Close
Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 82
 1. #21
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-07-2008
  Postime
  273
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Sa qeshke ti Jack Watson! Qeni eshte si yll mos u tall.

 2. #22
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Antarsuar
  04-11-2002
  Postime
  5,104
  Faleminderit
  2
  34 falenderime n 31 postime
  German Shepherd eshte qeni im i preferuar. Shume i zgjuar dhe me nje personalitet thuajse njerezor. I dyti vjen nje race jo shume e degjuar... edhe ky "shepherd" :

  SIVAS KANGAL

  Kur eshte i vogel

  http://www.kangal.ws/wp-content/uplo...vas_kangal.jpg
  http://s.azbuz.com/uploads/homepageP...0000960652.gif

  Kur rritet pak

  http://www.pet.gen.tr/2002/dogs_pics/dogs_51.jpg
  http://img133.imageshack.us/img133/8...inyldz3hx1.jpg

 3. #23
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-07-2008
  Postime
  273
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Force-Intruder Lexo Postimin
  German Shepherd eshte qeni im i preferuar. Shume i zgjuar dhe me nje personalitet thuajse njerezor. I dyti vjen nje race jo shume e degjuar... edhe ky "shepherd" :

  SIVAS KANGAL  Kur rritet pak

  http://www.pet.gen.tr/2002/dogs_pics/dogs_51.jpg
  http://img133.imageshack.us/img133/8...inyldz3hx1.jpg
  Sa pak u rriskaaaaaaa.hahhahahh

 4. #24
  *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
  Antarsuar
  24-11-2007
  Vendndodhja
  Rruga shishe lagja tap :)
  Postime
  2,359
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Ky eshte qeni qe kisha une! Rraca quhet Carlino.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

  Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

 5. #25
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  668 falenderime n 475 postime
  Une kam disa muaj qe kam marre nje Shih Tzu. Qen me te dashur dhe lozonjar nuk kam pare. Si rrush eshte Ketu ne foton poshte eshte vetem disa javesh po tani eshte pothuajse fiks 5 muajsh (mbushi sot). Si kam bere foto kohet e fundit dhe po postoj ate kur ishte 10 javesh.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 6. #26
  -
  Antarsuar
  21-01-2009
  Vendndodhja
  -
  Postime
  2,095
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Cdo qen sado i shemtuar sado i shpifur te jete, po e rrite vete do e duash. Por nje person me gusto (si pune ime dmth ) preferon rraca fisnike.
  Ne krye te listes padyshim them une Pastori dhe Malmut (nuk eshte emer ofendues ky :d )
  Nuk do ishte keq edhe ai i Sharrit po ai eshte per ne mal.Megjithese as keta nuk jane per qytet.
  Per femijet pastaj Ritrajver (Labrador ose Golden).
  Nqs doni nje qen te madh, te ngjitur, te urte dhe pak dudum zgjidhja perfekte eshte Njufaundlend ose San Bernardi. Vetem pergatituni per nje shtrese leshi neper tere shtepine dhe sidomos per nje lume jargesh. Me perjashtim te kesaj jane simpatike.
  Pastaj vazhdon lista. Po si ata dy te paret...
  Kam pare nje shartim pastor gjerman me pastor belg. Mrekulli.

  P.S Pa te keq kam nje pyetje: Cfare te mire ka nje mini-qen si pekinezi qe nuk e ka nje mace?
  Ndryshuar pr her t fundit nga Kavir : 02-12-2009 m 07:11
  -

 7. #27
  ShkOdrAne ForEver Maska e Adaes
  Antarsuar
  06-01-2009
  Vendndodhja
  HeRe... TheRe... NoWheRe...
  Postime
  1,281
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Mos na lente Zoti pa qenj
  Kam tre cope ne shpi... Nje rottweiler qe e du shum dhe ne te njejten kohe shume frike...
  Nje qen Stani
  DHe nje pekinez i shartuar me nje lloj rrace tjeter...
  Vdes per te tre, si shpirta i kam
  Really Dude... Get A Life!!!

 8. #28
  ...... Maska e Rreja
  Antarsuar
  09-11-2009
  Vendndodhja
  Prison
  Postime
  379
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  http://www.myloveablepuppies.com/Ima...nning_1g1q.jpg

  sa t embel jaan Shih Tzu me pelqejne mua..
  Ndryshuar pr her t fundit nga Rreja : 02-12-2009 m 07:42
  Deffiniton Of Emotional People:Crying for things They never had..

 9. #29
  Falko Maska e Falco115
  Antarsuar
  03-09-2009
  Postime
  620
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Kam dy qenusha shum te bukur, i pershndes gjithe adhuruesit e qenve.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Falco115 : 08-02-2010 m 13:57

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e stern
  Antarsuar
  09-10-2008
  Postime
  5,052
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 12 postime
  "Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist fr das Auge unsichtbar."


 11. #31
  i/e regjistruar Maska e [MaRiO]
  Antarsuar
  29-01-2008
  Vendndodhja
  Ne Zemren e Asaj Qe Dua :)
  Postime
  1,133
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime  ca rrace esht ky qeni kush me thot
  Kur e ke kmbn jasht gremines sht e leht t japsh kshilla

 12. #32
  Perjashtuar
  Antarsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,656
  Faleminderit
  633
  177 falenderime n 162 postime
  Citim Postuar m par nga ViKi 24 Lexo Postimin
  Shi sa i bukur ky qeni.E kam fiksim vetem se s`kam ku ta mbaj.
  Eshte Siberian Husky,nga rracat me te bukura dhe inteligjent ne kulm
  Me pelqen edhe Alaska Malamute.
  Eshte dhe nje film me keta por sme kujtohet titulli
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 13. #33

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  Citim Postuar m par nga Ermali80 Lexo Postimin
  Eshte Siberian Husky,nga rracat me te bukura dhe inteligjent ne kulm
  Me pelqen edhe Alaska Malamute.
  Eshte dhe nje film me keta por sme kujtohet titulli
  Eight Below.


 14. #34
  i/e larguar
  Antarsuar
  09-11-2005
  Vendndodhja
  France ...
  Postime
  6,227
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 9 postime
  Qenush kam vet o zot o zot
  Do ta haj te gjalle ...
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura    

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e fattlumi
  Antarsuar
  03-01-2010
  Postime
  3,492
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Ne ate listen e 20 racave me te mira te qeneve per qudi nuk eshte edhe raca e qenit e quajtur kangal.Eshte race me prejardhje kurde.Ka karakteristikat e qenit besnik dhe mjaft te fuqishem.Ka trup masiv dhe eshte i bukur.Disa tipare i ka si te pastorit ilir,qenit te sharrit.
 16. #36
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  100 falenderime n 94 postime
  Vetm fakti q kjo tem ka arritur m shum se 26,000 shikime e tregon rndsin dhe interesimin e njerzve pr kt rac t bukur t kafshve.
  Sui generis

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e Principat
  Antarsuar
  13-06-2009
  Postime
  165
  Faleminderit
  6
  0 falenderime n 0 postime
  sa i lezetshem qeni Maltese !

 18. #38
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-12-2009
  Postime
  121
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Qenush kam vet o zot o zot
  Do ta haj te gjalle ...
  Ca thua mo! kjo qenka mace

 19. #39
  Perjashtuar
  Antarsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,656
  Faleminderit
  633
  177 falenderime n 162 postime
  Citim Postuar m par nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
  Eight Below.

  flm ky eshte
  nga filmat me te bukur

 20. #40
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  02-01-2010
  Vendndodhja
  Maqedoni
  Postime
  100
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Darius Lexo Postimin
  Une kam disa muaj qe kam marre nje Shih Tzu. Qen me te dashur dhe lozonjar nuk kam pare. Si rrush eshte Ketu ne foton poshte eshte vetem disa javesh po tani eshte pothuajse fiks 5 muajsh (mbushi sot). Si kam bere foto kohet e fundit dhe po postoj ate kur ishte 10 javesh.

  paske shume qene te bukurr

Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •