Close
Faqja 1 prej 5 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 91
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime n 93 postime

  Si shpjegohet numri i madh i shqiptarve t krkuar nga Interpoli ?

  Shqiperia - 3.6 milion - 269 te kerkuar nga Interpol
  Greqia - 10.7 milion - 11 te kerkuar nga Interpol
  Italia - 58.1 milion - 15 te kerkuar nga Interpol
  Bonsja - 4.5 milion - 20 te kerkuar nga Interpol
  Serbia - 8 milion - 75 te kerkuar nga Interpol (nje pjese tyre shqiptare nga Kosova apo Maqedonia))
  Kroacia - 4.5 milion - 64 te kerkuar nga Interpol

 2. #2
  zhapik buster Maska e drity
  Antarsuar
  11-01-2006
  Postime
  1,239
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Ku eshte linku ?
  When you are in it up to your ears, keep your mouth shut.

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime n 93 postime
  Interpol.int

  Fugitives -> Wanted -> Search

 4. #4
  TETOVA Maska e Detectiv
  Antarsuar
  28-02-2008
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  13
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Eshte e vertete se shume Shqiptar kerkohen nga Interpoli ne nje web i lexova edhe emrat e tyre jane te shkruar te gjithe, vec nuk e di nga i more kto shifra nuk me beohet qe ne greqi ka vetem 11 persona te kerkuar.

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime n 93 postime
  Citim Postuar m par nga Detectiv Lexo Postimin
  Eshte e vertete se shume Shqiptar kerkohen nga Interpoli ne nje web i lexova edhe emrat e tyre jane te shkruar te gjithe, vec nuk e di nga i more kto shifra nuk me beohet qe ne greqi ka vetem 11 persona te kerkuar.
  nga faqja e vet Interpolit. E kam lexuar edhe une para ca kohe neper gazeta po s'mu besua dhe kerkova vete. Po ishte e vertete.

  Jane te Interpol.int me emra, vendlindje, arsyet e kerkimit, vendi qe i ka denioncuar etj etj

 6. #6
  zhapik buster Maska e drity
  Antarsuar
  11-01-2006
  Postime
  1,239
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Kjo shpjegohet sepse si na i bo evropa detyrat e shpis, po ashtu na kap dhe hajdutat. Se policia jon nuk ka topa me bo punen dhe ja delego interpolit. Ne i byth zog t'zi kishim me e zgjidh dhe e um punen n'kshill t'europes.
  A ta merr menja ty se italia paska vetem 15 persona ne kerkim? Po mafjen e kapen t'gjithen. Amon o burr i dheut, sa naiv qe jeni. Si nuk u seleksionut nga natyra, enigm e modhe osht.


  Ja nje test i vogel dhe efikas:

  Shko ktu http://www.interpol.int/Public/Wanted/Search/Form.asp
  Zgjidh -> Nationality: Albanian / Arrest Warrant Issued by:All
  Numuro sa t'dalin
  masanej
  Zgjidh -> Nationality: Albanian / Arrest Warrant Issued by:Albania
  Numuro sa t'dalin.

  Perserit t'njejtin ushtrim me Italine.

  Kuptove gjo, apo lesh?
  When you are in it up to your ears, keep your mouth shut.

 7. #7
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Antarsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  N do vend ku ka jet
  Mosha
  32
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime n 31 postime
  Qyfyre. Kjo shpjegohet dhe nga disa statistika te tjera te nxjerra nga disa organizata ne mbrojtje te femijeve dhe femrave te dhunuara. Nga disa statistika qe kane nxjerre keto organizata thuhet se rreth 10% e emigranteve Shqiptare jane te perfshire ne organizata kriminale qe meren me trafikim femijesh dhe femrash per qellime perfitimi. Tani nga kjo imagjinoje pak se sa i bie 10% e totalit te emigranteve Shqiptare. Plus ketyre, si dihet, ne Shqiperi ekzistojne disa organizata kriminale qe jane te lidhura ne hallka te ndryshme. Gjithashtu, nje arsye tjeter perse ka nje numer kaq te madh te Shqiptareve ne listat e interpolit, eshte se ne Shqiperi ekzistojne ende trafiqet e jashteligjshme dhe te kerkuarit nga policia Shqiptare e kane me te lehte te arratisen se shtetasit e shteteve te anetaresuara ne BE. Ne Shqiperi eshte e thjeshte te falsifikosh dokumenta dhe ata qe kerkohen nga policia mund te falsifikojne dokumenta e te arratisen, gje qe nuk ndodh ose ndodh shume pak ne vendet e BE.
  Pr inad t Djallit dhe Shqyptarvet, Zoti ka me mbajt Shqypnin m kamb me nder e me lumni

 8. #8
  Pasioni pr shkencn Maska e Erlebnisse
  Antarsuar
  06-12-2007
  Postime
  3,471
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Shume nga shqipetaret per leke do benin gjithcka e kot s'na ka ngel edhe shprehja ne "per inat te komshijes" apo "t'ia bej bam komshija", e prandaj edhe kur kemi gjithe te mirat ne nuk ngopemi e kerkojme akoma me teper deri sa hyjme neper rrjetet e droges e kriminalitetit.
  Shpresojme te nderrojme menje e ne nje te ardhme te behemi me te arsyeshem se nuk hecim dot mbrapa me gjithe keto kriminele, qe krijojne edhe korrupsion nga ana tjeter.
  La vita bella...

 9. #9
  EPIROT Maska e EDLIN
  Antarsuar
  16-07-2007
  Vendndodhja
  ku bhen qinglat
  Postime
  1,528
  Faleminderit
  6
  20 falenderime n 19 postime
  Sa te kerkuar qe jemi !!
  Edhe ketu ne Itali do gje qe ndodh shqiptaret e bejne , po mua nuk me mbushej qe nuk me mbushej mendja.

 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime n 93 postime
  qe nuk i kane nxjerre asnje italianet? mbase kane polici me te mire se ne

  po kroacia?

 11. #11
  Perjashtuar
  Antarsuar
  01-08-2007
  Vendndodhja
  beyond the road... I lie in wait...
  Postime
  469
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  kjo shpjegohet nepermjet faktit se shqiptaret jane popull kriminelesh (po mundohem te adoptoj qendrimin e dikujt me kombesi tjeter fqinje, greke, ose italiane, ose serbe, etj etj) edhe se ne pergjithesi ata jane njerez barbare, edhe primitive, edhe te keqinj... ne shqiperi ka shume pyje, edhe jane pyje te erret, tek te cilet jetojne ujqer e cakeje edhe kafshe te tjera te egra... edhe shqiptareve u pelqen ky ambient, ata nuk i jane pershtatur ambientit, ambienti u eshte pershtatur atyre... sdq, une nuk e pranoj kollaj, por midis meje e teje, une i kam frike shqiptaret, ata jane subjekte legjendash e krimesh monstruoze dhe kjo lista e interpolit eshte vetem nje manifestim i ksaj dukurie. Mbajini larg shqiptaret nga jeta dhe prona juaj, nqs nuk doni ti humbisni ato... egersia e tyre nuk matet me ate te popujve te tjere, por me ate te ujqerve.

  ej, nqs nuk e kupton njeri kete mesazhin mos u nxitoni ta fshini. flm

 12. #12
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-06-2002
  Mosha
  48
  Postime
  282
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Une mendoj se jemi Populli me i vuajtuar per shkak te diktatures "komuniste"..............
  Kjo ka bere qe zyrtarisht te kemi nga 1990 e deri tani 1/3 e popullsise ne emigracion. Pra
  1'000'000 vete pak a shume jashte shtetit. Pra interpoli eshte solucioni......................................... ......Keta njerez qe jetojne jashte, e mbajne me buke Politikanet PALLA te Shqiperise (keta emigrantet qe fusin para sa gjysma e prodhimit te brendshem bruto).

  Pra, KURBETI ESHTE SHTETI YNE I DYTE......

  Dhe perseri nuk me mbushet mendja se ne kemi kriminalitetin me te larte, ne menyre te ponderuar, per popullsi (raporto kriminel e popullsi Shqiptare e pastaj krahaso me kriminel e popullsi BOTERORE)

 13. #13
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-06-2002
  Mosha
  48
  Postime
  282
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Megjithate, keto raporte nuk ishin te tilla para 1944-tes........ Pra te dashur ish-te-ashtu-vete-quajtur komuniste:- T'ju vi turp per 'fare gjeme i keni bere ketij populli!


  Megjithate, njoh mire situaten e emigracionit. Ju garantoj se: Prostitucioni Shqiptar eshte ne ulje drastike (krahasuar me vitet menjehere pas '90-tes). Kriminaliteti shqiptar eshte ne ulje gjithashtu (krahasuar me vitet menjehere pas '90-tes)

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e kleos
  Antarsuar
  28-04-2006
  Vendndodhja
  United States of Albania
  Postime
  433
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 her n 1 postim
  Shpjegohet me faktin se shum shqiptar q kan kryer krime jan larguar nga Shqipria mbas krimit , policia ka marr informacion mbi largimin e tyre dhe ka br shpalljen ne krkim ndrkombtar . Thjesht personat q kryejn krime ndihen t rrezikuar n Shqipri pasi mund t kapen , kurse jasht Shqipris ky rrezik sht m i ult . Greqia , Italia dhe vndet e tjera sdo t thot se kan m pak kriminel ose persona n krkim se ne por se i kan ata brenda territorit t tyre dhe nuk lind nevoja pr tia dhn n krkim InterPol-it .

 15. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime n 44 postime
  na kane inat ato te interpolit prandaj
  JO SEKS PARA MARTESE

 16. #16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime n 93 postime
  Citim Postuar m par nga artur Lexo Postimin
  Megjithate, keto raporte nuk ishin te tilla para 1944-tes........ Pra te dashur ish-te-ashtu-vete-quajtur komuniste:- T'ju vi turp per 'fare gjeme i keni bere ketij populli!


  Megjithate, njoh mire situaten e emigracionit. Ju garantoj se: Prostitucioni Shqiptar eshte ne ulje drastike (krahasuar me vitet menjehere pas '90-tes). Kriminaliteti shqiptar eshte ne ulje gjithashtu (krahasuar me vitet menjehere pas '90-tes)
  Sigurisht qe komunzimi ka pasur shume pasoja. Kemi dale nga nje nga diktaturat me te egra dhe pastaj kemi shkuar ne vende ku nuk e imagjinonim dot se si funksiononte shoqeria.

  Besoj se jo vetem prostitucioni po dhe krime te tjera jane ne renie per shqiptaret jashte Shqiperise se demi me i madh u be ne fillimet e emigracionit. Vala e pare e emigranteve na dha nje emer shume te keq dhe qe atehere pak nga pak eshte duke u permirsuar.

 17. #17
  Perjashtuar Maska e riu
  Antarsuar
  05-12-2005
  Postime
  422
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  ti me daku akoma s'ke marre vesh ca po thote drity, dhe kjo thjesht i jep buke argumentit te tij se ti nuk duhet te kesh te drejte vote. ti akoma vazhdo te konsiderosh se shqiptaret paskan bo "dem" dhe e kane meritu "emrin e keq"... vari lesht shtate here per qafe me i llaf

 18. #18
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime n 93 postime
  Citim Postuar m par nga riu Lexo Postimin
  ti me daku akoma s'ke marre vesh ca po thote drity, dhe kjo thjesht i jep buke argumentit te tij se ti nuk duhet te kesh te drejte vote. ti akom vazhdo te konsiderosh se shqiptaret paskan bo dem ne fillimet e emigracionit... vari lesht shtate here per qafe me i llaf
  mohimi nuk e ndryshon dot historine. mund te hiqesh sikur nuk kane ndodhur sa te duash, por nuk ndryshon gje.

  Sigurisht na kane urryer te gjithe pa arsye se ne u shkuam me lule dhe ata pa lidhje filluan te na urrenin.

  I shof dhe vete ketu ne Amerike kto gjera, po dhe histori te degjuara nga te aferm per Italine.

 19. #19
  Perjashtuar Maska e riu
  Antarsuar
  05-12-2005
  Postime
  422
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  mohimi nuk e ndryshon dot historine. mund te hiqesh sikur nuk kane ndodhur sa te duash, por nuk ndryshon gje.

  Sigurisht na kane urryer te gjithe pa arsye se ne u shkuam me lule dhe ata pa lidhje filluan te na urrenin.
  une s'thashe qe jemi engjej mer ti, po te dalesh duke fol kot me kot per krimet qe supozohet se kemi bo ne kur ti vete e pe si ia kepusin numrave duke i shumezu me 100 e 1000 ca me fol me per keto gjona. ti pastaj dukesh qe smore vesh si funksiono interpoli dhe u frymezove si femije kopshti sapo kujtove se kishe ndonje te drejte me gezim foshnjarak sikur zure ndonjerin gafil me aftesite e tua te perdorimit te google-es. etj. pra fabrike tjerrjeje

 20. #20
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime n 93 postime
  une e di shume mire se si funksionon dhe flas me fakte. Google eshte nje gje shume e thjeshte qe do beje mire ta perdorje para se te hudhesh si gjel me ofendime. Eshte mire ti mbeshtesesh me fakte ato qe thua.

  Dhe shifrat e interpolit jane nje domethenje. Nuk jane e gjithe historia po ama jane nje shifer ku mund te bazohesh se nuk e bejne nga "urrejtja" pa lidhje qe kane te gjithe per ne.

Faqja 1 prej 5 123 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Albtelecom
  Nga Dita n forumin Ekonomi & biznes
  Prgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 08-08-2017, 12:06
 2. Interpoli Spanjoll dhe Portugez mbi Sokol Olldashin
  Nga Hyllien n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 41
  Postimi i Fundit: 30-04-2007, 23:18
 3. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-03-2006, 11:55
 4. Uest Hem: Nuk e kemi krkuar shqiptarin
  Nga White_Angel n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-06-2005, 23:00

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •