Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  44 falenderime nė 43 postime

  Funksionet kryesore tė familjes

  Nje urtesi kineze thote : " Kush mbjell grure mendon per nje vit, kush mbjell peme mendon per dhjete vjet, kush edukon femije mendon per njemije e me shume vjet ".

  Brenda logjikes se kesaj thenieje fjala "kush" nenkupton ne radhe te pare familjen qe eshte "agjencia" edukuese e shoqerise e shoqerizuese me e hershme , me jetegjate e me e rendesishme ne historine e shoqerise njerezore.

  Ne etapa te ndryshme te zhvillimit shoqeror, familja ka kryer nje varg funksionesh komplekse.


  Sipas mendimit tuaj cilat jane keto funksione te familjes ne rritjen dhe edukimin e nje femije ?
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 2. #2
  i/e larguar Maska e baby_bł
  Anėtarėsuar
  19-10-2007
  Vendndodhja
  A la isla bonita
  Postime
  278
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Qe nje familje te jete e shendoshe dhe qe te rrise e te edukoje femij duhet qe ne baze te saj te kete harmonine dhe respektin.
  Ti mesoje femijes vlerat e jetes. Familja eshte udherrefyesja deri ne momentin kur femija meson te eci me kembet e vete, por sado kohe te kaloje , nje keshille nga familja eshte gjithmone me e vyera dhe me e cmuara.

  Sikur ne nje familje me prinderit problematike , dhe femija i tille do te behej , pasi imiton prinderit qe jane shembulli per tu ndjekur i tyre.

Tema tė Ngjashme

 1. Kėshtu foli Tahir Zemaj
  Nga Nice_Boy nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 123
  Postimi i Fundit: 01-01-2014, 17:52
 2. Familjet e nderuara shqiptare
  Nga alumni nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 70
  Postimi i Fundit: 22-03-2010, 16:46
 3. Simboli heraldik i familjes dhe pinjollėve Bua
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 23-05-2006, 01:17
 4. "Familiaris Consortio" Papa Gjon Pali II
  Nga NoName nė forumin Komuniteti katolik
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 16-05-2006, 01:51
 5. Roli i familjes gjatė socializimit politik
  Nga Davius nė forumin Kulturė demokratike
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 17-01-2006, 11:22

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •