Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 35
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime nė 93 postime

  Hiqet diploma falso nga CV-ja e deputetit Tom Doshi.

  Deputeti Tom Doshi ka hequr nga CVja e tij diplomen nga Universiteti i Tetoves qe ai nuk e ka marre asnjehere. Balkan Insight e ngriti problemin para disa kohesh pa permendur emrin e tij, por shteti shqiptar nuk mori asnje mase. Atehere ata botuan emrin e Tom Doshit dhe kjo diplome u hoq nga CVja e tij.

  CVja me pare
  http://www.unevotoj.com/subindex.php...etet/cv&id=038

  dhe tani
  http://www.parlament.al/dokumenti.as...am=Jetėshkrime

  Universiteti i Tetoves eshte i pafajshem ne kete mes pasi nuk ka lidhje me diplomen fallco. Ata pohojne se Doshi eshte regjistruar ne degen e jurdikut por nuk ka marre asnje provim.

  Pasi u zbulua diploma fallco nga Balkan Insight dhe komisioni rishikoi dosjen e Tom Doshit u premtua se do te behej publike ne faqen e Ministrise se Brendshme dhe ne shtyp. Megjithate sipas Balkan Insight kjo gje nuk ka ndodhur.

  http://www.balkaninsight.com/en/main/news/8470/

 2. #2
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Anėtarėsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Hehehehe, po ke plot me diploma te rregullta dhe te ligjshme, por qe i kane marre duke paguar provimet apo duke hyre direkt ne vit te trete pa bere vitet tjera.
  Pastaj, ne politike hyjne trapat e rrugacet, i mencuri dhe i ndershmi ose nuk i le kush te hyjne ose thjesht nuk e kane ate aftesi per t'u bere "pusht'etar"

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime nė 93 postime
  Citim Postuar mė parė nga Edvin83 Lexo Postimin
  Hehehehe, po ke plot me diploma te rregullta dhe te ligjshme, por qe i kane marre duke paguar provimet apo duke hyre direkt ne vit te trete pa bere vitet tjera.
  Pastaj, ne politike hyjne trapat e rrugacet, i mencuri dhe i ndershmi ose nuk i le kush te hyjne ose thjesht nuk e kane ate aftesi per t'u bere "pusht'etar"
  sigurisht sigurisht. Po ky eshte kapur se i paska rene shkurt fare. Nuk ka dashur te presi dhe e ka marre fallco direkt. Ata qe kane pritur per nje pjese te provimeve e kane dhene leket e meritojne ta mbajne per mundimin dhe durimin

 4. #4
  Lavdi Deshmoreve! Maska e Hero i Popullit
  Anėtarėsuar
  21-05-2007
  Vendndodhja
  Ke Varrezat e Deshmoreve: Between Nowhere and Good-Bye!
  Postime
  385
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Ja pra baballaret e kombit dhe ju prisni zhvillimin e ketij vendi. Le te cohet tani Albo, Brari, Toke Gega and co qe te thone qe ju flisni nga cmira per politikanet tane...
  FLANGO MA NON FLECTO

 5. #5
  DRAGUNOV Maska e SNIPER 79
  Anėtarėsuar
  10-03-2008
  Vendndodhja
  TE CEPI I LAPRAKSAVE NE STADIUMIN QEMAL STAFA
  Postime
  253
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  hahahahhaha
  kushedi edhe sa ministra kena me 8 vjecare ne pranej bejm para
  SHKELMIN NE FYT GJITHMON minjve bardh e blu
  ULTRAS PARTIZONI

 6. #6
  Quo Vadis? Maska e helios
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Postime
  576
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Prit Hero se ky Toma ka qene i Ps-se, eshte deputeti me i pasur mbi te gjitha, dhe e ka rekrutuar prape ne 2006 PDK-ja e Ndokes.
  Kshuqe mos i kerko llogari atyre qe ke permendur per "njerkėt" e kombit
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga helios : 10-03-2008 mė 15:26
  U let him hold a gun 2 ur head during sex?I thought u were a feminist
  Usually he takes the clip out

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  09-03-2008
  Postime
  17
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  seshte asgje, per vete faktin sepse eshte bere publike. sa ka te diplomuar me tre fakultete te cilet se kane pare universitetin. madje nese kontrollohet mire edhe ndonje pedagog mund te jete me diplome fallco!!!!!!!!!!!1

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  tom kodoshi o heroi i pleshtave..se me heronjt e popullit nuk ke asnje lidhje.. eshte kanakari i ps-se..
  ps e vuri kandidat ne zonat katunareske te shkodres dhe ai me dajak e miljona.. u be deputet..
  tani livadhis ne parti te ndokes..sigurisht me qellim qe kete grup ta ktheje ne mall ps-je..

  puna e diplomes ska rendesi..

  ai eshte deputet.. e jo profesor fakulteti..

 9. #9
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  32
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime
  Mire te pakten qe e pranoi me ne fund. Tani nje pyetje kam une. Ndonje diplome tjeter posedon ky deputet?

  Une nuk e di se si nuk ka reaguar Parlamenti per kete fakt. Ky duhet te ishte pushuar nga puna pa nje e pa dy. Por, nuk ke ēi ben, te tille jane dhe ata qe e kane vene neper poste.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  lol

  madaber.. spaske haber..

  do pushuar nga puna thote..

  cila pune mo.. nga magazet e veta.. ?
  apo nga deputetlleku?

  o po qy re..

 11. #11
  I zene deri ne Gusht. Maska e )un(
  Anėtarėsuar
  15-11-2007
  Vendndodhja
  te shpia tjeterkuj, edhe ne msn...
  Postime
  125
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  po mos u merzitni se ka edhe te tjere qe kane pritur pak ne fakt, si puna e ish kryebashkiakut te durresit, qe e ka marre diplomen ne universitetin e Shkodres, me lek,,,
  .

 12. #12
  Lavdi Deshmoreve! Maska e Hero i Popullit
  Anėtarėsuar
  21-05-2007
  Vendndodhja
  Ke Varrezat e Deshmoreve: Between Nowhere and Good-Bye!
  Postime
  385
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga TOKE GEGA Lexo Postimin
  1-Vete autori i lajmit eshte nje mashtruse ordinere enverjane .

  2-Ky shoku ne fjale,eshte i partis tuaj,e bete deputet me grupin revolucjanar

  enverjant te tipit 97 !

  3- Pastaj une nuk di ndonje prej jush,qafshi antare te forumit ,apo deputet

  ( apo siqe i thoni ju enveristat kongresmen socjalist)

  me diploma universitare , te gjithe keni diplomat e shkolles partis , qe ne

  SHQIPETARET E THIRRIM SHKOLLA E QENEVE!

  4- KESHTU SHOKU SHUUUUURRRRRR PARTIE!
  Besoj se kur te drejtohem ty i drejtohem Brarit dhe Fahri Balliut. Pra une dyshoj se jeni i njejti person. Pra the same shit . Une nuk po diskutoja deputetete te majte apo te djathte. E kam thene me pare qe ata 140 spartanet e parlamentit jane njesoj.

  Brar-Toke Gega gjithmone do te vij keq per ata qe te shtypin tere jeten tende. Se ju jeni njerez me komplekse jeni mesuar me dajak se i thoni derrit daje . Tom Doshi ne 1996 ka pas punu per llogari te Sales ne strukturat policore biles ka rrahur dhe komisioneret opozitare. Pastaj nje dite te bukur Nano ia bleu Sales. Por ti Enver Brari dhe ti Nexhmije Gega harroni pjesen e pare te historise: Tom Doshi ishte produkt i Sales dhe pastaj i shitur ke Nano dhe pastaj i blere tek Ndoka e nje zot e di se ku do shitet prape.
  TY Simon Brari dhe ty Mehmet Gega u kujton ndonje njeri tjeter ky Tom Doshi? Pa dale njecik ou Fahri Balliu produkt i Enverit dhe i Gazetes Zp tashme i shitur ne 55.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Edvin83 : 11-03-2008 mė 11:25
  FLANGO MA NON FLECTO

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime nė 93 postime
  Citim Postuar mė parė nga MaDaBeR Lexo Postimin
  Mire te pakten qe e pranoi me ne fund. Tani nje pyetje kam une. Ndonje diplome tjeter posedon ky deputet?

  Une nuk e di se si nuk ka reaguar Parlamenti per kete fakt. Ky duhet te ishte pushuar nga puna pa nje e pa dy. Por, nuk ke ēi ben, te tille jane dhe ata qe e kane vene neper poste.
  Mesa duket nuk ka diplome tjeter se nuk e ka fare pjesen e Edukimit te CVja ne faqen e kuvendit.

  Nuk e di nese parashikohet nga ligji nje rast i tille, po mendoj se nuk duhet te jete me deputet dhe te behen zgjedhje ne zonen e tij. Eshte si te hysh ne pune me nje diplome fallco. Ne rast se ta zbulojne te heqin menjehere nga puna. Dhe ky ka fituar zgjedhjet duke u paraqitur si njeri i diplomuar para zgjedhesve (se teorikisht njerezit votojne per njeriun dhe jo partine).

 14. #14
  fillimi i gjithckaje Maska e JestersWorld
  Anėtarėsuar
  23-01-2006
  Vendndodhja
  ata ketu ne qiell ne toke
  Postime
  685
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ore tragjikja eshte qe ky person eshte ne komisionin e ligjeve. Ne komisionin e ligjeve tjetri pa patur idene fare se nga lidhet gomari. Ore deputete pa shkolle te larte ka kudo, por nuk i vene neper komisione qe jane kyce per zhvillimin apo dhe jeten normale te nje vendi.
  Cdo pergjithsim eshte i gabuar, ky gjithashtu!

 15. #15
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Anėtarėsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  I meson ligjet gjate rruges, apo ligjet e rruges?

 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime nė 93 postime
  Citim Postuar mė parė nga JestersWorld Lexo Postimin
  ore tragjikja eshte qe ky person eshte ne komisionin e ligjeve. Ne komisionin e ligjeve tjetri pa patur idene fare se nga lidhet gomari. Ore deputete pa shkolle te larte ka kudo, por nuk i vene neper komisione qe jane kyce per zhvillimin apo dhe jeten normale te nje vendi.
  Te thoshte qe ne fillim qe eshte pa diplome dhe ta zgjidhte populli, bravo i qofte, nuk ke ci thua. Ja mbushi mendjen popullit dhe fitoi. Po kjo eshte genjeshter qe tu thuash jam i shkolluar kur nuk je.

  Lere ajo pastaj qe eshte dhe ne komisionin e ligjeve.

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e kleos
  Anėtarėsuar
  28-04-2006
  Vendndodhja
  United States of Albania
  Postime
  433
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 herė nė 1 postim
  Mirė se erdhėt nė vėndin e ēudirave !

 18. #18
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Anėtarėsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Sot lexova ne gazete qe ky deputet kishte rrahur barbarisht nje gazetar qe po hulumtonte rreth "diplomes" se tij, sic duket ky deputet ka marre diplome per boksier jo per ate qe pretendon.
  Kesaj i thone, edhe akullore, edhe cokollate...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Edvin83 : 13-03-2008 mė 06:46

 19. #19
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Anėtarėsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Tom Doshi rreh gazetarin e BIRN. MJAFT!: Kjo ėshtė skandaloze

  12 Mars 2008 @ 7:34 pm · nė Kryesore, Media · postuar nga Peshku

  tom-doshi.jpgGazetari Likmeta, i cili punon pėr agjencinė e njohur rajonale, BIRN (Balkan Investigative Reporting Network), ėshtė rrahur brutalisht nga [Deputeti] Doshi nė ambientet e barit tė Hotel Sheraton, rreth orės 10:45, nė prani tė klientėve dhe stafit tė hotelit. Dėshmitar dhe njėherėsh shoqėrues i deputetit Doshi ishte edhe deputeti i Partisė Socialiste, Arben Isaraj, i cili ndonėse nuk ka ushtruar dhunė direkte mbi gazetarin, ėshtė pėrfshirė nė debatin paraprak me tė, nė krah tė Doshit.
  Lėvizja Mjaft! shpreh indinjatėn e saj pėr dhunėn e ushtruar 2 ditė mė parė, nė datė 10/03/2008 nga deputeti i Partisė Demokristiane, Tom Doshi mbi gazetarin Besar Likmeta.

  Likmeta, i cili pėsoi dėmtime nė fytyrė nga dhuna e parlamentarit, ka shkruar nė 20 shkurt tė kėtij viti mbi diplomat false tė deputetėve shqiptarė, investigim qė mund tė gjendet i publikuar nė (http://www.balkaninsight.com/en/main...igations/8041/).

  Pasi kreu njė investigim tė pavarur mbi ngjarjen e rėndė, BIRN, i ka dėrguar Kryeministrit Sali Berisha, pėrfaqėsuesve tė huaj nė Shqipėri dhe organizatave qė mbrojnė tė drejtat e njeriut, njė letėr, ku i njofton mbi ngjarjen dhe kėrkon ndėrhyrje tė menjėhershme tė tij (varianti online nė: http://www.birn.eu.com/en/1/20/8541/)

  Duke kujtuar se ky nuk ėshtė precedenti i parė me karakter fizik i deputetit Doshi, Mjaft! i bėn thirrje pėrfaqėsuesve tė medias, pėrfaqėsive diplomatike dhe tė gjithė aktorėve tė shoqėrisė civile qė tė reagojnė mbi kėtė ngjarje tepėr tė rėndė.

  Lėvizja Mjaft! po pėrgatit njė protestė mbi veprimin e paturpshėm tė deputetit, i cili nuk duhet t’ia hedhė pa u pėrgjigjur para institucioneve pėrkatėse mbi kėtė akt qe fyen dinjitetin e cdo qytetari.

  KUSH ESHTE TOM DOSHI?

  Tom Doshi ka fituar zgjedhjet e pėrgjithshme te korrikut 2005 ne zonėn 7 si pėrfaqėsues i Partisė Socialiste. Ne shtator 2006 Doshi braktis grupin parlamentar socialist pėr t’iu bashkuar atij te Partisė Demokristiane. Sipas tij njė nga arsyet kryesore qė e ka shtyrė pėr marrjen e kėtij vendimi ka qenė fakti se tradicionalisht bindjet e tij dhe ato familjare kanė qenė tė djathta. Doshi ėshtė shprehur se arsyeja qė e ka shtyrė pėr tė kandiduar pėr PS nė zgjedhjet parlamentare tė 3 korrikut, ka qenė fakti se ka pasur njė kėrkesė shumė tė fortė nga zona e tij elektorale e Velipojės, pėr tė qenė ai deputeti qė do tė pėrfaqėsonte nė Kuvend interesat e kėsaj zone. “Njė kėrkesė e tillė, fillimisht mu bė edhe nga disa drejtues lokalė tė PD-sė nė Shkodėr dhe nė Velipojė. Por ishte vetė kryetari i PD-sė, Berisha, ai qė nuk pranoi tė kandidoja pėr ngjyrat e PD-sė. Nė kėtė kohe shpjegon Doshi erdhi oferta nga PS-ja, qė unė tė kandidoja pėr kėtė forcė politike. “Mė shumė sesa pėr PS-nė, unė pranova tė kandidoj si deputet pėr tė pėrfaqėsuar nė Kuvend, interesat e zonės sime elektorale”, ėshtė shprehur Doshi pėr median megjithėse ne raportin UnėVotoj pėr monitorimin e parlamentit pėr periudhėn janar korrik 2007, Doshi cilėsohet si njė nga 19 deputetet qe nuk kane marre pjese asnjėherė ne debatet parlamentare te zhvilluara gjate gjithė sesionit te katėrt parlamentar. Po gjate kėtij sesioni Tom Doshi rezulton njė nga deputetet me numrin me te madh te mungesave ne seancat plenare. Ai ka qene i pranishėm ne me pak se gjysmėn e ligjeve te miratuara ne Kuvendin e Shqipėrisė.

  Sipas deklarimit te pasurisė (pėr vitet 2003, 2004, 2005), publikuar ne raportin UnėVotoj, Tom Doshi ėshtė deputeti me i pasur i Kuvendit te Shqipėrisė me njė total pasurie prej 1.090.171.456 leke. Ndėrkohė qe gjate periudhės 2006-2007 pasuria e tij ėshtė rritur me 87.021.651 leke, duke u renditur kėshtu deputeti i dyte ne ndryshimin me te madh te pasurisė.

  Nuk ėshtė hera e pare qe Doshi pėrfshihet ne incidente te tilla. Jo me larg se shtatori i vitit te kaluar Doshi ka goditur, brenda ambienteve te Kuvendit te Shqipėrisė (ekzaktėsisht te kafja e Kuvendit) deputetin e PBDNJ-s Leonard Solis pėr shkaqe te paditura.

  LEVIZJA MJAFT!

  12 mars 2008
  Peshku pa uje

 20. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime nė 93 postime
  Ju lutem moderatoreve ta fshijne temen ose te pakten postimin tim te pare qe hap temen, se do ha dhe une ndonje dru po me gjeti.

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Vritet me armė zjarri deputeti i PS, Fatmir Xhindi
  Nga Jack Watson nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 249
  Postimi i Fundit: 28-12-2013, 05:50
 2. Kapet Izet Haxhia nė Turqi, rihapet dosja "Hajdari"
  Nga Homza nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 16-09-2010, 04:13
 3. vrasja e deputetit socialist fatmir xhindi
  Nga uragan nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-05-2009, 02:34
 4. Intervista e deputetit tė pavarur Daut Rexhepi –LEKA
  Nga Faik nė forumin Shqipe nga Maqedonia
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 04-03-2009, 19:10
 5. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 19-01-2005, 14:41

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •