Close
Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 87
  1. #41
    DOTT. SKUTHI Maska e SKUTHI
    Anėtarėsuar
    17-10-2005
    Vendndodhja
    It's not your business....
    Postime
    460
    Nje mesuese qe nuk do harroj kurre eshte ajo e anglishtes; isha ne klase te peste dhe gjate ores se mesimit me kujtohet qe po benim reading dmth. po lexonim dhe nje shoqja ime ngaterroi ate fjalen "picture" duke thene ate gjene(femerore) shqip qe e kuptoni te gjithe ju.
    Une me shokun tim te bankes ja plasa gazit po nje te qeshur qe s'kishte mbarim.. Kjo zysha mbante ne dore nje vizore te trashe prej derrase dhe na e plasi kokes nja dy tri here po me kot s'pushonim dot, ajo godiste ne qeshnim me fort,ajo po vdiste s'dinte ca te na bonte mo,ishte s'kuqur ishte bere; filloj te qeshte me te madhe edhe vete budallaqja pastaj,koken na e enjti na e beri qe edhe sot e kam shenje ,ja tani qe po e tregoj me dhemb akoma.Nje arsye tjeter pse s'do ta harroj eshte se e pame me drejtorin duke bere ate qe mund te perkufizohet me mire si "aktivitet jashteshkollor",aty e kuptova me mire mesimin e biologjise se si riprodhoheshe njeriu...hahaha

    P.s. me falni se u zgjata
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga SKUTHI : 11-09-2007 mė 13:15

  2. #42
    rrushja Maska e Bejbi
    Anėtarėsuar
    03-06-2007
    Vendndodhja
    Kėndej rrotull
    Postime
    382
    une kam shume respekt per mesuesen time te fillores SHERIBAN e quanin ishte mesuese fantastike
    per ne tetevjecare kishim mesuese DHOREN dhe ajo mesuese e shkelqyer dhe e rrepte
    ne gjimnaz kishim mesues Niqiforin shume shakaxhi dhe mesues i mire
    ne tetevjecare dua te dalloj nje mesuese Bukuria qe na jepte biologji.Ishim bashke me shoqen time te bankes dhe po thonim se njeriu kur lind vdes dhe pastaj rilind prape dhe na kapi nje e qeshur o zot ,vjen ajo dhe na fut nga nje shpulle te dyjave qe sna ka ikur e skuqura te dyjave per nja 2 dite dhe sna pranoi pa prinder ne shkolle.Tani te guxojne zyshat te prekin femije me dore.
    I chose to love you in silence, for in silence I find no rejection

  3. #43
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anėtarėsuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    Une e kam urrejt profesorin e Historis qe me ka lan per vjesht vetem qe isha e shkelqueshme me tha qka ke me ba tan veres ?...meso pak histori ...shum me ka kruju dhembje ne zemer i kam then i raft Pika ne zemer ...disa vite me pas vdiq pa e shiju jeten ....shkoft me 100 dreqen ....nese kam ketu shok e shoqe te klases qe lexojn ju kujtohet ky gjest i poshter ! ....kush don shum femna mbetet pa a shiju asnji ....
    Bankat po punojn me kartele , kisha pas deshir edhe mesuesit me u ba kartele....mesuesit jan me te miret te vjetrit dhe te rijt ...ajo mosha 40 vjeēare asht si fjalia e turkut erk terrrrt....
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  4. #44
    beby Maska e jesu
    Anėtarėsuar
    08-10-2006
    Vendndodhja
    Reklamat nuk lejohen pa lejen e admin
    Postime
    354
    Hemmmmm...... me keta mesuset shqiptare...ceshte e drejat i kam urryer te tere per menyren e tyre te keqe por megjithate kam ke te vecoj dy prej tyre
    Mesuesin e historise ne gjimnas (Anastasin) ne ndodhet ne amerik tani ma sa kam mare vesh,ishte njeshi ne cdo aspekt,ne rradhe te pare komunikimi i tij me nxenesit qe eshte shum e rendesishme per nje femije (ishte psikolog) pluse menyra e te shpjeguarit ne mesim qe na bente te shkruanim 9 e 10 ne provome, menyra e shpjegimit te mesimit ishte kaq percjelles ndaj nesh sa skishe nevoj te lexoje.
    pastaj per ti ber dhe qefin mesusit te fizikes (Llaqit) dhe ai ishte mjaft i mire ne lidhje me ata te tjeret
    Jeta eshte e bukur mjafton te dish ta jetosh!

    Fuqia ekziston brenda teje!!!

  5. #45
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anėtarėsuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    Citim Postuar mė parė nga SKUTHI Lexo Postimin
    Nje mesuese qe nuk do harroj kurre eshte ajo e anglishtes; isha ne klase te peste dhe gjate ores se mesimit me kujtohet qe po benim reading dmth. po lexonim dhe nje shoqja ime ngaterroi ate fjalen "picture" duke thene ate gjene(femerore) shqip qe e kuptoni te gjithe ju.
    Une me shokun tim te bankes ja plasa gazit po nje te qeshur qe s'kishte mbarim.. Kjo zysha mbante ne dore nje vizore te trashe prej derrase dhe na e plasi kokes nja dy tri here po me kot s'pushonim dot, ajo godiste ne qeshnim me fort,ajo po vdiste s'dinte ca te na bonte mo,ishte s'kuqur ishte bere; filloj te qeshte me te madhe edhe vete budallaqja pastaj,koken na e enjti na e beri qe edhe sot e kam shenje ,ja tani qe po e tregoj me dhemb akoma.Nje arsye tjeter pse s'do ta harroj eshte se e pame me drejtorin duke bere ate qe mund te perkufizohet me mire si "aktivitet jashteshkollor",aty e kuptova me mire mesimin e biologjise se si riprodhoheshe njeriu...hahaha

    P.s. me falni se u zgjata
    Mos kemi qene ne nje shkolle, se dhe ajo imja e anglishtes me vizore ne dore rrinte. Kishte nje surrat e trup te mbledhur, ndoshta ngaqe gjithe ligesite kishin gjetur prehje te ajo.
    Une kam patur presorin e fizikes ne gjimnaz fantastik. Vetem prej tij rashe koke e kembe brenda me fiziken, e si perfundim vazhdova dege tjeter. Do isha bere si Kyrija e fizikes sot. Madje do ma gjenit dhe emrin tek forumi i Elites Kombetare. Ahhh baba c'me bere. Lol.

  6. #46
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anėtarėsuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    Citim Postuar mė parė nga bili99 Lexo Postimin
    ...........Mesues i Vendit Tim..............


    Si nxenes te tetevjecares ne i kemi lexuar te gjithe autoret e Rilindjes Kombetare...dhe nga cdo rilindas ,shume poezi te zgjedhura kemi mesuar per mendesh..ne gara per recitime dhe aktivitete dalloheshin nxenesit nga shkolla jone...

    Dhe ky mesues- prind i femijeve te gjithe qytetit , vete kurre nuk pati femije....
    Ne atehere shpesh edhe nuk e kemi kuptuar mesuesin tone dhe jeten e tij...nga mosdija jone dhe mosha ndoshta edhe e kemi lenduar ndonjehere..por, e di qe Ai kurre s'na mbante meri...

    Mesuesi im

    Te kish hije ne dore ditari,
    Mesues i gjuhes krenare.
    Gjuhes me shkronja ari,
    Mesues i fjales shqiptare.


    Dhe kohen kur mendoj,
    kur isha une femi.
    Ty une te kujtoj,
    Me recitim te ri.


    Me nderime per mesuesin tim Mustafa Pinjolli dhe te gjithe mesuesit e mi.........,
    bili99
    -----------------------
    Une e recptoj qe te gjith nxenesit qe kan lexu Rilindasit dhe poezit e zgjedhura , jan ba njerz taman te menqur te kuptueshem te nji mendimi e te nji ideali e te nji fjale ...
    perqarja ne njerz bahet nga doktrrina e leximeve te nryshme...
    te mesojm te lexojm rilindasit te jem te gjith shqiptar me te njetin ideal !
    Te bashkuar jem te fort !
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  7. #47
    i/e regjistruar Maska e Kreksi
    Anėtarėsuar
    20-11-2004
    Vendndodhja
    Francė
    Postime
    5,632
    Citim Postuar mė parė nga Dorontina Lexo Postimin
    Une e kam urrejt profesorin e Historis qe me ka lan per vjesht vetem qe isha e shkelqueshme me tha qka ke me ba tan veres ?...meso pak histori ...shum me ka kruju dhembje ne zemer i kam then i raft Pika ne zemer ...disa vite me pas vdiq pa e shiju jeten ....shkoft me 100 dreqen ....nese kam ketu shok e shoqe te klases qe lexojn ju kujtohet ky gjest i poshter ! ....kush don shum femna mbetet pa a shiju asnji ....
    Bankat po punojn me kartele , kisha pas deshir edhe mesuesit me u ba kartele....mesuesit jan me te miret te vjetrit dhe te rijt ...ajo mosha 40 vjeēare asht si fjalia e turkut erk terrrrt....
    Edhe ti paske ken ne "8 Marsi" @ ?

  8. #48
    Ka qene njona ne kohen time nja 30 vjec tek gjimnazi Petro Nini ne Tirane. Zysh e papame ne te gjitha drejtimet, por s'do e them emrin ketu se ashtu eshte muhabeti
    ABCĒDDhEĖFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gėrma)

  9. #49
    Pasioni pėr shkencėn Maska e Qendi
    Anėtarėsuar
    07-09-2007
    Vendndodhja
    Kosovė
    Postime
    2,102
    Mesuesi/ja Qė Mė Ka Lėnė Mbresa??

    - Mėsuesi i Edukatės Muzikore Nė Tetė-Vjeēare

  10. #50
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Pata simestrin qe kaloj nje profesor shume te mire, ne dy klasa qe kisha laborator gjitheashtu. I vetmi profesor qe te bente te flisje lirshem, dhe qe te jepte vec komente te mira qe te te motivonte te studioje me shume.
    Meqe kisha marr shume science classes, skisha mundesi te mesoja shume per finalin e biokimis...dhe e dija qe nuk bera aq mire ne provim, por isha prap kurjoze te dija sa gabime kisha bere. Pa pertuar fare, pas provimit morri mundimin ta korrigjonte, dhe kur pa se isha gati per te qar meqe nuk bera aq mire me inkurajoj me fjalet "mos u shqeteso, gjithecka do shkoj mire, don't worry about it"
    profesor i shkelqyeshem oh emrin e pare e ka Reza (mbiemrin e ka pak si te gjate dhe te komplikuar lol) dhe eshte me origjin nga Iran.
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  11. #51
    Feniks. Maska e niktironci
    Anėtarėsuar
    25-03-2007
    Vendndodhja
    Aty ku jetohet.
    Postime
    337
    Mesuesja e matematikes, e cila ishte edhe drejtoreshe shkolle.
    Nje grua e hekurt, saqe edhe kur nxehej i behej nje damr ne balle qe ne thoshim dukej si Ypsilon.
    Satbere Imami nena e Arben Imamit.
    Kur e kam tamuar mbas 17 vjetesh e cila kishte ardhur ne spital te shikonte Arbenin . E pyeta nese me njihte? Mu pergjegj. Jo.
    I thashe emerin, perseri nuk ju kujtua.
    Megjithate une s`do ta harroj kurre.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga niktironci : 05-01-2008 mė 14:44

  12. #52
    hahahah mesusja e lexhimit ka pat nje kemb qe o zot o zot
    por vetem se un gjithmon dilja me perjashtim shkolle :P
    po ska gje se me mir ben pasi vajta ne europ edhe e mbarova :P

  13. #53
    i/e larguar
    Anėtarėsuar
    09-11-2005
    Vendndodhja
    France ...
    Postime
    6,159
    Mesusja e fillores Dhurata mbiemrin sja maj men , ama ka qen e mrekullushme dhe sot e ksaj dite kam nostalgji per ate ....

  14. #54
    At'qivia Maska e Flori
    Anėtarėsuar
    12-03-2004
    Vendndodhja
    Tiranė, Albania
    Postime
    2,551
    shum kujtime me ka len mesuesja qe kam pasur ne klasen e par dhe te dyt ne fillore, mesuse eli mbiemrin sja mbaj mend, por ka qen shum e dashur per te gjith ne ne klas, kam shkuar ta kerkoj persi ne shkollen 8-te vjecare por ka dalur ne pencion, shpresoj qe nje dit ta takoj perseri...
    Femra ne Sex:
    Akmerikanka: o yes o yes
    Gjermanja: ja gut ja gut
    Shqiptarja: "mos i trego kerkujt"

  15. #55
    Vlonjat sa te jete jeta Maska e Igli_Vlonjati
    Anėtarėsuar
    24-03-2006
    Vendndodhja
    Vlore/Tirane
    Postime
    439
    Profesorja e Letersise Aferdita. Ku ne vit te 4 gjimnaz me ka nderuar me fjalet me te mira perpara klases dhe jo me pak shkolles! Jo shume per mesimet, por per personalitetin dhe respektin qe me kushtonin! Ju them te drejten ishte e papritur per mua dhe sigurisht e falenderova me zemer!
    Ne Jete Duhet Te Udhehiqemi Nga Arsyeja Dhe Jo Nga Pasioni

  16. #56
    i/e regjistruar Maska e ajzberg
    Anėtarėsuar
    22-09-2004
    Postime
    2,214
    Mesuesin e letersise GMarko,ai ishte mjaft aktiv ne oren e tij,por kishte nje te mete qe here pas here bertiste ''rrini urte'' ''poshoni''e plot fjale te tjera.Nje dite e beme me llafe te mos flisnim fare dhe ta ndiqnim me sy e gjithe klasa.Per cudi ai u ''bukos ''nuk shpjegoi dot me dhe po na shikonte i habitur deri sa shpertheu ''Flisni ,perse nuk flisni ,perse keni qepur gojen''
    Qe ate dite ai nuk na bertiste asnjehere kot.
    Dija eshte injorance e mesuar.....

  17. #57
    Perjashtuar Maska e BlackEagle
    Anėtarėsuar
    01-11-2006
    Vendndodhja
    500 Miles a way from home.
    Postime
    260
    Personalisht, mesuesi i Anglishtes !
    Jo per gjė, por, nga 9 muaj shkolle, ai ishte 6 muaj refugjat ne greqi, dhe vetem 3 muaj ne shkollė. E di qe do te thoni : dmth, ti anglishten e qan ! Ju them se, e bej ujė . Domosdo qe po,kur gjat 6 mujave te shkolles librin e Anglishtes e lija tek vija e kroit dhe 3 mujat e veres, ne ane te lumit.

  18. #58
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anėtarėsuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,415
    Postimet nė Bllog
    17

    7 marsi - Mėsuesi(a) juaj i/e preferuar

    Festa e 7 marsit ėshtė Festa e Mėsuesve, ku nxėnėsit nderojnė punėn e pėrkushtuar tė mėsuesve tė tyre gjatė gjithė vitit, duke i bėrė edhe njė dhuratė tė thjeshtė.

    Por kjo nuk ėshtė njė festė vetėm pėr fėmijėt e shkollave fillore, kjo ėshtė njė festė pėr tė gjithė njerėzit, tė mėdhenj e tė vegjėl. Kjo ėshtė dita qė ne kujtojmė, nderojmė dhe komunikojmė me mėsuesit tanė, me ata qė kanė kontribuar aq shumė nė edukimin dhe arsimimin tonė.

    - Cilin mėsues(e) keni patur mė pėr zemėr?
    - Cila ishte e veēanta qė e dallonte nga mėsuesit e tjerė?
    - Si ju kanė ndihmuar nė shkollimin tuaj?



    Gėzuar 8 marsin dhe faleminderit tė dashur mėsues(e)!

  19. #59
    100%Shqiptar Maska e DJAL_PELIVAN
    Anėtarėsuar
    04-12-2006
    Vendndodhja
    Texas USA
    Postime
    291
    Gezuar Festen Mesues
    BanDa-BuTueSi

  20. #60
    En el nombre del dios Maska e qorri_30
    Anėtarėsuar
    31-08-2006
    Vendndodhja
    MADE IN ALBANIA
    Postime
    180
    Cilin mėsues(e) keni patur mė pėr zemėr?

    M'sus Hasonin e "algjeber gjometris" .... sa her beja zhurm me thoshte ...PUSHO NIPI KULAKUT ( 1989 )


    Cila ishte e veēanta qė e dallonte nga mėsuesit e tjerė?

    M'sus Hasoni fliste me shum , per partin & shokun E ... se sa per ekuacione . ( Hasoni sot aderon ne PD )

    Si ju kanė ndihmuar nė shkollimin tuaj?
    Ndihma me e madhe ishte diskriminimi ne biografi ... Nuk e meriton shamin e pionerit....

    Urime per festen .........


    Te gjith mesuesve qe vuajten neper burgjet e diktatures

    Te gjith mesuesve qe u rropaten nga 20 vite fshatrave , per hir te biografis

    Te gjith mesuesve qe na mesuaan ABC

    Urime edhe per .........

    Ata mesues qe futen neper burgje koleget e tyre

    Ata mesues qe kan zene vendin e me te afteve per hir te bindjeve partiake & CO
    ''Nėse puna ju shkakton lodhje ,atėher pasiviteti ju shkaton kalbje.''

Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Cfarė kafshėsh shtėpiake keni / preferoni?
    Nga BlooD_VenoM nė forumin Grupmoshat e komunitetit
    Pėrgjigje: 347
    Postimi i Fundit: 22-01-2024, 05:05
  2. Cfarė ngjyre preferoni nė rroba ...??
    Nga Piskavica_ nė forumin Bukuri dhe estetikė
    Pėrgjigje: 148
    Postimi i Fundit: 16-11-2023, 14:49
  3. Futbollisti juaj i preferuar
    Nga bayern nė forumin Sporti nėpėr botė
    Pėrgjigje: 275
    Postimi i Fundit: 30-12-2008, 10:01
  4. Humoristi juaj i preferuar?
    Nga Homza nė forumin Humor shqiptar
    Pėrgjigje: 66
    Postimi i Fundit: 02-12-2007, 06:20
  5. Berisha, mė i preferuar si kryeministėr
    Nga Irfan nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 26-06-2005, 13:46

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •