92
    Anėtarėsuar
    24-08-2005
    Vendndodhja
    Kumanovė
    Postime
    4,210
    Po cbehet ketu me alsatin, tani filloi edhe Euro2008 komentimi ne gjuhen maqedone?
    Kush e din faqen zyrtare te alsat-m apo adresen elektronike per te kontaktuar te shkruajme te gjith nga nje ankese ndoshta mund te behet dicka?
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga km92 : 08-06-2008 mė 17:23

  12. #12
    Més que un club Maska e zoomen15
    Anėtarėsuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Gjithandej
    Postime
    133
    edhe une sot e verejtja nje gje te tille. turp i madh per alsat.
    pak i shtrenjt por me mire ne super sport.
    To be or not to be!

  13. #13
    I love god
    Anėtarėsuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    veni satelit dhe e shifni ke gjermoni.
    i vetmi shtet qe nuk ja fut t'vetve

  14. #14
    .. Maska e km92
    Anėtarėsuar
    24-08-2005
    Vendndodhja
    Kumanovė
    Postime
    4,210
    Per mua rrofte Digitalb e Supersport, me mire paguaj dhe shikoj sic e dua une, se sa te shikoj sic e duan te tjeret.

  15. #15
    Ultras Maska e KUSi
    Anėtarėsuar
    30-11-2006
    Vendndodhja
    Tetovė
    Postime
    3,049
    Citim Postuar mė parė nga Mariachi Lexo Postimin
    Per mua rrofte Digitalb e Supersport, me mire paguaj dhe shikoj sic e dua une, se sa te shikoj sic e duan te tjeret.
    Reklam e papame e Digitalb hehehehheheh


    p.s Me sa e kam pare une Alsat-M ndeshjet i komenton ne gjuhe maqedone ?
    ” UNĖ JAM MIRĖ KUR ASHT MIRĖ SHQYPNIA! ”

  16. #16
    I love god
    Anėtarėsuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Citim Postuar mė parė nga KUSi Lexo Postimin
    Reklam e papame e Digitalb hehehehheheh


    p.s Me sa e kam pare une Alsat-M ndeshjet i komenton ne gjuhe maqedone ?
    nji pyetje kam .a e kuptoni maqedonishten ?
    ESHTE SPORT JO POLTIKE

  17. #17
    Ultras Maska e KUSi
    Anėtarėsuar
    30-11-2006
    Vendndodhja
    Tetovė
    Postime
    3,049
    Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
    nji pyetje kam .a e kuptoni maqedonishten ?
    ESHTE SPORT JO POLTIKE
    Po e kuptojme dhe ate mire POR kur ta vret veshin ta vret ske cfar ti besh
    ” UNĖ JAM MIRĖ KUR ASHT MIRĖ SHQYPNIA! ”

  18. #18
    I love god
    Anėtarėsuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Citim Postuar mė parė nga KUSi Lexo Postimin
    Po e kuptojme dhe ate mire POR kur ta vret veshin ta vret ske cfar ti besh
    O Kus edhe une e nigjoj gjermanisht,por se marr super sportin kur eshte falas.

  19. #19
    Ultras Maska e KUSi
    Anėtarėsuar
    30-11-2006
    Vendndodhja
    Tetovė
    Postime
    3,049
    Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
    O Kus edhe une e nigjoj gjermanisht,por se marr super sportin kur eshte falas.
    Dua ta them ate pse kur ka mundesi te komentohet ne gjuhen shqipe nuk komentohet jo per gje tjeter
    ” UNĖ JAM MIRĖ KUR ASHT MIRĖ SHQYPNIA! ”

  20. #20
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anėtarėsuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    EURO 2008 vjen nė ekranin e televizionit ALSAT-M , dhe ate gjuhe te pare te komentimit te ndeshjeve e ka gjuhen SLLAVE!!, duhet te nderosh chanell, nga 1 ne 2 dhe si frekuenc te dyte e ka gjuhen shqipe.


    Kjo ia zron vlerat SHQIPTARE Alsllavit ne zero.
    Sui generis

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Thashetheme
    Nga MI CORAZON nė forumin Kinematografia dhe televizioni
    Pėrgjigje: 260
    Postimi i Fundit: 23-08-2007, 11:21
  2. Dhuna dhe seksi ne ekranin televiziv
    Nga Albo nė forumin Kinematografia dhe televizioni
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 26-02-2003, 17:42

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •