Close
Faqja 4 prej 5 FillimFillim ... 2345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 87
  1. #61
    urime festen te gjithe mesuesev-e ne tere popullin shqiptar

  2. #62
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-10-2004
    Vendndodhja
    Greqi
    Postime
    1,599
    Urime per Festen e mesueseve.Mesuesja ime e preferuar ka qene nga klasa e pare deri me te pesten e kisha edhe komshi por edhe mike familjare.Me ndihmonte shume ne mesime por nevrikos me mua sepse ne fillim shkruaja me te majten pastaj me mesoji te shkruaja me te djathten.

  3. #63
    i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
    Anėtarėsuar
    29-09-2004
    Vendndodhja
    Bangkok
    Postime
    2,614
    Gezuar festen te gjithe mesuesit e shqipetar kudo qe te jene.

    Mesuesja ime e deshiruar zysh Moza e historise. Me kishte shume qejf dhe e kisha shume qejf...beja zhurme, isha as ne histori, gallate etj dhe asnjehere sme bertiste por vetem me mban te afer.

    Kjo me ka ndihmuar te mesoj edhe me mire ne Histori.
    If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

  4. #64
    i/e regjistruar Maska e li00n
    Anėtarėsuar
    04-03-2008
    Postime
    32
    Gezuar festen te gjitheve mesuesit shqipetar kudo qe jane

    Mesuesi im me i miri ishte ai kujdestari Faton i matematikes.
    E vechanta qe e dalloja nga mesuesit tjer ishte sepse ky ka shum i mire me nxenesit na kuptojke gjithcka.
    Na kan ndihmuar te gjithe per shkollimin!

    me rastin e festes i pershendes te gjithe

    Kaloni bukur
    Mendo!

  5. #65
    ..She is so cute... Maska e jessi89
    Anėtarėsuar
    25-08-2003
    Postime
    955
    Pershendes mesuesen time te matematikes per te cilen kam respect shume....Gezuar Festen.
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    Wild and crazy can't be lazy

  6. #66
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anėtarėsuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Mesuesja ime e matematikes emri i saj nuk ben te ceket per arsye te ndryshme.

    E vecanta e kesaj mesuese ishte komunikimi me nxenesit ne menyre teper te bute dhe mbreselenese.

    Kjo me mesoi qe ska rruge tjeter pervec shkolles dhe fjalet e te ciles do i mbaj mend tere jeten.

  7. #67
    cmitizuese Maska e zerbina
    Anėtarėsuar
    16-01-2008
    Vendndodhja
    S`e di me thane
    Postime
    129
    Zysh Frida Muca ne klasen e trete ,pastaj Zysh Lilianen dhe Rexhinen ne anglisht.

    Thanx

  8. #68
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anėtarėsuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Nė ēdo vend ku ka jetė
    Postime
    5,321
    Ne rradhe te pare doja tu uroja te gjithe mesuesve Gezuar 7 Marsin.

    Mesuesja qe nuk do ta harroj kurre eshte mesuesja e klases se pare dhe te dyte fillore, mesuese Bukurie Bici. Ajo ishte si nje nene e dyte per mua, e qete, e sjellshme dhe me gjendej prane gjithmone. Nje merite te padiskutueshme ka kjo mesuese per ate qe kam arritur deri tani ne shkollimin tim. E pershendes kudo qe te jete, pasi kam 11 vjet pa e pare.
    Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

  9. #69
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    13-08-2004
    Postime
    148
    Gezuar festen mesuesve. vazhdojn ta festojne ne Shqiperi?
    Mesuaesja me fantastike ka qene ajo e klases se pare, Mynever Sinani. E kuptonte qe nxenesit vinin nga kopshti, dhe iu thoshte, po ju mori urija me thoni mua ( dhe i lejonte te hanin ne ore te mesimit), pasi e shihte qe nxenesit lodheshin ( se direkt me 45 minuta ora) iu thoshte, hajde bejme nja 10 minuta pushim. lol
    PAstaj zysha kujdestare e klases se peste Karolina, fantastike, na mbronte gjitnje kur behemshim problem ne drejtori. lol
    Gezuar edhe njehere

  10. #70
    i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Postime
    2,659
    Gezuar festen te gjithe mesuesve, atyre qe me pasion perpiqen te nxjerrin NJEREZ nga shkolla!
    Mesuesi im i preferuar: im ate! Nuk e kam pasur mesues ne shkolle, po e kam pasur mesuesin tim ne jete. Nuk mund te zgjidhja me mire se aq...
    Mbaj mend kur ishim te vegjel sa here hanim ishte momenti per konkurse, gjeografie, historie, politike, matematike
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga D&G Feminine : 07-03-2008 mė 13:11

  11. #71
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Dy zyshet e mia te preferuara, mesuesja e Gjuhe-letersi ne klase 7-8. dhe mesuesja e biologjise klasa 6-7-8.

  12. #72
    Konservatore Maska e Dita
    Anėtarėsuar
    17-04-2002
    Postime
    2,925
    Gjej rast te kujtoj sot mesuesen e fizikes te vitit te trete dhe te katert te shkolles se mesme, e cila para rreth dy muajsh nderroi jete. E re ne moshe, akoma pa mbushur 50 vjec, ajo humbi luften me kancerin. Jam tronditur shume kur kam pare lajmerimin per vdekjen e saj te afishuar ne nje mur ne hyrje te bllokut. Ka qene mesuese e dashur per te gjithe dhe e duruar, sa nuk behet me si ajo. E mbaj mend c'ka hequr me klasen tone ne vit te trete, per me teper qe as nuk ish pregatitur nga ndokush shpirterisht per cfare mundej ta priste, kur mori persiper te ish mesuesja jone kujdestare. Dhe fiziken e vitit te trete, pjesen me fushat elektrike dhe elektromagnetike e zoteronte dhe e perconte shume mire tek nxenesit.

    E kujtoj sot me mall dhe respekt.

  13. #73
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-07-2006
    Postime
    53

    7 Marsi Te Preferuarit...

    Citim Postuar mė parė nga Albo Lexo Postimin
    Festa e 7 marsit ėshtė Festa e Mėsuesve, ku nxėnėsit nderojnė punėn e pėrkushtuar tė mėsuesve tė tyre gjatė gjithė vitit, duke i bėrė edhe njė dhuratė tė thjeshtė.

    Por kjo nuk ėshtė njė festė vetėm pėr fėmijėt e shkollave fillore, kjo ėshtė njė festė pėr tė gjithė njerėzit, tė mėdhenj e tė vegjėl. Kjo ėshtė dita qė ne kujtojmė, nderojmė dhe komunikojmė me mėsuesit tanė, me ata qė kanė kontribuar aq shumė nė edukimin dhe arsimimin tonė.

    - Cilin mėsues(e) keni patur mė pėr zemėr?
    - Cila ishte e veēanta qė e dallonte nga mėsuesit e tjerė?
    - Si ju kanė ndihmuar nė shkollimin tuaj?



    Gėzuar 8 marsin dhe faleminderit tė dashur mėsues(e)!
    NE FILLORE MESUESI I PAHARRUAR NOVRUS BEKTASHI
    NE GJIMNAZ YLVI TAHIRI
    NE UNIVERSITET BARDHYL GOLEMI

    jane e me shume ,keta i njeja shume afer meje,brenda meje skalisnin me mua personalitetin tim..

    fjalet e qiririt jane kuptimplote.. per ta

    ne mes tuaj kam qendruar
    e jam duke perveluar
    qe tu jap pakes drite
    naten tua beje dite

    kur te shihni sejam tretur
    mos pandehni se kam vdekur
    jam i gjalle e jam ne jete
    jam ne dite te vertete...

    N.FRASHERI

  14. #74
    i/e regjistruar Maska e alda09
    Anėtarėsuar
    08-02-2008
    Vendndodhja
    a casa
    Postime
    1,327
    Kam nostalgji per te gjithe,nga me paqesori tek me i rrepti, "ta gezojne festen"

  15. #75
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    07-03-2008
    Postime
    1

    7 marsi

    dita e 7 marsit eshte nje dit e veqant per mesueset tane,un ju uroj festen gjith mesuesve shqiptar ane e mban botes
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga dina rock : 07-03-2008 mė 16:07 Arsyeja: kam gabuar

  16. #76
    Tifoz i flaktė Maska e Juventini
    Anėtarėsuar
    07-09-2005
    Vendndodhja
    Delle Alpi
    Postime
    353
    I uroj te gjitha mesusve neper bote GEZUAR FESTEN E MESUESIT! Ne vecanti mesuesen e kl te I Ms. Lumen, mesueset e shkolles Drita e Diturise qe me kane dhene mesim 4 vjet si dhe mesueset e PNL qe me japin mesim: Alma-Anglisht, Alma-Letersi, Manjola-Gjeografi, Poliksni-Histori, Vilsoni-Matematike, Majlinda-Biologji, Veronika-Kimi etj.... shpernajeni diturine tuaj neper bote!!!

  17. #77
    i/e regjistruar Maska e Kreksi
    Anėtarėsuar
    20-11-2004
    Vendndodhja
    Francė
    Postime
    5,632
    Une kam patur shume mesues dhe arsimtar e profesor te preferuar;

    Ahmet Jashanica
    Kadri Terrnava
    Agim Gjinali
    Sabri Hashani
    Haki Begolli
    Selajdin Daci
    Gjemė Binaku, qe kurrė nuke do i harroje.

  18. #78
    ► ☆☆☆ ◄
    Anėtarėsuar
    26-10-2005
    Vendndodhja
    Mėmėdhe
    Postime
    4,834
    Une kam pasrur nje profesor qe fatkeqesisht nuk jeton me.

    Ate e kam pasur mesues,trainer (basketboll) nga fillorja dhe der ne mbarim te matures dhe ka qene si nje baba per mua.Kam mesuar shume shume gjera nga ai dhe me ka dhene shume nga eksperienca e tije.Do ti jem mirenjohes gjate gjithe jetes sime.

  19. #79
    .:: Garda e VjeTeR ::. Maska e engjulli_peje^
    Anėtarėsuar
    15-11-2002
    Vendndodhja
    Jetoj ne Hen Ne Boten E Dashuris ,Larg Fierit Tim Te Dashur Larg Miqeve TE Mi Edhe Shqiperis.
    Postime
    430
    Nje Dite me Vones Po Besoj se quhet .

    Atehere nje PErshendetje Speciale Per Mesuse time te Dashur Te Shkolles Pinellopi Pirro Fier, Aferdita Kaprata .
    E Cila me Ka dhen nga Klasa e 1 - 4 Ne vitin 1986 -1989.
    E uroj nga Zemra ku do qe te Jet Pleqeri te Mbare dhe te perqafoj me mall sepse Je Ti Ajo qe na ke nxjerr ne jete, Me Dijet e tua qe na ke mesuar neve.

    Me Respekt Ish nxensi jot Saimir .Gj
    FieRaK

  20. #80
    Happy Maska e milanistja_el
    Anėtarėsuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    ne krahet e dashurise... por me mendje ne Elbasanin tim te dashur...
    Postime
    2,065
    GEZUAR 7 - MARSIN te gjithe ju mesues qe keni vene jeten tuaj ne sherbim te edukimit tone.

    Une kam patur fatin te kem mesuese dhe mesues te mire. Mes tyre do te dalloja mesuesen e fillores, mesuese Ermiren. Ka qene dhe vazhdon te jete e mrekullueshme. Dhe pse kane kaluar 16 vjet qe kur nuk me jep me mesim, sa here qe me sheh ne rruge ndalon dhe me nostalgji pyet per gjithe shoket e shoqet e klases sime. Nuk arrij ta kuptoj nese i mban mend te gjithe nxenesit e gjithe brezave qe ka mesuar, apo kujtohet vetem per ne sepse kemi qene nje klase e rendesishme per te? Di vetem qe ajo vazhdon te kujtoje emrat dhe mbiemrat tane dhe vendin ku rrinim te ulur ne banke. Vertete njeri i mrekullueshem. Uroj me shpirt qe Zoti ta bekoje dhe t'i jape shendet, miresi e hare ne jeten e saj, sepse e meriton.
    Mos ua bej te tjereve ē'ka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty...

Faqja 4 prej 5 FillimFillim ... 2345 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Cfarė kafshėsh shtėpiake keni / preferoni?
    Nga BlooD_VenoM nė forumin Grupmoshat e komunitetit
    Pėrgjigje: 347
    Postimi i Fundit: 22-01-2024, 05:05
  2. Cfarė ngjyre preferoni nė rroba ...??
    Nga Piskavica_ nė forumin Bukuri dhe estetikė
    Pėrgjigje: 148
    Postimi i Fundit: 16-11-2023, 14:49
  3. Futbollisti juaj i preferuar
    Nga bayern nė forumin Sporti nėpėr botė
    Pėrgjigje: 275
    Postimi i Fundit: 30-12-2008, 10:01
  4. Humoristi juaj i preferuar?
    Nga Homza nė forumin Humor shqiptar
    Pėrgjigje: 66
    Postimi i Fundit: 02-12-2007, 06:20
  5. Berisha, mė i preferuar si kryeministėr
    Nga Irfan nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 26-06-2005, 13:46

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •