Close
Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 87
 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,354
  Faleminderit
  249
  46 falenderime nė 39 postime
  Il Santo ....elenia Te Paska Dhene Dhe Ty .............

  Ckoicidenc Dhe Mua Ajo Me Ka Dhene Matematik Dhe Per Pak Kohe Fizike.....ka Qene Nje Cik E Rrept...............


  Te Pershendes.......................

 2. #22
  hej jeta eshte si e krijo Maska e dianausa
  Anėtarėsuar
  08-09-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  67
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  me pelqen kjo teme se dhe vete kam qene mesuese ne shqiperi


  une nuk e harroj mesuesin e matematikes ne gjimnaz ali belshi ,
  i letersise zinhni omeri
  hej jeta eshte si e krijojme

 3. #23
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime nė 78 postime
  profesori i composition writing (vit i trete apo vit i dyte ne gjimnaz) ishte nje profesor shume i mire, dhe i jepte kaq shume vlersim studenteve te huaj sa me bente te ndihesha speciale ne klase gjithemone i thoshte studentet amerikan "te huajit mesojn me shume, dhe bejn me mire se ju" :P dhe shikonte nga ana ime duke buzeqeshur, always would tell me to give him a "high five" lol, dhe qe kur i thash qe isha nga shqiperia e permendte shqiperin ore minute...
  me vertet nje profesor i kendshem

  gjithashtu profesori i AP European History qe me beri te ndihem me konfidente meqe nuk njihja as njeri dhe vitin e katert duhet ta mbarroja tek ky gjimnaz. Me dhuroj nje certifikat me nje medalje meqe me zgjodhi si studentia me e mire ne klasen e tij. Me shtyj te mesoja me shume.

  kurse ne kolegj profesori i psikologjis te "life span-human development" ishte nje nga profesoret qe kurre nuk merzitesh ta degjosh dhe qe te shkrin se qeshurit, me mesoj shume gjera dhe si ti perballoj me humor dhe mendime pozitive
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 4. #24
  ga ga Maska e bunny
  Anėtarėsuar
  09-06-2003
  Vendndodhja
  U.K
  Postime
  935
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga Pyes_Lotin

  Tani tiqe mos e kput - Ne Universitet sta din as emrin ....
  ahahah shum e vertete,edhe pse me disa kam nje shoqeri te mire (edhe i kam qeif) kur me therrasin ne emer- por ka edhe nga ato qe rrin edhe te shikojne ne sy per disa minuta (duke ju vajtur ne mendje) ne cfare dege e kam pare kete...hmm...
  How can she fall, if there is no one there to catch her

 5. #25
  MILANIST Maska e Loriku-Gjakove
  Anėtarėsuar
  02-02-2005
  Vendndodhja
  Gjakove
  Mosha
  35
  Postime
  39
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Nje mesues i ne 8 vjecaren i lendes histori-gjeografi , i cili fatkeqesisht nuk jeton me , aq bukur te shpjegonte mesimet sa qe dhe mos e kishe paln te mesoje fare na ai gjithmone do te ngelte dicka ne mendje
  MILANIST 4 EVER

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e hope31
  Anėtarėsuar
  23-11-2002
  Vendndodhja
  ketu
  Postime
  1,054
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  ne universitet shpjegim te shkelqyer i bente lendes se psikologjise prof. Kole Tahiri, ishte konkret dhe interesant ne sjelljen e lendes ne auditor


  ne shkollen e mesme mesuesja e anglishtes V.B. , kur ne perpiqeshim t'i tregonim dicka nga mesimi shokut/shoqes qe pergjigjej ne mesim, ajo thoshte "if you speak any more , I'll put you four" dhe ne qeshnim ,sa mire e kishte gjetur rimen e kesaj fjalie
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga hope31 : 04-11-2006 mė 08:29
  Fjalet e pa thena nuk lendojne kurre.
  Don't wait for extraordinary circumstances to do good,try to use ordinary situations
  :^proton

 7. #27
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-10-2004
  Postime
  234
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga Zemrushja
  Profesori qe me ka lene me shume mbresa ka qene Genc Ruli ish Ministri i Financave i cili na ka dhene lenden Kontabiliteti Financiar.. Akoma me ka mbetur ne mendje shpjegimi i tij
  ishalla nuk je bo dhe ti mafjoso-hajdute si rulsa & holding company

 8. #28
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-07-2006
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  58
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Kishim nje mesuese Fizike ne shkollen e mesme qe kur fliste e kishte zakon te thoshte: dakort?. Dhe neve kur ajo spjegonte nuk e mbanin mendjen cfare thoshte por sa here perdorte fjalen dakort.Arrinte nga 38-40 here.Dakort?!

 9. #29
  Not Interested ! Maska e Marijuana85
  Anėtarėsuar
  13-01-2007
  Vendndodhja
  Home for a while and soon back to U.K :)
  Postime
  683
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  I kam pas disa profesora shum te mir !
  kur isha ne vitin e 3 e kam pas nje prof te filozofis i mrrekullushem, oret e mesimit ishin shume interesant, nejse kur kishim detyra nuk e kisha noten gjithmon e mire, por ne fund e mora te mire
  edhe mesueset e anglishtjes kur isha ne shkollen e mesme ishin te mir
  ket vit, ne universitet, e kam pas nje prof te syntaxit angleze shuuum i mir, kisha mujt me ndegju tere diten !!
  Edhe sivjet e kam pas ne profesor te literatures shum shum shum i mir, e kemi studju Shakespeare me te, por o Zot, qfar njeri!!, esht pedagog, i kuptushem, dhe ti nxjerrke do ideja se kurr nuk i kishe gjet vet, as nuk te kish shku mendja aq larg. Me pelqen shume, lyp shum prej studentav, por edhe aj te jep shum. E ka nje kultur shume e madhe, kur pata mu pyt me ta, kisha shum shtres se ishte edhe zor edhe plus mu doke se nuk do t'ja arrij mu pergjegj mir. Ne fund , kur dulen rezultatat me kish jap nje note e mir

  ps : shume teme e bukur
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Marijuana85 : 09-06-2007 mė 06:02
  Think only of the past as its remembrance gives you pleasure. J. Austen

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e BaBa
  Anėtarėsuar
  12-03-2006
  Vendndodhja
  Facebook.com/BabaAlbanian
  Mosha
  33
  Postime
  4,064
  Faleminderit
  59
  23 falenderime nė 21 postime
  kur kam qen klas 5 , me ka hyr ne zemer vec nje Mesuese e gjuh letersise , ishte rob zoti gjithmon qe kisha nai hall i merja leje dhe as iher sma prishte qefin . ngaqe kishte dhe gocen e vet ne klas edhe gjithmon rrija me gocen e asaji shok banke me i fjale {mesuesja mesonte ate ne shpi kurse une mesoja vajzen e saj ne klas }

  po kur e shohe rruges e kap me vrap ate mesuesen e perqafoj se me tvertet mka pelqy jasht mase te gjitha te mirat qe munde, te ket nje njeri ajo ishte per mua prefekt si Mesuese e si nen .  Firma BABA.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BaBa : 09-06-2007 mė 06:36
  Dhe kau i mirė po s'e ngacmove, s'tėrheq nė brazdė.

 11. #31
  In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
  Anėtarėsuar
  28-11-2005
  Postime
  2,801
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  gjithmone ia di per flm mesueses se vitit te katert ne shkolle te mesme se me beri te hap matematiken nje muaj rresht se po mos te mesonim ne qe e kishim kater matematiken do na ngelte nga halli mesova nje muaj aq sa nuk kisha mesuar nje jete te tere edhe si perfundim ma vuri 6 matematiken se me tha qe nuk ka logjik qe te te ve me shume edhe pse e meriton sepse vetem nje muaj ke mesuar !!!
  YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e Fabio_gr
  Anėtarėsuar
  18-02-2006
  Vendndodhja
  Grecce (Thessalonikh)
  Mosha
  31
  Postime
  128
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  vertet shume teme interesante...atehere profesori qe me ka pelqyer dhe ndihmuar ne fakt ka qene profesore ishte njefare Alda ato kohera isha ne 8-vjecare 2vjet qe ajo jepte mesim ne klasen tone beri qe te mbledhnim te gjitha "vidat e humbura" per te na edukuar edhe per te na mesuar
  Sec kisha pershtypjen se me kishte shume qejf ajo pasi une isha nje nxenes qe mesoja shume por kisha nje difekt shume llafazan lol.... mbaj mend nje dite qe nuk me qepej ajo dreq goje edhe ajo e "shkreta" mundohej te ma mbyllte derisa arriti aq keq muhabeti sa i mbushi syte me lot edhe me e keqja per te ishte se nuk i tha asnje gje drejtorit as te me nxirte nga klasa nuk tentoi ate moment skam per ta harruar asnjehere edhe qe nga ajo dite i mblodha trute dhe mesova c'do te thoshte "edukate qytetare"
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Fabio_gr : 12-06-2007 mė 12:19
  fabi..

 13. #33
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-05-2007
  Postime
  290
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Kam pasur zyshe fillore Enrieta Bimbashin, te Konferenca e Pezes, me ka msu me shkru e me lexu...

 14. #34
  ThE KinG Maska e Imperator
  Anėtarėsuar
  23-04-2007
  Vendndodhja
  Albania
  Postime
  448
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Me shume mbresa me ka lene mesuesja e klases se pare, mesuese Bukuria. Ajo me ka mbajtur doren qe te me mesoje te shkruaj dhe njehere nuk me tha nje fjale te keqe.
  Ka qene me te vertete nje prind i dyte per mua.

  Imperator
  Albanian Perandory

 15. #35
  mall Maska e bili99
  Anėtarėsuar
  05-04-2007
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  55
  Postime
  1,803
  Faleminderit
  372
  43 falenderime nė 32 postime
  ...........Mesues i Vendit Tim..............

  Mesuesi qe me ka lene me shume mbresa ne jeten time eshte mesuesi i Gjuhes Shqipe...ne tetevjecaren e Kercoves..tash me i ndjere mesues Mustafa Pinjolli,kishte qendrim te mire ,rrezatonte dedikim idealist per punen qe bente...
  Mbi te gjitha aktivitetet kulturore qe pergatiste me nxenesit e vet ,me cdo gjenerate pergatiste nje drame apo recital.Shpesh edhe gjate pushimit veror ishte ne balle te organizimit te manifestimeve kulturore..duke i dhuruar nje kenaqesi rrethit te vet , neve ....
  Si nxenes te tetevjecares ne i kemi lexuar te gjithe autoret e Rilindjes Kombetare...dhe nga cdo rilindas ,shume poezi te zgjedhura kemi mesuar per mendesh..ne gara per recitime dhe aktivitete dalloheshin nxenesit nga shkolla jone...
  Punen e bente me nder dhe perkushtim , i palodhur dhe ne ndihme te nxenesve te vet ne cdo moment..
  Dhe ky mesues- prind i femijeve te gjithe qytetit , vete kurre nuk pati femije....
  Ne atehere shpesh edhe nuk e kemi kuptuar mesuesin tone dhe jeten e tij...nga mosdija jone dhe mosha ndoshta edhe e kemi lenduar ndonjehere..por, e di qe Ai kurre s'na mbante meri...

  Mesuesi im

  Te kish hije ne dore ditari,
  Mesues i gjuhes krenare.
  Gjuhes me shkronja ari,
  Mesues i fjales shqiptare.

  Dhe ne qe si femije,
  ndonjehere dhe s'te kuptuam.
  Na fal ishim te ri,
  Dhe shume Ty te munduam.

  Me trupin tend te larte,
  me koken lart ne qiell.
  Na mesove gjuhen e zjarrte,
  Ne shpirt na solle diell.

  Shume kohe ka kaluar,
  Ti mbete i shtrenjte kujtim.
  driten na ke mesuar,
  Mesues i Vendit Tim.

  Dhe kohen kur mendoj,
  kur isha une femi.
  Ty une te kujtoj,
  Me recitim te ri.


  Me nderime per mesuesin tim Mustafa Pinjolli dhe te gjithe mesuesit e mi.........,
  bili99

 16. #36
  satyr Maska e Gunnar
  Anėtarėsuar
  23-06-2005
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  490
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Zysh Zana, mesuesja e gjuhe/letersise ne shkollen 8vjecare ne Librazhd. Shpirt njeriu ka qene vecse se ckishte nje tis pikellimi gjithe kohen........
  To look life in the face....

 17. #37
  jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
  Anėtarėsuar
  26-04-2005
  Postime
  1,640
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  une kom ndru shum gjimnoze se isha rob allasoj

  e fillova ke qemal stafa se e kisha afer shpis. nji e dy e me permendshin vllan e madh. ai ka pas qen studioz ene peshkop ene duli me medolje bakri njashtu ari hahahahaha. ja kish firmos tefta. masanej shkova ke partizoni.

  vitin e tret e kom bo nkombinot. ka qen viti mo fantastik. un isha si mbreti gjimnozit. e ckina punu me autobuzat e kominatit. at vit kom bo pall ariu. prej kominatit maj men

  adem glina i gjeografis. rob zoti

  kristofor papa i historis. rob i cmend po kishte zemren e modhe

  besim erindi matematikes. nuk bohej rob ma i qut.

  kena pas i zysh qi quhej ĒiĒi. e ci kena punu emrit hahahahahaha. po ishte rob i qut ene i poshter.

  masanej vitin e funit e kom bo prap ke qemali. e cna kujtut
  no glove no love

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e P@R4nOi@C_LorD
  Anėtarėsuar
  05-05-2006
  Postime
  2,426
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Mua nuk me ka lene mbresa asnje mesues , per mua jane te gjith paragjykues (me perjashtime).
  Keyboard not found .... press any key to continue!

 19. #39
  i/e regjistruar Maska e lookthesea
  Anėtarėsuar
  10-09-2007
  Postime
  43
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ah sa nostagji kur e kujtoj mesusen time te kelases se pare nje engjell ishte shume e mira pastaj mesusja e violines ka qene ajo qe ekam patur me shume xhan ne menyre asolute.
  jeto pa paragjykime dhe ler te tjetret te jetojne

 20. #40
  Hands up! Maska e Jack Watson
  Anėtarėsuar
  30-04-2007
  Vendndodhja
  Tiron'
  Postime
  4,577
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Mu me ka lene shume mbresa nje zysh qe kam pas ne klase te tete, jepte biologji. Ishte shume e bukur qenja. Sa kishte mbaru universitetin, direkt e kishin sjelle aty te ne.

  Ehhh, mer lal c'me ka pas vujt kjo zemer oren e biologjise. Ehhh....

Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Cfarė kafshėsh shtėpiake keni / preferoni?
  Nga BlooD_VenoM nė forumin Grupmoshat e komunitetit
  Pėrgjigje: 346
  Postimi i Fundit: 12-02-2011, 17:43
 2. Cfarė ngjyre preferoni nė rroba ...??
  Nga Piskavica_ nė forumin Bukuri dhe estetikė
  Pėrgjigje: 147
  Postimi i Fundit: 24-11-2010, 16:17
 3. Futbollisti juaj i preferuar
  Nga bayern nė forumin Futbolli
  Pėrgjigje: 276
  Postimi i Fundit: 30-12-2008, 09:01
 4. Humoristi juaj i preferuar?
  Nga Homza nė forumin Humor shqiptar
  Pėrgjigje: 66
  Postimi i Fundit: 02-12-2007, 05:20
 5. Berisha, mė i preferuar si kryeministėr
  Nga Irfan nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-06-2005, 13:46

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •