Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 32 prej 32

Tema: Forex

 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  12-07-2014
  Postime
  25
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Forex

  dhe ofrojne dhe 50 $ bonus per fillestaret, ketu do mendoj te luaj si fillim me pak lek si thua ti te pakten sa ti marr doren mire

 2. #22
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-07-2014
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Forex

  Ateher Sirius dhe Trannj... Une thjesht po ju bej thirrje shqiptareve te mos i bejn sepse nuk kemi mundesi neve, dhe 95% i BROKERAVE jane SCAM dhe Market Maker i levizin cmimet si te duan,
  Lista qe ke vene me BROKERAT me pelqen se jane serioze,dhe un personalisht punoj per http://www.ig.com/uk thjesht mendova se je dikush i shoqerive fantazem qe po ju ben Marketing Forexit,sepse me sa kam pare jane shoqeri SCAM kto qe po bejn shume publicitet kto kohen e fundit...
  Me fal nqs te kam ofenduar thjesht mendova qe mund te jesh dikush i infiltruar nga shoqerite e brokerave.
  Gjtihsesi un jam i idese qe nuk esht per shqiptaret FX sepse jemi popull i vafrer dhe na pelqen bixhozi dhe me vjen keq te shkaterrohen familjet shqiptare.
  Por ne nqs bejn shshsh DEMO per shume kohe dhe zgjedhin shoqeri te besuara mund edhe ta bejn pooor KUJDES!!! duhet te jene te afte shume te afte kur te kalojn ne Real Account (LLOGARI REALE)
  Sduhet te pranojn BONUSE dhe tju besoj \n agjenteve qe i telefonojn pike kaq kisha une.
  Gjithsesi Sirius mos e ve ne dyshim aftesine time per njohurit e FOREXIT sepse kam nje avantazh PLUS jam brenda ktyre shoqerive dhe sic e di un mund te jem ai dikushi qe te ka telefonuar dhe te ka mesuar cfare esht forexi
  Shume shpejt do hap FORUMIN tim me te njejtin USER dhe do e kuptosh se kush jam.
  Gjith te mirat dhe shume KUJDES.

 3. #23
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-07-2014
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Forex

  ahhahahahahha degjo ktu se skam shume kohe...Une doja thjesht te ndihmoja njerez si ty se mbase ske buk me honger te shpia dhe do te me vinte keq te humbisje lek or ti djal i dashur,por nuk e paske kuptuar un te thy koekn me lek sepse kjo pune me ka pasuruar por shyqyr qe jan njerez si puna jote qe skuptojn (jashte shqiperise) qe me pasurojn mua IK TANI VLLA KLM SE TE DHUROVA 2 MINUTA TE JETES TIME DHE JANE SHUME PER MUA!!!

 4. #24
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-07-2014
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Forex

  Eshte e vertet jemi gjeni por ka dhe mosha te thyera qe mund ta besojn dhe une ne kete kategori ve babain tim qe skupton asgje por ju beson FORUMEVE dhe AGJENTEVE qe e telefonojn per te hapur llogari e depozituar lek jane ato qe e han sapunin per djathe. kurse te rinjte mund edhe ta provojn se jane te fresket dhe mund ta mesojn por duke u ushtruar mire
  Me thuaj ti mua Sirius nqs ti nuk e njihje FX cfar mund te bej Babai yt ne FOREX duke menduar se po investon lek dhe ai mendon se esht dicka serioze??? prgj ksaj pyetje te lutem.

 5. #25
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  12-07-2014
  Postime
  25
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Forex

  Per Consultingforex. Me aq sa po kuptoj nga menyra se si dredhon me shkrimet e tu ti vecse qenke nje tip mashtruesi ordiner. Nese do kishe aq para sa po thua nuk do e permendje

 6. #26
  IT Professionals Maska e Sirius
  Anėtarėsuar
  13-11-2002
  Vendndodhja
  Geneve
  Postime
  593
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime

  Pėr: Forex

  Citim Postuar mė parė nga consultingforex Lexo Postimin
  Eshte e vertet jemi gjeni por ka dhe mosha te thyera qe mund ta besojn dhe une ne kete kategori ve babain tim qe skupton asgje por ju beson FORUMEVE dhe AGJENTEVE qe e telefonojn per te hapur llogari e depozituar lek jane ato qe e han sapunin per djathe. kurse te rinjte mund edhe ta provojn se jane te fresket dhe mund ta mesojn por duke u ushtruar mire
  Me thuaj ti mua Sirius nqs ti nuk e njihje FX cfar mund te bej Babai yt ne FOREX duke menduar se po investon lek dhe ai mendon se esht dicka serioze??? prgj ksaj pyetje te lutem.
  Me shkrimin numer 23 me sa kuptova ju ke adresu ``Trannj`` per shkrimin numer 11 a po? Se ndryshe ska kuptim, ke nje buton qe shkruan ``pergjigju duke cituar``.

  Mendimi Babait tim per FOREX, ai thot se aty brenda diku ne PC gjendet nje kinez i cili jav han leket njerzve.

  Me qe ra fjala une perdor 100 :1 leverage kjo per tu nxerr ne situata te veshtira edhe pse rrezikshmeria eshte e larte.
  Po te kishte pas nga dikush pytje teknike per strategji te ndryshme lidhje me forex, une kisha me ju rekomandu :

  Te fillojn me DEMO minimum per tri vite me 50 :1 Leverage.

  Te hapin nje account DEMO me 10000 (10 mije) USD, EUR, CHF, GBP.

  Te fillojn kembimin me 1 k apo 10 cent per PIP.

  Te hapin 10 kembime (trading) njekohesisht ne 10 pale te monedhes (currency pairs) nga ato qe kane Spread me te vogel.

  dhe per fund kisha me ju fol per metoden e cila i bene me ethe shoqerit ku punon ti, te famshmen ``Recovery Zone`` per shkak se eshte e vetmja metod qe funksionon per fillestar, por ketu diskutimi ka marr kahje tjeter jo ate qe une kam mendu kur kame hape temen pa kurfar interesi.

  Nese mendon se nuk ka profit te mjaftueshem me kete metod analizoje para se te shkruash duke ju referu metodes Recovery Zone dhe arsyjes pse te hapim 10 trades njekohesisht.

  Gjithe te mirat.
  Nothing comes from nothing

 7. #27
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-07-2014
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Forex

  Trannj...dicka qe te duhet ne jete po nuk ishe mashtrues (me kuptimin e mire te fjales) ke marre fund kurse ordiner quhet dikush kur ti e njeh. kshu qe mos ja fut kot se nuk i njeh njerzit un ty nuk te ofendova thjesht doja te te ndihmoj!!! gjith te mirat

 8. #28
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  12-07-2014
  Postime
  25
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Forex

  pak te duket qe me the pabuks

 9. #29
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  23-10-2015
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Forex

  KĖRKOJMĖ Introduction Brokers

  TOPFOREX kėrkon konsulentė telefonikė financiarė me kriteret e mėposhtme:
  • Aftėsi tė shkėlqyera komunikuese nė Shqip
  • Aftėsi tė spikatura shitėse
  • Aftėsi pėr tė punuar i pavarur
  • Njohje e programeve bazė tė kompjuterit
  • Disiplinė dhe etikė personale
  • Pėrvojė e mėparshme nė Call Center
  Ju ofrojmė:
  • Pagėsa bazohet ne komisjone dhe bonus
  • Kontratė me kompanin
  • Trajnim falas
  • Mundėsi pėr rritje profesionale
  • Komputer dhe Internet ne dispozicion
  Mos hezitoni tė na dėrgoni CV tuaj nė adresėn topforex.alb@gmail.com

 10. #30
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-04-2016
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Forex

  FreshForex - pamje tė freskėt nė tė holla
  A jeni duke kėrkuar pėr ndėrmjetėsi ju mund tė lehtė dhe tė punojnė mirė me? chase juaj ėshtė e gjatė!

  FreshForex ėshtė njė broker i besueshėm pėr tregtimin tuaj fitimprurės. Kėto nuk janė vetėm fjalė - tė marrė prova!
  Pėr 11 vjet ne kemi qenė tė ndihmuar ēdo tregtar tė tregtisė nė tregun e Forex
  10 minuta pėr tėrheqjen e fondeve tuaja nė kompaninė tonė
  102 instrumente tregtare pėr marrjen e fitimit, duke pėrfshirė palė tė monedhės dhe kontratat pėr ndryshim
  komision 0% nė depozitimin dhe tėrheqjen
  15 metodat mė tė njohura tė pagesės
  0,05 sekonda - i pėrmbarimit promptest e tregton
  101% ėshtė bonus jonė pėr depozitimin e parė
  $ 0 - asnjė depozitė minimal edhe pėr ECN-llogari
  0 pips janė swops nė Sawp Pa pėrgjegjėse pėr tregtinė afatgjatė
  $ 10 - ju mund tė kthehet pėr tė humbur tregton
  $ 20 nga secilėn pjesė - ju nuk do tė gjeni njė ofertė mė tė mirė nė programin e partneritetit
  24/5 - mbėshtetja jonė klienti ėshtė nė shėrbimin tuaj
  Ne gjithmonė kemi diēka pėr tė ofruar klientėve tanė: promovime, shpėrblime dhe gara me ēmime reale. Shikojnė ēdo gjė qė ju jeni tė interesuar nė nė faqen tonė tė internetit.
  Mos dyshim zgjedhjen tuaj - tė hapur njė llogari nė FreshForexcompany dhe kėto shifra do tė fillojnė tė punojnė pėr ju.
  Mirė se vini nė freshforex.com!

  (URL: http://freshforex.com/?aff=35842)

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e HFTengineer
  Anėtarėsuar
  24-04-2016
  Postime
  328
  Faleminderit
  1
  6 falenderime nė 6 postime

  Pėr: Forex

  Mbaj mend nje mik qe me tregonte para nja 7 vjetesh sa e mire funksjononte menyra scalping, ironikisht 4 dite me vone mbas kti muhabeti i humbi tgjitha . After day trading, fx dhe cdo fushe tjeter investimi kur mbyllen marketet jan pak a shume fusha te mbaruara sidomos per mom and pop investor qe nuk kane ide dhe per investoret qe skan eksperjence te gjate neper firma te mirfillta, digjen si kashta.
  Shume firma qe reklamojn Fx me kujtojn ate filmin boiler room.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga HFTengineer : 29-04-2016 mė 10:48

 12. #32
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-04-2017
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Forex

  Pershendetje....1 pyetje kisha nese me ndihmoni dot. Ne qe jemi shqiptar dhe qe jetojm ne shqiperi, mund te hapim nje llogari me 1 nga kto kompait e forexit serioze??? Dmth, FXCM nk kishte version ne shqi, po mund ta hapi nje shqiptar qe jeton ne Shqiperi dhe te fusi lek sikurse dhe ti terheqi???

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •